Hlavní účetní Wesley Gibson je mladý sympatický muž, jen se mu v životě příliš nedaří. Deptá ho tlustá šéfová, přítelkyně je mu nevěrná, a navíc trpí záchvaty panického strachu, kdykoli se dostane do stresové situace. Jednoho dne se za dramatických okolností Wesley od tajemné Fox dozví, že je synem jednoho z nejlepších zabijáků tajného bratrstva bojujícího za vyšší dobro. Shodou okolností ho ale nedávno někdo zavraždil. Wesley svého otce nikdy neviděl a historce o tom, čím se zabýval, zpočátku moc nevěří. Okolnosti a působení krásné a tajemné Fox jsou ale silnější. Vstupuje tedy do řad prastaré organizace Fraternity, vedené záhadným Sloanem, který Wesleyho přesvědčí, že je zrozen k tomu, aby byl jedním z nich. Absolvuje náročný a naturalisticky pojatý výcvik, při kterém se přehlížený beránek změní ve vlka, který v něm vždycky číhal. (TV Nova)

moviesfan

Kvalitní akční podívaná, která občas pobaví, ale hlavně nenudí. Aspoň mě. Film mi rychle utekl. Herecké obsazení samozřejmě kvalitní. Dobrá akční zábava. Hodnocení: 75% ()

MrCreosote

Je vidět, že to netočil režisér navyklý na hollywodské poměry - vyskytují se tady poměrně originální nápady, ironické a cynické glosy, a i ten příběh není úplně pitomý. Jenže pořád je to jen obyčejná oddychovka, až na to, že je úhledně zabalená do výborného vizuálního hávu a okořeněná drsnými hlody Jamese McAvoye. Tkalcovský stav osudu, jsem tvůj otec, bla, bla, bla, všechno už milionkrát viděné a mnohdy i v lepším provedení. Tvůrcům se zjevně hodně líbil Matrix....Přesto všechno pěkné pokoukání. ()

M.Macho

Timur je velký hráč na zdánlivě malé ploše. Říkal jsem, že uvidiím zase akční nářez se všemi těmi prozkoumanými serepetičkami, které tento žánr nabízí. Mé překvapení bylo doslova obří. Nechal jsem se filmečkem tak unést, že jsem někdy nedýchal. Timur je velký hráč na obří ploše. Já osboně jsem se skvěle bavil a výborně vypnul... Zároveň jsem však byl v neustálém napětí... Moje nadšení lehce polevilo u scény s Pendolínem... To jsem tomu českému budulínkovi moc nevěřil... Jinak nemám výhrad... ()

jahol

Vysoká hodnocení na csfd a jedna vstupenka ze dvou do multikina zdarma mě přesvědčila. Jenže já čekal něco jako komiksově laděný akčňák s atmosférou, psychologickým vývojem postav, poutavým příběhem, svižnou akcí s dějovými zvraty... a dostal dost tupou směs hodně explicitního násilí, BEZ atmosféry, s nulovým psychologickým vývojem, dost dobrou Angelinou Jolie, průměrným hlavním hrdinou (který ale nemá moc co hrát) a asi nejslabší rolí Morgana Freemana co znám, pár skvělými fóry (nepřátelský auťák v první honičce a dutá kobliha těsně před koncem) a řadou tak trapných scén, že jsem při nich po švejkovsku taky řval smíchy, přestože o fóry nešlo (v čele se scénami natočenými "v Čechách", které jsou opravdu neskutečně pitomé, i když zase takový potrtét Václava Klause na reklamním panelu ve vlaku má svoje kouzlo a ...SPOILER...masivním atakem myší armády, který jsem sice od začátku očekával, ale jehož provedení dalece překonalo nejpitomější scény z Rudé Soni, kterou jsem shlédl včera), možná docela dobrým soundtrackem, který byl ale zoufale blbě zkombinován s obrazovou složkou... jestli tohle je směr, kam se vyvíjí akční film, pomáhej nám pánbů. ()

villon17

Noční hlídka (jak už sem napsala) podle mě byla kravina. Wanted začalo slibně, všechno se zdálo bejt promyšlený, zajímavý a přitažlivý. A teď správně čekáte to ALE, který stálo u zrodu myšlenky vedoucí ke 3*. Celý to pěkný a nový u mě skončilo při vysvětlování ňákýho toho Stavu osudu. Osobně mám radši logičtější a uvěřitelnější důvody, proč někoho zabít. Sice se to pak eště zdárně zamotalo, ale ani to Angelinino tetování nebylo líp popsaný a na to sem se z plakátů tak těšila. Ale jinak se dá najít spoustu dobrejch nápadů, jako třeba to zahejbání dráhy kulek, léčení v ledu nebo v čem a pak dva tábory, mezi kterejma má James co dělat, aby si vybral. ()

joehot

Abych se přiznal, nečekal jsem od tohohle filmu žádný zázrak. O to víc jsem pak byl překvapen. Akčního nášupu se mi dostalo po celých kamionech s tisícovkami krys a okamžitě jsem měl chuť si jít zkusit vystřelit za roh, alespoň bráchovou vzduchovkou..Jediné, co bych filmu vytkl, je, až na jednu scénu, příliš oděná Angelina... P.S. Takhle nějak si představuju pravé nástupce Béček osmdesátých let.. ()

Crazer

Tento film beru jako vzorový příklad, na kterém si člověk může prověřit kvalitu své LCD televize. Ani jsem nečekal, že se mohu dočkat takovýchto vizuálních orgií. Tentokrát akční scény zvítězily nad soundtrackovou hudbou. Při sledování si může divák vychutnat doslova každý moment, každou podrobnost, která je vypiplána do nejmenšího detailu. Dalším plusem je, že film neskutečně odsýpá, téměř veškeré scény Vás nenechají odpočinout, a tak mi ani nepřišlo, že už je za mnou polovina filmu. Dalším plusem bylo, že jsem si mohl užívat záběry z Pendolina a vůbec spoustu snímků, které se u nás točily. S velkou jistotou 80%. ()

Torision

Musím říct, že komenty typu "Takovouhle splataninu jsem už dlouho neviděl - odpad!" nebo "Nudný nápad, nudný herci. Americká slátanina s nulovým efektem." mě tady ani nepřekvapujou. Nevim, co od toho tyhle lidi čekaj. Tohle je prostě akční nátěr s nádechem sci-fi s cool zápletkou, kde se střílí kulky obloukem a auta rotujou vzduchem. Já se nenudil jedinou vteřinu a každou přestřelku, bitku nebo jenom nějakou píčovnku jenom na efekt jsem si užil. Jamese McAvoye jsem moc rád neměl a doteď jsem ho měl zafixovanýho jako vyhublýho čendu, kterej hraje ve filmech, kterejm nikdy nepříjdu na chuť, ale tady se tak neskutečně vodvázal, že by si to mohl rozdat i se samotnym Johnem McClanem. U něj opravdu palec nahoru. Stejně jako u Angie, která hrála dobře a samozřejmě Freemana, kterej si jede tradičně svojí. Tenhle film má prostě švih a já ho přinejmenším všem, co mě maj mezi oblíbenejma, doporučuju. "Shoot that motherfucker!" ()

corpsy

Totálne nabúchaná a strhujúca akčná jazda s megasexi kočkou Angelinou Jolie, poriadnou dávkou násilia a akčných nápadov na 10 filmov dopredu. Excelentný film. ()

liquido26

Akční oddychovka, která nijak zvlášť nenudí, neuráží a občas i pobaví, ale těch much to mělo docela dost. Akční scény v brutálně zpomalených záběrech (i když v tomto filmu měly svou funkci) na mě už bohužel nefungují a místy mi to přišlo dost přepísknutý. ()

sidzej

Na začiatku som si vravel- ďaľší z radu moderných "matrixovských" akčňákov ktorý sa tvári byť neuveriteľne cool ale zabúda pritom na to najdôležitejšie- a síce príbeh. Nestačil som sa čudovať nad logikou fyzikálnych zákonov, Angeline strieľajúcej z idúceho auta a množstva ďalších síce efektných ale úplne absúrdnych scén. Našťastie príbeh sa dostavil s príchodom Morgana Freemana a ja som začal pozerať iný film. Námetov, ako sa z bezbranného rojka závislého na ukľudnujúcich práškoch stane profesionálny zabijak tu bolo už niekoľko. No Wanted ponúka aj niečo viac. Ostrý výcvik, ktorému kraľuje drsná Angelina alebo jej ukrutne bolestný príbeh z detstva, skutočná pravda o Wesleyovom otcovi či finálne zúčtovanie jednou guľkou to sú scény ktoré mi určite budú v pamäti rezonovať dlhší čas. Počiatočná zbesilosť bola nahradená emóciami a ja som sa začal baviť. Pri akčných scénach však treba vypnúť mozog a kochať sa krásnymi zábermi to je asi najužitočnejšia rada akú môžem poskytnúť. Od režiséra chaotickej Dennej a Nočnej hliadky je Wanted krokom dopredu. ()

Pishin

Tak jsem se konecne dostal k Wanted a musim rict ze to je naprosto ''kule-rvouci'' anarchisticky Béčko, presne tohle jsem cekal od Mashallova Dooms Day (a nedostal) se podarilo naplno Timurovi Bekmambetovovi. Tohodle pana jsem zacal sledovat od jeho Nocni hlidky, kdy na sebe strhl veskerou pozornost a vsem nam ukazal, ze v rusku se da natocit efekty prospikovany a profesionalne odvedeny film. Timur je starej hracicka, ale zaroven ma spousty originalnich a neotrelych novych postupu a napadu, ktere je radost sledovat. Takze po vizualni a zvukove strance vytribene a precizni... zde Timur popustit uzdu veskerym svym fantaziim a at serviruje cokoliv tak divak mu to vsechno basti klidne i ze zachodoveho prkynka a jeste se domaha nasupu. Dej neni marny ale v tomto pripade jsem jej nejak hloubeji neresil. Herecke obzeni rovnez nezklamalo nikdo me nevadil a na to, ze nejsem vyznavacem Angeliny, tak zde jsem s ni nemel sebemesnsi problem. Co se tyce Jamese McAvoye tak ten me vylozene na tuto roli sedl. Takze kurva co_?!! Kurva JO!! 90% a tesim se na dalsi projekci. ()

F.man

Tyvole Angelina to vážně napálila žigulíkem do Pendolina. No tak to je moc. =) Každopádné - Wanted je 110 minut nabitých adrenalinem, pořádnou akcí, strašně sexy Angelinou Jolie, jednou moc dobrou honičkou, létajícími bouráky, trapným McAvoyem, plitkým scénářém s několika vážnými nedostatky, pořád sakra cool Freemanem, zajimavou choreografií bitek, divných zbraní a ještě divnější střelbou šejdrem. Prostě jednoduchá popcorn zábava, kterou si člověk napoprvé určitě parádně užije, odchodem z kina však jakýkoliv zážitek končí. A podruhé bych si to asi taky nepustil. Oh my fucking god! I hope that's not my billing report sitting on your desk. Holy shit on an altar, it is! ()

PauloZ

Po Denní a Noční hlídce je tohle obstojná režisérská záplata hodná Hollywoodu. U tohohle filmu je velice důležité, jak moc si ho divák pustí k tělu. Bekmambetov natočil akční nátřesk, který diváka nenechá v klidu. Buď tím, že kroutí hlavou nad nesmyslností děje, nebo si (jako v mém případě) užívá solidní akční jízdu vyšperkovanou střílením do zákrut, ketrá mě v tomto případě dost bavila :) ()

Marsik

Film s nejvíce "what the fuck" a "no shit" scénama, co jsem kdy viděl. Efekty povedený, vo to nic. Navíc Pendolino, Lada, Favoriti, Klaus na bilbordech,...to mě fakt pobavilo :) ale film jako takovej byl fakt moc :) Potěšila mě mini role Davida O'Hary - podle mě je to kvalitní herec s fakt cool hlasem. Což třeba o Jamesi McAvoyovi rozhodně říct nemohu (je to ňouma). Wanted hodnotím 65% ()

Lama.Lama

Krev tady, krev tam, zub támhle - to ale nezastře fakt, že celý film je jedna velká nuda. Jo, je to nabité akčníma scénama, ALE ve své podstatě to je fim o ničem. Navíc Angelinu nesnáším v rolích drsňačky, protože mi přijde, že v těhle rolích hrozně přehrává. Dávám jednu hvězdu za Jamese McAvoy (mého oblíbence) a druhou za ten námět "vlákno osudu" - bohužel ale ani s tím námětem se moc dobře nepoprali - nijak mě to zpracování prostě nezaujalo. ()

pivo

Toto leto sa zatiaľ darí nadmieru dobre, po nadupanom máji prichádza jún a s ním aj Wanted, ďalšia to akčná pecka od Timura Bekmambetova. A pritom Wanted je len ďalší príbeh o sráčovi, ktorý len prežíva zo dňa na deň, kamoš mu pícha priateľku a on mu ešte zaplatí nákup. To sa zmení, kým za ním nepríde Angelina a nepovozí ho mestom na svojom fajnom fáre. Potom mu už nerobí problém vynadať svojej šéfke, rozbiť kamošovi hubu klávesnicou a začať výcvik, aby sa stal najlepším zabijakom na svete. To čím je film výnimočný je naprosto úchvatná vizuálna stránka a akčné scény, ktoré niekedy fakt berú dych. K tomu hraje našlapaná hudba, ktorá nie je iba pozadie, ale pri pesničkách svojimi textami dopĺňa samotné dianie. K tomu vynikajúci herci, James akoby ani nehral, človek mu kľudne uverí jeho premenu z kancelárskej krysy na zabijaka, občas fuckujúci Morgan Freeman napodiv nepôsobí smiešne a hoci Angelinu normálne nemám rád, tak tu sa mi fakt páčila, či už herectvom alebo postavou a v niektorých scénach bola úplne roztomilá, ale jasne, hlavne poriadne sexy. Predpokladám, že niektorí v tom budú hľadať ďalší Matrix a začnú rozoberať scény a také blbosti, ale to nemá zmysel, lebo tu je tá trocha filozofie úplne vedľajšia. Je to hlavne poriadny akčný film, aj keď som čakal ešte viac. Lebo hoci sa mi počas filmu poriadne rozbúchalo srdce, tak to vo mne skoro nič nezanechalo. Predpokladám však, že ak bude mať film úspech (čudoval by som s ak by nie), tak má Timur o živobytie postarané, keďže dokáže natočiť za 50 melónov väčšiu pecku, než iní za trojnásobok. ()

Philippa

Tímto komentářem nejspíš totálně podkopu svou image. Nevěřila bych , že krom Matrixu budu mít chuť tohle udělat.. Nevěřila bych , že budu uvažovat o nejvyšsím hodnocení u filmu , kde se v krvi můžete koupat a kde se municí můžete nechat zcela zasypat . James McAvoy je odedneška mým vyhledávaným hercem , protože jeho přerod z ovce ve vlka byl naprosto dokonalý. No a Angelina?? Hmmm tak já se tedy přiznám.....asi i ve mně se vlk na okamžik probudil , protože já jsem v tu chvíli nechtěla být Amelií ,ale Foxovou.....a co na tom , že umí střílet po kruhu , hlavně že má charakter a má hezký oči :-). ()

Bekmambetov a nový Ben-Hur?

Bekmambetov a nový Ben-Hur?

21.08.2013

Matthew Vaughn v tajných službách

Matthew Vaughn v tajných službách

28.03.2013

Poté, co nečekaně přenechal režii X-Men: Days of Future Past Bryanu Singerovi, spekulovalo se o skutečných důvodech tohoto kroku. Jedna verze jej spojovala se Star Wars: Epizodou VII, ale jak už… (více)

Pokračování: Wanted 2, Monsters 2, M:I:V

Pokračování: Wanted 2, Monsters 2, M:I:V