Jaký otec, takový syn. Navenek vypadá Martin (Eric Stoltz) jako normální zdravé dítě. Ale pod jeho zevnějškem se skrývá výjimečná bytost. Za prvé je génius. Za druhé je plně dospělý, přestože je mu teprve pět let. Ale nejpozoruhodnější ze všeho je, že Martin je synem lidské mouchy, vědce, jehož geny byly tragicky zdeformovány při nezdařeném experimentu. A nyní je jen otázkou času, kdy se zmutované geny uvnitř Martina probudí k životu. Film Moucha II. je se svými zvláštními efekty hrůzyplným pokračováním, které svému předchůdci konkuruje jak v napětí, tak v obrazotvornosti. (Magic Box)

Martin741

Existuju horory, u ktorych sa bojim aj dlhe roky po ich vzniku /Night of the Living Dead, Vlkodlak 1941, Alien ....../ a potom su "horory" ako tento, kde mi strach nahanal akurat dementny scenar. Mucha je enem lacny make-up a po atmosfere sa TukultiNinurtazial zlahla zem. 30 % ()

rakovnik

Pokud si dobře vzpomínám, byl jsem na tomto horroru v kině (to už se dnes moc nenosí) a trpěl tam hrůzou. Přeměna ztvárněna opět (v dobrém smyslu) hnusně, nicméně úrovně prvního dílu film zdaleka nedoshuje. ()

Juto

Film je nakrútený dobre, vzhľadom na to, ako málo miest sa používa, i keď sú tam režisérske chyby a niektoré scény sú hlúpe. Problém vidím zlom scenári. 4/10 ()

fars

Viděno v roce 2017. Takže v době sequelů, prequelů, rebootů, restartů a remaků. Řekněme si to na rovinu: dneska se už točí (na pár výjimek) samé racyklovatelné sračky. Pokračování mouchy podle mého názoru prvnímu dílu žádnou ostudu nedělá. Naopak si myslím, že kdyby stejný film, třeba pod jiným názvem, ale se stejnýma vizuálníma efektama, vzkniknul letos, byl by to pro mnohé při nejmenším super guily pleasure, pro jiné parádní pocta žánru. Dneska už horory stojí za hovno, škoda že ty staré jsou zapomenuté, protože tehdy byl jiný metr. ()

HorrFi

S jedničkou se to bohužel nedá srovnat. Špatnej film to určitě neni, ale dalo se z toho vytěžit mnohem víc. ()

hans500

Přeně ten typ druhého dílu u kterého by bylo lepší kdyby vůbec nebyl natočen. Zatímco první moucha je kvalitním hororem, ve druhém dílu je vše špatně, od mizerného scénáře a režie až k špatným hereckým výkonům a nulové atmosféře. I tak si "Moucha II" zaslouží 2*. ()

PabloFuentes

Jaký otec, takový syn. O tomhle filmu se říká, že je o tolik horší, než jeho předchůdce a možná že i je, ale o tolik? Je pravda, že jede úplně podle stejné formule jako jeho starší mušinec. Máme tady opět teleportační zařízení, které úplně nefunguje tak jak by přesně mělo a obrací živé bytosti naruby, máme tady mladou lásku a opět doktora (tentokráte syna hrdiny z prvního dílu), který se mění v co jiného, než v mouchu. Ale prostě ten film i po tolika letech, má stále ono kouzlo a onu atmosféru, která dnešní tvorbě zaměřené hlavně na efekty prostě chybí. Jediné, co bych zkritizoval byl ten podivný závěr, který byl až moc optimistický a přespříliš nereálný. Nějak nevěřím tomu, že po tom veškerém masakru by Martinovi a jeho milé řekli ahoj a pustili je jen tak na svobodu. ()

Ryuuhei

Původní Mouchu jsem měl jednoznačně radši. Tím nechci říct, že by bylo pokračování doslova špatné, ale v originalitě to už ničemu nepřidalo a hlavně poslední půlhodina jako by Vetřelci z oka vypadla. Sledovatelné, docela poutavé, ale zdaleka ne tak dobré, jako předchozí díl. ()

lennyd

Martin (Eric Stoltz), syn vědce Setha Brundleho, trpí prazvláštní chorobou. Po otci zdělil genetickou vyjímku, kterou si jeho otec způsobil teleportačním mechanismem, který smíchal jeho geny s geny mouchy. Martin sice vypadá jako obyčejný chlapec, akorát že stárne mnohonásobně rychleji, je mnohem silnější a chytřejší než ostatní děti. Proto jej drží uzavřeného v laboratoři, která pokračuje na výzkumu teleportačního stroje. Ale genetické změny uvnitř Martinova těla probíhají příliš rychle ... První moucha Davida Cronenberga je legendárním filmem - všichni jsme jej viděli a všichni jsme z něj byli nadšeni. Dvojka se (bohužel) snaží jít mnohem dál, ale tím, že člověk "tuší" ztrácí to kouzlo. Navíc Chris Walas není David Cronenberg a Erick Stolz není Jeff Golblum. Takže z mé strany je Moucha II docela velkým propadákem a velkým zklamáním... ()

Chris Masters

Tohle bylo vážně slabý, ale já jsem to čekal. Když někdo natočí geniální film s názvem Moucha, druhý se pokusí natočit ještě geniálnější film s názvem Moucha II. Ne vždy se to ale podaří. ()

pytlik...

No já nevím, školy na to nemám, ale dvojka mi připadala psychologická úplně stejně jako jednička, to jest nijak zvlášť. Přesto ji hodnotím níž, páč s tím zmutovaným psem to scénárista poněkud přeťápl. Mimochodem, z chování hlavního hrdiny k tomuhle chudákovi se ukázalo, že jablko padlo doopravdy hodně daleko od stromu, neboť s tatínkem v prvním díle podobná proměna opice v cosi neidentifikovatelného nijak zvlášť nehla. Dokonce se mi zdálo, že ji tehdy přivítal s radostí, že ušetří za banány. Jinak se jedná o snímek z dob, kdy ještě nebyl rozšířen sonograf, takže lékaři nebyli ochuzeni o to velký překvapení, cože se to ze spojení ženy a mužomouchy narodí. Mě zase překvapilo, že muší geny daly Martinovi kromě vcelku pochopitelného zlepšení zraku i vyšší inteligenci. To jsem fakt nevěděl, že mouchy jsou inteligentnější než lidi! Chichi, teď bych mohl udělat vtipný vtip, že jako než někteří lidi určitě. Třeba minimálně já žádnou mouchu neviděl, že by si chtěla posvítit sirkou do kanystru, jestli tam nezbyla ještě kapka benzínu, jak to jednou udělal můj strejda. Mimochodem by mě zajímalo, jakou měl ten dekodér DNA rozlišovací schopnost, vždyť člověk a vzduch okolo se skládá ze spousty bakterií a virů. Schválně jsem si vygůglil obrázky pár virů, a jsou to docela fešáci, takže škoda, že si pan Moucha starší se svým přístrojem trochu nevyhrál. Pokud se někomu zdál tenhle komentář děsně debilní, tak se omlouvám, ale já v sobě fakt ani kapku muších genů nemám. ()

Kubaso

Narozdíl od většiny recenzentů moc nesdílím nadšení z prvního dílu. Na komerční film mi přišel moc ujetý a na Cronenbergův film zase moc málo. Nečekal jsem sice Star Wars, ale komorní ladění mi taky moc nesedlo a Jeff Goldblum je sice přesvědčivý coby moucha, méně však jako člověk. Jeho pokračování se veškerých ambic dobrovolně vzdává, čímž je mi o něco sympatičtější. To, co jej strhává k průměru, je bohužel nedotažený scénář, díky němuž snímek nudí častěji, než je zdrávo. Po dost nízkém očekávání z toho ale "Moucha II" nakonec vychází jako hodně slušné béčko, což není zase tak málo, vzhledem k tomu, co se točí dneska. ()

H.Gordon

Nemohu si pomoct, ale i když děj tohoto pokračování je docela nudný, zdlouhavý a trochu nelogický a herecké výkony Daphne Zuniga naprosto příšerné, tak to nebylo nejhorší. Na jedničku to pochopitelně nemá, byla perfektní a téměř bez chyby, ale efekty ve dvojce stály za to. Když už jsem se začala pomalu kousat nudou, tak monstra byly velice zdařilé a docela důvěryhodné. Dávám tomu malinko horší trojku, ale opravdu díky vizuální stránce, která se povedla. Zbytek stál za houby. ()

Mishqo

50-60% ... Moc sa to teda na ten originál nechytá. Nebolo to až tak vizuálne a atmosféricky znepokojivé. Ale isté elementy stále fungujú. ()

pursulus

Mé hodnocení celé řady "Mouchy" a můj názor na ni jsou ZDE pro původní "Mouchu" Clavellovu a Neumannovu z r. 1958 a ZDE pro původní "Mouchu" Cronenbergovu z r. 1986. (Vysvětlení, proč hodnotím více snímků jako celek, lze nalézti na mém profilu v úvodní části "O hodnocení".) ()

VanTom

Vlastně celkem odůvodnitelné pokračování – geniální synek hrdinů z jedničky abnormálně rychle roste, v 5 letech už je dospělý a (nevědomky jako laboratorní moucha, ehm, totiž krysa :)) navazuje na otcův výzkum teleportace. Tady dává scénář celkem smysl a jeho seznamování s mladou kolegyní příjemně poklidně plyne. Než se u něj ovšem začnou projevovat genetické predispozice, on zmutuje do hnusné příšery a film do nudné, hloupé, čistě béčkové monster vyvražďovačky v laboratoři (neuměle vykrádající Vetřelce, mj. hudbou). ()

lykan9

Ze mě se jedná o poměrně slušné pokračování kultovní klasiky. Závěr byl sice střihačsky vyloženě zprasen, ale jinak byl příběh velmi slušný, herci sympatičtí a hlavně propojení s jedničkou vyloženě poukazovalo, že se jedná o volné pokračování. Škoda jen, že Geena Davis si nezopakovala svou roli, ať už jen z nostalgie. Opět musím stejně jako u jedničky vyzdvihnou masky a speciální efekty, které byly skvělé. Typická béčkovost sice z Mouchy II vyloženě čiší, ale podívaná je to nadmíru slušná. ()

Darabontova procházka s mrtvolami

Darabontova procházka s mrtvolami