• Německo

Akční / Krimi / Thriller

USA / Německo, 2008, 110 min

Komentáře uživatelů k filmu (1 685)

Jakožto znalec původního comicsu mi rozum zakazuje dát plnou palbu. Ovšem jako filmovému fanouškovi mi Wanted nabídlo hodně. Hodně - myšleno nabušenou perfektně prostříhanou akcí, hlavního hrdinu s koulema a pohled do českých a moravských koutů. Škoda jen toho rapidně okleštěného scénáře. 80%(26.6.2008)

4,5*(13.11.2009)

Shodit to nemůžu. Ač místy scénář vypadal neskutečně předvídatelně, nakonec byl docela dobrý. Natočeno je to také skvěle, možná až trošku moc epilepticky. Hercům v podstatě nejde nic vytknout, ale to co strhává hodnocení je celková nerozhodnost filmu. Měl by si položit otázku : Mám být naprosto stylizovaný a pracovat až s béčkovými prostředky, nebo se chci tvářit jako seriózní film? Přece bych nebyl jako Shoot 'Em Up, na to si se mnou mojí tvůrci až moc hráli. Tyto otázky vyvolává scéna s vlakem, prostřelování Warrenovy hlavy, nedostatečné rozpracování postav, ale i spousta dalších aspektů.(26.2.2010)

Nabušená akční pecka, který vodpustíme šílenou přehnanost a můžeme se začít bavit. Prej tkalcovskej stav :-) 75%(12.5.2011)

Kdyby si režisér přečetl ten scénář tak 5x a udělal úpravy, tak by to bylo 100 % na plný počet hvězd. Ale to bohužel neudělal. Tím pádem narážíte na nesmyslné pasáže a celý film to degraduje. Efekty propracované , jeden lepší herec než druhý, hlavně A. Jolie a M. Freeman. Škoda mohlo to být dobrý zfilmovaný komix ... 60%(12.5.2011)

Uf... vím že je to klišé, ale nemohl jsem se ubránit vykrádání Matrixu stříknutého něčím jako X-Meni. Vizuálně určitě v pořádku, herecky není co dodat a jakmile akceptujete předložená "pravidla hry" (tedy že to co vidíte prostě jde, je možné a existuje) umím si představit v jisté fázi opilosti i vykřesání čtvrté hvězdičky. Bohužel napoprvé jsem to nevěděl a při sledování zůstal střízlivý = víc než standard dát neumím.(19.7.2012)

Potěšilo množství masážních akcí z kterých vynikala ta železniční na "Moravě" s MickeyKlausem na plakátku a i vypointování bylo uspokojivé, takže 80%. Občas je to přitažené za vlasy ale jako parodka (?) se to dá brát.(20.7.2012)

• Martinius

aj po druhom pozreti je to len pekne natocena picovina.(9.8.2012)

Nemůžu si pomoct, ale mě to totálně dostalo! Nechápu proč si většina lidí stěžuje na to, že je to naprosto nesmyslný, že stočení kulky je naprostá blbost, atd. Tak hlavně je to podle komiksový předlohy a jak všichni víme, tam se neuvěřitelný věci dějou v jednom kuse - teda pokud není pravděpodobný, že někoho kousne radioaktivní pavouk nebo že se snad nějakej chlápek dokáže proměnit v obřího zelenáče, když se naštve. A proto se taky točí filmy, žejo. Pro mě je to tedy dílo nabitý akcí, se skvělým obsazením, postupným a nečekaným odhalováním příběhu. Za mě teda rozhodně plný hodnocení!(28.3.2013)

"Typickej americkej akčák"- kterej je pěknej, ale nesmí se u něj moc přemýšlet. Líbí se mi kontroverze hi-tech vs historie. Film by se dal přirovnat např. k Minority Report, Tomb Raider, atp.. Výborný herecký obsazení, doplněný pěkným střihem, úhly kamery a tak podobně, doporučuju.(10.6.2013)

• Mona-Lisa

Přišlo mi to jak chabý koktejl z Matrixu, Mission Impossible a Tomb Raider. Nedotažené a pozornost držící jen díky trikovým efektům. Jako brčko z tohoto chaosu trošku vyčuhoval James, ale jakmile se nadechl a zkoušel trošku hrát, akční mišmaš okolo mu udělal utrum a semlel ho opět do kokteilu. Škoda no...začátek vypadal slibně, dokud se neobjevila Lara...teda Angelina. Čisté dvě hvězdy.(6.10.2013)

A kulky sviští :). Nic ducha plného, nic co by Vám vystřelilo mozek z hlavy a praskly oční sítnice. Na druhou stranu: Guilty pleasure.(29.1.2014)

Efektně hodně zaplácaná krávovinka, co se snaží odtrhnout ze řetězu za každou cenu a jít až zbytečně na krev do jednotlivých záběrů. No jak jsem řekl, tak "efektních krávovinek" je v poslední době opravdu příliš a kdejaký slabomyslný režisér si může myslet, že když nenajde slušný děj s několika hodně podstanými zvraty a ten nepodloží slušnou přikrývkou v podobě rozuzlení, tak prostě na děj jak se patří vykašle a co udělá? Přepatlá, přehustí, načančá a ozdobý vánoční stromeček zvaný AKCE . Že je akce ve Wanted opravdu dobrá. to nikomu neberu, taktéž nikomu neberu slušně hrající plejádu několika hereckých ES, ale právě tenhle film se snaží kopírovat i hned několik legendárních filmů s perfektní akcí které ovšem umějí dýchat. Právě že snímek režiséra Timura Bekmambetova se dýchat snaží, ale příliš mu to nejde, ale i kdyby to uměl, tak by sem nebyl spokojený a mohl by mít stejně dobrou atmesféru třeba jakou má film V Buruggách - 5/10 -(25.8.2014)

• Evander

30%, a to jsem přivřel obě oči. Naprostý bezduchý nesmysl s vysloveně otřesnými akčními scénami.(17.11.2014)

Jó, to byly doby, kdy Endží ještě neaspirovala na cenu Křišťálově průsvitné lebky a Morgan měl ještě dost energie na prznění svých neteří. Jenže, všechno jednou skončí (teda kromě Ordinace), Endž dostane rozum, přestane se tolik ukazovat a Morgan...tam se asi nic nezměnilo. Což o to, filmík to byl vskutku spektakulární a akce hustá jak semeno zamrzlého Eskymáka, ale hobit McAvoy je zkrátka hobit a působí na mě tak rušivě, že jsem si to nemohl vychutnat dostatečně, ani kdyby mě při tom laskala Miss Vytahaný pysk. Ono je totiž těžké uvěřit, že chlápek, co by nedostal ani povolení nosit slipy, dostal zbraň a ještě střílí kroucený střely jako nějakej DžonVik.(24.1.2016)

75%(1.5.2018)

Akční, vtipné, zábavné, cool. Charismatický Morgan Freeman. Svůdná Angelia Jolie. Spousty krve. Rozmlácené Pendolino. Co víc si lze od akčního filmu o tajném zabijáckém bratrstvu přát? Snad jen ty krysy mi trochu nesedly...(26.6.2008)

Cool, vtipne a sexy. Presne to, co si clovek od akcniho filmu preje - to zde dostane v mire opravdu vrchovate. McAvoy je borec, jaky jsem ani nedoufal, Jolie ma konecne zase roli, ktera ji naprosto sedi a ve ktere nepusobi otravne a Freeman je stale jeden z mala hercu, ktery se mi asi jen tak neokouka, ackoliv hraje v podstate jednu a tu samou roli stale dokola. Navic - a to je dulezite - se tady fuckuje, politicky nekorektne zabiji a vubec to ma koule. Z posledni doby me napada podobne nekompromisni akcnak Bad Boys 2, ale tady je to nastesti ochuzeno o otravne komedialni vsuvky a rasismus :). Paklize budeme Transformers povazovat za rodinny film, tak se Bekmambetovovi podarilo natocit nejlepsi akcni film za poslednich par let.(26.6.2008)

Tak nakonec se mi to trošku rozleželo. Je to příšerná hloupost na jedné straně. Na druhé straně se mi to zdá na hloupost hodně povedené z hlediska akce (viděl jsem v kině) a snad i řemesla. Je to kvalitně udělaná "kravina". A párkrát jsem se i zasmál. 7,3/10(28.6.2008)

Znalost komiksové předlohy je spíše na škodu, neboť se divák neubrání srovnávání, ale kolem a kolem - obě díla mají společnou kontroverznost, provokativnost a nabušenost. Film je skvělý akční nářez, u kterého si člověk užije frenetickou akci, perfektní ozvučení a několik vtipných morbidních nápadů. Jakkoliv je to někdy uhozené, přitažené za vlasy či nesmyslné, tento film jsem si v kině skvěle užil a odcházel jsem s pocitem, že za ty peníze to stálo. A to je super pocit.(3.7.2008)

• Darkslayer

Tak toto bola kravina galaktických rozmerov. Bol som na to v kine, neočakával som veľa a dostal ešťe menej. Akčne scény mimoriadne prehnane, až do takej miery, že ma nie že nezaujali ale klopal som sa pri nich po čele (ak ma má akcia zaujať musí byť uveriteľná alebo aspoň nejako odôvodnená jej prehnanosť). A ta guľka obežnica to mal byt snáď vtip. Film popiera akékoľvek fyzikálne zákony, čo je na príbeh zasadený do reálneho prostredia bez hrdinov s akýmikoľvek špeciálnymi schopnosťami (vid spiderman, x-man ...) neprijateľne (zvýšený tep, čo ma za následok rýchle reakcie nepovažujem za takú schopnosť). Netvrdím, že sa film musí striktne riadiť fyzikálnymi zákonmi (to by to bola asi dosť nuda), ale tváriť sa, že žiadne neexistujú je kusa moc. Aj keď je to komixová adaptácia tento fakt sa nedá ospravedlniť. Prirovnal by som to ku Crankovi alebo Transporter 2 kde som mal presne rovnaké pocity kopu proklamovanej akcie, veľkoleposti a adrenalínu no na mňa nedopadla ani kvapka (nutno povedať že tu bola akcia spracovaná oveľa efektnejšie ale vo výsledku ostáva feeling rovnaký) . Videl som akciu ale necítil, čo je pri výhradne akčnom filme nemysliteľné. Humor nebol nijak zvlášť výnimočný na to aby som sa nad tým pozastavoval a príbeh detto (nič nove akurát zasadene do iného prostredia „From zero to hero“ sme už videli neraz) . Čo sa týka inovatívnosti snímku....hmm ja som nič extra nepostrehol. Základ všetkých akčných scén bol už niekde videný , snáď až na to zatáčanie a zrážanie guliek, ale s tým by som sa veľmi nechválil. Porovnávať to s filmami ako Bournovo ultimatum alebo Matrix je priam scestne. Aby som len nekritizoval , pozitíva filmu sú dobrý vizuál, hudba a herecké výkony .... to však nie je tak ojedinelé aby som z toho bol 2x unesený (a dnes mam na výber ďalších 10 filmov na každý prst s omnoho väčšími kvalitami). 4/10(4.7.2008)