Kurt Russell jako vraždící maniak za volantem nezná slitování. Jungle Julia, nejlepší DJ ve městě, se dnes chystá pořádně to roztočit se dvěma kamarádkami. Sexy trojka vyráží na tah a přitahuje pohledy kolemjdoucích jako magnet. Mezi chlápky, co na ně mlsně civí, je i kaskadér Mike. Vyšumělý rebel pokrytý jizvami sleduje dámskou jízdu zpoza volantu svého bouráku. Zatímco se holky usazují v baru, Mike žhaví svou zbraň - nadupané kaskadérské auto - do životu nebezpečných otáček... (Palace Pictures)

Silverluv

Tarantinovy dialogy k těm babám moc nesedí. Fakt zbytečně moc ukecané. Na druhou stranu všecko kolem bylo tarantinovsky úžasné. A ta bouračka - mlask! ()

Trainspotter

"Down in a mexically, vapčuvapčuvap, I mean down in Mexico, vapčuvapčuvap..." --- 45 minut totálně suchých dialogů (rezignoval jsem a titulky jsem ani skoro nečetl) následovalo výborných 10 minut testoteronové akce s auty a krásnými ženami a jejich krví. Poté se děj ubral zase k nezáživnému žvanění (ve stylu Pulp Fiction, ale bez obsahu a úderných hlášek - já vím, že ty dialogy obsah měly, místy i vtipnými, ale do kina nechodím číst, ale bavit se). A konec filmu naštěstí korunovala nádherná dechberoucí akce, která zachránila filmu kladné hodnocení. Ke čtyřem hvězdičkám film přibližuje výborný soundtrack (hlavně tracky Baby It's You, Down In Mexico, It's So Easy a Chick Habit) a dobrý Kurt Russel s Rosario Dawson. V globále je Rodriugezova polovina Grindhouse mnohem lepší, zábavnější a béčkově stylovější. Pane Zastoupile, neměknete tak náhodou? ()

moviefreak

Quentin je priklad reziserov v tejto dobe (Shalayman, Burton..), ktory sa zacinaju akosik opakovat. Je to vsetko pekne, dobre natoce ale... ZASE? A pre mna hlavne ako horrorfreaka mal zabijak s autom poriadny potencial skoda...mozno sa grindhouse nemal delit a dva filmy ale tri (zombie, car killer, city bitches travel trought the country) ()

JohnRambo

Keď som videl Planétu teror, čakal som od Tarantina ešte lepší film. Bohužial, zmýlil som sa. Až na pár skvelých naháňačiek, úžasných záberov búračiek a pekných dievčat tento film ponúka len nechutne veľa trapných dialógov a nudných kecov. Škoda. ()

boogieman

Pravdupovediac, neviem si predstaviť, že by ma tak bééééééééčkový príbeh a koncept dokázal pobaviť viac ako to s ním dokázal Tarantino. ()

Crawler-D

V momentě, kdy postava vytáhne mobil, divák je vytažen z retro atmosféry grindhousových filmů. V momentě, kdy se kvalita obrazu vrací do klasických kolejí, ztrácím pointu všeho snažení. ()

-Bomba-

Výborný film od výborného režiséra. Mě osobně se Auto zabiják líbilo více než Planeta Terror. Nedávat na to, že je film příliš ukecaný je podle mě mimo, protože filmy od Tarantina jsou ukecaný všechny. Drsné hlášky a scény v baru jsou výborné, stejně jako závěřečná honička. ()

DruidKarel

940. hodnocený film: Kurt Russel si nejprve vyhlédne krásnou dívku a nakecá jí, že je kaskadér a že ta kára vendku před pubem, že je jeho. Pak si dívka nasedne a on ji zabije tak, že nabourá schválně, načež dívka nepřežije hrozivou nehodu. Takhle už zabil nekolik dívek a nehodlá v tom přestat. Jen ale do té doby, než se mu postaví dvojice dívek, které si nedají nic líbit a naopak ony štvou jeho a chtějí "toho zmrda" dostat. Skvělé honičky a jinak podprůměrné herecké výkony, oslazené špatnými dialogy. Tak by se taky dal popsat tento počin od Quentina Tarantina. 3* jsou maximem, které mohu nabídnout. 3* ()

tomtomtoma

Od tohoto filmu jsem dostal přesně to, co jsem očekával: smíšené pocity rozpaků a nepochopení. Nic jsem nečekal a víceméně nic jsem při sledování filmu také dostal. Ne že by se nenašly okamžiky, které mě tak nějak i vtáhly dovnitř, ale i při tom jsem narážel na vysokou bariéru prázdnoty z věcí sledovaných. Dvě části filmu propojuje kaskadér Mike (Kurt Russell), sadistický sexuální psychotik, který svůj strach z žen proměňuje v brutální automobilové hrátky, kdy své auto používá jako smrtící zbraň. Nakonec se pod slupkou suverenity objevuje slaboch, kterého uloví jím lovená zvěř. Tak trochu ženský pohled na život je ale přesto zajímavou změnou. A tak tu máme dvě trojice dívek, které jsou krutější než muži, více nesmlouvavé a ve svém důsledku bezohlednější než sám hlavní mužský padouch. Sebevědomá rádiová modérátorka Jungle Julia (Sydney Tamiia Poitier), hravá Shanna (Jordan Ladd) a obětní beránek Julie Arlene (Vanessa Ferlito) se svou rádoby velkolepou sexistickou jízdou. A pak neohrožené bijky Kim (Tracie Thoms), Zoe (Zoe Bell) a Abernathy (Rosario Dawson), krvežíznivé šelmy neznající slitování ani se svou kamarákou Lee (Mary Elizabeth Winstead), kterou nechávají napospas divošskému venkovanovi, a ani se svým krvežíznivým dravcem, kterého se sadistickou brutalitou dostanou jeho zbraněmi. Určité kouzlo filmu nechybí, je plné ženské krásy, řvaní motoru aut... ale proč se na to koukat, když mě to ani neoslovuje a ani nijak zvlášť nepobaví? ()

TommyLeeJape

Ti, co Tarantina nemají rádi si u Death Proof budou libovat, protože plivat po tomto filmu je stejně jednoduché jako vychvalovat Pulp Fiction. Ti, co ho mají rádi, ale nejsou odkojení brakovými fláky jako Quentin, ti budou nejspíše zklamaní nebo možná zmatení. Pokud nemáte nakoukány exploatační klasiky 70tých let, nemůžete film stoprocentně ocenit natožpak dost věcí pochopit. Režie i dialogy (jakkoliv zní někdy stupidně) jsou zvládnuty na jedničku, ale režisér s takovou dávkou talentu by měl promlouvat k mnohem větší skupině diváků, a ne pouze k "odborníkům", kteří mají zálibu v braku (exploitation, sexploitation,..). Nicméně i já, mimochodem patřící k těm, kteří zdaleka ne všechny odkazy chápou, jsem se dobře bavil (pravděpodobně jen protože miluju "tarantinovský" rukopis). ()

dubinak

Za mě tři slabší hvězdy, z toho důvodu, že mi to přišlo strašně odfláknuté. Tarantinova tvorba se sice pozná, ale dialogům tu schází jeho klasická precizní vybroušenost a výběr herců, respektive hereček není nějak vábný. Ani jedna z nich mi nepřirostla k srdci a Kurta taky osobně moc nemusím. Děj je prostě jedna velká prosťárna a až ta auto honička přinesla své ovoce, i když bych tu konečnou revenge klidně vystřihla a nepouštěla bych se tolik do násilných, afektovaných scén, které shledávám strašně nepřirozenými. Moji pozornost si to ale už jen kvůli jménu režiséra udrželo. ()

C0r0ner

Několik scén (samozřejmě konverzačních, jak už je u Tarantina zvykem) je geniálních, ale jako celek působí tenhle Grindhouse jako takový polotovar. Chybělo mi tam to klasické hypnotické kouzlo, které obvykle způsobuje, že nemůžu od obrazovky odtrhnout oči. Tady to celé (vyjma toho auta) jelo na půl plynu. 70% ()

Topco

Dlhá expozícia k inak parádnej jazde (scéna v bare s prvou dámskou trojicou by chcela zostrihať). Tarantinova poklona ženám, 70tkám a kultovému Vanishing Pointu (1971). Quentin tento raz aj ako kameraman! ()

Wormboy

Nehorazne ukecane, tarantinovsky pozerske a primitivne, ale pri tom vsetkom v skutku zabavne. Tak ako napisal Pomo, od Tarantinovych dialogov som ocakaval viac (aj ked po jeho poslednych filmoch, ani neviem preco), avsak automobilove sceny su absolutne skvele a posledna polhodina priam genialna. Tarantitovi sa teda konecne po niekolkych rokoch podarilo zabavit ma. KONECNE!!!....musim vsak upozornit, ze som videl 110 minutovu unrated verziu a nemam sajn, ako vyzera kratucka kinova verzia. ()

lakikaki

Kam sa hrabe Rodriguez... Tarantino sa narozdiel od svojho kamoša nevybral cestou bizarných nechutností, vzdávajúcich hold a zároveň kopírujúcich béčkové filmy, ktoré navyše zabalil do riadne (naschvál) zdevastovaného obalu, Tarantino radšej natočil klasický Tarantinovský film (hoci s dosť béčkovým, až takmer nulovým, scenárom), ktorý síce vzdáva hold béčkovým filmom, ale neklesá na ich úroveň a zabalil ho len do trošku pokrčeného obalu. A dobre urobil. Death Proof je rovnako zábavným filmom ako každá iná Tarantinovka a hoci niekto môže namietať, že film nie je prešpikovaný čiernohumornými hláškami, podľa mňa je však dôležité priznať si, že dialógy z Death Proof sa predsa len viac podobajú každodenným rozhovorom a vtipne pôsobia aj takto. Dialógy tým pádom považujem za brilantné, Kurt Russell si ešte na sklonku hereckej kariéry stihol strihnúť životnú rolu, automobilové scény sú zábavné a do žíl napumpujú aj peknú dávku adrenalínu a hudba sa do flmu hodí, ako je u Tarantina zvykom, dokonale. O koľko ma Planet Terror sklamal, o toľko (a aj o viac) ma Death Proof potešil. ()

Lindiště

Prvni polovina pro chlapy, druha spíše pro ženský. Alespoň na tom jsme se shodli s přítelem. Dialogy byly sice celkem zajiímavé, ale diky nim můj celkový pocit byl, že jsou ty holky totální blbky. To plati i pro druhou skupinu. Ovšem zde se dosavadní role lovce a kořisti poněkud obrátí a konečně se začne něco dít. Jen by mě zajímalo, jak dopadla ta poslední holka, kterou nechali majiteli auta jako "záruku"... ()

kusper

Naprosto nepochopené veledílo! Stupidní dialogy, stupidní scenář a stupidní herci jsou nástrojem dokonalosti, jen to chce dostat se pod slupku a pochopit kdo to je Quentin Tarantino. ()

Fallen_One

Klasickej Tarantino. Plno keců keců a zas keců který sice jsou občas stylový, ale čeho je moc, toho je moc. A tady toho byly kýble. Na druhou stranu má Tarantino zdá se stejnou úchylku jak já, takže ženských nožek bylo ve filmu jak nasráno, a to teda že fakt jo, yeah! 8-) Ale řekl bych, že tenhle film tentokrát netáhne rejžův scénář, ale masivní množství luxusních micin v hlavních rolích (Vanessa Ferlito!, Sydney Tamiia Poitier, Jordan Ladd, Rose McGowan a Mary Elisabeth Winstead). První polovina byla rozhodně lepší než druhá. Nejdřív jsem myslel že dám hvězdy 2, pak 4, pak 3, pak 5, pak 3...a nakonec to skončilo u tý trojky. Chtělo to víc akce, míň plků a netvářit se, že je to děsně "cool". ()

ic

Když ty ženský člověk chvíli poslouchá... a že ve filmu vás nechají je poslouchat déle než chvíli... prostě je pak pochopitelné proč je chce dublér Mike zabít... ale to zřejmě nebylo ústřední myšlenkou filmu. ()

Russell v sedle, Waltz ze sedla

Russell v sedle, Waltz ze sedla

04.10.2011

Zhruba před týdnem Kevin Costner kvůli „vytíženosti“ odstoupil z projektu Django Unchained, vysněného Tarantinova westernu. Přejeme mu, že je po něm opět taková poptávka. Náhradník? Parádní – Kurt… (více)

První Tarantinův bastard

První Tarantinův bastard

04.08.2008

Quentin Tarantino po komerčním neúspěchu Grindhouse přišel o pozici režiséra, který si může dělat co chce (což zahrnovalo většinou citování filmů, které nikdo nezná a obsazování herců, o nichž si… (více)

Smrtonosný útěk z New Yorku

Smrtonosný útěk z New Yorku

23.08.2007

Jen nedávno jsme psali, že Len Wiseman po úspěchu Smrtonosné pasti 4.0 nemá nouzi o nabídky a rozhoduje se mezi adaptací počítačové hry Gears of War a remakem Carpenterova kultovního Útěku z New… (více)