Horší než smrt

• Velká Británie Death at a Funeral (více)

Luxocculta

Naprosto nezáživná, bezduchá a trapná stupidita, která má sotva co do činění s britským humorem, respektive humorem vůbec. Český název poměrně přesně vystihuje kvalitu jejího obsahu. ()

Theplak

Pěkná porce britského humor, který je tak suchý, až to bolí. Opravdu velmi zdařile zpracované téma pohřbu milovaného otce a asi nejvíce mne zaujal Simone a strejda Alfie - "Everything is so fucking green". ;) ()

keane

7/10 Konečně komedie, u které jsem se opravdu nahlas smál. Jiný typ doporučení snad pro tenhle typ filmů není třeba;-) ()

e(l)a

Co to jako bylo...?:-O Je pravda, že pár vtipných momentů jsem tam našla, ale že by to byla komedie...? Nevím nevím. Přišlo mi to jako spousta věcí smotaná dohromady, z čehož nakonec vyšla směska všeho možného, která ale vcelku nebyla ani vtipná, ani smutná, ani nic jiného. Teda já se strašně nudila... Co ovšem musím zdůraznit, jsou herecké výkony, které byly nadprůměrné, což mě přes všechno u filmu udrželo a docela mě i zajímalo, jak to bude pokračovat:-) Jinak mi to nepřišlo ani cynické, ani britsky vtipné, jako spíš tragicky trapné... Takže tenhle film bych si klidně odpustila a rozhodně bych nebyla o nic ochuzena. Snad jen o zjištění, že ne všechny britské filmy stojí zato... ()

Jacccob

Tak tahle komedie mě dostala do kolen. Poslední věta ve filmu mi natolik vyrazila dech, že jsem se začal smát až nějakou chvíli po ní. A smál sem se pořádně!! Pro ty, co milují anglický a černý humor, je tahle komedie bezkonkurenčně nejvhodnější :) ()

zmates

Ok, geniálními nápady se to zrovna nehemží, snad každou scénu jsme v různých variacích viděli v tisíce jiných přihlouplých komediích, ale tady to do sebe prostě parádně zapadá. Například náhodné požití návykové látky je až tady zahráno naprosto dokonale. Výběr ne úplně známých ksichtů si rovněž zaslouží potlesk a korunu tomu všemu dodává parádní British accent všech účinkujících. Já se královsky bavil! ()

SKreyn

Super komédia, v hlavnej úlohe "Sajmon", valium alias LSD, čierny anglický humor, "lilipután" a pohreb otca, hlavy rodiny. Musím ešte pochváliť parádne herecké výkony a kvalitný český dabing. Dosť som sa na tom zasmial, aj keď som toto videl už druhý krát. Odporúčam, oplatí sa to pozrieť. ()

Banned

V dnešní době se natáčí strašně málo kvalitních komedií. Tato se ale vydařila, sice tam toho anglického humoru mohlo být víc, ale i tak jsem na celý film koukal s úsměvem na tváři. ()

Žažulienka

Nečekala bych, že smutná událost jako je pohřeb se může proměnit v takovou smršť neskutečných situací. Ještě teď mě bolí celá pusa od smíchu, bravo! ()

fantomas19

* pohreb * tajomstvo z minulosti * vydieranie * drogy a šialenstvo * Anglická komédia, ktorú natočil Frank Oz v roku 2007, je o jednom pohrebe. Zomrel otec a rodina sa s ním chce dôstojne rozlúčiť v rodinnom dome v kruhu najbližších. Avšak drobné problémy najrôznejšieho druhu každého jednotlivca prispejú k zvláštnym udalostiam počas jedného obradu. Dvaja synovia Daniel (Matthew MacFadyen) a Robert (Rupert Graves) spolu so svojimi priateľmi a príbuznými sa stávajú aktérmi neustáleho boja za bezproblémový priebeh rozlúčky a narušiteľskými nepredvídateľnými zásahmi osudu. Skvelá komédia s množstvom vtipných nápadov a individuálnych vlastných minipríbehov jednotlivých postáv, ktoré vstupujú na scénu a prispievajú do celkovej chaotickej vlny nabúravajúcej dôstojnosť a vážnosť pôvodnej akcie. ()

Katie016

Jak já mám ten typický britský černý humor ráda. Perfektní vtipná komedie, u které jsem se smála od začátku do konce. Pochválit musím Alana Tudyka, který zahrál postavu Simona na výbornou. Film jsem viděla nejméně 10x a stále se u něj nedokážu přestat smát. ''It's very green here isn't it? It's very… It's green.'' :D ()

vetsinezobri

Zábavná britská komedie se zamotaným bláznivým dějem. Ze začátku je člověk zmaten záplavou příbuzenských vztahů, ale sranda začíná až v moment, kdy si to všechno utřídíte. S radostí se na tenhle kabaret podívám kdykoliv znovu. ()

markyzgero

ne, ne a ne. jalová britská komedie, co si nezadá s tou francouzskou, nebo italskou. trapnej situační humor, trapný charaktery, vlastně jen figurky a totálně zmrdaný téma veselýho pohřbu. možná to trošku vidim na trošku. ()