Losangeleský hasič Gordy Brewer jde na schůzku s milovanou manželkou a synkem, kteří na něj čekají v kavárně. Přímo před jeho očima je smete mohutná exploze. Gordy si uvědomí, že s atentátníkem, převlečeným za amerického policistu, krátce před výbuchem mluvil. Agent FBI Brant ho odbude slibem, že kolumbijského teroristu Perriniho, přezdívaného Vlk, dopadnou, ale vinou politických tlaků je zatím vyšetřování odloženo. Gordy vidí v televizi prohlášení maskovaného teroristy, a protože se dlouho nic neděje, rozhodne se pomstít smrt svých blízkých. Odjede do Kolumbie, ale netuší, že po prvním střetu s partyzány se mu dostal na stopu nejen agent Brandt, ale také Vlk. V malém městečku zachrání Selenu a jejího adoptovaného hluchoněmého chlapce Maura. Po zásahu policie však skončí ve vězení. Tady se seznámí s mechanikem Seanem, jenž pracoval na partyzánském území. Partyzáni vězení napadnou, Gordy sebere Seanovy dokumenty a uteče. S jejich pomocí pronikne do partyzánské zóny a dostane se k překupníkovi Felixi Ramirezovi. Zničí jeho kokainovou farmu a připraví na Vlka smrtící past. (TV Nova)

Phos4rus odpad!

Opravdu nejslabsi film Arnolda. Je to opravdu becko a velkej shit! Nechapu kam se ztratil rozpocet, kazdopadne, arnold u me touhle roli dosti pokles ()

Wormboy

Toto bol myslim posledny film, v ktorom hral Arnie hlavnu ulohu pred tym nez sa stal guvernerom. Neviem preco, ale z celeho filmu som mal pocit prvoplanovosti a podpory jeho volebnej kampane. Zaciatok vobec nie je zly a film je spociatku velmi dobre pozeratelny. S pribudajucimi minutami vsak pribudaju nezmyselnosti a to geometrickym radom. No a nakoniec ostava len nechutna pachut s propagandistickeho a patetickeho konca. Nech zije slobodna Amerika!!!Smrt hnusnym teroristom!!! 1,5/5* ()

c.tucker

Nic překvapivého, průměr až podprůměr. Na Arnolda hodně podprůměr, prostě úpadek, kdyby radši míň "hrál" a víc střílel, jak se na něj sluší a patří. ()

majo25

Ani Schwarzennegeger nedokáže potiahnuť film, ktorý pokrivkáva už v samotnom námete. Jednoduchá zápletka nie je vo svojej podstate zlá, ale na akčný film sa odvíja relatívne pomaly a akúsi nadstavbu čaká asi každý divák. Jednej sa dočká, ale až v závere, keď dochádza k nečakanému zvratu. Ten je naozaj nečakaný, aj keď o vieryhodnosti teroristky s dieťaťom si myslím svoje. Efekty nie sú zlé, ale do áčkovosti im čo-to chýba a aj akcie by som privítal o niečo viacej. Ešteže Schwarzennegeger a jeho charizma sú niečo, na čo sa dá spoľahnúť. Ďalšia vec je, že sa v teroristických útokoch môže vidieť nielen filmová fikcia, ale aj súčasná realita (viď ISIS). ()

mortak

Je to blbé na kvadrát, akční finále vycucané z prstu, ale v podstatě to dává to, co se od Arnolda čeká. ()

otík

Nebýt to Arnold, je to jen za jednu hvězdu. To, co tady předvedl, si za rámeček nedá. Chápu, že si chtěl k poctě New Yorkských hasičů zahrát jejich staršího bráchu, ale kdo touží vidět akční ikonu v roli ztrápeného staříka, který za celý film ani nevezme zbraň do rukou a celý film se jen utrápeně dívá do kamery? A pořádný akční konec tohle také nemá, neboť tak tupý závěr nečekal ani ten nejodvážnější hasič. A o nějaké realističnosti filmu ani netřeba se zmiňovat. ()

eye candy

"if you give a baby only sweet things, they say it'll only want that and won't eat the nutritious foods that are vital. Things like sugar candy are the poison after all. Now it's not like I'm only talking about food, the world is full of sugar candy. If you only watch stuff like that your brain will rot and become yogurt." cwb bbp ()

fantoci

Nevím co bych k tomuto filmu dodal asi jen to, že je to velice dobrý film a na Arnolda Schwarzenegra se fakt tento žánr hodí. ()

adams89

Arnold Schwarzenegger měl hereckou kariéru pověsit na hřebík a natočit posledního Terminátora klidně už o dva roky dříve a ne si stále dokola kazit svoji pověst takovými hovadinami, jako je Protiúder. Tohle beznadějné dokazování, že stále patří do první ligy akčních drsňáků, mu bylo jen a jen na škodu... Zabití manželky a dítěte není sž tak špatným námětem pro akční film (v rámci možností) a leckdo by čekal další Komando. To by tu ale Arnie nesměl hrát obyčejného hasiče, bez pořádného vztahu ke zbraním. Na takové role se možná hodí jiní, on ale rozhodně ne! Protiúder je podprůměrný film bez jakéhokoliv nápadu a z větší části neuvěřitelně nudný. Abych ale jenom nekřivdil, několik těch světlých okamžiků se tu našlo. Za ně a za Arnolda dávám ještě 40%, ale i tak by si klidně hodnocení zasloužil nižší.40% ()

Jizni Tlapa

Slabší Arnoldova chvilka. Protiúderně by potřeboval menšího lepáka, aby se probral. Herecky, ani v akčních scénách se opravdu viditelně trápí. Příběh kulhá na obě (vtip a nápad) nohy a vedlejší role jsou obsazeny hráči/nehráči. Celé to působí, jako klasicky novodoba seagalovka nabízející celou škálu béčkovitých momentů.. Dvě hvězdy jsou adekvátním hodnocením za povedený konec a přece jen slabost pro Arnolda.-) ()

lennyd

Při teroristickém útoku uprostřed Los Angeles je místnímu hasiči Gordymu (Arnold Schwarzenegger) zabita manželka a syn, a jeho svět se tím zhroutí. Vzhledem k nezájmu úřadů o nějaké větší vyšetřování (spokojí se s tím, že za útokem stojí známý kolumbijský terorista Vlk (Cliff Curtis)) bere Gordy spravedlnost do svých rukou, a vydává se přímo do jámy lvové - do krvavé Kolumbie. Jenže Vlk s útoky nechce přestat, a jeho cílem je budova OSN v Chicacu, a jediný Gordy tomu může zabránit - za pomoci Vlkovy ženy Seleny ... Kolikrát jsme již Arnieho v podobné roli viděli - sám proti celému světu (namátkou mne napadá třeba Komando), jenže to co fungovalo před dvaceti lety, to už znovu moc nefunguje. Arnie by se opravdu měl věnovat na plno politice, a akční hrdiny nechat mladším. Scénárista taky neměl úplně nejlepší den - i když jsem schopen akceptovat "nasraného" hasiče, to jak snadno se dostane do centra Kolumbijských gerill mi přišlo docela k smíchu. Sice musím kvitovat zajímavé (i když očekávané) překvapení ke konci filmu, ale ani to nevytáhne film z průměru... ()

Beky

....film je horší variací na nátřesk zvaný Komando!!!...největší problém vidim ve vážnosti tématu, a druhý největší problém vidim v neschopnosti režiséra ( v minulosti se blísknul velmi dobrým snímkem Uprchlík ) nastolit adekvátní atmosféru!!!...strašně jsem se nudil a navíc akční scény mi přišli naprosto ubohé ( nevim co nutí lidi dělat trhané spomalovačky-od toho tady máme filmy od Van Dammů a Seagalů )...asi to jsou maličkosti ale v kontextu s nastoleným očekáváním, financemi a dobrým hereckým obsazením, člověk čeká téměř bezchybnost...k tomu obsazení: Arnold je dřevo ( nevim proč to připomínám-a hrát může jen stroje:), Turturro se nehodí do filmu k Arnoldovi ( je tam stejně jen chvilku a tento film měl rakušan utáhnout sám ), no a zbytek jen tak leze před kamerou!!!...prostě velmi špatné...všechno!!!..a Leguizamo..ten tam hraje taky! P.S. proč neudělali Komando dvě???..proč pořád chtěj po Arniem herecký výkony!!...a proč se na to ptám, když už je stejně pozdě??? ()

Tomasso001

Hlavně se nedostat s USA do války, jinak nás tu zničí armáda 2-3 hasičů holýma rukama. Je to ptákovina. Ale někomu se to líbit může ()