Hlavní účetní Wesley Gibson je mladý sympatický muž, jen se mu v životě příliš nedaří. Deptá ho tlustá šéfová, přítelkyně je mu nevěrná, a navíc trpí záchvaty panického strachu, kdykoli se dostane do stresové situace. Jednoho dne se za dramatických okolností Wesley od tajemné Fox dozví, že je synem jednoho z nejlepších zabijáků tajného bratrstva bojujícího za vyšší dobro. Shodou okolností ho ale nedávno někdo zavraždil. Wesley svého otce nikdy neviděl a historce o tom, čím se zabýval, zpočátku moc nevěří. Okolnosti a působení krásné a tajemné Fox jsou ale silnější. Vstupuje tedy do řad prastaré organizace Fraternity, vedené záhadným Sloanem, který Wesleyho přesvědčí, že je zrozen k tomu, aby byl jedním z nich. Absolvuje náročný a naturalisticky pojatý výcvik, při kterém se přehlížený beránek změní ve vlka, který v něm vždycky číhal. (TV Nova)

3 AM Code

Kdyby se s tim Timur neparal a rekl na rovinu ze jeho spolek assassinu sou X-meni, mohli si pro me za me lecit zlomeniny a prustrely 24 hodinovou lazni ve vosku, strilet kulky co opisujou 360 stupnovej kruh a koordinovat armadu krys silou vule. Takhle vam to pride trochu mimo. Ale akce je to pekna nektere obrazove vychytavky a vtipky opravdu stoji zato. Hercum taky neni co vytknout. Takze akcni B-lbina za ** a vizualni orgie dalsi *. nasleduje SPOILER!: Wesley Gibson nam na konci tvrdi, ze prevzal kontrolu nad svym zivotem - coz pusobi ponekud komicky kdyz si uvedomime, ze od lidi ze sveho "minuleho" zivota se odstrihl a ti z noveho jsou vsichni mrtvy. Hadam ten jeho kontrolovanej zivot bude ted depresivne pustej.. smutny.. ps: Vedeli ste, ze cesky drahy postavili zeleznicni most prez macochu? Co ty zeleny v ty vlade delaj.. ;) ()

sedm.1

Na Wanted jsem šel do kina především kvůli Timuru Bekmambetovi,který mě svými Hlídkami přesvědčil,že by nemusel v Hollywoodu narazit a naopak v něm prorazit :).Po shlednutí Wanted si dovolím říct,že nenarazil,ale o tom,jestli prorazí asi bude muset rozhodnout až snímek další.Wanted je akční jízda,plná efektních scén,cool záběrů a drsných hlásičů.Ale přesto mi tam něco vadilo.Ta coolovost je sice fajn věcička,ale musí se s ní umět i zacházet a režisér to zde prostě hodně přehnal.Vina neni u herců,McAvoye jsem si v takovéto náročné akční poloze absolutně nedokázal představit a on byl hvězdou Wanted a Angelina je fakt neskutečná nadpozemská kočka.Mě spíš vadili všechny ty zatáčející kulky,uzdravující voda a téměř až komiksové schopnosti hrdinů.Ano,já vím,Wanted je podle komiksu,ale mě zde prostě ty "spidermanovské" kousky neseděli.Reálnější podoba by mi zde vyhovovala mnohem víc.Jinak oni hrdinové jsou super,vesměs mě bavili a drsní byli fakt dost :).Bekmambetovo Wanted mě nezklamalo,já budu napjatě očekávat jeho další počin,a budu doufat že se mu povede natočit ještě větší a lepší akční jízdu. ()

SG-1

"Víme, že si do šuplíku schováváš nadívaný koblihy, ale já ti chci říct, že kdybys nebyla kráva, bylo by nám tě líto." -Wesley Gibson- ()

KR4T4S

Neuvěřitelná jízda. Angelina mi potvrdila, že když je ve vedlejší roli, tak je úplně skvělá a ukradne si film skoro celý jen pro sebe (viz Narušení, Kauza CIA nebo Alexander). Výborné akční scény, hláškující Freeman a až na pár klopýtnutí (opravdu hodně hluboká propast, zmizelá mrtvá těla těch Nevinných,...) doporučeníhodný letní blockbuster. ()

FeatherBoy

Výborný námět a myslím, že i skvělé herecké výkony. Zkrátka párádní efektní podívaná, avšak na 5* mě tam něco chybělo... ;-) ()

Soweek

Spousta dobrych, misty vybornych a neotrelych napadu posouva tento snimek do kategorie velmi dobrych, avsak rezie je zde degradacni faktor natolik velky, ze nemohu dat vic jak 3,5. Osobne se divim co za kraviny tam Timur obcas vyvadel, po jeho predchozich snimcich bych nikdy nerekl, ze muze takhle pokulhavat. Navic James McAvoy se pro tuto roli doopravdy nehodi. Na druhou stranu musim pochvalit Morgana, kameru a zbyle herecke obsazeni [Timur se nezaprel a sveho oblibence z Nocni a Denni hlidky si do filmu proste prosadil]. ()

BMAJTZ

Obrazove a akcne to neni spatne. Pribehove je to naprosto stupidni a uveritelnost deje je naprosto nulova. Uprimne receno nic moc a tim spise nic nez moc proste naprosta blbost. Jestli je toto smer kam se maji moderni akcni filmy ubirat tak to radeji na tento zanr prestanu koukat. Jen doufam ze nekoho nenapadne natocit pokracovani. Je to na opravdu slabe dve hvezdicky. ()

DeLaMorte

Už tenkrát při sledování Noční hlídky mi hlavou lítalo co asi tento nadějný chlápek natočí za pár let..a zde je výsledek!Slušná,velice slušná akční podívaná co má koule!Skvělé i když již otřepané kamerové scénky,střihy mě fakt po celou délku filmy opravdu bavili.Herecké obsazení nemohlo být asi jiné všechny role mi sedí skvěle.I Když hovím jiným filmovým žánrům tak na takovou akci se rád podívám kdykoliv.Jen tak dál pane Timure :-) ()

Lukoboss

Ještěže natočili bratří Wachowští Matrix, protože jinak by tvůrci snímků jako je Wanted měli smůlu. Tolik vody odčerpané z matrixovské studny jsem snad ještě neviděl v žádném jiném filmu. Ale musí se nechat, že některé efekty a záběry byly opravdu hodně povedené. On by vcelku Wanted vůbec nebyl špatný film nebýt několika scén, které mně rvali oči i uši a vlastně možná i celý mozek. Tak např. scéna s vlakem byla tak neskutečně absurdní a špatná, že jsem musel koulet očima. A to ani nemluvím o tom, že hlavní postava (McAvoy, nikoliv Angelina, jak se z traileru i plakátu zdálo) skoro celých 110min. prořve (neustále slyšíme "fuuuuuuuck, shiiiiit, aaaáááááá..."), běžných dialogů tam zase tak moc nemá. PS: A ještě by si tvůrci měli zjistit, jaká auta u nás jezdí, protože vidět Angelinu řídit žigulík, to byl zážitek, na který se jen tak nezapomíná! ()

skinnee

Po vizualnej stranke pecka. Ale myslim ze uz sme trosku dalej od cias kedy mi ma film ponuknut len pastvu pre oci bez akehokolvej vnutra. Keby ma film aspon trosku vtiahol do deja alebo drzal v napati tak je to o niecom inom. Takto som len sledoval vizualne efekty ako je vsetko pekne spravene. Proste co sa tyka deja som sa dost nudil a skakacky, lietajuce krive gulky a ine cacky-hracky bolo malo co by ma urobilo stastnym. Tak na matrix to urcite nema (nechapem toto porovnavanie). Ten svojim spracovanim bol v niecom prelomovy. A aj Nocna hliadka ma viacej zobrala. Bral som to ako zaujimavy blockbuster po rusky s vcelku zaujimavym dejom. Takze vysledny verdik 2 a pol* ! ()

ZkuKol

Tak tomu říkám akční pecka! Dějově sice žádná revoluce, ale tempo je děsivé, akce vyráží dech a vystřílené náboje raději nepočítat. Charaktery jsou jasné už z obsazení, Freeman=tajemný mentor, Jolie=sexy bestie, McAvoy=loser co pohne světem, ostatní jsou jen pozadím. Jen dvě věci bych Timurovi vytknul a to je jeho oblíbené přehánění z počítačovými triky(vražda v limuzíně je cool a proto to člověk odpustí, ale ten vlak už byl moc) a pak řvaní ve zpomaleném záběru (jednou je to OK, ale pak už to zdržuje). ()

vincent

Yes! Eat this Isaac Newton! Neskutocna sranda a jeden z mala kvalitnych akcnych filmov poslednej doby. Timur sa hra s vizualom neustale. Pri Nocnej hliadke my to slo dost na nervy a mal som pocit, ze toho CGI je az privela. No pri pozerani Wanted som si uvedomil, ze to nie je prvoplane a vsetky tie spomalovacky nasnimane kamerou s makkym filtrom su skor jeho trademarkom a nevadili mi. Film je to nakruteny dobre, akcia sa strieda s kludom a vsetko posobi neotrelo a osviezujuco ako plechovka chladenej Pepsi pri suchotach po poslednej noci. Obsadenie je fajn, tomuto nie je vobec co vytknut. I ked na plagatoch a fotografiach je zvacsa Angelina Jolie, zas predsa len jej film to (chvalabohu) nie je. Porusovanie holywoodskych pravidiel, ze bezbranni zavinenim hlavneho kladneho hrdinu vo filme neumieraju sa tu porusuje jedna radost. Vsetko to dokopy dava davku ruskeho borscu, kde je poriadne susto dobrych akcnych scen. Moja najoblubenejsia je ked Wesley svojsky vytvara pracovne miesta v textilnej tovarni pri konci filmu :). No a po Dexterovskom zavere len dufam, ze sa dockame pokracovania. Stalo by to za to. Oblubena pasaz: Nechcene cameo Vaclava Klausa a to hned dvakrat :) ()

Mr.Jackass

První polovina filmu mě oslovila více. Zjistil sem, že i Angelina stárne a že se může střílet za roh. :) A dobrý herecký výkon hlavního představitele. 3* ()

Mr.Nigga

Přehnaný, bum-bum filmek hrající si na něco víc, na něco s opravdovou pointou? NE! Wanted se drží šablony starých dobrých akčních filmů, kde se nešetří krví, kulkami, cool hláškami, skoky aut, pořádným překvapením na konci a hlavně: ztvárňuje sny a naděje každého malého klučiny, který bere do rukou plastovou pistolku a sní o tom, že jednou bude hrdina - ať už dobrý nebo zlý. Samozřejmě obsahuje faktické blbosti, které ale v tomto žánru jsou veliké +, pokud je dokáže režisér udržet na uzdě a to se podle mě podařilo na výbornou :o) ()

nightevan

Mírně originální to bylo. Režisér se snažil (herci, hudba, styl, ...) Upřímně řečeno nevím, jestli se mi to líbilo nebo ne. Něco bylo zbytečné, triky se zas povedly... Rozporuplné 3* ()

G.W.Bush

Moc hezky a efektně natočený nesmysl, kde kulky létají tak, jak si někdo přeje, pokud si někdo jiný nepřeje, aby létaly jinak . Vševědoucí tkalcovský stav by obstál i v klasické pohádce. ()

Danula13

Opravdu efektní akční podívaná, ale silně přitažená za vlasy. Za sci-fi s kroucením a točením kulek 1* dolů. ()

Bekmambetov a nový Ben-Hur?

Bekmambetov a nový Ben-Hur?

21.08.2013

Matthew Vaughn v tajných službách

Matthew Vaughn v tajných službách

28.03.2013

Poté, co nečekaně přenechal režii X-Men: Days of Future Past Bryanu Singerovi, spekulovalo se o skutečných důvodech tohoto kroku. Jedna verze jej spojovala se Star Wars: Epizodou VII, ale jak už… (více)

Pokračování: Wanted 2, Monsters 2, M:I:V

Pokračování: Wanted 2, Monsters 2, M:I:V