poster

Horší než smrt

 • Velká Británie

  Death at a Funeral

 • USA

  Death at a Funeral

 • Německo

  Sterben für Anfänger

 • Nizozemsko

  Death at a Funeral

 • Slovensko

  Horšie ako smrť

 • Austrálie

  Death at a Funeral

Komedie

Velká Británie / USA / Německo / Nizozemsko, 2007, 87 min

Režie:

Frank Oz

Scénář:

Dean Craig

Kamera:

Oliver Curtis

Hudba:

Murray Gold

Střih:

Beverley Mills

Scénografie:

Michael Howells

Kostýmy:

Natalie Ward
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • woody
  *****

  O tom, že největší absurditou našeho života je náš vlastní pohřeb se nás pokoušelo přesvědčit hodně filmů. Třeba Samá chvála nebo Náš milý nebožtík. Vždy to však sklouzlo do laciných moralitek a přehnaného patosu. Ale když se rozlučky ujme Frank Oz se svým stylem černějším, než černochova řiť v nočním tunelu a mladý autor Dean Craig se svým rázným a úderným stylem je o perfektní komedii postaráno. Působí to jako adaptace nějaké mě neznámé Simonovky (všední, až smutná událost se zvrne v pakárnu). Atributy jsou přitom velice provařené, ale předkládané ve velice svěžím hávu. Jedna putující lahvička léků, vyděračský skrček, zfetovaný snoubenec, sprostý invalidní strýček a samozřejmě rozhádaná rodina. Chybí sice nějaký výraznější hlavní hrdina, ale zase tu máme tucty dalších postaviček (vikář, hypochondr). Abych to neprotahoval, komorní a výtečná komedie ze staré školy.(4.12.2007)

 • igi B.
  ****

  Rozkošně >haluzinogení< taškařice o jednom vskutku důstojném odchodu na Pravdu Bóží... ;-) . . . Někdy se ty poslední věci lidské prostě vymknou všem zúčastněným z rukou, o čemž svědčí i tahle dosti povedená hořkočerná (i když v jednu chvíli ku škodě věci až zbytečně moc trošku do >hněda< ...) komedie, ve výsledku i přes místy trošku zbytečné tlačení na pilu a naopak i pár hluchých míst důkaz toho, že jak vidno dá se i z pohřbu udělat bizarní úlet, u kterého se budete smát, až se z toho třeba jako nešťastný strýček Alfie i trošku poděláte... No, nejlepší lék na to všechno je pak Válium. Tedy - kdoví jestli, že... 8-D - - - P.S. A stejně - za všechno můžou teplí trpaslíci... ;o))) - - - - - (Poprvé viděno 27.2.2009 na dvd, komentář zde lehce sjetý jako mnohý - 28.2.2009)(28.2.2009)

 • heyda
  ****

  Taková pohodová komedie s dobrým námětem a solidními hereckými výkony akorát s trochu přehnaným příběhem. No trochu hodně přehnaným. Nicméně zábava na večer solidní, jen si dejte bacha na remake se stejným názvem. Jedná se o takřka přesný přepis celého děje, ale jen s tím rozdílem, že remake je tupá černošská komedie ala Eddie Murphy. 70%(16.3.2011)

 • Slartibarkfast
  ****

  Nic světoborného, nic originálního a taky typicky britské. Přesto je to originál a u mnoha komedií se nenasmějete jako u téhle. Výborné herecké výkony, příjemná hudba, svižný děj.. černočerná komedie jak má být. Výsměch smrti do tváře je tu přímo cítit. Určitě dobrá volba pro zpestření nudného odpoledne. 85%(6.8.2010)

 • akisha
  ****

  Skvělá britská černá komedie se spoustou výborných herců, kterým vévodí adamita Tudyk a Matthew MacFadyen. Ačkoliv se najde i pár dost nechutných věcí, jedná se pořád o zábavu nejvyšší kvality. Není nad inteligentní humor. Ale ten britský já měla ráda vždycky. Nechci si ovšem ani představit, jak dopadl americký remake! Už jen z pohledu na plakát mě jímá hrůza.(22.3.2011)

 • - Herci, kteří hráli manželský pár Daniel (Matthew MacFadyen) a Jane (Keeley Hawes) byli v době natáčení manželi i ve skutečném životě. (Chatterer)

 • - Alan Tudyk (Simon) a Peter Dinklage (Peter) jsou jedinými Američany, kteří si zde zahráli. (HappySmile)

 • - Peter Dinklage ztvárnil postavu trpaslíka jak v tomto filmu, tak i v pozdějším remaku Horší než smrt (2010). (Luigi.K.)