Psychiatr František Soukenický nevypadá na první pohled jako nenapravitelný sukničkář, přesto ho zálety připraví o všechno. O zavedenou praxi, když se rozejde s milenkou Ivetou a ona ho udá lékařské komisi, která mu vzápětí odebere licenci. A následně o tolerantní manželku Elišku, která se rozhodne vyměnit ho za advokáta Viktora, jenž je mimochodem Františkův kamarád a rovněž bývalý pacient. Muž je nucen nastěhovat se k laskavé, ale poněkud dotěrné matce a po řadě neúspěšných pokusů získat zaměstnání přijme práci, kterou mu dá nerudný bratr Miloš, majitel autoškoly. Tu ovšem ve skutečnosti vede jeho atraktivní manželka Peggy, věčně flirtující s automechanikem Jardou. Začne flirtovat také s ním, stejně jako žačka autoškoly Natalie, a František, přestože se netají snahou získat zpět těhotnou Elišku, nedokáže svodům žen odolat. Vymlouvá se sice na hormonální poruchu, jenže se kvůli ženám a nedostatku sebekontroly dostává do stále dalších potíží a nakonec za každou chybu zaplatí. (TV Nova)

zette

Tak tento film me oslovil vice nez Hrebejkuv Nestyda. Na komedii sice malo vtipne, jako sonda do zivota ctyricatnika povedene a v mnoha smerech i vystizne. Proste ze zivota. Velmi dobra rezie na tak mladeho rezisera, dobra hudba. Polasek je solidni herec. Nizke hodnoceni moc nechapu. ()

Hrůša7

Průměrný český film se zájmem dát do toho co nejvíce humoru, nicméně někdy až příliš zbytečností a ,,lacinéhoˇˇ humoru které filmu spíše ubírají. V hlavní roli Františka-Josef Polášek- na mě udělal milí dojem a to už z důvodu že je další dobrý herec z Brna, ale jinak na kvalitě filmu to moc nezměnilo. Během celého filmu nezazněli skoro jiné hudební přídavky než sice ,,krásn顡 ale v tomto filmu naprosto zbytečné a nezajímavé, (v některých pasážích)- skladby HANY HEGEROVÉ. ()

necisty

Vcelku příjemný film, který má ale trochu studený nádech, nebo mi to tak alespoň přišlo, protože jsem se šel dívat na komedii a tou to bylo možná v prvních 30 minutách. Dějově to ale není žádná ptákovina a herecké výkony jsou také na lepší úrovni. Mě to docela zaujalo - velmi slabé 4. ()

Maty85

Nudný a ničím nezajímavý. Přiřazený status komedie mi příliš nesedí. Ponurá atmosféra. Celkově nemastný, neslaný. Jedna hvězda za snahu..... ()

sator

Od podprůměrného scénáře přes podprůměrné herecké výkony k podprůměrné režii. Panoptikum herců bez talentu či charismatu, vyjímkou je snad pan Polášek. ()

daEmoNickY odpad!

Film je dobrý, ale není pro každého. Je to jenom jeden z dalších filmu co když neuvidíš nic se nestane. ________ (+) "Jo, Tomáš Falus?", " Mám". ________ Hegerová aspoň na chvíli držela hubu a tak jsem ji mohl pouslouchat. ________ STRIH ________ Na několika místech je divný stříh 1) skoro v 1 hodine u "Ty tady budes bydlet?" a dalsi zaber ... jeden zaber je z boku a Franta mluvi do pokoje, druhy je v pokoji 2) střih byl i někde vtipný. ________ CESKA PRISLOVI ________ Tak dlouho se chodí s vědrem pro vodu ... Jaký otec takový syn. Dvakrát nevstoupíš do stejné řeky. Přísloví si přímo říkají o to aby je někdo použil - jsou krátká (nápad-jednohubka pro spisovatele), lehce pochopitelná (pro spisovatele i čtenáře) a je jich hodně (jen tak je někdo neodhalí). ()

dr.fish

Asi tuším co měli tvůrci na mysli. Povedlo se to méně než polovičatě. Problém je Josef Polášek, kterému se jeho děvkařství naprosto nedá věřit. Je jen politováníhodným nešťastníkem, který je zcela neschopen čehokoli. A celý film vyznívá úplně stejně. Je nedotažený, bez nápadu a šmrncu. 50% ()

Radiq

Sice to nezpůsobí komediální revoluci, ale mě to holt bavilo. Polášek je moje parketa, děvkařa mu žeru, Pechlát je kromě Ulice taky dycky dobrej, Leoš Noha už od dob Gynekologie 2 moje kultovní postavička. Režisér Prušinovský má holt čuch na moje oblíbené herce. Je to taková dobrá oddychovka a když se budu chtět zasmát, tak tohle je docela dobrá volba... ()

Mrkvič

Přijde mi, že ted v čechách točí snad úplně každý. Asi na to člověk ani nepotřebuje moc umět. Nebýt výborných herců, tak je to strašná nuda. Drama s prvky komedie, nebo komedie s prvky dramatu? Dá se říct že obojí, bohužel ale ani jedna ta část tam není pořádně. ()

KanjiVital

V porovnání s Nestydou vítězí tento film na plné čáře. Není to samozřejmě žádný film, který by Vás posadil na zadek, ale roli průměrné česká komedie spnil do posledního puntíku. Příběh je o jednom proutníkovi, který se snaží napravit, ale stále se mu to svým způsobem nějak sere, jelikož to je notorický děvkař, a z této "nemoci" se člověk jen tak lusknutím prstu nevyléčí. Josef Polášek (řečený též pan Delegát:-))) podává daleko věrohodnější a kvalitnější výkon než Jiří Macháček ve zmíněném českém propadáku od bývalého skvělého režiséra Hřebejka. ()

Jizni Tlapa

"Franta" je podáván jako komedie. Kdesi hluboko má však spousty smutných prvků, řadících ho pomalu, ale jistě do pozice dramatu. Velkolepá hudba P.Hapky v podání H. Hegerové. Skvěle "telojdní" Polášek, zasluhující diplom s obrázkem vola, který by ve skutečnosti měl do děvkaře asi velmi daleko (minus pátá hvězda v hodnocení), ale naopak skvěle přirozený L.Noha, na kterém pro mne celé dílo stojí.....zachyťme výzvu.."chlapi, nedejme se".-) ()

Sfinkter

Do podprůměru bych snímek neřadil, mezi českými filmy dnešní doby mu možná patří místo i v nadprůměru. Poláškovu tragickou polohu mám rád, potěší i Zdena Hadrbolcová a celkově film příjemně uteče, občas i se smíchem. ()

Beky

Josef Polášek táhne film silou medvědí, ale jestli ho utáhne i pro náročného diváka, který čeká majstrštyk od každého českého filmu, těžko říct. Oceňuju odvahu, obsadit filmově neznáme tváře a risknout film, který staví na jedné zajímavé postavě stvárňující ještě ne zcela kladného hrdinu. Komu fandit? Jenoznačně režisérovi, aby vše ukočíroval, aby vše vypadalo neamatérsky a aby jeho vtipy neuvízly kdesi mezi papírem a filmovým plátnem. Debut je hold svině, zvláště u nás, kde po jednom výtvoru vyřknem jednoznačnou budoucí prognózu. Nechávám vrátka otevřená a budu se těšit na váš další film pane Prušinovský. Jednou větou: Kdo chce děvkařem býti, při tom ženu míti, počítat bude muset s tím, že jednou se vše provalí a on povalí tam, odkud byl vyslán na tento svět...ke své MAMINCE:) ()

_DAVE_

Až na to, že jsem Františkovi ani za mák nevěřil, že měl tolik milenek (pusobil celkem jako nemehlo), tak jinak celkově hodně slušné. ()

Bobik9

Bylo to příjemné pokoukání na pozdní odpoledne, ale nic převratného. Přesto se mi film celkem líbil, i když nemám českou kinematorafii příliš v lásce. ()