Hlavní účetní Wesley Gibson je mladý sympatický muž, jen se mu v životě příliš nedaří. Deptá ho tlustá šéfová, přítelkyně je mu nevěrná, a navíc trpí záchvaty panického strachu, kdykoli se dostane do stresové situace. Jednoho dne se za dramatických okolností Wesley od tajemné Fox dozví, že je synem jednoho z nejlepších zabijáků tajného bratrstva bojujícího za vyšší dobro. Shodou okolností ho ale nedávno někdo zavraždil. Wesley svého otce nikdy neviděl a historce o tom, čím se zabýval, zpočátku moc nevěří. Okolnosti a působení krásné a tajemné Fox jsou ale silnější. Vstupuje tedy do řad prastaré organizace Fraternity, vedené záhadným Sloanem, který Wesleyho přesvědčí, že je zrozen k tomu, aby byl jedním z nich. Absolvuje náročný a naturalisticky pojatý výcvik, při kterém se přehlížený beránek změní ve vlka, který v něm vždycky číhal. (TV Nova)

Andersis

Jj tak tomuhle se říká akční nářez. 110min filmu uteče jako voda a akce je lepší než kdy jindy. Angelína Jolie je sympatická a James McAvoy má charyzma. Akorát mě naštvalo, že si ti američtí burani, jak se točilo v Praze tak tam dali staré Žiguly! Si snad myslí, že sme zaostalí. ()

spaceboyCZ

Film, ktery si dela legraci z modernich akcnich thrilleru, at jiz prehnanymi scenami s padajicim Pendolinem, zahybajicimi kulkami ci zpusobem "superleceni". Ono to funguje, ale ne porad a ne vzdy, funguje to celkove tak v polovine filmu. Strhujici tempo je obcas protnuto nudnou polivkou okolo. Pokud od toho filmu ale nic necekate, zklamani nebudete, spise naopak. Nicmene, na vic jak prumer to nema, a nezachrani to ani Zigulik proletnuvsi Pendolinem. ()

ledzepfan

Teeeda........Vemte ujetou zápletku,kvalitní herce,smíchejte s nádechem klubu rváčů,přidejte špetku matrixu a celý tenhle akční mižmaž míchejte až do geniální absurdity...a výjde vám chuťovka jménem Wanted..........moooc dobré ()

FFilipCZ

"+" Výborný soundtrack, herecké obsazení, bullet time scény... "-" Naprosto otřesné kaskadérské scény s dopravními prostředky (honička ve viperu, Pendolino crash) ()

nigga

mě teda Wanted dost překvapilo, asi před hodinou jsem přišel z kina a musím napsat, že jak nic moc jsem nečekal, tak to bylo hodně fajn, akce byla vcelku vynalézavá a občas dost cool, mělo to tempo, Angelina byla sexy jak sviňa a James mMcavoy mi byl sympatičtější než kdyby to byl ten Eminem (v předloze byla na něj hlavní postava dost podobná), vlastně všichni herci byli výborní. Hudba byla dobrá a parádně gradovala u scény, kdy se Wesley v běhu prostřeluje skladištěm. Samozřejmě je to dost jiný než komiks, ale přes to jsem se po první akční scéně v autě hned přenesl a často se mi to v něčem líbilo i víc. Je to sice béčko a tak nějak divácky přístupnější film, ale hloupé to rozhodně není a i některé zvraty ke konci mě potěšili víc než v komiksu, který je vlastně nezfilmovatelný. Takže spokojených 80%. „I m sooory“ ... a poslední věta byla super :-D ()

fannah

Veliké překvapení, veliké nadšení. Nereálné scény se nesnaží působit reálně a proto nad jejich realitou vůbec nepřemýšlíte. To vám otvírá bránu do úplně jiné dimenze, ve které si řeknete - JO tak takhle by měl přepis komiksu vypadat! Perfektní, originální, výborně obsazené, a taky bezvadně rozvrstvená akce kombinovaná se zápletkami. Timur Bekmambetov si dal opravdu záležet a já mu na to samozřejmě skočil. 90% ()

ladko

Toto je presne ten typ film, pri ktorom sa totálne stotožníte s hlavným hrdinom - v tomto prípade s Wesleym("He's the man!") a budete mu kruto fandiť. Príbeh je skvelý a keď si budete myslieť, že to už zaváňa nepekným klišé, naberie nečakaný spád a jednoducho si udrží vašu pozornosť až do konca. Akcia je ultimátna - taký ten typ akcie, že až zaľutujete, že nemáte pri sebe ovládač a na ňom rewind button(najmä záverečný Wesleyho beh továrňou). A k tomu výborní herci, všetci veľmi sympatickí a keď majú úsmev na perách oni, budete ho mať aj vy. Pripočítajte super hlášky a skvelý vnútorný monológ hlavného hrdinu. Po jeho záverečnej vete jednoducho máte rovno chuť na repete a viete, že ste tento film nevideli posledný krát(aspoň u mňa to tak bolo). ()

themic

Novodobý akčňák přesně jak má být. Někdy trochu naivní, přesto stylový a napínavý. Jednoduše napsáno, Wanted nenechá diváka usnout nebo se ukousat nudou, vtáhne ho naplno do děje a celý film ho baví. Příběh trochu přitažený za vlasy, ale až tak špatný neni. Hodně věcí, který se v tomhle filmu objevěj jsou dost absurdní, jako třeba, že Angelina v žiguliku dohoní pendolino:) a další, takže do realistický střílečky to má dost daleko, ale mě se to líbí. Obsazení sedlo přesně tam kam mělo, i když jsem měl ze začátku strach z celého filmu, ale nakonec mě to bavilo a byl jsem rád, že jsem úplně zbytečně neprokoukal dvě hodiny. Někdy to sice mohlo být lepší, ale příznivce nerealistických akčních filmů to pobaví. 85% ()

Zayl

Tak tohle byla paráda. Vše začíná ve velkém stylu a mnoho scén je zde k neuvěření, ale o to přeci šlo. Angelina táhne celý film dopředu a opět mi ukázala, že stále patří k těm nejlepším. Efekty jsou výborné a i když zápletka nebyla nikterak složitá, tak je nasnadě položit si otázku. Bavil jsem se? Ano. 80% ()

depony

Bylo to ... rozhodně něco, efektní, akční a pořád se něco dělo ... herecké obsazení mi krásně sedlo ... a ještě jsem se pobavil. a to nemusím střílečky :) ()

Krt.Ek

Po stránce příběhové a herecké mě to nějak extra nezaujalo, ale po stránce vizuální je to geniální. Vůbec bych se nebál přirovnat tento film k Avatarovi co se líbivosti týče. Proto dávám čtyři hvězdičky a nebráním se druhému zhlédnutí. 75% ()

Adasin

Často jsem při sledování srovnávala s mými oblíbenými Kingsmany - uznejte, že aspoň ze začátku tu podobnost je - hlavní hrdina s nijak úžasným životem se dozví, že jeho otec byl schopný bojovník, člen tajné organizace a zemřel při akci, a sám podstupuje výcvik. Na rozdíl od Kingsmanů mi ale u Wanted chybí taková ta... jak to napsat... "hravost." A na paměti budu mít spíš než příběh a postavy (přestože McAvoy, Freeman a Jolie byli fajn) hlavně množství scén a s vizuálem laděným do oranžova a nadmíru používané zpomalovačky nejen během akčních scén - Bekmambetov se asi snažil vytvořit Matrix v realitě nebo tak něco. Myslím, že kdyby to režíroval Matthew Vaughn, bylo by tady víc pochvalných komentářů. Ráda bych si přečetla předlohu od Marka Millara. 6/10 ()

Korbitch

Příběh předvídatelný, jako když si vsadíte v derby na Spartu. Co mě naprosto ale vyrazilo dech, bylo až neskutečně debilní ohýbání kulek vzduchem. Jojo, já vim, je to jen film,ale tohle jsem prostě nevydejchal. Jinak sem docela slušně bavil, takže těch šede dám. ()

Paxxx.cz

Dobrý akční film nabitý možná někdy trochu přehnanými efekty. Spousta kvalitních herců a dobré scény v čele s ůtokem na tkalcovnu pomoci výbušných krys...7/10. ()

frashmaker

Ne zas až tak špatná akční střílečka protkaná spoustou sci-fi prvků, totálně ošklivou Angelinou Jolie, která tam vypadá jako něco mezi Michaelem Jacksonem a robotem a zbytečným využitím takové kapacity jako je Morgan Freeman, u kterého nechápu, proč tento film vůbec vzal. ()

SaNcHeZ_cz

Bezhlavá akce ve své nejčistější podobě. Komiksová šílenost, u které když člověk vypne rozumné myšlení a popře zákony fyziky, tak se bude setsakramentsky dobře bavit. ()

Greg

“We don't know how far the ripples of our decisions go. We kill one, and maybe save a thousand. That's the code of the Fraternity. That's what we believe in, and that's why we do it.“ Opravdu velmi zajímavý film. Kvalitou by se dal rozdělit na dvě části… První část, zhruba dvacetiminutová není opravdu moc dobrá, děj mi připadal o ničem a dost jsem se nudil (až na výjimku – přestřelku na střeše). Pak ale přijde druhá část, kvalitou o dvě třídy lepší a ta naštěstí trvá až do konce. Až na pár ojedinělých okamžiků se v ní pořád něco děje a vše je tak, jak by mělo být v pořádném akčním filmu. Velkou výhodou filmu je, že byl zařazen do žánru sci-fi, takže si tvůrci mohli dovolit prakticky cokoliv, aniž by jim to divák vyčítal (samozřejmě jenom ten, co ve filmu nehledá nějakou složitou myšlenku). Z toho také vyplývá, že film má jasný směr a nesnaží se diváka nijak šokovat (dobře, ten jeden zvrat se moc povedl). Konec filmu je jedná velká akční podívaná, ve které je určitě víc kulek než slov. Na závěr už bych jen chtěl vyzvednout skvěle zahranou změnu osobnosti u hlavního hrdiny (Jamesi, tleskám) a i když ani ostatní nehráli špatně, byli tak trochu v jeho stínu. Film rozhodně doporučuji, hlavně kvůli zmíněné druhé části. ()

Bekmambetov a nový Ben-Hur?

Bekmambetov a nový Ben-Hur?

21.08.2013

Matthew Vaughn v tajných službách

Matthew Vaughn v tajných službách

28.03.2013

Poté, co nečekaně přenechal režii X-Men: Days of Future Past Bryanu Singerovi, spekulovalo se o skutečných důvodech tohoto kroku. Jedna verze jej spojovala se Star Wars: Epizodou VII, ale jak už… (více)

Pokračování: Wanted 2, Monsters 2, M:I:V

Pokračování: Wanted 2, Monsters 2, M:I:V