Rallye smrti

V roce 2012 vládne finanční krize, o práci je nouze, a tak se vydělává různými způsoby. Jedním z takových způsobů je nejbrutálnější automobilový závod, ve kterém skupina vězňů řídí zbraněmi vybavené obrněné automobily, snaží se zlikvidovat soupeře a dojet do cíle jako první. Bývalý závodník Jensen Amese se o něco podobného příliš nezajímá, žije relativně šťastně se svou manželkou, malou dcerkou, a i když zrovna zavřeli továrnu, kde pracoval, tak se nevzdává. Do jejich domu ale vtrhne maskovaný muž, zavraždí jeho ženu, jeho omámí a vloží mu do ruky zbraň. Jensen je zatčen a dostává se do věznice, která pořádá zmíněné závody pod dohledem nekompromisní a zákeřné ředitelky. Na svobodu se může dostat jen tak, že se zúčastní závodu na život a na smrt v opuštěné části ostrovní věznice. Pokud se mu podaří přežít a vyhrát pět etap po sobě, bude mu vymazán trestní rejstřík. V závodě ale neexistují žádná pravidla, každý ze závodníků musí jet co nejbezohledněji, aby byl první v cíli. (TV Nova)

SLOTH

je zajimave ze kdyz je film o "autech" tak tam hodi vzdykcy hip hop a vystoupi cernosi a jsou namakany a bla bla bla proc tam nedaji treba nejaky jazz:D nebo coldplay:D:D to by film vypadal jinak to by me bavilo byla by to lepsi komedie nez tohle ()

Ilicka

Jason Statham jede... A tváří se sveřepě, samozřejmě, vždyť se dostal do vězení. Zvrhlý koncept placené reality show, do které byl naverbován, se mu přitom taaak nelíbí... A chce z něj vyklouznout, ale nedaří se. Avšak nakonec jim všem ujede, jak jinak taky. Mezitím však umře dost speciálně upravených autíček a psychopatů a trikaři vypotřebují všechen dostupný napalm na výbuchy... A je to celé poměrně nuda, pokud ovšem nevlastníte několik set koní pod jednou kapotou, na poličce se vám nepoflakují angličáky či nezaplacené pokuty za rychlost a Rychle a zběsile není film vašeho života. ()

claudel

S určitým časovým odstupem chci napsat komentář a zjišťuji, že si z Rallye smrti téměř nic nepamatuji, což ovšem vyznívá maximálně pozitivně v její prospěch. Splnila totiž svůj účel - pobavit, relaxovat, zahodit a zapomenout. Existují však i akční filmy, na něž se nezapomíná, a pak se z nich stávají kultovní záležitosti... ()

ARI50

Dostali jsme velmi dobrý adrenalin, věznice která nám dala úplně něco nového a dost odlišného ale beru to a nebudu si stěžovat. Bomba káry bomba smrtící závody vymyšlenost děje je super a herecky se nemůžeme vůbec nudit takže chci a věřím v další akci. ()

MáŠa

V podstatě bych asi mohl i chválit. Film není sice kdo ví jak inteligentní záležitost a vyloženě béčkovitý závěr alá po 6 měsících mohl být vynechán, ale jinak to tu celkem šlape a jako taková jednohubka pro odreagování při pár adrenalinových scénách to celkem ujde. ()

Bauer

Death Race 2000 jsem neviděl, takže nemůžu srovnávat s tímto filmem. Ani nemůžu srovnat normální verzi s Unrated, kterou jsem měl vidět. Co ale můžu srovnat, tak jsou předchozí filmy Paula W.S. Andersona a tento je zcela jistě nejlepší, co zatím natočil. Rallye Smrti!!! Tento film se odehrává ve vězení a to je něco, co ja vyloženě žeru. Jamile je film z vězenského prostředí, tka má u mně z 50% vyhráno. Navíc je to okořeněno výbornými závody, které připomínají hru Carmageddon, která se stala kdysi dávno velkým hitem. Já věřím, že podobně jako hra se stala hitem, tak zrovna tak jím bude i film. Velmi cool záležitost s dobrou atmosférou. Pár krvavějších scén se taky najde ale hlavně sympatický hlavní hrdina. Jason Statham jakoby se narodil pro tyto role drsných týpků, kteří téměř nemrkají a dokážou nahnat strach. Padouchové nic moc ale zase v pohodě Tyrese Gibson, který hraje lépe a lépe. Joan Allen zahrála "bitch" taky docela solidně. Jediný problém je otřelý scénář a spousta kliše! Takové to "Buď budeš závodit a nebo neuvidíš dceru" je sice už trapné, ale myslím, že film z vězení se bez toho neobejde. A scénář? Taky nic moc, ale na to, že jde o akční film a při přihmouření obou očí, vypnutí mozku, žádného přemýšlení a se záměrem užít si čisté zábavy, tak myslím, že Death Race je jasnou volbou! ()

becki_tu

Anderson lákal diváka nabušenými trailery a stylovými fotkami, ale to nejlepší si schoval až do samotného filmu. Málokdy se povede typickému akčnímu béčku strčit do kapsy áčkový film. Velkou zásluhu na tom má bezesporu akční matador Jason Statham, který snad ve své filmografii nemá film, ve kterém by něco neřídil a právě režisér Anderson, který dokazuje, že je velký akční hračička a že točit zkrátka umí. Asi není náhoda, že jsem si hned na začátku vzpomněl na Doomsday, který si také pohrává s tématem "Anarchie a krize společnosti v blízké budoucnosti". V létě jsem závodil s Wachovskými a jejich Speed Racerem, teď jsem si projel Rally smrti a jsem opravdu zvědav, co motoristického si dám příště. Dá si někdo závod? 90% ()

duklak2

Tak to bylo hustý. Stominutový adrenalin, jaký jsem snad ještě v mém životě nezažil. Já ani nevím, co všechno mám vychvalovat. Je toho tolik, že by koment byl tak moc dlouhý, až by se nikomu nechtěl ani číst. Režisérovi tleskám, hlavnímu herci se klaním a tu sličnou navigátorku chci pro sebe. 80% jak vyšitých. Ještě jednou díky pane Andersone. ()

luka4615

Většina filmů se fakt, že se jedná pouze o "béčkovou" produkci snaží všelijak zakrýt, ale málokdy se jim to povede. Tento snímek však jde proti proudu a všechny béčkové aspekty staví hrdě na odiv. Možná právě díky tomu že si na nic nehraje, slaví Death Race takový úspěch. V titulní roli se zde představí Jason Statham, který byl pravděpodobně drsnější než šmirglpapír už v kolébce, spousty krásných žen, přepálená akce a dialogy na úrovni žáka základní školy. Tohle všechno dělá z Death Race syrovou béčkovou zábavu, u níž budete chrochtat blahem a celý ten akční kolotoč si náležitě užívat. ()

Morholt

Výbornej výplach, u kterýho člověk nemusí vůbec přemejšlet a jenom si užívat pekelně rychlý kola, neméně pekelný střílečky a Jasona Stathama s Natalií Martinez. Nenudící povedená akčňárna, u který se mi, kromě jinýho, líbila především stylizace televizních přenosů. 80% ()

Sawy

Jednoho krásného dne jsem se rozhodl,že si zajdu do kina na béčkový nářez s největším akčním týpkem současnosti Jasonem Stathamem.Abych si trošku vypláchl hlavu.A víte co?Povedlo se to náramě.Bavil jsem se od začátku do konce,na nudu nezbyl čas.Příběh dementní,scénář a dialogy tupé že to bije do uší,ale na to tu člověk má proklatě sexy Natalii Martinez,aby se místo poslouchání těch kydů mohl kochat jejími křivkami.A funguje to na výbornou.Jason je cool jako vždycky,namakaný jako snad ještě nikdy.A samotné závody se taky povedly na výbornou.Do kina jsem se šel pobavit a to vyšlo na sto procent.Sice ne tak fantasticky jako u krále béček posledních let,tedy Soudného dne,ale tomu se přece jen tak něco nevyrovná.Vetřelec vs. Predátor budiž zapomenut a doufám,Paule,že už budeš točit jenom takovýhle fláky.Tím nemůžeš nic zkazit.70 % ()

Mordenroth

Macher na drsné postavy Jason Statham v poriadne nadupanej akčnej jazde, ktorú však treba brať s určitým nadhľadom. Len škoda, že takéto filmy nevznikajú častejšie. ()

Genero

Ta ředitelka věznice byla pěkná mrcha. Většinou takové pěkné mrchy představuje ve filmech Sean Bean, ale tady to byla paní, co mi silně připomínala moji dermatoložku a to dodalo postavě v její přesvědčivosti skutečně nestvůrný a nebojím se říct, až pletichářsky neosobní rozměr. A o charakterních hercích je to především. Definitivně jsem si potvrdil svou hypotézu, že se Jasoň kdysi nechal rozřezat, naplnit testosteronem až po rysku a potom zase sešít dohromady. Z toho důvodu asi nikdy Masaryka hrát nebude, ale pokud je mu po boku ještě silikonová Natalie, nabízí se velice kůl dvojka v podívané, kde snad ještě stojí za zmínku střelba, výbuchy a krev. A taky střelba a výbuchy. Jo a střelba. Když pak zmáčknete na mozkovém laloku tlačítko OFF, myslím si, že je celý příběh dostatečně o hovně na to, abyste byli hodinou a půl strávenou u takového filmu nadšeni. ()

Lacike

Skvelý trailer, skvelé búračky, ale nie je ich dostatok na to, aby to bavilo nonstop. Dielógovej vaty je príliš a je fakt neznesiteľná. Postavy komplet imbecilné a nesympatické. Nebolo komu fandiť a tým pádom film pre mňa vôbec negradoval. Čisto som si užíval len tie karamboly. Proste jak také klasické tupé béčko od PM Entertainment. 4/10. ()

PROROK14

No tak to bol teda nárez. Závody opancierovaných áut s mohutnou palebnou silou tak to bola lahôdka. Jason Statham ma opäť zas nesklamal. Rozhodne to nie je nudné a máte sa naozaj na čo tešiť. Efekty boli ozaj dobre spravené. A masaker ešte len nastane ak sa na scénu dostane vyzbrojený kamión s palebnou silou, plameňometmi a podobnými srandičkami. Rallye smrti som si užil a som spokojný. 80% ()

maseer2

nadupaná béčková ptákovina, které se daří tuhle skutečnost mistně kompenzovat skvělou akcí, slušnou porcí adrenalinu, sexy Natalií Martinez a hlavně pak nařáchlým drsňákem Stathamem.. takže jo, vlastně jsem se celkem solidně bavil, ale nad hodně silné 3* se nedostanu.. ()

BigDeal

Pekne štýlová adrenalínová dávka, ktorá má všetko, čo pravé akčné béčko musí mať (drsňáka, rýchle preteky, premakané autá, zbrane, tvrdé hlášky a ženy správnych tvarov) plus aj niečo navyše. Keď človek pristúpi na túto akčnú hru s nadhľadom, bude mu aj tých 105 minút málo...a inak čierna tomuto filmu veľmi sluší. ()

Johny_fork

Masakrální řežba, která ve mně evokuje vzpomínky na naší první videokazetu s Běžícím mužem a na časy, kdy sme onehdá s bratrem na kompu pařili Death rallye. Film má vše, co by měl mít, bez dlouhého úvodu začíná akce, kterou zastaví až závěrečné titulky. Destrukce vypadají skvěle, zejména megalomanský výbuch kamionu rozhodně stojí za podívání. Závodnický prožitek je maximální, je radost sledovat vypiplané záběry na tuny kulek letících vzduchem, drtící se plechy od aut, masakrální crashe, do toho Jason Statham je drsný jako nikdy, hláškami se rozhodně nešetří, k tomu sličná navigátorka. Jednotlivé scény působí skvěle, ovšem jako celek přeci jen nedosahuje rozměrů Běžícího muže, proto nedám plný počet, ovšem jsou to velmi silné 4*. ()

Tyrese Gibson pojede sólo

Tyrese Gibson pojede sólo

03.02.2015

Sekaná z upírů a zombíků

Sekaná z upírů a zombíků

24.07.2009

A to ve dvou videoherních adaptacích, spojených se jménem Paula W. S. Andersona. Ten se v očích některých svých odpůrců částečně rehabilitoval nářezovou Rallye smrti. Teď se vrací k sérii, kterou… (více)

Spy Hunter opět na programu dne

Spy Hunter opět na programu dne