Psychiatr František Soukenický nevypadá na první pohled jako nenapravitelný sukničkář, přesto ho zálety připraví o všechno. O zavedenou praxi, když se rozejde s milenkou Ivetou a ona ho udá lékařské komisi, která mu vzápětí odebere licenci. A následně o tolerantní manželku Elišku, která se rozhodne vyměnit ho za advokáta Viktora, jenž je mimochodem Františkův kamarád a rovněž bývalý pacient. Muž je nucen nastěhovat se k laskavé, ale poněkud dotěrné matce a po řadě neúspěšných pokusů získat zaměstnání přijme práci, kterou mu dá nerudný bratr Miloš, majitel autoškoly. Tu ovšem ve skutečnosti vede jeho atraktivní manželka Peggy, věčně flirtující s automechanikem Jardou. Začne flirtovat také s ním, stejně jako žačka autoškoly Natalie, a František, přestože se netají snahou získat zpět těhotnou Elišku, nedokáže svodům žen odolat. Vymlouvá se sice na hormonální poruchu, jenže se kvůli ženám a nedostatku sebekontroly dostává do stále dalších potíží a nakonec za každou chybu zaplatí. (TV Nova)

lennyd

Co se tak Františkovi honí hlavou? Celý jeho život se točí kolem ženských, všechny mu leží u nohou - ale když kvůli svým záletům ztratí práci a také ho opustí jeho žena Eliška, zjišťuje, že priority leží někde jinde - a že na Elišce mu záleží více než na čemkoliv jiném. Ale ta již má nového přítele, jejich společného známého, protřelého právníka Viktora. A tak si musí František sbalit svých pět švestek, vrátit se zpět k mamince a vzít za vděk prací u svého bratra v autoškole. Ale František se nikdy nevzdává ! ... Po megareklamě která běžela když byl film v kinech jsem čekal větší odvaz. Film se tváří jako komedie, ale chvilkama je spíš k pláči (a to jak film tak vlastní Františkův život). Určitě i na tomto filmu se dá najít něco pozitivního, ale bohužel toho moc není - šansony Hany Hegerové, přestarostlivá maminka či vtipné historky z autoškoly nijaký příběh nenahradí... ()

Master19

František děvkař není... Nic proti komediím, ve kterých nejsou agresivní gagy a smršť vtipů, ale jen inteligentní humor. Bohužel tady nebylo ani jedno z toho. Příběh je bezradný jako František sám a identifikovat se s někým, kdo se rozvádí je příjemné jak fandit záchodové míse. Jedinou kladnou stránkou je hudba. Nechápu sice přesně pohnutky k jejímu výběru, ale Suchý/Šlitr, nebo Hana Hegerová se poslouchají vždy dobře. ()

Millanium

Příjemná česká komedie, která si na nic nehraje a narozdíl od jiných se nijak divákovi nepodbízí. Poláškův herecký výkon mi velice překvapil a Čtvrtníček v roli buranského automechanika stál taky za to. Film, který neurazí. Příjemných 60% ()

Aven

V záplavě českých filmů o vztazích je František příjemný zpestřením. Sice je taky o vztazích, ale alespoň je řeší humornou formou. Nej scéna filmu: František: Podváděl jsem Elišku. – Miloš: No to je teda novina – Matka: No a co! Kdo nepodvádí? Každý dneska podvádí! – Miloš: Já ne! – Matka: Poněvadž ty jsi, Miloši, blbec! ()

Compadre

Ne moc vtipná komedie o nadrženým neperspektivním Frantovi, který soupeří o svou bejvalou s perspektivním nenadrženým dobrákem. No, takže tak...vtipný to moc není, vlastně nevim, jestli je ten film komedie nebo drama, či co vlastně...myslim, že to nevěděli ani samotní herci a bůh ví jestli režisér ()

zdenny

Příjemná oddychovka, u které jsem z odborně psychologických důvodů čekal, pro koho se ona žena rozhodne. Musím uznat, že její rozhodnutí bylo logické. Jinak nás film zavádí do různých krkolomných situací, přičemž je na první pohled velice triviální. Film byl takový domácky český. PS: "Tady zřejmě není tak dobře slyšet, ale řekl jste pičo?". ()

Pražák

"Jmenuji se František Soukenický a jsem děvkař. Vždycky jsem si vybíral ženy, které za to stáli. Přesněji řečeno ty ženy si vybírali mě." ()

Guzo

Průměr průměrů, ničím neurazí, ale ani nenadchne. Čekal jsem ale od Františka nějakou pohromu a ta se určitě nekonala. Zajímavé je tu hlavně obsazení, kdy ve filmu nehrají jen ti nejznámější herci, kteří se už pomalu okoukávají.. Hlavně Josef Polášek ale dokázal svoji postavu zahrát velmi dobře. ()

KarKulA

No kdyby se to jmenovalo "Frantisek je retard", asi by to lépe vystihlo celou podstatu filmu, neboť hlavní postava, která má být údajně absolventem medicíny, působí jako žák pomocné základní školy, který není schopen dát dohromady za celých 90 minut jedinou souvislou větu rozvitou. Film staví na jednoduchých absurdních situacích a málo uvěřitelných postavách, které sice místy opravdu vykouzlý úsměv na rtu, ale jako celek vyznívá na prázdno. ()

DeLaMorte

František byl pro mne velice očekávaný film a tak jsem se dočkal ovšem naplnilo to mé představy?Hmm celkem ano protože za poslední dobu jsem si zvykl na průměrnou čekou konematografii a tento snímek bohužel z řady nevybočí...Průměrná tuctová komedie s ovšem skvělím Josefem Poláškem... ()

Dromed

Po dlouhé době takový pohodový český filmeček pro zasmání, který si nehraje na nic duchaplného. Polášek je klasicky skvělý. No 4 hvězdičky si asi nezaslouží. Ale přimhouřím oko. ()