Kurt Russell jako vraždící maniak za volantem nezná slitování. Jungle Julia, nejlepší DJ ve městě, se dnes chystá pořádně to roztočit se dvěma kamarádkami. Sexy trojka vyráží na tah a přitahuje pohledy kolemjdoucích jako magnet. Mezi chlápky, co na ně mlsně civí, je i kaskadér Mike. Vyšumělý rebel pokrytý jizvami sleduje dámskou jízdu zpoza volantu svého bouráku. Zatímco se holky usazují v baru, Mike žhaví svou zbraň - nadupané kaskadérské auto - do životu nebezpečných otáček... (Palace Pictures)

suicide

Vážně velmi špatně natočený film - ale to je právě to úžasné, přihlédneme-li k tomu, jaký film to měl být a jaký film to vznikl. Některé scény mě vážně dost pobavily - končetiny létajíí vzduchem, detektivové mající teorie, ale radši sledující zápas v telce... Jen by mě zajímalo, jak holky nakonec vysvětlily tomu vidlákovi ty "škrábance" na jeho autě. 70%, za snahu 4*. ()

Remedy

Tarantino to má prostě v malíku. Otázkou je, čím by jeho filmy byly bez hudby, která je pokaždé tak geniálně seskládaná, že zdánlivě ničím výjimečnou scénu posune o stupeň výš. Na druhou stranu i bez hudby je tu pořád spousta věcí cool - ať jde o stylová auta, hloupé, ale přesto dost zábavné ženské plky, závěrečnou honičku nebo perverzně sympatického Kurta Russella.)) A zase mě napadá to samé: má to, kurva, styl!!! :))) ()

movieband

Po filmařské stránce perfektní, ale dějově film hodně strádá. Ani ne tak hereckými výkony, jak spíš dějovou linkou, která je vcelku nevýrazná, když nepočítám řev motoru Russellova auta. První polovina filmu je rozhodně lepší, druhá už spadá do monotónnosti. 60% ()

Damiel

80 % - Nečekejte od toho moc akce, zato festovní tarantinovské dialogy. Kecy o ničem umí skvěle napsat a hlavně zrežírovat vedle Kevina Smithe snad jedině QT :-) Kurt Russell rulezz, stejně tak Rosario Dawson. ()

YURAyura

2/10 Hodnoceni DEATH PROOF:NTP! Testil jsem se, bo posledni nekolik filmu co mely co do cineni s Tarantinem bylo opravdu prisernych, ale ouha toto je dalsi kandidat k predchazejicim. Docela by me zajimalo, kolik z divaku videlo nektery z (nejen) jmenovanych filmu, co se na ne QT porad odkazkuje - napr Vanishing Point nebo nekaje babsky drsne Meyerovky - ja teda jo, ale toto jako poctu tomuto minnoritnimu zanru opravdu neberu. Kowalski s Russem se musi v hrobe obracet!!! A ty kecy co padaji z bab hrajicich si na drsonky... bleeeee ;[[ ()

decouble

Nejhorší Tarantinův film!!! Skoro jsem měl chuť dát *. Všichni tam pořád žvaní, akorát Kurt Russell má docela zajímavej charakter. Ale když dojde na akci, Tarantino z něj udělá debílka. První půlka docela ušla. ()

PogoJoe

Stylový, ale nudný. Po většinu filmu. Natočit to asi lépe nešlo, ale scénář je prázdný a je tu až příliš mnoho slepičího tlachání. A ta namachrovaná holčičí partička na konci si taky moc mých sympatií nezískala. Nejhorší Tarantino. ()

Hadža

Hromada strasne debilnich kecu,zvlaste v druhe puli,celkem jsem cekal od Tarantina vic,ale asi nikdo nevydrzi stale jet ve vysoke urovni!ani ten zabijak v aute ()

MATADOR

Quentin si dal čáru a napsal relativně kvalitní první část se závěrečnou honičkou. Pak se probudil a nevěděl, že něco napsal, dal to do kupy znovu a náhodou to slepil. Výsledkem je totálně zabitá nuda, opakující se začátek a to bohužel v mnou viděné prodloužené verzi. Quentine, už to neber, bylo to utrpení a ničení Dodge Challenger mě snad mrzelo víc, než rozkopání držky tomu hajzlovi. Jinak závěrečná jízda je klasickej oldschool, to se mi líbilo! ()

de_FACTO

Feministickej manifest. Většina filmů zobrazuje ženy jako krásné (a), milující (b), dávající (c), maximálně jako sběračky (d); málokteré, jako lovkyně, aktivní činitele, které se sice baví/touží/žertují o mužích, ale to neznamená, že mužům patří (e) - a k tomu jsou ještě skutečně a nepokrytě cool, což je další z atributů, který je ve filmografii pojen především s muži. Viděl jsem ten film asi šestkrát a nepamatuju si, kdy a kde u filmu někomu fandím víc, než dámám na konci. "I'm about to bust a nut up in this bitch, motherfucker!" Women power! - a to cením vždycky. A ty "kecy" nejsou nudný - jsou jen ženské; nuthin bad about that. ()

Duotone28

ULET, ktory som zral totalne od prvej minuty do poslednej. Naposledy som sa asi tak nazral pri "Velkej žranici" :-D. Opat treba zopakovat stare, ale velmi prepracovane a pravdive prislovie, ze 100 ludi, 100 chuti, ako pozerám to vlažné hodnotenie, budiž. Tie kontrasty velkeho a zleho Kurta Russella oproti jeho skrytej usmrkanej postavicke, alebo 4och namachlenych, na oko "lacných" buchticiek oproti 4rom kočkam s velmi silnym bojovim apetitom ma totalne dostavalo. A potom ten zaverecny oragzmus na pozicanom bielom Dodge Challengery z 1970-teho, to uz som len tazko lapal po dychu. Pre mna kult, pecka, 6/5 , nazdar ()

CageDepp

Byly chvilky, že to kecání holek jsem chtěl už posunout, protože to byla hrozná nuda, ale akční scénky pak dohnaly to zklamání. Zoe Bell byla hustá. ()

JohnMiller

Grindhouse projekt Quentina Tarantina: Chápem mnohých, ktorým sa film priam nepáčil. Lebo neobsahuje toľko Tarantinových drsných dialógov či nejaké lepšie prestrelky alebo silnejšiu dejovú líniu. Ten kto má však napozeraný Grindhouse teda béčkové filmy z rokov 70´s a 80´ alebo aspoň vie o čo sa jedná, s istotou môže tvrdiť, že Tarantino natočil a zachytil to čo chcel, nič viac. Kurt Russell, to zahral vynikajúco. obdivujem celé Grindhouse aj myšlienku Tarantina, dokonca mám čo to napozerané, takže som zámer pochopil. A chválim. ()

Hamaradža

Asi jediný film v ktorom je Tarantinova braková poetika rýdzo samoúčelná, nie pre potreby vyššieho príbehu ale iba pre potreby fanúšikov, takisto Quentinových režijných perličiek je tu na pomerne mohutnú 2hodinovú stopáž celkom málo, ale i tak som sa po naladení na vlnu Death Proofu príjemne bavil a ako fanúšik si ho užil. V kontexte s ostatnými Tarantinovkami skôr 3*, ako samostatné dielo 4*. Dobrý komentár Douglas. ()

major.warren

Čekal jsem, že tento film pro mě bude lehkým zklamáním. Už jen díky tomu, že sám Quentin ho považuje za svůj nejhorší film. Chtěl jsem nakonec dát pět hvězdiček, ale asi nechám ty čtyři. Ten film je Quentinovým nejslabším dílem, ale pořád je prostě vynikající. 75%, sice s odřenýma ušima, ale dubler Mike rozhodl. Perfektní zápletka, vlastně bez přímého příběhu, jen stojící na skvěle napsaných dialozích a skvěle napsaných postavách. Dubler Mike je jedna z Quentinových nejlépe napsaných postav. Úchyl ve svém vytuněném bouráku. To auto je super. Scénář jako vždy téměř bez chybičky, jen některé dialogy mezi slečnami v obou příbězích byli trochu zdlouhavé, ale následné jedinečné honičky a barové scény to napravily. Kurt Rusell byl opět vynikající. Spolu s filmy Věc a Osm hrozných je Auto zabiják podle mě jeho nejlepší film. Stejně tak i Rosario Dawson, Zoe Bell, Tracie Thoms, Vanessa Ferlito či mladá Poitier. Vizuálně byl film opravdu atraktivní. V typickém Quentinově stylu 60. let. Poškrábaný film, skvělý výběr hudby a písniček a ty auta. No co dodat. O kameru se postaral tentokrát sám a myslím, že má kameramanské nadání. Skvělá kamera především při akčních honičkách. Nejlepší scény jsou v prvním příběhu na baru s Mikem a naráz do holek, v druhém příběhu půjčení vozu a honička. U mě za krásné čtyři hvědičky. Quentin nikdy nezklamal a asi ani nezklame:-). ()

salalala

Asi nejvíc do sebe zahleděný Tarantinův počin, který ovšem drtivá většina Evropanů nemůže nikdy docenit. Je evidentní, že Quentin Tarantino v něm skládal poctu filmům, na nichž vyrůstal a celé "grindhousové" kultuře, kterou Evropan nikdy úplně nepochopí. Formální stránka je naprosto parádní a ona poškrábanost obrazu, záměrné "sekání" některých záběrů, opakování dialogů a celkové "zrno" jsou promyšlené a vypadají vskutku dobově a až autenticky. Zásadním problémem jsou dialogy, kterých je přespříliš a celkově je film dosti ukecaný a někdy až na hranici únosnosti, na druhou stranu Tarantino ukazuje, že i samy holky u stolu se baví podobně jako chlapi a vesměs s tím nemají větší problém. Tradičně silnou stránkou je soundtrack složený ze zapomenutých a málo známých písní, který se sem přesně hodí. O něco lepší je první polovina, která má atmosféru a vrcholí dost brutální a ryze tarantinovskou sekvencí, která je stejně násilná jako zábavná. Druhá polovina je možná o něco slabší, ale kompenzuje to lepšími herečkami, více erotickou atmosférou a závěrečnou honičkou, která je excelentní a prim v ní hrají dvě nádherná auta. Kurt Russell jakožto Kaskadér Mike je vynikající a potřebně děsivý, z ženského ansámblu se rozhodně dá vyzdvihnout po všech stránkách zajímavá Zoë Bell, Rose McGowan a minimálně ještě Rosario Dawson. Death Proof je s odstupem času asi nejslabší Tarantinův počin, přesto má svoje momenty a nejde úplně zatratit, pokud se ale najde někdo, kdo zná filmy, na které tvůrce odkazuje, rozhodně bude více než spokojen a půjde na plný počet. 60 % ()

mae-geri

Tento film me vubec nezaujal. Az na par minut jsem se nudil od zacatku do konce. Par zenskych si pulku filmu jen tak vyklada, pak se zacne neco malo dit a ke konci docela pekna honicka v autech.. Trochu malo na poradny film. ()

Skip

Když se mluvilo, byla to dost nuda, ale jak došlo na akci, bylo to úplně jiný kafe. No a jak si pak nakonec holky pohrály s tím pitomcem, to byla skvělá třešnička na dortu. ()

Dont

Dvě akční scénky v autech a mezi tím skoro dvě hodiny plků o ničem. Jednoznačně nejhorší snímek Quentina Tarantina. S hodnocením bych neváhal jít ještě níž, ale kompenzuje to Kurt Russell v roli šíleného úchyla a sympatické slečny Rosario Dawson, Tracie Thoms a Mary Elizabeth Winstead. ()

Russell v sedle, Waltz ze sedla

Russell v sedle, Waltz ze sedla

04.10.2011

Zhruba před týdnem Kevin Costner kvůli „vytíženosti“ odstoupil z projektu Django Unchained, vysněného Tarantinova westernu. Přejeme mu, že je po něm opět taková poptávka. Náhradník? Parádní – Kurt… (více)

První Tarantinův bastard

První Tarantinův bastard

04.08.2008

Quentin Tarantino po komerčním neúspěchu Grindhouse přišel o pozici režiséra, který si může dělat co chce (což zahrnovalo většinou citování filmů, které nikdo nezná a obsazování herců, o nichž si… (více)

Smrtonosný útěk z New Yorku

Smrtonosný útěk z New Yorku

23.08.2007

Jen nedávno jsme psali, že Len Wiseman po úspěchu Smrtonosné pasti 4.0 nemá nouzi o nabídky a rozhoduje se mezi adaptací počítačové hry Gears of War a remakem Carpenterova kultovního Útěku z New… (více)