Horší než smrt

Scénografie:

Michael Howells

Kostýmy:

Natalie Ward

S britským humorem žádný problém nemám. Přesto se mě tato komedie v podstatě nedotkla. Neříkám, že jsem se nezasmál, dobrých momentů zde bylo hodně, ale všechno prošumělo neuvěřitelně rychle. Vypoentované je všechno velmi zajímavě, ale na mě zřejmě až moc uměle. Fajn film - nic víc, nic míň. Bohužel má očekávání byla výše.(16.3.2010)

Skvělá britská černá komedie se spoustou výborných herců, kterým vévodí adamita Tudyk a Matthew MacFadyen. Ačkoliv se najde i pár dost nechutných věcí, jedná se pořád o zábavu nejvyšší kvality. Není nad inteligentní humor. Ale ten britský já měla ráda vždycky. Nechci si ovšem ani představit, jak dopadl americký remake! Už jen z pohledu na plakát mě jímá hrůza.(22.3.2011)

Veskrz nevím, proč jsou tak oslavné recenze na čsfd, pod jejichž vlivem jsem to shlédl. Nelze upřít, že ta komedie má kouzlo a je v jistých momentech je roztomile britsky suchá a černá, ale není jich tam mnoho. Možná to je způsobený tím vážně pomalejším rozjezdem, kdy se člověk za první třičtvrtě hodinu možná párkrát pousměje. Co je fajn jsou výborné komediální výkony všech na place, některé nezapomenutelné scény (viz kakání se strýčkem Alfiem, samotný pohřeb). To vše ale nevynáší tuto komedii do nebes, takže pouhých 7/10 za příjemnou zábavu.(6.2.2008)

Rozkošně >haluzinogení< taškařice o jednom vskutku důstojném odchodu na Pravdu Bóží... ;-) . . . Někdy se ty poslední věci lidské prostě vymknou všem zúčastněným z rukou, o čemž svědčí i tahle dosti povedená hořkočerná (i když v jednu chvíli ku škodě věci až zbytečně moc trošku do >hněda< ...) komedie, ve výsledku i přes místy trošku zbytečné tlačení na pilu a naopak i pár hluchých míst důkaz toho, že jak vidno dá se i z pohřbu udělat bizarní úlet, u kterého se budete smát, až se z toho třeba jako nešťastný strýček Alfie i trošku poděláte... No, nejlepší lék na to všechno je pak Válium. Tedy - kdoví jestli, že... 8-D - - - P.S. A stejně - za všechno můžou teplí trpaslíci... ;o))) - - - - - (Poprvé viděno 27.2.2009 na dvd, komentář zde lehce sjetý jako mnohý - 28.2.2009)(28.2.2009)

Miluji britský humor a tato černočerná komedie Franka Oze o jednom netradičním pohřbu patří k tomu nejlepšímu, co jsem měl doposud možnost shlédnout! Vynikající scénář Deana Craiga ( Válium, LSD, sjetý Alan Tudyk, posraný strýček Alfie, posraná ruka, posraný obličej, homosexuální lilipután Peter Dinklage, no řekněte sami , co více si přát.. :o) Excelentní herecké výkony všech zůčastněných v čele se " sjetým " Alanem Tudykem jako Simonem. Ručím vám za to ( pokud máte rádi britský humor ), že se budete KRÁLOVSKY bavit. I přes humornou stránku nemůžu nezmínit, slovy hlavního hrdiny, jednu velice pravdivou a výstižnou větu.. : V životě musíš jít za tím co chceš, protože nevíš, jak dlouho tu budeš. A ať se Ti to povede nebo ne, hlavní je, že jsi to zkusil...... p.s. všechno je tak kurevsky zelený :o)(24.8.2009)

• - Natočené za 7 týždňov. (fishki)

• - Když měl Alan Tudyk dělat, že je zfetovaný, inspiroval se vzpomínkami na své mládí, kdy viděl opilého teenagera vylézt na stůl. Ve scéně na střeše napodoboval jeho podivné pózy. (HappySmile)

• - Alan Tudyk (Simon) a Peter Dinklage (Peter) jsou jedinými Američany, kteří si zde zahráli. (HappySmile)