Holly a Gerry se vracejí z návštěvy od její matky. Hádají se a vyčítají si, že nemají peníze, dítě… Jejich hádka se ale nakonec změní v příjemné usmiřování. Je jim spolu dobře.  V baru Hollyiny matky se schází skupinka lidí. Nejde však o nějakou veselou událost. Důvodem je Gerryho smrt. Je zde Holly a jejich přátelé. Poté se Holly uzavírá do sebe a myslí jen a jen na Gerryho. Dokonce s ním i rozmlouvá. I po třech letech je Holly živa pouze ze vzpomínek na Gerryho. V den jejích třicetin ji navštěvuje matka a přátelé. Všichni jsou zaskočeni tím, jak Holly žije a na nic nedbá. Dávají do pořádku i její byt. Holly dostává balíček. Je v něm záznam, který Gerry musel pořídit v době, kdy již věděl, že umírá. Sděluje na něm Holly, ať hlavně začne žít a že od zítřka jí začnou chodit jeho dopisy, což si zařídil...Holly se jde bavit, ale myšlenkami stejně končí u Gerryho. V baru u své matky rozmlouvá s Danielem, který zde pracuje. Pak z opilosti usíná. Ráno nachází dopis od Gerryho. Ten ji nabádá, aby si koupila něco pěkného na sebe. Za pomoci své kamarádky Sharon se Holly vrací do práce. Druhý den dostává další dopis od Gerryho. Žádá ji, aby vystoupila na karaoke. To už kdysi udělala, ale měla pád a poranila se. Tentokrát zpívá jen pro Gerryho. Večer zde ještě vede rozhovor s Danielem. Ten ji později pomáhá zabalit a odnést Gerryho věci. V dalším dopisu Gerry posílá Holly a její kamarádky Denise a Sharon na dovolenou, kterou zařídil – do jeho rodného Irska. Zde si Holly uvědomuje, že na rozdíl od ní její kamarádky „žijou“: jedna čeká dítě a druhá se bude vdávat. Ona poznává Williama – bývalého kamaráda jejího manžela, se kterým dokonce stráví noc. Pak se vydává za Gerryho rodiči. Zde na ni čeká další dopis od Gerryho... (TV Prima)

VasaX

Chvíli jsem přemýšlel co mám vlastně napsat. Protože mi přijde, že je to dobrý film. Ale zároveň mi s každou minutou šedne v hlavě. Scénáristicky dobré, zajímavé nápady. Ale tak nějak film prostě plynul, bez výraznějších zrychlení proudu, vodopádů, peřejí, prostě jen plynul. Herecky byl obsazený také pěkně, ale Hilary Swank měla a zahrála už i lepší role. Ale jinak to už moc za zmínku, ale ani křivé slovo, nestojí. A tak bych mohl pokračovat, ale zkrátím to - film je prostě takový neutrálně šedý. Tím nechci říct že by měl dostat 18% :-), ale spíše tu třetí hvězdičku. Dvě by byly málo a čtyři zase moc tak tu mám jasnou volbu. ()

Mihail123

Zo začiatku nič moc, Hilary Swank nemusím, ale tu mi vôbec nevadila. Asi prvý romantický film, ktorý sa po dlhých rokoch podaril. Aj kvôli originálnemu nápadu. I keď hluché miesta sa nájdu. Hlavne prvých cca 30 minút. ()

zdenny

Velice prijemny, netradicni film, ktery nemuzeme jednoduse zaradit do zanru "romanticka komedie". Presto, ze komedialnich situaci tam neni malo, jedna se o humor jemny - ne typicky pro klasicke romanticke komedie, kde hraje pekny mlady kluk s peknou mladou holkou. Napad s dopisy je ojedinely a otazek bylo dost. Dokonce jsem i veril tomu, ze bud a] promlouva ke sve lasce ze zahrobi, b] vse reziruje zivy a zdravy, aby ji k sobe zase dostal zpet [vychazim-li z uvodni hadky]. Kazdopadne c je spravne, coz je jen dobre, protoze to dalo filmu punc skutecnosti. Postavy filmu byly vybrany s citem, kdy nejvice na mne zapusobil Gerard Butler, ktery podal velice sympaticky vykon - je prijemny a pohledny [ne, gay nejsem], Hillary Swank je dobra herecka, ale bohuzel pro me neni vubec pritazliva, ikdyz v nekterych momentech nevypada spatne. Opravdu verim tomu, ze je stvorena pro jine role. Vzhledem k tomu, ze to nebyla klasicka romanticka komedie, ale neco vic, Hillary Swank sem zapadla. A co me dostalo uplne nejvic, irsky venkov, z ktereho jsem v kazdem filmu proste totalne unesen. Zaver filmu byl velmi dobry, protoze jsem skutecne neveril tomu, ze by hlavni hrdinka zacala chodit s klukem, jejichz vztah ve filmu nebyl patricne vyprofilovan. Za coz patri reziserovi velky dik. ()

Tomatáš

Hlavním lákadlem byla pro mne jednoznačně Hilary Swank...Opět samozřejmě ukázala, že to je herečka světového formátu..V ději jsem se občas trochu ztrácel, ale rozhodně je potřeba ocenit vynikající hudbu a celkový pohodový dojem, který film přináší a u kterého se divák nejednou zasměje..;) ()

skretik

Výborná oddychovka, ktorá ale tiež núti k zamysleniu nad našimi vzťahmi... Krásny príbeh, v ktorom nie je všetko čierne a biele (to sa mi na tom páčilo asi najviac)... kamarátky ani zďaleka nie sú dokonalé, rodičia tobôž... každý robí chyby a otázkou je, ako sa preklenúť cez nejaké ťažšie obdobie života... Správne okorenený humor... Vynikajúci film, vrelo odporúčam, ak potrebujete vypnúť a zároveň nabrať nových síl a inšpirácie do života... ()

Linka2

Třetinu filmu jsem měla na krajíčku, druhou třetinu jsem probrečela a na tu poslední jsem už neměla nervy...:)...a ta urna byla opravdu morbidní! ()

SkyHawk

Z počátku ne příliš zajímavá romance pomalinku vtahuje a to s největší pravděpodobností hlavně díky hercům, ztvráňující hlavní postavy, a velmi příjemnou hudbou. Gerard Butler a Hilary Swank byla pro mne trochu netipická dvojce do takového snímku, ale průběhu promítání mě přesvědčili o opaku. 3,5* a díky odkazům na 2 nejlepší irské nápoje zaokrouhliji nahoru ;-)... ()

Timak

Nemůžu se vyvarovat pocitu, že Gerardovi sluší svalnaté pracky a v nich meč, popřípadě nějaký ten kulásek. Ale vůbec ne nějaký romantický slaďárny, které prostě neumí p(r)odat. Kde stříká krev, tam je Gerard doma. Ale kde se cintá slzama smutku a k tomu ty "silný" řeči, že život jde dál - s tím jděte fakt někam. A Hilary? Bože, jak ta je nesympatická a vůbec nechápu, za co ta holka dostala oskara. A dohromady tihle dva tvoří tak nesourodou dvojici, že to je až do očí bijící. Prostě krok vedle pane režisére. Ono jenom zvučné jméno film neudělá !! ()

Slider

Úžasná(!) Hilary, originálny námet a príjemná hudba, film pri ktorom vždy revem jak malý chlapec. Tento žáner moc nemusím, ale P.S.I Love You milujem:) ()

drake31

Jeden z mála romantických filmov pre ktorý mám naozaj slabosť, a mohol by som ho pozerať stále. Nádherný príbeh, skvelý herci, nenásilný humor, pekná hudba a nádherné scény. Krásne sladké, na dni plné depresie ... ()

Mishqo

Ozaj skvelá romantika :) scény kde som mal na krajíčku sa striedali so scénami, ktoré mi vyčarili úsmev na tvári :) ()

Imune

Dobře, musím uznat, že jsem si brousil zuby na "Mé druhé já", který začínalo o půl hodiny dřív, než jsem se dočkal konce tohoto slaďáku. Takže by bylo asi dobrý přidat na mým hodnocení, když polovinu filmu přešlapuju, abych se mohl vrhnout na další. No, stejně jsem se toho nedočkal a nakonec naštvaně šel dat nějakej ten díl seriálu. Tohle sem ale vůbec nepatří. Takže za tuhle slaďárnu, která asi dokonale zaujme to ženštější pohlaví dávám s čistým svědomím lepší 3. 65% ()

Tereza666

Když je vám nejhůř jdete se opít, vyřádíte se na prvním frajerovi, který vám nepadne do oka, nebo se prostě a jednoduše schoulíte do klubíčka a pláčete. Dělám to stejně, nemyslete si ;) Potom, ale přijde čas na něco co vás zahřeje na duši. Je čas právě na lásku, touhu, něhu, vášeň. Po 5 minutách začnete nenávidět Swank - jak takhle nesympatická, ironická a plochá kravka mohla sbalit Butlera. Začnete doufat, že až se ráno probudíte pod polštářem najdete taky P.S. Miluji Tě. Tenhle film, probouzí naději, že láska ještě pořád v tomhle světě něco znamená. Stačí jen věřit. A milovat. ()

Michi88

Tenhle film jsem si zapnul v televizi, protože na jiných kanálech nic neběželo. Říkám si, že se zřejmě bude jednat o kvalitní romantický snímek, který v člověku probudí emoce, když to má nad 70%. Bohužel moje očekávání se nenaplnila. S přibývajícím časem jsem se začínal více a více nudit a doufat v konec. Sice námět je originální, ale zpracování je už o něco horší. Ve svém žánru se jedná o průměrný snímek a můžu s čistým svědomím říct, že jsem viděl už i lepší (bohužel i horší). Na závěr ještě dodám, že Hilary Swank by se měla podobným rolím vyhýbat. ()

VanTom

Originální, dospělá a inteligentní romantika, kde po křečovitosti není ani stopy a veškeré náběhy na těžkotonážní tragiku a pláč kompenzuje milý humor. Realistickou živoucnost podtrhují i skvělé postavy / herci, nejvíc samosebou ústřední pár Hilary + Gerard. ()

nevermore

Film s tímto námětem, nemůže mít stopáž dvě hodiny. Velmi rychle se to vyčerpalo (zhruba někdy od scén z Irska) a přestalo to být zajímavé. První čtvrthodinka hodně špatná, pár úsměvných momentů, ve finále těžkej průměr a málo emocí. Teda těch, které mně by sedly. Jinak jich tam asi bylo dost. Nepotřebuju vidět znova. ()

JohnSmith

Nevzpomínám si, jestli jsem někdy nějakému romantickému filmu dal takové hodnocení. Ač jsem tenhle film chtěl vidět jen kvůli Butlerovi, tak mě to velice mile překvapilo. Bylo to svižné, místy vtipné, výborní herci a trošku i doják. ()

blackJag

Uff, tohle je docela průšvih. Mezi ústřední dvojicí absolutně nefunguje chemie (a to si myslím, že Swanková je skvělá herečka a že Butler oplývá minimálně jistou dávkou charisma), dost nejapně působí oscilace mezi komedií a dramatem a některé vedlejší postavy jsou neuvěřitelně otravné (L. Kudrow je hodně špatná, ale H. Connick Jr.? Co to proboha bylo? Takto retardovaný výkon už tu dlouho nebyl!). Vesměs vysoké hodnocení je mi těžkou záhadou a má výsledná procenta jsou čistě za 2 nebo 3 dojemné scény, jinak by to bylo bahno. 30% ()

strelenaL

Naprosto strhující film o veliké lásce...musím se přiznat že jsem nevěděla o co jde. Počítala jsem s dokonalou romancí a Happyendem na konci, ale ono to bylo naopak, hodně zajímavý film. Dokonce jsem i měla v očích slzy a k pláči na krajíčku... což se mi nestává zas tak často. Ohromující Gerard Butler a skvělá Hillary Swank ... nemohu hodnotit jinak než plným počtem. ()

P.S. Miluji tě se dočká po letech pokračování

P.S. Miluji tě se dočká po letech pokračování

13.02.2020

Oblíbená romantická komedie P.S. Miluji tě podle knihy Cecelie Ahern se oficiálně dočká po třinácti letech pokračování. Studio Alcon Entertainment získalo práva ke knize Postscript od stejné autorky,… (více)