Psychiatr František Soukenický nevypadá na první pohled jako nenapravitelný sukničkář, přesto ho zálety připraví o všechno. O zavedenou praxi, když se rozejde s milenkou Ivetou a ona ho udá lékařské komisi, která mu vzápětí odebere licenci. A následně o tolerantní manželku Elišku, která se rozhodne vyměnit ho za advokáta Viktora, jenž je mimochodem Františkův kamarád a rovněž bývalý pacient. Muž je nucen nastěhovat se k laskavé, ale poněkud dotěrné matce a po řadě neúspěšných pokusů získat zaměstnání přijme práci, kterou mu dá nerudný bratr Miloš, majitel autoškoly. Tu ovšem ve skutečnosti vede jeho atraktivní manželka Peggy, věčně flirtující s automechanikem Jardou. Začne flirtovat také s ním, stejně jako žačka autoškoly Natalie, a František, přestože se netají snahou získat zpět těhotnou Elišku, nedokáže svodům žen odolat. Vymlouvá se sice na hormonální poruchu, jenže se kvůli ženám a nedostatku sebekontroly dostává do stále dalších potíží a nakonec za každou chybu zaplatí. (TV Nova)

baXter

Komedie bez vtipu je jako propiska bez náplně. Dá se použít k propisování, ale nefunguje tak jak má. A František je děvkař opravdu nefunguje. ()

Castorr

Čekal jsem, že tenhle film bude pěknej průšvih, ale na český poměry v celku slušná komedie, která i pobavila. ()

joshula

Přijemné překvapení v podobě totho filmu mě udělalo velkou radost. J. Polášek lehce proplouvá celým filmem s elegancí a humorem. jsem rád, že jsem se na tento film podíval. ()

eagle-eye

Takže si to shrňme: Od Poláška bych v životě nečekal, že odtáhne naprosto s přehledem celý film, hodně sympatický výkon, k tomu si připočtu velmi dobře sekundující herce ve vedlejších rolí (především Hadrbolcová, Nesvačilová, Pechlát, Čtvrtníček), výborná hudba Petra Hapky a písničky Hany Hegerové, příjemná stopáž, sympatický konec, citlivé režisérské vedení... Pro mě velmi příjemné překvapení nad jejímž hodnocením na csfd nechápavě kroutím hlavou... Ani chvílí jsem neváhal nad 4 hvězdičkami. ()

wosho

Film trpí neduhy debutu. Ale dokázal mě párkrát rozesmát a Polášek je ve své roli velice dobrý-tipoval bych, že se mu psala na tělo. Celkově je tento děvkař zábavnou záležitostí, s dobře odvedeným scénářem a příjemnou režii. ()

thorewi

Nulový potenciál byl využit "překvapivě" na nulu a tak je nám naservírována jen poněkud nudná komedie s pro mě nesympatickými herci a nezvládnutou režii (přeci jen je Jan Prušinovský ještě nováčkem ve svém oboru). NIcméně vzhledme k tomu, že jem nic nečekal, nemůžu být ani zklamán. ()

bila.tecka

Televizní formát a poloviční délka by tomuhle filmečku prospěly. Stěží se dá uvěřit, že František je takový playboy, natož děvkař. Velké sólo pro Josefa Poláška, který měl padnout do jiných scénaristických a režijních rukou... ()

Paity

Josef Polášek už by měl nadosmrti jen žvýkat žvýkačky v sauně a nepokoušet se chodit před filmovou kameru. František je děvkař je toho naprosto bezprecedentním důkazem. ()

F.W.Colqhoun

Nepočítaje extrémní případy destinací, jako pracoviště či čekárna u praktického lékaře, už mi čas už dlouho neutíkal tak pomalu, jako v křesle před obrazovkou, na níž jsem si, zmámen předsudkem, že téma děvkaření nelze zmrvit, promítal Františka, který prý děvkařem jakože je. Téma zkazit jde. Stačí jej naprosto neoriginálně napsat, mdle zrežírovat a amatérsky zahrát. Snímek zázračně rychle osciluje mezi póly dramatu a komedie; naneštěstí až tak rychle, že není ničím z toho – osudy postav dramatu by Vám totiž neměly být ukradené a komedie by měla jaksi produkovat smích. Nedaří se. Ve výsledku jsem byl plných 80 minut morálně masírován v tom smyslu, že děvkaření je špatné, uvrhá jednoho do neštěstí, je symptomem nezralosti a neschopnosti, aniž by byl jakkoliv, ale skutečně sebenepatrně naznačen radostný prvek neřestného života jako pravidelně a hbitě se měnící páry skackavých ňader, pestrost sexuálního, intelektuálního i citového života a další, poučeným osobám znalé benefity. Pro nedostatek jakéhokoliv morálního nadhledu se film utápí v rutinních pravdách/mýtech o zle nevěry; nového, autentického se nedovíme ani co by se za nehet vešlo. František je až takový ubožák, že zájem o něj usvědčuje ženské postavy buď z naprostého zoufalství, nebo tým autorů snímku z pohrdání skutečností, ze kteréžto alternativy usvědčuje film i závěr: Děj a geneze postav směřuje k předvídatelnému finálnímu morálu, na který jsem se přes naprostý nesouhlas těšil, neboť jsem věděl, že po něm už bude brzy konec. A co bylo fajn? Občas nějaký fígl kamery a hudba sestávající z písňového repertoáru takových nesmrtelníků jako Suchý / Šlitr / Hegerová. Z klasičnosti těchto perel na film nepřešlo zhola nic. A žije jediná volba moudrého člověka – monogamie. ()

Káronoš

František je děvkař je zvrácená tragikomedie vyprávěna neatraktivně a nepoutavě. Hluchá místa oplývají celým příběhem a ponurá atmosféra divákovi na pohodě nepřidává. Zbytečný film ve stylu "básníků", který nestojí za druhou projekci. Tu druhou hvězdu přidávám za atraktivní námět. Hodnocení: 3/10. BTW: být zvrácený poštarší mládenec, cením si "Františka" o něco více. ()

mirkaaa

Není to úplně ztracené jako některé současné české filmy, ale také to není žádný zázrak. Každopádně v tomto filmu Josef Polášek „zazářil“ mnohem lépe, než v Posledních plavkách. ()

Prochy38

Doba českých filmů dávno minula. Trošku jsem zariskoval a na další se podíval. Vsadil jsem na duo J. Polášek a P. Čtvrtníček a vůbec mě to nemrzelo. P. Čtvrtníček zde má sice malou roli, za to J. Polášek exceluje. Film prakticky o ničem, děj nulový, ale František byl výbornej. ()

Piškotka

Úsměvný a sarkastický pohled na krach manželství v našich poměrech. Člověk by se za břicho popadal, ale ve své podstatě by možná zaplakal. Trapný byl rozhodně Čtvrtníček, Polášek jako děvkař moc nevypadal. Martin Pechlát zaujal. ()

Haymar

Na mladého debutujícího režiséra/scénáristu to nebylo vůbec špatný. Samotný nápad o notorickém děvkaři a všemi peripetiemi s tím spojenými nebyl vůbec zlý. Samotné zpracování v pohodě i styl humoru mi sednul... Co však byl průser jak noha, obsazení i výkony herců (a to bez výjimky!)! Začíná to u samotného Poláška (a jeho Františka), kterému jeho nadsamectví těžko uvěřit... pokračujem přes Frantovu (über odpudivou) manželku a milenky (jedna horší než druhá)... a končeje u těžce přehrávajícího bratra Miloše... Štěk (jindy výborného) Petra Čtvrtníčka pak byl už vyloženě tragický (a naprosto zbytečný)... Až Honza Prušinovský nasbírá nějaké zkušenosti a hlavně se naučí herce pořádně "vést" (a nedělat si na place co je zrovna napadne), věřím, že nebude dělat naší kinematografii ostudu! ()

Neotom

Film tak nudný, až jsem se lekl, když František zapnul elektrický zubní kartáček. Směřuje ke konci bez nápadu a s četnými otřesnými hereckými výkony. Ani intelektuální hudební doprovod na tom nic nemůže změnit, naopak působí spíše jako pěst na oko. 20% ()

Schuldiner

Téma tuctové, ale v netuctovém kabátě. Hořká komedie s malými prvky dramatu. Já viděl film, který mě bavil a to je pro mě rozhodující. Nynějších 47% je pro tenhle snímek fakt málo. Ale to je vaše věc. ()

J*A*M*A*L

Typická česká idiotina.Snad od tohoto století nebyla natočena solidní česká komedie, která by uspokojila celý stát a ne jenom některé jedince.Tahle kokotina s největšíma českejma fakanama bez talentu je toho příkladem.Obsazení nulové, výkon herců nulový a film možná tak úroveň dva nebo tři.20% ()