Plně vyzbrojená bitevní loď Missouri se vrací z poslední plavby, aby byla slavnostně vyřazena z provozu a proměněna ve vojenské muzeum. Na palubě se chystají na slavnost, které se má zúčastnit i prezident. Kapitán Adams vyčte podřízenému Krillovi, že nehlásil přílet vrtulníku, důstojník se však vymluví na chystané překvapení k oslavě jeho narozenin. Na palubě helikoptéry jsou totiž rockový zpěvák, striptérka Jordan, číšníci, kuchaři a členové prezidentovy ochranky. Pohoda a dobrá nálada se nečekaně změní v drama, když rocker, ve skutečnosti terorista William Strannix, zastřelí dva důstojníky a obsadí s Krillem loď. Zmocní se disket v sejfu a raketou sestřelí americkou stíhačku. V Pentagonu je vyhlášen poplach. Paranoidní Strannix, který vyhrožuje vládě odpálením jaderných střel Tomahawk, byl totiž kdysi špičkovým agentem a akce je součástí jeho pomsty… (TV Nova)

Dekovnik

Filmy Steava Seagala nesleduju. Přesvědčilo mě až jméno Lee Jonese a skutečnost že hraje hlavního záporáka. Vskutku povedený film, ve kterém dosáhl Seagal svého maxima. Kontrast mezi klaďasem a záporákem funguje a dokonce by se ale mluvit i o nějakém tom napětí. Kouzlo filmu spočívá v podpoře klaďase od první minuty. ()

ElFifo

Těžká nostalgie..Steven profík "Casey Kurva Rybak", Erika lepá děva "Jordan" a Tommy Lee psychopatickej zloun "Strannix"..to sem jako náctiletý žral. ()

gezper

V podstatě poslední Seagalův film, na který se dá koukat bez nějakých větších úšklebků jako na to co tvořil od té doby dále. Naopak, pro mne je to jeho nejlepší kus. Ač z toho z pod pár rohů celulózy kouká béčkovost, tak to má všechno co má správný akční kus míti - a tedy správně dávkovanou zábavu v podobě bitek za použití, vezmeme to postupně: pěstí, nožů, pistolí, samopalů, pušek, granátů, bomby v mikrovlnce, ručně udělaných min, lodních děl až po samotné tomahawky (a né ten Vinetuův). Na Willisovu smrtonosnou sérii to sice zdaleka nemá, především absencí výraznějších hlášek. Ale i tak, je to příjemné odreagováni i po tolika letech, již po několikáté. A to jsem na tom byl kdysi v kině jakožto velký hit! Erika Eleniak vyskočivší z dortu je na, dnes již pro mne klasickém, snímku nezapomenutelná třešnička. Jediný film se Segalem, kterému jsem ochoten dát s klidným srdcem takto vysoké hodnocení. [80%] ()

DansteR

"I hate being alone."..."Do you hate being dead?"....Jedna z těch lepších segalovek. Není už sice nejmladší, ale pořád ujde. Navíc magor Tommy Lee Jones je taky užásnej. Jinak akce jak má být, od přestřelek, soubojů až po výbuchy (můj nejoblíbenější je bomba v mikrovlnce:-D...Segal je fakt kutil :-D) ()

MAXIKILLER

Steven Seagal zachraňující bitevní loď. Že je tohle i na něho trochu moc, a záruka propadáku ? Ale kdeže. Zřejmě se jedná o jediný áčkový film, který Steven Seagal natočil, a určitě i natočí. ()

O_Peki

Nahlédnutí Stevena Seagala (a Eriky Eleniak) z béček do áček. Ale jen kuk a zase zpátky. Dobrá akce a slušný akční snímek. ()

Edgerton

Slušnej Seagal, kterej působí mnohem velkorozpočtovějc než většina jeho bratříčků. Skvělý prostředí, solidní akce, parádní záporáci Tommy Lee Jones a Jake Busey...no a Seagal, kterýmu role sedla jak hrnec na prdel. ()

Delfador

Řeknu vám, Steven umí překvapit. Po filmech které jsem s ním viděl, jsem ani nedoufal v zázrak, ale přišel. Steven hraje v dobrém filmu! "I'm just a cook." Mám rád, když si Seagal taky jednou nehraje na zachránce světa, na moudrého supermuže, jak ve spoustě jeho ostatních filmů. ()

Londi

Absolutně nejlepší akčňák a nejen proto, že Seagala fakt můžu. I po letech mě to fakt bere... Navíc dobrý výběr hudby, Hendrixova vypalovačka a pohled na loď obsazenou samýma záporákama - dobrý! Jen ten český hlas Eriky Eleniak byl na mě moc "umečený". Možná proto, že je tam tak trošku za hysterku. ()

Jack_F.

Jedna z nej ne-li nej Sawgalovka (sakra teď se plácám, jak se mi podařilo zase vtipně zkomolit jméno a dát tomu nový level). Nejvíc mě stějně dostává věta: Vy nejste kuchař!" :D Jinak dobří záporácí, Sawgal zabíjí jako zkušený Jig. A štěrbina taky slušná, nalila trochu krve do rozkroku. ()

petr.al

Kuchtíkova akční plavba Pacifikem je pouhé využití příznivého větru vanoucího z kraje, kde musí jiný osamocený plešatější suchozemec zápolit se ,,Smrtonosnou pastí 1, 2." Snad jediný Seagalův film, u kterého mě nepřepadá silný zánět očí a z jehož houpání se mi nezvedá lodní kufr. ,,Přepadení v Pacifiku" si 3* s přehledem zaslouží. ()

Stuart6

Podle mě nejlepší film se Stevenem. Ve správném poměru akce a vtip. Nevím o nikom, kdo umí plivnout do bujabézy tak jako Gary Busey ;-). ()

Chystá se reboot Přepadení v Pacifiku

Chystá se reboot Přepadení v Pacifiku

18.11.2021

Studio Warner Bros. se rozhodlo oprášit jednu ze svých osvědčených značek, nového rebootu se totiž má dočkat populární akční snímek z roku 1992, Přepadení v Pacifiku. Nová verze příběhu o kuchaři na… (více)

Hudba dostane na zadek...

Hudba dostane na zadek...

09.07.2006

Nezničitelný vicekrál béčkových akčňáků Steven Seagal je zpátky v úplně jiném řemesle, než jsme u něj zvyklí. Pistoli a pěsti zaměnil za kytaru a mikrofon. Z bijce Seagala se stal bluesman Seagal.… (více)