Plně vyzbrojená bitevní loď Missouri se vrací z poslední plavby, aby byla slavnostně vyřazena z provozu a proměněna ve vojenské muzeum. Na palubě se chystají na slavnost, které se má zúčastnit i prezident. Kapitán Adams vyčte podřízenému Krillovi, že nehlásil přílet vrtulníku, důstojník se však vymluví na chystané překvapení k oslavě jeho narozenin. Na palubě helikoptéry jsou totiž rockový zpěvák, striptérka Jordan, číšníci, kuchaři a členové prezidentovy ochranky. Pohoda a dobrá nálada se nečekaně změní v drama, když rocker, ve skutečnosti terorista William Strannix, zastřelí dva důstojníky a obsadí s Krillem loď. Zmocní se disket v sejfu a raketou sestřelí americkou stíhačku. V Pentagonu je vyhlášen poplach. Paranoidní Strannix, který vyhrožuje vládě odpálením jaderných střel Tomahawk, byl totiž kdysi špičkovým agentem a akce je součástí jeho pomsty… (TV Nova)

Honzulik

Přepadení v Pacifiku (Under Siege) Tak toto je jeden z filmů, kdy byl Steven ještě ve slušné formě a jeho výprasky všem lumpům a gangsterům měly šmrnc. To se mi na Seagalovi líbí a na tom by měl stavět. Akce mu jdou, ale herecký výkon není vždy plně nejpřesvědčivější. V dnešní době mu jeho postava ty jeho bojové chvaty moc neumožňuje, a je to škoda, protože to byl borec. A ještě k Tommymu Lee Jonesovi, který si zápornou postavu ve filmu patřičně vychutnal...4* ()

jkpj22

Steven Segal jako bývalý člen Navy Seals, který skončil v kuchyni bitevní lodi poté co zbyl nadřízeného.... Jeden z těch filmů, které mě baví i po všech těch letech. Top. ()

swinevenca

Zase jedna banda všehoschopných a po zuby ozbrojených teroristů, kteří však při střetu s jediným opravdovým frajerem disponují IQ srovnatelným s počítačovými protivníky z éry systému DOS. A přitom na začátku stačilo neotvírat dveře od lednice. Šablona je několikrát použitá, ale Seagal je při tom vyřizování mistrovskej a nemá tak blbý kecy jako třeba ve stejný situaci Bruce Vyliž. A navíc to navždy bude jeden z prvních filmů tohoto ražení, který se mi vryl do paměti. ()

harycek

V devadesátých letech když jsem to viděl poprvé tak to bylo "něco" !!Časem to trochu "vyčichlo" , ale stále se na to dá dívat , hlavně Seagal je ještě mladý a uvěřitelnější!! ()

bigbadboy

Je trochu smutné, že Seagalovo nejlepší film příšel tak brzy, a potom už to šlo jen níž a ještě níže. Zároveň je fajn, že alespoň něčeho takového dosáhl, protože další kvalitní film už nenatočil. ()

mnx

Celkem pěkná jednohubka z doby, kdy Seagal ještě nepřipomínal přerostlého tučňáka. Zde je samozřejmě jako ve všech filmech s ním vzorem všech klaďasů, který neváhá řezat i obyčejné údržbáře na kousky, nebo všechny ostatní neustále vyhazovat do vzduchu bůhvíčím (alespoň mikrovlnku mohli trošku objasnit). Zvláštní je, že více jsem fandil Tommymu Jonesovi a Garymu Buseyovi, možná proto, že jako ukázkoví magoři byli skvělí. Škoda že si Seagal neprohodil role s někým z nich, hodnocení by bylo pak určitě lepší. ()

hrumsrt

Typický devadesátkový akčňák! Za mého dětství jsem si myslel, že Steven Seagal je asi nějaká akční filmová superstar, jelikož TV NOVA mu dávala prostorový holt snad každý víkend. Ale ono to tak úplně neplatí, když pak vidíte, že je tak maximálně král béčkových filmů. Tohle je jeho jediný kousek, který to na ČSFD dotáhl k červené. A já tomu na jednu stranu rozumím, ale zase si říkám jaká škoda ta jeho kariéra je! Steven Seagal v životní formě je opravdu super týpek a ještě když je v postavě, která je zahalená tajemstvím a dávkou nadsázky - kuchař je bývalý supervoják - tak pro tyhle filmy mám přeci jen slabost. On sám funguje dobře a s přimhouřením obou očí i hlavní záporák Tommy Lee Jones, který na mě ale už působí jakoby celá tahle role byla jen příprava na konkurz na Batman navždy, jelikož ta šílenost mu tady vůbec nepomáhá a naopak mi strhává serióznost příběhu. Je to celý super a zároveň totálně škatulkový. Nakonec se ale musím smát, jaká seriózní volovinka to je! 65% ()

Cinemagoer

Možná nejlepší Seagalův akčňák, v úvahu přichází ještě Těžko ho zabít... Skvěle zahraní záporáci (na mysli mám Strannixe a Krilla), přehledně natočená a nápaditá akce v podobě rychlých soubojů (střih v některých chvílích mohl být trošičku později), přestřelek, explozí nebo téměř tichých likvidací, Seagalův Casey Ryback ve formě, ač klame kuchařskou výstrojí. Prostředí bitevní lodi využito uvnitř i vně. Škoda, že zúčtování s Krillem nebylo řešeno jinak, to rozhodně mělo vyšší potenciál. Tvůrci mohli klidně film natáhnout na 2 hodiny, přidat ještě pár akčních scén, byla by to vytříbená akční podívaná. 8/10 ()

wir2k

Asi nejlepší film se Stevenem Seagal co kdy vznikl a vzhledem k jeho sestupné tendenci už lepší asi ani nentočí ()

Sekel

Vrchol Seagalovy kariery. Jeho kuchar Ryback je prave tim spravnym mixem vyrovnanosti, nadrazenosti a nebezpecnosti s usmeskem v ocich, ktereho mame na Seagalovi tak radi a ktery se mu od te doby uz nikdy takhle nepovedl. Tohle by pro S.S. vstup do prvni ligy a zaroven posledni opravdu vydareny film. Gary Busey s T.L. Jonesovym Stranixem jsou vice nez dustojnymi spoluhraci. Dobre prestrelky, kvalitni bitky a vyvedene exploze. Hezky akcni film. ()

tubera

Ze Seagalových filmů byl tenhle asi nejlepší, ale nic převratného...Chudák Tommy Lee Jones to slíznul a šlo se domů ()

p.a.douch

Tak tohle bylo prozatímní vyvrcholení Stevenovi kariéry. Davis režii zvládl a kompanie Seagal, Lee Jones, Busey, Meaney, Chapa, Eleniak, Mancuso a další svoje výkony taky zvládli. Pravda někteří jmenovaní nejsou zrovna super herci, ale alespoň na ně byl super pohled (aspoň tenkrát). Zkrátka film pěkně odsejpá a člověk nemá čas na nudu. Hudba Garyho Changa taky není nejhorší. Co víc od filmu očekávat? - Mě to stačilo. Dávám solidních 80 %. ()

Chystá se reboot Přepadení v Pacifiku

Chystá se reboot Přepadení v Pacifiku

18.11.2021

Studio Warner Bros. se rozhodlo oprášit jednu ze svých osvědčených značek, nového rebootu se totiž má dočkat populární akční snímek z roku 1992, Přepadení v Pacifiku. Nová verze příběhu o kuchaři na… (více)

Hudba dostane na zadek...

Hudba dostane na zadek...

09.07.2006

Nezničitelný vicekrál béčkových akčňáků Steven Seagal je zpátky v úplně jiném řemesle, než jsme u něj zvyklí. Pistoli a pěsti zaměnil za kytaru a mikrofon. Z bijce Seagala se stal bluesman Seagal.… (více)