Holly a Gerry se vracejí z návštěvy od její matky. Hádají se a vyčítají si, že nemají peníze, dítě… Jejich hádka se ale nakonec změní v příjemné usmiřování. Je jim spolu dobře.  V baru Hollyiny matky se schází skupinka lidí. Nejde však o nějakou veselou událost. Důvodem je Gerryho smrt. Je zde Holly a jejich přátelé. Poté se Holly uzavírá do sebe a myslí jen a jen na Gerryho. Dokonce s ním i rozmlouvá. I po třech letech je Holly živa pouze ze vzpomínek na Gerryho. V den jejích třicetin ji navštěvuje matka a přátelé. Všichni jsou zaskočeni tím, jak Holly žije a na nic nedbá. Dávají do pořádku i její byt. Holly dostává balíček. Je v něm záznam, který Gerry musel pořídit v době, kdy již věděl, že umírá. Sděluje na něm Holly, ať hlavně začne žít a že od zítřka jí začnou chodit jeho dopisy, což si zařídil...Holly se jde bavit, ale myšlenkami stejně končí u Gerryho. V baru u své matky rozmlouvá s Danielem, který zde pracuje. Pak z opilosti usíná. Ráno nachází dopis od Gerryho. Ten ji nabádá, aby si koupila něco pěkného na sebe. Za pomoci své kamarádky Sharon se Holly vrací do práce. Druhý den dostává další dopis od Gerryho. Žádá ji, aby vystoupila na karaoke. To už kdysi udělala, ale měla pád a poranila se. Tentokrát zpívá jen pro Gerryho. Večer zde ještě vede rozhovor s Danielem. Ten ji později pomáhá zabalit a odnést Gerryho věci. V dalším dopisu Gerry posílá Holly a její kamarádky Denise a Sharon na dovolenou, kterou zařídil – do jeho rodného Irska. Zde si Holly uvědomuje, že na rozdíl od ní její kamarádky „žijou“: jedna čeká dítě a druhá se bude vdávat. Ona poznává Williama – bývalého kamaráda jejího manžela, se kterým dokonce stráví noc. Pak se vydává za Gerryho rodiči. Zde na ni čeká další dopis od Gerryho... (TV Prima)

Mrkvič

Potom, co jsem viděl v kině upoutávku asi 5x, jsem měl očekávání větší než u takových Hvězdných válek :) První hodinu jsem skoro celou proslzel, protože byla prostě dokonalá. Proč má ale romantická komedie přes dvě hodiny??? Druhá půlka, kde se film začal věnovat spíš tomu, kdo nahradí Gerryho, a čím se bude Holly živit, je ale už příšerně natahovaná, zdlouhavá a hlavně i docela nudná. Film měl mít o hodinu míň a svézt se na vlně emocí ze začátku. Love You 'Till The End ()

Honzíno

Balancování na hranici kýče, limitování přepálených scén, snaha o vyhnutí se nejmarkantnějších klišé v romantických komediích. I když se žádná z věcí, které jsem právě vyjmenoval, nepodařila tvůrcům zcela naplno, snaha v takovém rozsahu se cení. Fajn romantická komedie na večer s drahou polovičkou k nezaplacení. Doporučuji. ()

farmnf odpad!

Typizovaná americká kravina, kterou jsem vydržel úctyhodných 25 minut. Film je stupidní, necitlivý, nesmírně blbě zrežírovaný a obsazení H. Swank je nešťastné. Zemřel na nádor? Sranda. Posílal posmrtné dopisy plné smíchu? Sranda. Richard LaGravenese asi ještě neměl diagnostikovaný nádor. Až ho bude mít, oni ho ty srandičky přejdou, včetně navrhování urny od vlastní ženy. Zítra si pustím Muže na radnici, to má v sobě více reality, citu i profesionality.. ()

Tyny

Skvěle vybraní herci, zajimavá atmosféra. Holly se snaží zapomenout na svého manžela, který zemřel pár let po tom, co se náhodně setkali v parku, kde se Holly ztratila. Jerry před svou smrtí sepíše několik dopisů pro Holly, které jí mají dokázat, že jí stále miluje a pomáhá jí tím vyrovnat se s jeho věčným odchodem. Náhodné setkání, smrt a další a další kroky, jak se ze všeho dostat bez následků na duši. Naprosto skvělý film, s úžasným hereckým výkonem jak Hilary, tak Gerarda. Některé scénky jsou přímo nezapomenutelné a škubají mi za srdce. Neuvěřitelné, jak někdo dokáže naházet tolik pocitů a dojmů do jednoho snímku a ještě k tomu to vše tak perfektně a chytlavě natočit. Film, který má několik tváří. Jednu smutnou a dramatickou, poté romantickou a do třetice je to i komedie. Jedno z nejkrásnějších zpracování romantického filmu. ()

Lachtaan

Přesně jako zanechal jeden z předních uživatelů této databáze golfista své pocity schované ve správně mířeném hodnocení, i já se přidávám k jeho názoru, že po množství dramat, u nichž je kolikrát i třeba se skutečně soustředit a akcí probitých a digitálně přeplácaných snímcích, je třeba nějakého toho sladkého moučníku, romantiky, která je veřejně nám mužům spíše odepírána. Přitom já jsem mezi těmi, jež mají k takhle povedeným dojemným dílům ve svém srdci velmi blízko. ()

sallyann

Jako první se mi do ruky dostala knížka, nutno říci, že výborná! Film jsem viděla v kině a moc se mi líbil. Gerard Butler tu ukázal, že neumí jen křičet (SPARTÁÁÁÁ), ale že dokáže i rozplakat (myšleno kladně). ()

_DAVE_

Bezpochyby jedna z nejlepších romantických komedií co jsem kdy viděl. Hilary byla stejně jako scénář opravdu dokonalá. Tenhle film je spíše tragikomedie, nechybí zde určitá dávka černého humoru a některé hlášky byly opravdu dobré. Ale hlavně je to neskutečný doják, zásoba kapesníků bude na místě. PS: Jeffrey Dean Morgan je neuvěřitelně podobný na Javiera Bardena, nevěřil jsem, že to není on. ()

Beky

Stoprocentní doják!!! Film splní účel všem, kteří se chtějí romantikou rozbrečet a brečet až do rozthání těl, mě netekly slzy proudem, ale nakrajíčku jsem měl 9O% celého filmu!! Originalitu v tomto filmu nehledejte, takových už bylo, ale herecké obsazení je natolik brilatní, že utáhne i ty nejotřepanější fráze z celého romantickho světa na výbornou, nezaškobrtne a film končí přesně jak byste chtěli!! Škoda, že pod tíhou galonů slz příběh ztratil na zajímavosti a tím pádem zbyly jen TY scény, které dojí slzy, ale ono to tak zázračně funguje, že to filmu odpustíte!! Nadsazených, ubulených, 80%:)!! Jednou větou: Gerard Butler a Jeffrey Dean Morgan mají neuvěřitelný charisma, to jsou pro mě opravdoví chlapi ve filmovém světě!!! ()

uhlajz

Normálně bych asi plné hodnocení nedal, ale dnes to je takzvaný domino efekt - třetím X-menům jsem dal 4 proto, že byli lepší, než filmy, kterým dávám 3 a tenhle film je zas rozhodně lepší, než tihle X-meni:-) Krasná romantická komedie, která je trochu jiná, než obvykle. Tenhle film mě opravdu pohladil na duši... ()

Muse

Film pro mě skončil smrtí Jerryho (mimochodem vůbec se Holly nedivím, že nemohla najít muže, který by se mu vyrovnal, protože v některých záběrech mu to děsně sekne..:)), tudíž velmi brzy. Jednak mi přijde morbidní dostávat dopisy od mrtvé osoby, jakkoli pozitivní byl Jerryho záměr, druhak mi celý ten příběh přišel o ničem a zkrátka a dobře... tenhle film mi nesedl, ačkoli romantiku -alespoň na obrazovce - zbožňuji. Ale tohle je na mě moc velký kýč - především závěrečná scénka v Irsku dovedla mou znechucenost k naprostému vrcholu. P.S.: jdu blít. ()

Pavlínka9

Tento snímek mohu shrnout do krátké věty: Srdcová záležitost. Už jen při pohledu na název filmu se mi hrnou slzy do očí. Zároveň si myslím, že plno lidí tento pocit nemůže zažít, pokud opravdu alespoň jednou v životě nebyl velmi hluboce a intenzivně zamilován. Jak se Holly – mladá žena, smíří s nečekanou smrtí svého manžela? Je to opravdu velmi těžké. Snad tisíckrát si poslechne jeho poslední vzkaz na mobilu, bude si představovat, že je jí stále na blízku, uzavře se před okolím a bude dlouhou dobu s milovaným mužem mluvit a představovat si ho. To je pouze krátký výčet činností, které Holly po opuštění své životní lásky čekají. Dál je to pouze na jejích přátelích a na její silné vůli, aby se za ním nechtěla vydat také. Velmi emocionální snímek, který má ale zároveň i kouzlo pár vtipných momentů, které člověka vrátí do reality přátel, které má Holly na blízku. Když si už konečně ale myslí, že z nejhoršího je venku a se vším se chystá smířit, nastane další šok. Její manžel jí ještě před smrtí nechal dopisy, kterými jí chce dokázat jak hluboce ji miloval…Stručně a jasně. Dívky – kapesníky s sebou a chlapci – připravte se na uklidňování a objímání své přítelkyně. ()

LadyDevil

Panečku, tohle jsem opravdu nečekala.. nebála bych se označit za pravýho odpůrce přeslazených romanťáren a ejhle! Koukám na příběh o lásce, kde je několik čekaných klišé, ale nevšímám si jich, ke konci bulim jako malá holka a jsem dojatá.. pěkný nápad + dobré herecká obsazení + sentiment v mojí povaze zahrály své a já si výjimečně romanťárnu užila a prožila :-) ()

majxik

No, z pocatku jsem se docela obaval jestli to nebude az moc romanticke, ale nakonec to bylo velmi pekne a prijemne pokoukani a rozhodne muzu doporucit i ostatnim aby se na to podivali. Vyhradu bych snad mel jen k tomu ze nektere mista byli mirne zmatene a nekdy nedorecene uplne do konce, ale to mozna bude chyba prevodu z knizky do deje kvuli stopazi, preci jen to je vetsinou neduh vsech filmu ktere jsou inspirovany knizkou. To jim ale za zle mit nemuzeme protoze kdo by se chtel koukat na 10tihodinovej film? :) ()

Tomesh

Stále nemohu pochopit, jak taková nádherná ženská, kterou bezesporu Hilary je, mohla vypadat ve filmu Kluci nepláčou tak příšerně. Jasně, film je zaměřen primárně na ženy, ale pokud k tomu chlap nepřistupuje s cynismem, tak ho to zaujme též. Butler mě překvapil, už když se surově rval u Thermopylu, ale tady byl snad ještě lepší. Uznávám, že čtyři hvězdy můžou být možná příliš, ale zase jsou Vánoce a já chci být také štědrý. Zkrátka romantika jak má být. ()

Brandon

Brandonův test FKKP (for men): Situace - přítelkyně, žena, milenka chce jít do kina na nějakej romantickej film, nebo potřebujete přežehlit menší vroubek. Na co půjdete: a) Já, legenda /při pohledu na hrdinu každá roztaje/, b) Vetřelci vs Predátor 2 /roztomilá zvířátka vždycky zaberou/, c) P.S. I love you /zkusíte doják/........Ano, c je správně. Teda jestli není vaše láska kus ledu bez fantazie a smyslu pro drobet romantiky. Přes svoji sladkost je LaGravensenovo drama o ukončení jedné životní kapitoly velmi pozitivní, inteligentní a zábavné. P.S. Zkusili jste variantu c? Že jste zabodovali?! Že jste dostali nakonci od ní pořádnou pusu?! ;-) ()

dANo

Milé prekvapenie od romantickej komédie, ktorá v konečnom dôsledku je menej romantická, ako by sa dalo očakávať z jej názvu... :o) Hilary Swank som si veľmi nevedel predstaviť v podobnej úlohe, ale po zhliadnutí už celkom chápem, prečo sa na to dala. Scenár je totiž veľmi dobrý a divák si príbeh o tom, ako sa niekto pred svojou smrťou rozhodne "zabezpečiť" svojej milovanej zaujímavejší život, ako život smutnej vdovy, dokonale vychutná až do konca. Koniec samotný je natoľko podarený (aj keď nie až tak otvorený, ako by to bolo v nejakom nezávislejšom podaní:), že ho ocenia aj romantické duše našich polovičiek. Preto odporúčam na spríjemnenie pekného večera vo dvojici... ;o) ()

Schobul

Sice jsem se většinu času víceméně nudil, ale už to, že jsem film dokoukal do konce, musí být pro většinu lidí znamení, že se jedná o silně nadprůměrný snímek. Zapomeňte na Love Actually a podobné koniny.. ()

P.S. Miluji tě se dočká po letech pokračování

P.S. Miluji tě se dočká po letech pokračování

13.02.2020

Oblíbená romantická komedie P.S. Miluji tě podle knihy Cecelie Ahern se oficiálně dočká po třinácti letech pokračování. Studio Alcon Entertainment získalo práva ke knize Postscript od stejné autorky,… (více)