Holly a Gerry se vracejí z návštěvy od její matky. Hádají se a vyčítají si, že nemají peníze, dítě… Jejich hádka se ale nakonec změní v příjemné usmiřování. Je jim spolu dobře.  V baru Hollyiny matky se schází skupinka lidí. Nejde však o nějakou veselou událost. Důvodem je Gerryho smrt. Je zde Holly a jejich přátelé. Poté se Holly uzavírá do sebe a myslí jen a jen na Gerryho. Dokonce s ním i rozmlouvá. I po třech letech je Holly živa pouze ze vzpomínek na Gerryho. V den jejích třicetin ji navštěvuje matka a přátelé. Všichni jsou zaskočeni tím, jak Holly žije a na nic nedbá. Dávají do pořádku i její byt. Holly dostává balíček. Je v něm záznam, který Gerry musel pořídit v době, kdy již věděl, že umírá. Sděluje na něm Holly, ať hlavně začne žít a že od zítřka jí začnou chodit jeho dopisy, což si zařídil...Holly se jde bavit, ale myšlenkami stejně končí u Gerryho. V baru u své matky rozmlouvá s Danielem, který zde pracuje. Pak z opilosti usíná. Ráno nachází dopis od Gerryho. Ten ji nabádá, aby si koupila něco pěkného na sebe. Za pomoci své kamarádky Sharon se Holly vrací do práce. Druhý den dostává další dopis od Gerryho. Žádá ji, aby vystoupila na karaoke. To už kdysi udělala, ale měla pád a poranila se. Tentokrát zpívá jen pro Gerryho. Večer zde ještě vede rozhovor s Danielem. Ten ji později pomáhá zabalit a odnést Gerryho věci. V dalším dopisu Gerry posílá Holly a její kamarádky Denise a Sharon na dovolenou, kterou zařídil – do jeho rodného Irska. Zde si Holly uvědomuje, že na rozdíl od ní její kamarádky „žijou“: jedna čeká dítě a druhá se bude vdávat. Ona poznává Williama – bývalého kamaráda jejího manžela, se kterým dokonce stráví noc. Pak se vydává za Gerryho rodiči. Zde na ni čeká další dopis od Gerryho... (TV Prima)

Heraldika

Proč je ten film tak dobrý, i přes svou nespornou přeslazenost a vyděračství? Protože je hrozně moc milý a po dlouhé době funguje chemie mezi mužem a ženou - Hilary Swank nijak zvlášť nemusím, ale tady byla opravdu kouzelná. A také možná proto, že je svým tématem a jeho pojetím tolik podobný korejským lovestory, které prostě zbožňuji. P.S. I love this film. ()

Looser

Bohužel mi víc než smutný dojímavý příběh překvapilo nepřirozené chování hlavní hrdinky a chvílemi až nelogický příběh. Škoda - po všech těch odách jsem čekal něco jiného. ()

Soweek

Hodnocení z trošku jiného soudku. Tento film je natolik přeplácaný nehoráznou romantikou, je tak slaďoučký, tak nabytý láskou...no prostě, už to není film. Ti z vás, kteří dostali romantickou facku hned z počátku, jste probrečeli s kapesníkem v ruce do konce filmu a těm málo z nás to přišlo natolik přehnané, že jsme si říkali "cože??". Navíc Hilary je sice dobrá herečka, ale do romanťáku se absolutně nehodí, nepřipadá mi nijak fyzicky úžasná, to jsem se radši i jako heterosexuál díval na Gerarda v rozepnutém saku:-) Nic proti romantickým filmům, ale stejně jako s každým jiným žánrem...nic se nesmí přehánět. ()

made1

Poprvé viděno: Úžasný film, který chvíli nutí k smíchu chvíli k pláči. Vypráví vesele o neveselých věcech, které prostě jsou a my máme jen právo je přežít a prožít. Miluju tenhle film a Gerardův pokus o strip extra. Podruhé viděno: Pět. Přesně pět papírových kapesníků skončilo zcela promočených slzami kvůli tomuto filmu, a to jsem ho viděla podruhé. ()

kisha

budoucí manželi, prosím pěkně, kdybys čistě teoreticky umřel dřív než já, neposílej mi dopisy ze záhrobí ()

Marty89

Na tenhle film jsem se díval jak kvůli vysokému hodnocení tady na CSFD, tak i kvůli komentáři, který tady dal Golfista. Každopádně jsem viděl spoustu filmů, které tady měly hodnocení o poznání nižší a byly mnohem lepší než tenhle. Tenhle film byl podle mě "hour too long" a neskutečně nudný, ač je tady napsáno, že je to komedie. Rozhodně nemůžu dát víc, než jednu *. Nemůžu doporučit. ()

ArdathBay

Trochu jiná romantika, ale opravdu jen trochu. Mělo to rozhodně našlápnuto. Irsko je nádherná země a já opravdu miluji zelenou barvu ( moji francouzi mi rozumějí ). Nejzajímavější a nejvíce postava ze života na mě zapůsobila postava matky Holly. Párkrát mi cukly koutky ,ale za srdce mě to bohužel nechytlo. Škoda a možná i moje. ()

Lencha

Přesto, že tenhle film není žádné super veledílo a herecké výkony některých taky nejsou nic moc, tak se mi to líbilo. To, jak to měl Butler vymyšlené, až zemře, mě prostě nenechala klidnou. Po celou dobu, co jsem film sledovala, jsem měla slzy v očích. Pro mě to byl doják jak blázen. :-) ()

fruitbueno

Kdybych měla vybrat jedno jediné slovo, které dokonale charakterizuje tohle nenápadné dílo, vybrala bych "laskavý". Tolik laskavého humoru, tak nenásilnou dějovou linii, tak neotřelý námět a tak pohodové výkony všech herců jsem už dlouho neviděla. Ano, je to romantický film, tak moc sladký, že určitě nesedne každému. Ale vedle hlavní, milostné linie, v sobě ukrývá o moc víc. Tíhu minulosti, vztahy rodič-dítě, rodič-partner dítěte, dítě, které odchází... Čekala jsem krutý film o lásce až za hrob. Dočkala jsem se. Jako bonus strašně milé pohlazení po duši, parádní herecký výkon (zejména Kathy Bates mě dostávala) a utvrzení v tom, že Hilary Swanková je strašně talentovaná a krásná herečka, které boxerské rukavice sluší stejně jako osmicentimetrové jehly a ultramoderní barevné šatové modely. Bravo, tak moc jsem nečekala. Plus parádní hudební doprovod. Nelze nedoporučit. ()

sedm.1

Nečekal jsem,že to někdy napíšu,ale do P.S.Miluji Tě jsem šel jako do extrémně slzopudné romantiky,kde se nebudu stydět za to,že sem tam nějakou tu slzu uroním.Ovšem!Též jsem nečekal,že někdy napíšu,jak mě autoři zklamali právě tím,že sakra víc nepřitlačili právě na pilu na poli romantiky,lásky,zamilovanosti.A přitom k tomu celý tento příběh tak sváděl a i svým námětem vybízel.U tohoto snímku se přeci měli ždímat kapesníky jako u málo čeho.Bohužel,P.S.Miluji Tě na mě zapůsobil dost necitlivě,studeně,bez jiskry a přímého tahu na bránu.Popravdě jsem čekal prostě romantický líbivý extrakýč a zatím jsem se dočkal více komediálního dramatu,než srdceryvné podívané.K tomu navíc nemám příliš rád Hilary Swank a naopak Butlera,kterého rád mám velmi,ten zde hraje až příliš druhé housle.I dějově je celý film dost roztřískaný,pospolu nefungující a příliš často i nudný.Nechci se zde zmiňovat o P.S.Miluji tě jako o špatném filmu,to neni v žádném případě,jen mi prostě dal něco jiného,než co jsem vyžadoval a chtěl.Škoda,protože to mohl být opravdu skvělý kýč :)! ()

Rousse

Kýč - nekýč! Slaďárna - neslaďárna! Láska - neláska! Já se bavila! Ano, místy příliš zvýšená hladina cukrování mi sice přivolala chuť na něco pořádně hořkého, ale přiznejme si, že jednou za čas trochu cukru neuškodí. Možná i proto přílišné nasládnutí hlavní hrdinky a jejího příběhu mi byla nejsympatičtější postavou úžasná Denise, která právě tyhle sladkobolné okamžiky skvěle vyneutralizovala a dala tomu šmrnc. Samozřejmě Hilary Swank (ať už její role byla napsána jakkoliv) byla parádní, stejně jako Gerard Butler a završila to fantastická Irská divočina. Takže nezbývá, než říct: P.S. Líbilo se mi to! "Ahoj! Já jsem Denise. Jseš svobodnej?" "Ano." "Teplej?" "Ne." "Máš práci?" "Ne." :-) ()

bloodvomit

Díky celkovému konceptu je film v podstatě po celou stopáž dost smutný, ale možná díky tomu zase dobře hraje na city. Na takovou romantiku je snímek překvapivě kvalitní a půslobí promyšleným a uceleným dojmem, přičemž kvalita s ubíhajícím časem neklesá a rozuzlení je uspokojivé. Fakt dobré drama, u kterého se sice moc nezasmějete, ale v paměti utvkí. ()

widla

Naprosto mě dostal... Krásný a hlavně vkusný romantický příběh :-). Doporučuji všem, kteří potřebují pročistit slzné kanálky ;-) ()

Cejny

Nádherný romantický film se spoustou citů a všeho, co k tomu patří. Začátek byl hodně zajímavý, rychlá hádka, usmíření a náhlý zvrat. Celý zbytek filmu je vlastně o tom, jak se postava (mimochodem správňáckého drsňáka) Gerarda Butlera snaží prostřednictvím pečlivě naplánovaného sledu dopisů pomoci své lásce s vyrovnáním a přijetím jeho smrti a navrátit ji tak do normálního života. V tom vidím veškeré kouzlo a nádheru tohoto filmu, láska je úžásná, nádherná věc, kterou bychom měli ve svém srdci cítit napořád. 90 % ()

Germanotta

Absolutne mi nesadol tento film. Niesom na romantické filmy a ani trochu somnou nepohli romantické listy a smutno romantický dej.. ()

gutshoter

Další americký pokus vyždímat slz kopec. Hodnotím to spíše jako nadprůměr, zažil jsem horší americké slaďárny. Už se na to ale nekouknu. ()

herr_carter

Přiznám se bez mučení, že jsem měl většinu filmu slzy v očích, jak z příběhu, tak z irských písniček. Ať si kdekdo tvrdí, že jde o citové vydírání atp, pakliže má ten film neprůstřelný scénář (což je tady na 101%) a doplní se solidním hereckým výkonem, pak nemůže jít o neúspěch..................moje hodnocení = 9 z 10. ()

Misericordia

Írska hudba a krajina mi pripomenula môj čas strávený na tomto ostrove. Samotný film vo mne zanechal veľmi zmiešané pocity a dojmy. Silnejšie scény prežívanej bolesti striedajú tie trápnejšie, manželskú vernosť pubertiacka pobláznenosť, humor detinskosť, úctu nemiestnosť, chápajúce priateľstvo odporúčania "užívať si", nádej beznádej. Neviem, čo si mám myslieť a odniesť. Život človeka a obzvlášť láska medzi mužom a ženom sú naozaj dvojznačné a protikladné, tu mi to však prišlo také prvoplánové, "buďme originálny a zábavný" a vzťahy, o ktoré šlo, zostali zobrazené pomerne plytko, v duchu hesla "bozkávaním spoznáš človeka" ... Domnievam sa, že trošku poctivejšie, hoci stále tak "americky" vystihol rovnakú tému film Správa vo fľaši. A neporovnateľne čistejšie Krajina tieňov ... Na rozdiel od jej matky verím, že to smrťou nekončí, že sa ešte stretneme. ()

P.S. Miluji tě se dočká po letech pokračování

P.S. Miluji tě se dočká po letech pokračování

13.02.2020

Oblíbená romantická komedie P.S. Miluji tě podle knihy Cecelie Ahern se oficiálně dočká po třinácti letech pokračování. Studio Alcon Entertainment získalo práva ke knize Postscript od stejné autorky,… (více)