Horší než smrt

Scénografie:

Michael Howells

Kostýmy:

Natalie Ward

Typicky britská břitká a černo humorná konverzačně-situační komedie, která dokazuje, že Britům není vážně nic svaté...a že skutečně dobrá komedie si vystačí postaru pouze s dobře napsanými replikami hutně prokládanými výraznou situační komikou... Až potud by to byl naprosto předvídatelný a jasný komentář, až na to, že celý film je paradoxně americký, i když lokalizovaný do Anglie a s režisérem narozeným tamtéž. Ne nadarmo se mi tak na jazyk dere příměr o tom, že Death at a Funeral je vlastně naprosto nejlepší díl rovněž amerického komediálně-funerálního seriálu Odpočívej v pokoji... :-)(4.6.2008)

Veskrz nevím, proč jsou tak oslavné recenze na čsfd, pod jejichž vlivem jsem to shlédl. Nelze upřít, že ta komedie má kouzlo a je v jistých momentech je roztomile britsky suchá a černá, ale není jich tam mnoho. Možná to je způsobený tím vážně pomalejším rozjezdem, kdy se člověk za první třičtvrtě hodinu možná párkrát pousměje. Co je fajn jsou výborné komediální výkony všech na place, některé nezapomenutelné scény (viz kakání se strýčkem Alfiem, samotný pohřeb). To vše ale nevynáší tuto komedii do nebes, takže pouhých 7/10 za příjemnou zábavu.(6.2.2008)

Koncert smíchu a humoru !! To nejlepší možné obsazení.. až by se chtělo říct, že se tak dlouho hledali, až se našli (herci, režisér, scénáristé...) Dokonale vygradovaný děj, tempo se zrychluje každou minutou.. a z poklidného začátku máme bouřlivý konec. A k tomu ty hlášky... konečně zde došlo na Andyho Nymana, který mohl rozvinout svůj talent... a byl to právě on, kdo zde patřil k mým favoritům. Frank Oz to upekl skvěle. Jedna z nejlepších komedíí jaké jsem měl tu čest vidět. 100%(2.1.2008)

Hodne prijemna cerna komedie, ktery sice chvilku trva, nez se rozjede, ale v momente, kdy jsou vsichni na pohrbu, odkud se uz pak dej nikam nehne, na scene se objevi zdrogovanej typek a vyderacskej trpajzlik, tak se to perfektne rozjede a zacne skvele bavit. Nektery postavy jsou sice nevyuzity, respektive rozjizdi to tu dost postav a ty dalsi uz tu jsou nadbytecny a slouzi jen jako krovi, ale tech par hlavnich je fakt paradni a ruznoroda sebranka a film si vystaci vicemene jen s dialogama. Proste Frank Oz se po dlouhy dobe zase vytah a ja se skvele bavil nad paradne napsanejma dialogama a scenkama v podani sympatickejch hercu.(20.5.2009)

Rozkošně >haluzinogení< taškařice o jednom vskutku důstojném odchodu na Pravdu Bóží... ;-) . . . Někdy se ty poslední věci lidské prostě vymknou všem zúčastněným z rukou, o čemž svědčí i tahle dosti povedená hořkočerná (i když v jednu chvíli ku škodě věci až zbytečně moc trošku do >hněda< ...) komedie, ve výsledku i přes místy trošku zbytečné tlačení na pilu a naopak i pár hluchých míst důkaz toho, že jak vidno dá se i z pohřbu udělat bizarní úlet, u kterého se budete smát, až se z toho třeba jako nešťastný strýček Alfie i trošku poděláte... No, nejlepší lék na to všechno je pak Válium. Tedy - kdoví jestli, že... 8-D - - - P.S. A stejně - za všechno můžou teplí trpaslíci... ;o))) - - - - - (Poprvé viděno 27.2.2009 na dvd, komentář zde lehce sjetý jako mnohý - 28.2.2009)(28.2.2009)

• - Alan Tudyk (Simon) a Peter Dinklage (Peter) jsou jedinými Američany, kteří si zde zahráli. (HappySmile)

• - Peter Dinklage ztvárnil postavu trpaslíka jak v tomto filmu, tak i v pozdějším remaku Horší než smrt (2010). (Luigi.K.)

• - Natočené za 7 týždňov. (fishki)