fritol34

Já si prostě nemůžu pomoct a po několika shlédnutích jdu na plnej počet, u málokterého filmu se mi ve tváři objeví úsměv společně s něčím co se dá nazvat smutkem, ta melancholie z toho že nikdo nemládne a že se všechno mění je tady neuvěřitelně citelná. ()

Merenre

To je taková sranda, když se producenti snaží vytřískat prachy a vyždímat do poslední kapky cokoli, co někdy mělo alespon náznak úspěšnosti. A je to prostě poznat no... exhumace známých fóru, ksichtů, scének atd. Není to úplné zoufalství, ale bylo to opravdu nutné? ()

O_Peki

Spousta lidí to dle mého názoru nepochopila, protože čekala tu příšernou čurinu bezstarostného mládí z prvního dílu. A ony nám ty životy pěkně zhořkly a dospeláctví je jedna velká deprese. Obzvláště když se vám v kariéře a manželství zas až tak moc nedaří. ()

StrixCZ

Ne, tohle fakt není komedie. Tohle je těžká melancholie, ne-li rovnou depka. A to jak dějově, tak při pohledu na to jak zestárli někteří protagonisté - zdaleka nejhůře přitom "dopadli" Václav Kopta alias Radek (z bohémského sympaťáka se stal komicky působící neohrabaný medvídek) a kdysi krásná Eva Jeníčková coby Marika, která tady působí jako ukázková oběť honby za "věčným mládím" (asi se na ní podepsal delší pobyt v USA) a málem bych ji kvůli nevkusnému blond přelivu, vrstvě make-upu (a nedivil bych se, kdyby i kosmetickým zákrokům) nepoznal. Co mě naopak alespoň trochu potěšilo, že vyloženě trapných a křečovitých momentů (většinou při pokusech o humor) je zde mnohem méně, než jsem čekal. Bohužel i tak je jich dost - včetně rádoby nejromantičtějšího momentu, který se zvrhne do hrozného kýče... Každopádně celý film hraje (zejména ve druhé polovině) na nečekaně vážnou notu a převažujícím pocitem po dokoukání je alespoň u mě smutek a lítost nad veskrze pohnutými osudy téměř všech postav. A to mi vadí. Přijde mi to jako poněkud laciný způsob, jak z diváka vyždímat emoce. Opravdu "musí" být všichni (snad až na dvě výjimky) nešťastní, aby to bylo dostatečně silné, "umělecké" a já nevím co ještě...? Nic proti hlubšímu prokreslení postav (kterému toto nastavení samozřejmě nahrává), ale končit prakticky na všech frontách takhle hořce mi opravdu přijde zbytečné a samoúčelné. 35 % z nostalgie. Pokud nemáte rádi originál, tak si klidně ještě 20 % odečtěte... ()

Kalda69

Prijde me ze jsem uz pod tento film komentar psal :o( v dobe hodnoceni. A taky ze jo, dokonce jako jednu z prvnich, kterou jsem posilal na schvaleni uctu. Takze jestli se zde budou ztracet komenty, znamena to ze nejspis nebude mit cenu sem cokoliv psat :o( Tak na tenhle film jsem byl mimoradne zvedavy a po odchodu z kina i trochu zklamany, ale kdyz se me to rozlezelo v hlave a doslo me ze jde spis o drama nez o komedii, musim tvurce tohoto pocinu pochvalit. Nejde o trapne vtipny teenagerovsky film ale o vypoved toho co se muze za 25 let odehrat a jak moc se mohou lide zmenit. Chvilema docela nudne napr. radoby romanticke lyzovani s prujezdama kamery. V prubehu titulku jsem premyslel a nakonec snad i trosku pochopil vyznam tohoto filmu a myslim ze moje 3* jsou plne zaslouzene. ()

Horác

Protože jsem jedničkou nebyl nijak zvlášť uvlečen, neprožil jsem při sledování tohoto přílepku žádné zklamání. Dá se říct, že jsem si ho v klidu užil.Jen ten bodík za krásnou veroniku už přidat nemůžu. Inu, 25 let je 25 let. ()

pavlussa

Docela mě to i překvapilo, čekala jsem, že to bude výrazně horší. Pár momentů se povedlo, ale vždycky je dokázaly zničit trapné výbuchy smíchu ženského osazenstva filmu. ()

supo odpad!

Nemá to šťávu ani vtip, je to příliš dlouhé. Občasná narážka na původní díl to nezachrání ... Je to asi takové, kdybychom se sešli v hospodě a popovídali si o starém filmu a někdo nás přitom natočil ... ()

fErnesto

Tak už je to tady, dlouho očekávané pokračování výborných sněženek. I s velkým očekáváním jsem z kina nešel tolik zklamán jako nepřekvapen. V první polovině filmu se dokola opakují ty nejprofláklejší hlášky, až na ně začne být člověk trochu alergický. Měl jsem z toho pocit, že šlo o pokus volně navázat na minulý díl, ale určitě ne zopakováním všech povedených vtípků, na které už i jen vzpomínky hlavních hrdinů působí trochu přežitě a za výkřiků dřepkins ne srandovně, ale směšně. Domnívám se, že kdyby k nějakému takovému setkání došlo určitě by probíhalo nějakým podobným způsobem. Ale ruku na srdce, kdo by chtěl o takovém srazu natočit film. I přes to dostává film po první polovině trochu náboj a alespoň se začíná něco dít. Co mají oba díly společné, je nejlepší Suchánek, ale narozdíl od předchozího dílu tento vidět znovu nemusím. Drsný komentář : Altamir :D ()

Nephilim

Katastrofální pokus o oživení filmové legendy, jakým původní film bezesporu je. Do kina jsem šel teprve potom, co jsem si přečetl hrůzostrašné recenze a - Ó můj Bože! - ono to bylo ještě horší. Pár obstojných vtípků nezachrání tohle podivné panoptikum zkrachovalců, kteří celý film jen dokážou chlastat a opakovat kultovní hlášky z prvního dílu. Málokdy lituju peněz, které za kino vydám, ale tentokrát lituju hodně. ()

0linA

No já myslím, že to ani sranda být neměla. Pokud záměr byl ukázat, kdysi mladé a vtipné lidi zničené 25 lety průměrného a nezajímavého života, tak se to povedlo. ()

Le6n

Film presne podľa mojich očakávaní. Po študentsky bezstarostnej jednotke prichádza dospelácky realistická dvojka, kde je v každom obraze cítiť odraz toho minulého, ktorý bohužiaľ neznesie porovnanie so súčasným. Nie som vo veku snežienok a machrov, ale tú zmenu pohľadu plne chápem a čiastočne aj poznám. Aj ten pokus o chytenie druhého dychu, ktorý zákonite končí tak, ako končí. Napadá ma tu porovnanie s pentalógiou básnikov, kde prvý a posledný diel majú podobné znaky, ako Snežienky, snáď len s neutíchajúcim humorom a nadhľadom dvojice Štěpán a Kendy, ktorý sme im vždy tak závideli. Snežienky a machri po 25 rokoch je príjemný film o rozjímaní nad prežitým životom a už sa nemôžem dočkať, keď si v kľude domova pustím oba diely za sebou v jednej projekcii... Odo mňa70% ako samostatný film ale 85% ako súčasť celku. ()

tomaszon

Tak to byl teda parádní víkend. Film se snaží maximálně těžit ze svého, pětadvacet let starého, prvního dílu. Přiznám se, že za celých 100 minut jsem se vlastně ani nezasmál, nebylo čemu. Tu jednu hvězdu tam vlepim jen z nostalgie. ()