poster

Horší než smrt

 • Velká Británie

  Death at a Funeral

 • USA

  Death at a Funeral

 • Německo

  Sterben für Anfänger

 • Slovensko

  Horšie ako smrť

 • Austrálie

  Death at a Funeral

Komedie

Velká Británie / USA / Německo / Nizozemsko, 2007, 87 min

Režie:

Frank Oz

Scénář:

Dean Craig

Kamera:

Oliver Curtis

Hudba:

Murray Gold

Střih:

Beverley Mills

Scénografie:

Michael Howells

Kostýmy:

Natalie Ward
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Sarkastic
  ***

  No, nebudu chodit dlouho kolem horké kaše; celkem zklamání. Skoro 30 minut jsem čekal na to, než se film "rozjel", ale ani potom to nebyla žádná velká sláva. Několik podařených fórů či úsměvných situací tu bylo, ale jinak nuda a slabota (typický britský humor, o kterém tu někteří píší, jsem v tomhle snímku skutečně nějak neobjevil ;-)). Bude to za 3*; tenhle film je podle mě nadhodnocený.(25.2.2009)

 • dopitak
  *****

  Asi by nebylo úplné správné srovnávat anglický humor například Randalla & Hopkirka a dnešní. Spousta věcí na světě se vyvíjí, a stejně tak i sranda se mění. Co ale čekám od komedie jako první (a klidně i jediné, někdy)- to je, že se nebudu nudit. A u "smrti na pohřbu" jsem se fakt nenudil ani trošku a ani chvilku. Byla to ptákovina, ovšem s tím jsem to i pouštěl, takže v pořádku. Pochválit lze (výjimečně, většinou bývám přísný) i dabing, zejména "dědu Simpsona" Dalimila Klapky, jehož známý hlas dění chvílemi vhodně výrazně oživoval.(10.5.2008)

 • pan Hnědý
  ***

  Tolik absurdních situací a černého humoru v jedné komedii, se vidí velmi málo. 90 minut uteče jako voda, pořád se bavíme, stále nové překvapení, každá postava nabízí výborné charisma. A i když jsem viděl první remake (nesrovnatelné s originálem), pořád jsem se skvěle bavil. "Tak co strejdo? Ale nic, kde je ta mrtvola?".(23.9.2013)

 • Isherwood
  ****

  Dokonalý koncentrát všech poloh suše černého humoru, kterým se pyšní snad jenom sami Britové. Že se bude šroubovat do absurdnosti, nikoho nepřekvapí už při prvním nakouknutí do rakve, ale že to ustojí jak zdrogované účastníky, tak i všechna ta děsivá rodinná tajemství, je mi absolutní záhadou. 4 a ½.(2.11.2009)

 • Šakal
  *****

  Miluji britský humor a tato černočerná komedie Franka Oze o jednom netradičním pohřbu patří k tomu nejlepšímu, co jsem měl doposud možnost shlédnout! Vynikající scénář Deana Craiga ( Válium, LSD, sjetý Alan Tudyk, posraný strýček Alfie, posraná ruka, posraný obličej, homosexuální lilipután Peter Dinklage, no řekněte sami , co více si přát.. :o) Excelentní herecké výkony všech zůčastněných v čele se " sjetým " Alanem Tudykem jako Simonem. Ručím vám za to ( pokud máte rádi britský humor ), že se budete KRÁLOVSKY bavit. I přes humornou stránku nemůžu nezmínit, slovy hlavního hrdiny, jednu velice pravdivou a výstižnou větu.. : V životě musíš jít za tím co chceš, protože nevíš, jak dlouho tu budeš. A ať se Ti to povede nebo ne, hlavní je, že jsi to zkusil...... p.s. všechno je tak kurevsky zelený :o)(24.8.2009)

 • - Peter Dinklage ztvárnil postavu trpaslíka jak v tomto filmu, tak i v pozdějším remaku Horší než smrt (2010). (Luigi.K.)

 • - Režisér Frank Oz se svěřil, že bylo na natáčení nemožné rozesmát Petera Vaughana, protože se příliš vžil do role podivínského strýčka Alfieho. Proto také není v závěrečných titulcích, kde je sestřih smějících se herců, žádný záběr s Vaughanem. (HappySmile)

 • - V původním scénáři neměla být postava Petera trpaslíkem. Ale poté, co se o roli ucházel Peter Dinklage, byla pro něj přepsána. (HappySmile)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace