Chicagský policajt Nico Toscani (Steven Seagal) je na stopě něčeho velkého. Podezřelí, zadržení při policejním protidrogovém zátahu, jsou propuštěni a Nico sám musí odevzdat policejní odznak. Možná, že ho postavili mimo službu – v akci mu ale zabránit nemohou. Pro Stevena Seagala je Nico senzačním filmovým debutem, který ho katapultoval přímo mezi největší akční hvězdy a vyslal ho po stopách bývalých agentů CIA, kteří pašují drogy... a plánují politický atentát. Jak se Nico a jeho partnerka Jax (Pam Grier) blíží k psychopatickému gangsterskému bossovi (Henry Silva), rozpoutává režisér Andrew Davis (Uprchlík) nad celým Chicagem doslova akční smršť... (Magic Box)

LCH

Skvělý debut Stevena na filmovou scénu...Nezastírám, že jsem velkej fanda Seagala a tak nemůžu jinak. Tento film mám rád. Skvělý bojový scény. Prostě parádní akční "béčková" podívaná 80. let . (90%) ()

Boss91

Tento film je jeden z nejlepšich od Seagala. Některým se nemusí líbit ale je zde opravdu vidět vše co Seagal vždy uměl a dobře ovládal. Tedy bojové umění na způsob obrany rucema a rychlými pohyby. I děj není špatný a některé konverzace mě i pobavili a to je vždy plus. ()

PeteBuck

Ale čo, dávam 4 hviezdičky. Ktorý herec akčných filmov si púšťal hubu na špacír ako Steven? Nikto. Sly aj Arnie Ameriku príliš milovali, aby ju kritizovali, takže Steven hneď v prvom filme si povie svoje (škoda, že sa doteraz nič nezmenilo), spojí to s akčným filmom, s pár slušnými bitkami a prestrelkami. Je to klasika. Štvrtá hviezdička z nostalgie. ()

DJMaroko

Prostě stará dobrá klasika Seagal v jedné ze svých nejlepších rolí. Všichni jsme na tom vyrůstali od prvních VHS. ()

Franki69

Akční filmy kategorice B-C (a teď už poměrně často taky D) se Seagalem v hlavní roli mají svůj počátek. Letos (2018) je to třicet let od uvedení debutu Nico. A jak tady víme, všechno už je jinak. Ale ani na tom začátku to nebyla žádná sláva. Film vypráví o štíhlém policistovi Nicolo Toscanim, bejvalým CIA specialistovi, stále mistrovi v Aikido, oženěného se Sharon Stone. Nicolo je pro všechny VZOR. Všechny chápe, všemu rozumí, každýho (a to jako fakt pěkně) přepere. Když střílí, stačí mu nabíjet výrazně méně než protivníkům. Pro každého má historku nebo alespoň vzdělávací a výchovný bonmot. A taky na něj, jak je zřejmé v závěru, výrazně méně účinkují chemické oblbovací látky. Tam kde se jiní hroutí a slintají, se Nico/Segal vyprostí z pout, všechny přepere, bezvadně odřídí auto v automobilové honičce a zhroutí se elegantně a až po zatčení padouchů. Prostě je to HERO! No vážně! Není náhoda, že zde na ČSFD v třiceletém filmovém přehledu jen jeden film (není to tento) dosáhl na červený boxík. Jestli chcete vědět proč, koukněte se na start kariéry. Jestli to neuděláte, o nic jste nepřišli. Dávám 30%, za to pěkný zápasení a naprosto unikátní styl sprintu za padouchem. ()

chozze008

Year 2022 I am not drunk or anything........ ale todle jsem si fakt uzil. Za prve skvelej akcni film. Za druhe, tendle film asi nikdo na zadne fakulte rozebirat nebude, ale ja tam videl tolik paralel s tim co se deje/delo, byl jsem prekvapen nebo mam jen moc filosofickou naladu. Jinak ze zacatku me prislo ze Segal, no bylo videt, ze jeste moc neumi hrat, ale nebylo to tak hrozne, jako treba Arnold. Pak uz se vic bojovalo a strilelo, takze jsem to bud prestal vnimat nebo se do toho behem nataceni vic dostal. Jen skoda ze tam nebylo vice boju tohoto mistra (kdysi) aikida. Fakt rad bych ho videl bojovat "na zinence". ()

Sunwheel

Úvod do sveta seagalovín. Dej vôbec neprekvapí a odsýpa. Miestami sú fakt hluché miesta, kde vidno absenciu herectva u hlavnej postavy a v scenári. Rozhodne na svoju dobu poteší miera násilia, ktorá spravila aikidu najväčšiu reklamu (následne v doju zistíte, že vám chýba). Bez Stevena si už to bojové umenie nevie predstaviť nikto. Na prvotinu určite kvalitnejší kúsok, ktorú mohli Seagalovi závidieť mnohí kolegovia. ()

e-arthworm

Výborný snímek, kterým Seagal více než dobře zahájil svou filmovou kariéru. Zajímavý příběh, kde dlouho není jasné, o co protistraně vlastně jde, okořeněný špičkovou ukázkou bojového umění v Seagalově podání a v neposlední řadě mladičkou - a velice půvabnou - Sharon Stone, která si roli manželky akčního hrdiny zopakovala o dva roky později v Arnoldově "Total Recallu". Prvotřídní (a správně surové) bitky nemají chybu, přičemž hlavní hrdina se "rozjíždí" postupně - začne několika přeraženými nosy, pokračuje lámáním horních končetin a vše zakončí stylově zlomeným vazem. Bezkonkurenční je především souboj s patřičně vyzbrojenou osádkou kabrioletu, jehož výsledkem je mj. useknutá ruka, vyšperkovaný bleskovým složením jednoho přerostlého bijce. Naopak závěrečná likvidace ústředních padouchů mi přijde příliš krátká - očekával bych, že zejména hlavního záporáka (skvěle ztvárněného odpudivým Henrym Silvou) si Steven bude "vychutnávat" mnohem déle :-( "Všechny nás najednou zabít nemůžeš, drsňáku. - Tak aspoň dostanu jedničku za snahu !" ()

zurivymlok

Typická Seagalovská sračka. Dvě hvězdičky dostává jen za to, abych zdůraznil, že je to asi jeho jediný film, na který se dá podívat. S tím zbytkem se mi nechce ani zasvinit odpad, kam tyto věci rovnou strkám. Bohužel nic nižšího, než ten odpad tu k dispozici nemáme. ()

Tomulka

já jsem od tohoto snímku nečekal nic více než pefektní bojové scény se Stevenem Segalem. Zrod nového akčního hrdiny, který je (co se týče morálky) rovný jak prkno se pro mně stává kultem, který chci sledovat. ()

Bohdy67

Prvotní Seagalova věc dává směr tomu ostatnímu co bude následovat. Zajímavé zasaní do prostředí velkoměst USA je taky jiná káva než džungle nebo maloměsta někde na jihu ameriky. Tak trochu usměvná je stylizace do role ochránce všech a všeho a jediného spravedlivého a neporazitelného kterou na světlo světa vynesl Chuck Norris. Seagal je jeho více než zdatný následovník. Nico je průměrný film na shlédnutí v televizi,ale to je tak vše. 45% ()

pirate

První Seagalovka nic moc. Chyběly především jeho pověstné rvačky. Děj ještě stravitelný, ale film celkově neměl grády. Nevýrazný. 40%. ()

Lou_Pagi

Popravdě příliš nechápu zdejší nízké hodnocení. Už jako malý jsem skvělou sérii Segalovek začínající tímto snímkem opravdu hltal. Od ostatních akčních USA bitek se Steven odlišoval realistickým ztvárněním každé zcény a detajly provedených technik. Jeho prvních 5 filmů jsem viděl nejméně 100x, podobně jako mraky dalších diváků. Není úplně fér najednou po letech tvrdtit, to je béčkový film apod... Bomba své doby! ()

Nathaniel8

Podle mého možná nejlepší film Stevena Seagala (společně s Přepadením v Pacifiku). Plný akce, soubojů a tenkrát bylo i vidět, že mu to jde. Jinak sice klasické akční béčko, ale dobře udělaný... A Sharon Stone? Jako ozdoba filmu na jedničku. ()

Zemřel herec Henry Silva

Zemřel herec Henry Silva