Horší než smrt

Scénografie:

Michael Howells

Kostýmy:

Natalie Ward

Hovno na ksichtě je typicky britské asi jako je zebra typický bezobratlovec. Jestli se tady ale bavíte o britské vlajce, tak to potom pardon, ta je tu samozřejmě typická do mrtě. Jinak, zlobte se na mě, jde o humor servírovaný tak obehraně a všedně, že kdo si v hospodě objedná kuřecí řízek s bramborem, pivo a po pivu turka, je oproti tomu nápaditý gurmán s nezvladatelnou touhou experimentovat. Horší než smrt to doufám není, ale ono kdo ví, že?(22.9.2015)

Tolik absurdních situací a černého humoru v jedné komedii, se vidí velmi málo. 90 minut uteče jako voda, pořád se bavíme, stále nové překvapení, každá postava nabízí výborné charisma. A i když jsem viděl první remake (nesrovnatelné s originálem), pořád jsem se skvěle bavil. "Tak co strejdo? Ale nic, kde je ta mrtvola?".(23.9.2013)

Trochu bláznivá, prevažne konverzačná komédia ponúkajúca trochu čierny humor, ale mne to sedí a bavil som sa. Od chvíle čo malého „skrčka“ predávkujú drogami a strčia do rakvy k nebožtíkovi, je to aj napínavé, pretože tušíme, že ešte bude veselo. Asi najviac ma pobavila krátka veta staršieho pána na vozíku, ktorý zo záchodu zakričí: „Čo to je?“. Samozrejme pri kope vtipov dôjde aj na slabšie miesta a trápnejšie momenty, ale to ku komédiám asi neodmysliteľne patrí. Nevyhovieš každému...80%.(2.2.2012)

Na ploše několika desítek metrů čtverečních zrežíroval Frank Oz černo-humornou komedii o mezilidských vztazích a životních hodnotách. Od začátku je film prošpikován suchým humorem, který později umocňuje pofidérní lahvička valia, z polovina plná kvalitními tabletkami LSD. Avšak největší zásluhu na dobré zábavě mají vynikající herci (Alan Tudyk se zhostil opět velice netradiční hollywoodské role) a tak jsem měl téměř po celou dobu stopáže na tváři decentní úsměv. Tohle je prostě film, při kterém se neřehtáte na celé kolo, ale koutky úst vám neustále škubají. Některé scénky částečně vyšlapují do prostoru až nechutného, ale bavil jsem se v podstatě non-stop. Hudba skvěle podtrhuje náladu a krásně definuje místo děje. Zkrátka milé, kurevsky zelené překvapení. 90% 9 miliónů dolarů(rozpočet)/45,7 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(17.5.2008)

- - - EVERYTHING´S SO FUCKING GREEN - - - " I said the Valium you gave to Simon wasn't actually Valium. It's an hallucinogenic concoction. You know, stuff like acid, mescaline, a little ketamine - - - This isn't funny Troy - - - I'm not being funny. Look at him. He's off his tits! " - - - a ja hovorím: PLEASE, GET ME SOME VALIUM !!! P.S. NEPOZERAŤ DABOVANÉ, TOTÁLNA DEVALVÁCIA FILMU !(10.5.2009)

• - Režisér Frank Oz se svěřil, že bylo na natáčení nemožné rozesmát Petera Vaughana, protože se příliš vžil do role podivínského strýčka Alfieho. Proto také není v závěrečných titulcích, kde je sestřih smějících se herců, žádný záběr s Vaughanem. (HappySmile)

• - Peter Dinklage ztvárnil postavu trpaslíka jak v tomto filmu, tak i v pozdějším remaku Horší než smrt (2010). (Luigi.K.)

• - V původním scénáři neměla být postava Petera trpaslíkem. Ale poté, co se o roli ucházel Peter Dinklage, byla pro něj přepsána. (HappySmile)