poster

Horší než smrt

 • Velká Británie

  Death at a Funeral

 • USA

  Death at a Funeral

 • Německo

  Sterben für Anfänger

 • Nizozemsko

  Death at a Funeral

 • Slovensko

  Horšie ako smrť

Komedie

Velká Británie / USA / Německo / Nizozemsko, 2007, 87 min

Režie:

Frank Oz

Scénář:

Dean Craig

Kamera:

Oliver Curtis

Hudba:

Murray Gold

Střih:

Beverley Mills

Scénografie:

Michael Howells

Kostýmy:

Natalie Ward
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • D.Moore
  *****

  Výborně obsazená černočerná komedie (jako smrt) spolehlivého Franka Oze, která od úvodních do závěrečných titulků neustále graduje, překvapuje, baví, baví a baví. Ačkoliv mě jedním záchodovým okamžikem doopravdy znechutila, smál jsem se prakticky pořád. A obsazení je tak skvělé, že nevím, koho bych měl chválit dříve. Nenápadná perla.(26.12.2015)

 • genetique
  *****

  V podžánri čierneho humoru a v seriózne bláznivom šate s inteligentným humorom tu mám kandidáta na komédiu roka. Jeden dom a pohreb. To je kombinácia ako vyšitá pre tento štýl zábavy a hlavne pre anglický humor v plnej poľnej. Zaujímavosť zaručujú už úvodné titulky a po prvej scény so zámenou rakví sa to už viezlo samo. Perfektná ukážka vynaliezavosti v danom priestore, na tak malej ploche prakticky nebolo jediného miestečka a jedinej situácie, pri ktorej by som si povedal - toto mohlo byť vtipnejšie alebo trefnejšie. Svoju úlohu v tom znova zohrala samozrejme hlavne potreba totálneho mixu charakterov osobností (Alana Tudyka prehlasujem za majstra halucinogénneho herectva). A ako plynuli minúty plné vtipných momentiek, začínal som sa obávať povestne nezvládnutého záveru. S dávkou predvídateľnosti bol síce zvládnutý len miernou rutinou, ale šalamúnsky a nenamietavo. 90%.(29.5.2008)

 • viperblade
  ****

  Na téhle komedii se mi líbilo to "rozdělení" - do půlky se jedná spíše o takovou bláznivější komedii, od půlky se jedná o takovou černější, místy hodně černou a parádní komedii. A to mám rád. Scény s LSD, strýc na vozíku, vydírající trpaslík… Hodně dlouho jsem uvažoval nad plným počtem, ale jsou zde i hluchá místa, proto dám "jen" výborných 80 %. A z herců mě nejvíce potěšil Kris Marshall, u kterého se mi zdálo, že nedostal tolik prostoru (což je škoda, on by dokázal utáhnout většinu scén i sám).(17.3.2011)

 • woody
  *****

  O tom, že největší absurditou našeho života je náš vlastní pohřeb se nás pokoušelo přesvědčit hodně filmů. Třeba Samá chvála nebo Náš milý nebožtík. Vždy to však sklouzlo do laciných moralitek a přehnaného patosu. Ale když se rozlučky ujme Frank Oz se svým stylem černějším, než černochova řiť v nočním tunelu a mladý autor Dean Craig se svým rázným a úderným stylem je o perfektní komedii postaráno. Působí to jako adaptace nějaké mě neznámé Simonovky (všední, až smutná událost se zvrne v pakárnu). Atributy jsou přitom velice provařené, ale předkládané ve velice svěžím hávu. Jedna putující lahvička léků, vyděračský skrček, zfetovaný snoubenec, sprostý invalidní strýček a samozřejmě rozhádaná rodina. Chybí sice nějaký výraznější hlavní hrdina, ale zase tu máme tucty dalších postaviček (vikář, hypochondr). Abych to neprotahoval, komorní a výtečná komedie ze staré školy.(4.12.2007)

 • petero
  *****

  Nečakane príjemné prekvapenie. Frank Oz ma podobne príjemne prekvapil už svojou Svadbou naruby, no Smrť na pohrebe ju s prehľadom prekonala. Zrejme jeho najlepší film. Z otrepaného námetu tentoraz doslova vyžmýkal maximum a rovnako šťastnú ruku mal i pri výbere hercov ktorým zrejme na mená neprídete ale tváre to sú rozhodne známe.(25.10.2009)

 • - Natočené za 7 týždňov. (fishki)

 • - V původním scénáři neměla být postava Petera trpaslíkem. Ale poté, co se o roli ucházel Peter Dinklage, byla pro něj přepsána. (HappySmile)

 • - Peter Dinklage ztvárnil postavu trpaslíka jak v tomto filmu, tak i v pozdějším remaku Horší než smrt (2010). (Luigi.K.)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace