Psychiatr František Soukenický nevypadá na první pohled jako nenapravitelný sukničkář, přesto ho zálety připraví o všechno. O zavedenou praxi, když se rozejde s milenkou Ivetou a ona ho udá lékařské komisi, která mu vzápětí odebere licenci. A následně o tolerantní manželku Elišku, která se rozhodne vyměnit ho za advokáta Viktora, jenž je mimochodem Františkův kamarád a rovněž bývalý pacient. Muž je nucen nastěhovat se k laskavé, ale poněkud dotěrné matce a po řadě neúspěšných pokusů získat zaměstnání přijme práci, kterou mu dá nerudný bratr Miloš, majitel autoškoly. Tu ovšem ve skutečnosti vede jeho atraktivní manželka Peggy, věčně flirtující s automechanikem Jardou. Začne flirtovat také s ním, stejně jako žačka autoškoly Natalie, a František, přestože se netají snahou získat zpět těhotnou Elišku, nedokáže svodům žen odolat. Vymlouvá se sice na hormonální poruchu, jenže se kvůli ženám a nedostatku sebekontroly dostává do stále dalších potíží a nakonec za každou chybu zaplatí. (TV Nova)

sedm.1

Pravda je ta,že jsem od tohoto filmu čekal docela dost něco jiného,spíš něco na úrovni všeho komediálního,co v součastné české kinematografii vzniká,tedy na úrovni,jak hluboce lze ještě klesnout.Proto mě těší,že mě v tomto směru František docela mile překvapil a spíš než o trapnou,šíleně třeskutou,či jinak nablble poznamenanou komedii vůbec nejde.On tento snímek navíc vlastně ani čistou komedií není,je zde totiž i poměrně dost dramatických scén,které Františka udržují i ve vážnějších vodách.Ani herci nijak zbytečně nepřehrávají(viz jako třeba podobné herecké složení v Posledních plavkách) a navíc i scénář oplívá poměrně slušnou úrovní.František je děvkař není zkrátka úplně hloupoučkou podívanou a dokáže velmi slušně pobavit,což je na český film snad až zázrak. ()

ranp

Už v oficiálním textu distributrora je napsané, že "vedle scenáristické a režisérské nejistoty a natahovaného děje trpí snímek i nevyrovnaností hereckých výkonů." A s touto větou souhlasím, celé je to nevýrazné, víceméně o ničem. Velcí svůdníci se v tomhle filmu můžou "vidět," já však nemůžu Františkovi dát víc než **. ()

OughJay odpad!

Josefa Poláška mám rád, ale tohle je pro něj jak když udělá krok do propasti. Dlouho jsem neviděl zbytečnější film. O ničem... Špatnej scénář dokonce udělal z jindy výbornejch a vtipnejch herců absolutní statiky, který jeli svůj text jak básničku. František neni děvkař, je to troska. A abych to pojmenoval jako komedii, musel bych na to koukat hoooodně vlídnym okem... Chtěl jsem dát aspoň jednu hvězdičku, ale fakt mě nenapadlo za co. Jediný pozitivum na tomhle filmu je, že další film, na kterej se podívám, může bejt už jenom lepší... ()

hudryhudry

Snímek, který je na podobné úrovni jako nedávno vzniknuvší Chyťte doktora. Pointa se sice trochu ztrácí, ale film se ani nesnaží ji někde hledat a spíš sází na jednoduchost a přímočarost. Esem v rukávu je jednoznačně děvkař Polášek, který má však k životu velmi apatický přístup, ožívá jen když se kolem něj šustne nějaká sukně nebo když se mu začne přitápět pod domácím nevěrnickým kotlíkem. Ve vedlejší roli exceluje můj oblíbenec Peťa Čtvrtníček, jinak jsem si nějakého dalšího extra hereckého výkonu nevšiml, snad na Frantova hrubiánského bratra... Typický český humor, trocha ironie a nadhledu a voilá, komedie o nevěře je na světě. Škoda jen té chybějící hloubky filmu, pointa byla skutečně jen velmi povrchní. 3/4 * ()

brooklyn73

Neuveritelna Zdena Hadrbolcova,neuveritelna hudba,parada.Tezko uveritelny mimo nasi slunecni soustavu jsouci scenar a rezie od Jana Prusinovskeho. Dialogy byly napsany na takove urovni,ze jim vytknouti nemohu ani malicko. ()

DavidS.

František je děvkař a taky tak trochu nekňuba v roztomilém podání Josefa Poláška. Ale co na něm ty ženy proboha vidí mi zůstává skryto. Spíše než vtipné je to celé tragikomické. Šablonovité, nereálné. Tak 50% ()

rozbris

František je děvkař obyčejná česká komedie, nic víc nic míň. Některé výkony (například bratr Františka Soukenického nebo žáci autoškoly) jsou tak amatérské až mě zajímalo, kde je nabrali. Co si však můžem z této české komedie odnést je jak se má člověk vymluvit ženě, se kterou se vyspal a nechce s ní nic mít. Na co bych si ale dával pozor, neobjednávat horké kafe:-) ()

Kracken

Nevýrazná komedie se zajimavým hercem Poláškem. Film na který se velmi snadno zapomene protože ničím zvláštním nezaujme. ()

uzzi

František trochu klame tělem, kdo čeká přihlouplou a divokou komedii, dostane téměř opačnou dávku. Film je spíše melancholický a zasněný, vtipků je sice pár rozházeno, ale rozhodně se nejedná o žádnou řachandu. Dokážu si představit, že výsledek by byl velice dobrý, bohužel jak je zvykem, zůstalo to někde na půli cesty. Hlavním nedostatkem filmu je hloupý a nedotažený scénář, který si pomáhá moc často náhodou, slučuje reálné postavy s figurkami a tím tak podráží nohy celému filmu. Přitom některé dialogy, jsou velice příjemné a vtipné. Hlavní téma, i s prohlédnutím hlavní postavy, je odbyto v prvních minutách, zbytek filmu jsou pak jen variace na ohrané téma, posunováno pouze od "náhody k náhodě". Hlavní postava ztvárněná Josefem Polášekem, tak to je oříšek. Osobně mě moc nepřesvědčil, jeho drmolení textu a celková ztuhlost, může být brána jako herecký záměr. V tom případě fajn, ale raději jiný záměr a jiného (dobrého) herce. Ovšem režie Jana Prušinovského je svižná a obrazově zajímavá. Sečteno podtrženo, jedná se o poměrně příjemné překvapení (ve smyslu - ejhle není to sračka, je to snesitelné). Navíc jsou k filmu a jeho náladě, vhodně vybrány i písně, které sice nastavují řídký děj, ale rozhodně nejsou na škodu. František je sice tak trochu béčkař, ale dejme mu šanci. 60% ()

jondoe

Cakal som nieco ine. Teda aspon prvych desat minut sa mi zdalo ako keby boly z ineho filmu. Potom nastava okamzik ze film uz nie je az tak moc v tipny teda az na par heftou ktore tam zucasteny hadzu ( hlavne Frantiskova Mamicka :-D ). Chcel som dat za dve ale za koniec filmu pridavam jednu hviezdicku. Frantisek je a aj zotal devkarom. ()

noctambule

Mě už opravdu nebaví se dívat místo na muže na směšné mužské postavičky! A těmi se to poslední dobou v českých filmech bohužel jen hemží. ()

Wally

Čekal jsem veliký průšvih a i když příběh šel časem do kopru, tak se tam našlo pár docela vtipných hlášek a skečů, dialogů... Některé hlášky jsem již zaslechl i v běžné mluvě, takže na úrodnou půdu to zjevně padlo. Zasmál jsem se...pár krát.... ()

islanzadi

Asi mě většina bude považovat za cvoka, ale mě se tento film líbil. Vyhledávám filmy o lidských vztazích a tento je jeden z nich. A na české poměry si myslím, že je to úspěch. Prostě jsem se u tohoto filmu hodně nasmála, odreagovala a to si myslím, že se od komedie čeká. ()

zencitizen

Prušinovský umí jako jeden z mála lidí napsat věty, které kupodivu působí, že je vypouští z úst živé osoby a taky jako jeden z mála českých filmových režisérů umí vést herce tak, aby působili jako živé osoby (to tady umí v "realistickém" stylu leda ještě Sedláček). V Čechách je to zázrak. Nicméně František při jistých nedokonalostech (divná hudba, neustále halekající Ďábel z Vinohrad) dobrá komedie. Opravdu dobrá + skvělý Noha a femme fatale Nesvačilová. I ten Polášek je dobrej. ()

DonQ

Rozjezd vypadal nadějně, ale pak přicházela jen nuda, nuda a ještě větší nuda. Polášek je typologicky zajímavý herec, ale řekl bych, že doposud svůj potenciál ve filmu nedokázal využít. Překvapilo mne, že za hudbou stojí Hapka. Přišla mi ve filmu hodně rušivá a za to strhávám jednu hvězdu navíc. Člověk by ani nevěřil, že za tímto filmem stojí režisér Okresního přeboru. ()

Lukoboss

Pár scén pobaví, ale jinak to je všechno. František není děvkař, je to naprostej trouba, kterej působí, že neumí do pěti napočítat a často se tak i chová. O to víc vás zarazí, že je to psycholog/psychiatr, což vůbec nejde dohromady, protože tyhle lidi mají v hlavě, umí reagovat na lidský emoce, chování a celkově toto mají obvykle zmáklý. Hlavní hrdina tohoto filmu ne. J. Polášek tam hraje takovou tu svou klasickou přitroublou roli, která se ale do konceptu filmu moc nehodí z mýho pohledu. Možná to vlastně mělo být natočený jako vážný drama a výsledek by byl 100x lepší. ()

klukluka

Když se scénárista Kolečko loni proměnil v režiséra, tak to dopadlo mnohem lépe, než když si režisér Prušinovský kdysi napsal scénář k tomuto filmu. Hrozný se tím prokousat. ()