Posledních dvě stě let je útočištěm lidské rasy podzemní gigantické město Ember. Nyní však stojí na pokraji zániku. Generátor, poskytující jeho obyvatelům energii, která zajišťuje světlo, teplo a vzduch, dosluhuje a začíná selhávat. Obrovské sklady potravin jsou již téměř prázdné a komplikují se i dodávky vody. Klesá morálka přeživších. A nikdo neví, co nastane, až se celé město ocitne v temnotě. Lina (Saoirse Ronan) a její kamarád Doon (Harry Treadaway) právě dokončili školu a dospěli ke Dni rozřazení: Lina byla přidělena mezi poslíčky a Doon se stal opravářem potrubí. Oba si začínají uvědomovat, že město Ember se blíží k svému zániku. Jediný způsob, jak přežít, je odtud utéct. Jenže kudy a kam? Všude okolo panuje temnota a stavitelé města důmyslně zabezpečili všechny cesty na povrch. Shodou náhod Lina nachází starodávnou schránku s tajemnými dokumenty. Jde o zašifrované pokyny, které popisují cestu ven z města. Lina a Doon se podle nich vydávají na dobrodružnou výpravu, při které hraje podstatnou roli vyluštění útržků tohoto dávného dokumentu. Ale to je teprve začátek. V cestě jim totiž stojí nejen skryté stopy, šifry a tajenky, ale především mocný, zkorumpovaný a bezohledný starosta Cole (Bill Murray), který je ochoten zabránit změnám za každou cenu. Linu a Doona čekají temné časy… (oficiální text distributora)

Beastmaster4

Zas další kousek o tom, jak jedinci přijdou na to, že svět v kterém žijí, není jediný a snaží se najít "cestu ven". Problémem je, že podobných filmů je víc a bohužel Město Ember je pro mě tím nejhorším. Pro jednoho pěkného, macatého krtečka a pár pěkných záběrů na konci filmu nebudu dávat vysoká hodnocení. Mimo těchto pár kladů mě film ničím neokouzlil, šlo jen o mdlou ukázku toho, jak z něčeho, co mohlo být krásná, téměř fantazy podívaná vznikl pouze další podprůměrný film. ()

Morholt

Rodinné dobrodružné sci-fi o podzemním městě, kam se po blíže neurčené katastrofě stáhlo lidstvo. Filmu dominovalo příjemné herecké obsazení v čele s Billem Murraym v roli bezskrupulózního starosty a potěšil i Tim Robbins a především Saoirse Ronan, která svůj talent projevila už v Pokání a tady ho jenom potvrdila. 60% ()

Terva

Generátor = Bůh. Vyberte si co budete dělat : Škrabačka plísní, Potrubář....-užitečná práce. Film je strašně naivní a spoléhá na spoustu náhod. ()

moviesfan

City of Ember je k mému překvapení vydařené fantasy, které má dobrou myšlenku. Od samého počátku až do konce jsem nepocítil záchvěv nudy a tento snímek jsem zaujatě sledoval. On sice není kdoví jak megalomanský, ba naopak. Je to ,,střídmé" zpracování bez jakékoliv monstróznosti a triků, ale i přes to jsem velmi spokojený. V tomto filmu jde především o děj, který má předvídatelný děj, ale i tak je zajímavý. Ke 4* chybí opravdu málo. ()

JohnCZ

Výborný fantasy film! Samotná myšlenka je vskutku moc zajímavá a kdyby to nebylo tolik určené pro děti a některé věci by byly více dotaženy - zejména po stránce temné atmosféry a šokujícího konce -, bylo by to na plný počet. Každopádně se budu zajímat o knižní předlohu, z filmu mám pocit, že to bylo všechno hodně zkráceno a osekáno. Pochválit musím výborné herecké výkony obou dětských herců a nádhernou hudbu. Dokázal bych si to představit i jako seriálovou minisérii, která by pomalu budovala atmosféru, odhalovala taje města a závěru šokovala zajímavou pointou. Škoda, i tak jsem dost spokojen. ()

F.man

Hodně příjemné rodinné post-apo sci-fi, které mi, jako určitě mnohým, hodně připomnělo Fallout. Jednoduchý princip, který je od začátku jasně předvídatelný mě bavil, děti jsem přežil, A Murray byl jako vždy parádni. Pěkné tři. Builders were wise when they said, "If you have proof, you have to pursue it! There's more to a bottle cap than keeping liquid from leaking out of glass!" ()

FFilipCZ

"A k čemu je tohleto?....Nevim, to není můj džob" :D...Jako popravdě jsem čekal klasickej rodinnej fantasy dobrodružnej shit, u kterýho se budu chytat za hlavu a trhat si vlasy. Ale nakonec se mi dostalo celkem příjemného pokoukání, které bylo teda pokaženo pouze naprosto nepochopitelně useknutým a krátkým závěrem. S tím si mohli tvůrci trochu více pohrát. Stačilo by aby film neměl 1hod30min ale 1hod45min a těch 15minut by se věnovalo prodloužení závěru. ()

Zayl

A máme tu další fantasy, v němž ústřední dvojici tvoří děti, kterým jsem od začátku do konce nemohl přijít na chuť. Příběh je o podzemním městě, jehož generátor začíná vypovídat službu a oni se tomu snaží přijít na kloub. Naprosto nevyužitý potenciál, který takovýto příběh skýtal. Ono by stačilo aspoň trochu rozvést zápletku, jenže vše je strojově nalajnované a zabalené do pohádkových barviček. City of Ember je tak oddychovou záležitostí, kterou možná více ocení děti. ()

zlabus

Na můj vkus příliš infantilní. Landau, Jones, Robbins I Murray jsou bez debat páni herci, ale všichni (speciálně Bill) si vybrali slabší chvilku a imho jsou spíše otravní. Což kompenzuje pro mě překvapivě příjemný výkon Saoirse Ronan. Kladem je krátká stopáž a to, že děj má spád a nenudí. Ale samotného mě zajímá co si o tomhle filmu budu zítra pamatovat. ()

frashmaker

Váhal jsem, zda dát filmu tři nebo čtyři hvězdičky a nakonec dávám čtyři a myslím, že s celkem čistým svědomím. Město Ember pro mě není žádný převratný film ať už svými efekty nebo zpracováním. Je to ale velmi příjemná oddychová záležitost, která neurazí žádnými stupidními dialogy, žádnou absurdní situací a podle mě není ani zas tak extra předvídatelná. Je jasné, že film směřuje k dosažení zemského povrchu, ale to je asi vše, protože člověk neví, zda tam budou krásné zelené kytičky či jen zpustlá krajina zahalená v šedé mlze. Pět nedávám jen díky tomu, že někdy mi přišlo, že ten film tolik neutíká. Měl jistě svojí dynamiku ale bylo tam několik zbytečně dlouhých prostojů. ()

Bakllazaan

Scénář: Caroline Thompson ...psal k filmům Tima Burtona jako; Edward, Mrtvá nevěsta ... V nejzajímavějším momentě to skončí a rozezlí vás titulky. Takže to nemá cenu a počkejte si na dvojku. Avůbec. Kdo je dneska zvědavej na parchanty co zachraňují město/svět/vesmír/.....ale Murray jako guest star potěšil. 25% ()

Z0oMb3E

Mne tento film príde taký nemastný/ neslaný vhodný tak pre deti do 12-13 rokov. Osobne som film dosledoval len so svojím obrovským sebazaprením, ale žiadna sláva sa nekonala. V skratke sa dá film zhrnúť do slov: útek z diery. Jediná vec čo mi utkvela v pamäti bol obrovský krtko-ľudožrút. ()

Korbitch

Pro dospělé nezáživné a pro děti zase moc vážné. 3.hvězdu tomu definitivně uzmul ''geniální'' nápad upozornit lidi z města vhozeným kamenem se vzkazem asi z kilometrové výšky. Super příklad pro děti. ()

Tayen

Průměrná dětská fantasy, s trestně nevyužitým Billem Murrayem. Těší mě, že dětští hrdinové nejsou žádné děcka s růžovými tvářičkami. ()

mysiak

Prekvapivo nie tak detské a dosť temné fantasy, ktorý je svojim spôsobom ešte dosť originálne oproti ostatným fantasy..obmedzený rozpočet je vidieť ale režisér vie robiť asi zázraky na počkanie...celkovo je to dosť dobrá fantasy a uvidí sa či budú aj ďalšie knihy... ()

A „půvabné kosti“ získává...

A „půvabné kosti“ získává...

18.07.2007