Horší než smrt

• Velká Británie Death at a Funeral (více)

verbal_cohle

Některé vtipy sedly, některé ne. Za mě byly nejlepší: liliput, LSD a strejda. V americkém provedení se jednalo vyloženě o frašku, zatímco britský originál si zachoval uvěřitelné dekorum. Nic nebylo přeháněné, přehrávané ani vynucované. Prostě takový pohřeb se klidně mohl stát i Vám (uznávám, že se toho ale nakopilo až moc). ()

Soldier_666

Mám rád typický britský suchý humor, toto ale bylo zdaleka něco jiného - vyumělkovaná slátanina která se rádoby snaží zařadit mezi komedie. Ale jestli se to někomu líbí, tak proti gustu... ()

megacik

Na pohrebe sa pokazilo všetko, čo len mohlo. A možno práve s tým som mal problém. Chceli rozvinúť niektoré problémy, ale nemuselo to ísť až do takých detailov...omylom nadrogovaný advokát, ktorý hladkal železného kohúta, a kričal naňho kuku-kuku, to bolo vtipné, potom ale nadrogovaný, upotený, uslintaný, holý a pľuvajúci advokát, to už mi až tak vtipné nepripadalo. Sračku nemuseli napríklad rozvíjať, každý vie ako vypadá sračka, nemusím to ešte aj vidieť v telke. A ostatné problémy, detto. Opakujúce sa problémy, detto. Mnohokrát opakovaný vtip nie je vtipom. Skrátka a dobre, film sa nevyvíjal tým smerom, ako som očakával. Možno to bolo čiastočne aj tým prekladom, alebo aj niektorými slabými hereckými výkonmi, ale ja som sa až tak nebavil. Párkrát som sa však schuti zasmial, to je nepopierateľný fakt. 69,5 % u mňa, t.j. skoro dvojka. Možno si raz pozriem film v originále a porozmýšľam nad tými 4 hviezdami. ()

tehol

dost mozna ta uplne nejvtipnejsi komedie, co jsem videl. nepamatuju, ze bych nekdy jindy u filmu brecel smichy. ()

mistr97

Britský humor mě často dokáže pobavit. Tohle ale bohužel není ten případ. Začátek filmu je doslova nudný, poté se naštěstí začne aspoň trochu něco dít. Bez zdrogovaného přítele v podání Alana Tudyka si ale nejsem jistý, jestli bych film vůbec dokoukal. Nejzábavnější moment pro mě přišel až na konci při pronášení smuteční řeči, to byl dobře vystavěný vtip. Jinak se zábavné scény příliš nepovedly. Druh humoru v této komedii mi úplně nesedl. 40 % ()

McGuffin

Je lákavé zjistit, co je Horší než smrt, Death at a Funeral. Kolektivní, převážně mužská hlavní postava má snahu důstojně se naposledy rozloučit s mužem, na jehož pohřeb přijdou nejen potomci s partnery, i bývalými, manželka, bratři a kněz, ale ještě někdo. A to je horší. Úkolem hlavní postavy je z toho vybruslit, trapně, vtipně, hloupě, jakkoli jen ne důstojně, a tím publikum pobavit, rozhodl Dean Craig. Poprvé jeho úmysl zkusili vyprávět v Anglii v roce 2007 a podruhé ve Spojených státech v roce 2010. Dopadlo to stejně? Inu, hledej sedm rozdílů. P.S. To jsou řádky o příběhu, ne o filmu z něj. https://www.macguffin.cz/ ()

Sejkorka

Hundrt procent film. Když ztřeštěně, tak takhle! Žádné velké herecké hvězdy, žádné hvězdné výkony. Zápletka se zaměněnými pilulkami Valia a podivným koníčkem zesnulého. A taky první film s Jane Asher. Tu jsem měl vždycky spojenou jen jako děvče Paula McCartneye. ()

jmennno

Úžasná komedie plná britského humoru. Opravdu nevím, kdy naposledy jsem se u televize tak nasmála. Pro černý humor mám slabost. I když jsem film viděla mockrát, stále se bavím jako poprvé. ()

Jezek_68

Majstrštyk Mistra Jody. Ukázka dokonalé filmové režie zvládnutá na "divadelní" ploše jednoho domu. Ze scénáře Deana Craiga bylo vytěženo maximum. Skvělé herecké výkony, výborný rytmus atd. Klenot tohoto žánru. Důstojný piedestal Franka Oze. ()

Orbeek

Legranda jen s minimálním přesahem to je náramná, byť drhnoucími 'drogovým omyly' dost otřepaná, nějaká nemastná (slaná je dost). Bowfinger to není. Herecky zajímavá černohumorná jednohubka. (2023_12 digi TR2427 Bravia) Po projekci na velkém plátně ve skupině se skvěle se bavícími, smíchy hýkajícími diváky je přímočará zábavnost (zatím a zřejmě) posledního režijní práce Franka "Yody" Oze mnohem výraznější, byť bohužel se stále některými místy hluchými jak poleno. (2024_01 digi V1 projekce) ()