Hlavní účetní Wesley Gibson je mladý sympatický muž, jen se mu v životě příliš nedaří. Deptá ho tlustá šéfová, přítelkyně je mu nevěrná, a navíc trpí záchvaty panického strachu, kdykoli se dostane do stresové situace. Jednoho dne se za dramatických okolností Wesley od tajemné Fox dozví, že je synem jednoho z nejlepších zabijáků tajného bratrstva bojujícího za vyšší dobro. Shodou okolností ho ale nedávno někdo zavraždil. Wesley svého otce nikdy neviděl a historce o tom, čím se zabýval, zpočátku moc nevěří. Okolnosti a působení krásné a tajemné Fox jsou ale silnější. Vstupuje tedy do řad prastaré organizace Fraternity, vedené záhadným Sloanem, který Wesleyho přesvědčí, že je zrozen k tomu, aby byl jedním z nich. Absolvuje náročný a naturalisticky pojatý výcvik, při kterém se přehlížený beránek změní ve vlka, který v něm vždycky číhal. (TV Nova)

Davered

Mokry sen podprumerne inteligentniho teenagera. Film odporny nejen svou servilnosti a podkurovanim vkusu cilove divacke skupiny, ale predevsim ideologicky. Krome evidentni glorifikace strelnych zbrani a legitimizace fyzickeho likvidovani politicky nepohodlnych osob je tu zaroven i problematicke vyobrazeni zen. Ty jsou zde zesmesnovany pro svou nadvahu, charakterizovany vylucne svou promiskuitou a vzhledem, a neustale objektivizovany. ()

Dero

Ta čtvrtá hvězdička je za pohled na ladné a odhalené křivky Angeliny Jolie, ježto právě opustily lázeň. A za pár dalších věcí. Ale postupně. Čekal jsem nenáročný, technicky a audiovizouálně kvalitní akční film. Toho jsem se dočkal. James McAvoy se umí tvářit drsně, rozervaně a totálně zničeně v jednom jediném okamžiku (viz Atonement), což byl asi důvod, proč byl do role Wesleyho obsazen právě on. Apropó Wesley - letargický život druhořadého úředníčka (americky account manager) se skládá z otylé šéfové, která mu nesplnitelnými uzávěrkami a cvakáním sešívačky u ucha navozuje úzkostné stavy plné zuřivosti, nejlepšího kamaráda, který se Wesleymu ve volném čase stará o přítelkyni a, ach ano, muže, který se ho pokusí zabít. CVAK. Apropó, Wesley - adrenalinem přetékající život profesionálního zabijáka se skládá ze schopností ustřelit mouše křídla v letu, sáhnout do útrob pracujícího tkalcovského stavu a vytáhnout z něj neskutečně rychlý jezdec a, proč to nepřiznat, střílet po parabole. CVAK. Dvě výše zmíněné role se ve filmu vzájemně častují slovy plnými pohrdání a zmaru, přičemž jejich středobod, účetní a zabiják Wesley se zmítá mezi extrémy, které jeho nová identita přináší. CVAK. Herecký výkon Jamese McAvoye se dá označit jako nadstandardní, poměrně s přehledem ztvárnil jak neurotickou trosku, tak sebevědomého umělce smrti. Jenže ani Angelina Jolie nezahálela a opět dokazuje, že ženy drsnější než brousek (ach ano, Mr. and Mrs. Smith byla taková rozcvička) umí zahrát tak, že průměrný tep v průměrném kinosále se zvedne průměrně o desítky procent. Černý petr tak zůstává Morganu Freemanovi, jenž se své role zhostil poměrně toporně a profesorsky. Po technické ani řemeslně stránce mu sice nelze nic vytknout, ale ta jiskra tam prostě není (Že by trend? V The bucket list to bylo to samé.). Celkové resumé je 7.5/10; money well spent. A přátelé, pokud vidět, tak jedině v kině nebo v DVD kvalitě s kvalitní audio- i videosestavou. Myslete na to a vyhnete se zklamání. ()

mysiak

Budúci "kultovka"...čím si toto ocenenie zaslúži, skvelé hlášky, nonstop akcia, vybuchujúce veci, videoklipovosť, ktorý Hollywood dlho nevidel, výborné zaradenie hercov, že Morgan Freeman, krv, nadávky, proste všetko, čo spĺňa "popcorn" filmy, pri ktorom sa stačí len pozerať a neriešiť. P. S. Moja najobľúbenejšia hláška - Shoot that motherfucker.... ()

Asgy

Naprosto šílená, ale k***a zábavná popkornovka. Ale co už, je to podle komiksu, tak proč ne - dívalo se na to totiž móc dobře. U scény s dobře známým českým rychlovlakem jsem málem spadnul ze židle, jak jsem se smál, ale občas je to potřeba :) ()

katasta

Wanted si u mě vysloužilo 3,5*. Není to vůbec špatné, ale místy dost přehnané. Vidět dvacetkrát za film zpomalené bolestné zkroucení huby, když někdo dostane pěstí je na mě trochu moc a taky bych řekla že to film trochu brzdí, což není úplně nejlepší. Na začátku tam takových přehnaností bylo více, ale naštěstí se to postupně trochu srovnalo...myslím tím například naložení Wesleyho do auta za jízdy v otočce, skoky z jednoho baráku na druhej když je dělí přinejmenším 50m atd. ()

Wysch

Druhá projekce nepřinesla nic nového. Kulervoucí akce na začátku a pak nic, nic, nic, nic, nic, nic, nic, nic, nic, kulervoucí akce na konci, blbá pointa a nazdar. ()

devNull

Jednoznačně velkolepá podívaná s originálním trikovým provedením. Pro mě film roku. Od tvůrce NightWatch jsem nemohl čekat nic špatného, i když tak primitivní příběh jsem taky nečekal. Těšil jsem se na jeho produkci v americe a nezklamal. Scénář je sice trochu jednodušší (proto ode mě film nemůže získat plný počet), ale provedení i herecké nasazení mi naprosto sedlo (i když Angelinu taky zrovna třikrát nemusím). Film na který jsem si zašel do kina dvakrát a vůbec jsem se přitom nenudil.. ()

_Moon_

Toto je film, kde Mistr Freeman prohlásí: "Otherwise, shoot this mother fuck**!" Což samozřejmě vysvětluje onen R rating, kterým film ocejchovala MPAA. ()

Praxis

Od začátku až do konce akční a nesmírně efektní nářez. Druhá část filmu je ovšem trošku přitažená a konec mě nebral vůbec. Nevím nevím, celkově rozporuplné akční šílenství zabalené ve svěžím digitálním hávu a velkou reklamou na ČD a Pendolino :-) ()

vhojta

Skvělé efekty, skvělé Sci-Fi. Osobně nemám nereálné filmy zrovna v lásce, ale u tohoto snímku nelituji. Také díky božské Angelině Jolie. :) ()

ArsenalEagle

Velmi dobrý, ale také i zajímavý film, který se kvalitou dal rozdělit na 2 části. Prvních 15-20 minut bylo skoro o ničem, dokonce jsem se i trošku nudil (až na přestřelku na střeše, to jsem zíral). Zbytek filmu byl úchvatný, konečně začal nabírat obrátky a dostal se až do žánru Sci-fi. Mám tento film rád, dokonce ho mám v oblíbených. A hvězdy jako James McAvoy, Angelina Jolie a Morgan Freeman k tomuto závěru také přispěli. Dále ve filmu bylo několik zvratů, které by jen málo kdo tušil. Doporučuji. 85% ()

Jillen

Angelinu nemusím, McAvoy je sympaťák každým coulem, který dokáže bejt taky pořádně drsnej :o) a akce je tu nabouchaná srovnatelně s Matrixem. To mi dává fajn strávených 110 minut akční zábavy...5* hvězd nedám, protože je to neskutečně hloupé :o)...i tak spokojenost, brainwashing jak se patří. 70% ()

GodComplex

Co podle traileru vypadalo jako tezce prumerna a nezajimava akcnarna se zvrtlo v necekane dobry mazec. I kdyz rozhodne ne zase tak dobry, jak se nekteri snazi namluvit. Angelina byla super, nejen typicky beautiful, ale v teto roli i neskutecne cool. U McAvoye si sice nejsem zcela jist, ze by mel na to utahnout podobnou hlavni roli, ale i on mel sve svetle momenty, predevsim v prvni casti filmu v praci. Jeho "Shut The Fuck Up" scena byla sice extremne predvidatelna, ale i tak potesila. Bohuzel se po skvelem zacatku objevily i znacne slabsi momenty. Obzvlast cela cast filmu v CR byla naprosto priserna a nudna v cele s otravnou Pendolino scenou. Na konci se to ale nastesti opet rozjede a dokonce i obvykle poklidny a moudry dedecek Morgan Freeman si vychutna svou hlasku "Shoot This Motherfucker". Prekvapujicim a potesujicim bonbonkem pro me bylo trefne vyuziti NIN - Everyday Is Exactly The Same. 7/10 ()

Popluh

Bekmambetov se konečně zklidnil v rámci vizuálních orgií aby v žánru akčních filmů rozpoutal peklo. Jako bonus je i výplň mezi jednotlivými coolervoucími scénami dobrá, příběh není blbý, ba dalo by se říct, že má míst i víc rovin a zvrat v závěru dokonce vyloženě potěší, i když ne tolik jako neuvěřitelný proběhnutí tkalcovnou a likvidování nepřátel jejich vlastními zbraněmi. Akční pecka roku, které chybělo možná víc hlášek, i tak se však jedná o kvalitní vstupenku do Hollywoodu pro Bekmambetova. 90 % PS.: v kině jsem si to užil i podruhé ()

JJ.Gibson

Příběh létajících kulek za ro mě až tolik nezaujmul. Nemůžu upřít Wanted spoustu nových nápadů a vážně cool efekty (např.: když Angelina přistane s Viperem na boku autobusu, převrátího a pak z něj sjede) to bylo übercool!!! Jinak herecké vykony byly tak nějak v normě, nikdo nevybočoval, což byla škoda... ()

Riddick77

Dobrá akce, kde drhne především vyprávění, nicméně volím nadprůměr. Režisér zrovna není můj šálek kávy. 7/10. ()

Laxik

Tenhle praštěný kousek mi vždy zvedne náladu. Asi ne jeden z nejlepších filmů, co jsem kdy viděl, ale rozhodně jeden z mých nejoblíbenějších a nejkoukanějších. ()

Baronne odpad!

Takhle to bohužel nefunguje, aspoň na mě, na úrovni takový lacinosti díky bohu nikdy nebudu. Škoda že 72% tam vstoupilo. ()

Ender66

Aj keď Vám bude najhoršie, nikdy neprestaňte dúfať. Možno aj Váš rodič bol najlepší svetový zabijak, ktorý neprežil akciu a svet bude pre svoje prežitie potrebovať aby ste zaujali jeho miesto. A potom všetci uvidia, kto je tu pánom. A za každú nesprávnu odpoveď na otázku What the fuck have you done lately potečie krv. ()

buldock

Vizuálně nadupaná , vtipná , originální , efektními zpomalenými záběry prošpikovaná a zákonům fyziky vysmívající se fantasmagorická komiksová adaptace od naprosto "šíleného" , ale neotřelými nápady disponujícího režiséra Bekmambetova , která se mi po rozpačitém začátku přece jen dostala do krve a já jsem si tuhle povedenou veskrze akční jízdu nakonec v kině velmi dobře užil. Milým překvapením je herecký výkon pro mě neznámého Jamese McAvoye , kterého zdatně doplňuje notně potetovaná a tu správnou špetku sexapealu filmu dodávající Angelina Jolie. Po pro mě nepovedených Bekmambetových hlídkách si mě tenhle "ďábel z východu" získal tímto snímkem zpátky na svou stranu a ikdyž má Wanted i několik hluchých míst , pomalejší a krapet nudící intro a trochu přepálený závěr , rozhodně patří k nejpovedenějším filmům tohoto roku. Film: 83% ()

Bekmambetov a nový Ben-Hur?

Bekmambetov a nový Ben-Hur?

21.08.2013

Matthew Vaughn v tajných službách

Matthew Vaughn v tajných službách

28.03.2013

Poté, co nečekaně přenechal režii X-Men: Days of Future Past Bryanu Singerovi, spekulovalo se o skutečných důvodech tohoto kroku. Jedna verze jej spojovala se Star Wars: Epizodou VII, ale jak už… (více)

Pokračování: Wanted 2, Monsters 2, M:I:V

Pokračování: Wanted 2, Monsters 2, M:I:V