Výstřel

• Česko Výbuch (více)

John Travolta jako lovec zvuků, který náhodně odhalí zločin... Mladý zvukař Jack Terry se vydává na lov nejrůznějších „ruchů“ k novému filmu natáčenému pro soukromou filmovou společnost. Přitom se náhodou stává svědkem nehody, při níž auto nečekaně sjede z mostu do řeky. Jackovi se podaří dívku Sally zachránit z topícího se vozu, jeho řidič však již nejeví žádné známky života. V nemocnici se ukazuje, že mrtvý muž je úspěšný politik a guvernér McRyan, jeden z kandidátů na místo amerického prezidenta. Jeho podřízený Lawrence Henry, požádá Jacka, aby s ohledem na rodinu raději pomlčel o dívce, která byla ve voze. Jack později doprovodí Sally do nedalekého motelu. Tím však celá záležitost vůbec nekončí, natočený zvukový záznam naznačuje, že nehoda byla nejspíše někým připravena… (Česká televize)

JimWalker007

Profesionálne natočený príbeh zvukára, ktorý za autentickú zvukovú stopu pre béčkový film draho zaplatí. Zväčšenina na akustický spôsob, hlavní herci prekonali svoj tieň... ()

Spike86

Super osmdesátková záležitost. Perfektní Travolta, zajímavá zápletka, dobře podpořené hudebním doprovodem. 75% ()

Dupac

Scénář je dost naivní, stejně jako u všech filmů Briana De Palmy z přelomu 70. a 80. let. Musel jsem hodně přimhouřit oko, abych tu spikleneckou historku sahající až do nejvyšších pater americké politiky bral vážně. Čtvrtou hvězdu tak zachraňuje hlavně vynalézavá režie a atmosféra paranoie a fízlování v zašlých analogických časech. 75 % ()

pan_Bily

Možná jsem drsnej (až moc) s tou jednou * ale nemůžu si pomoct, mě to prostě nezaujalo. Nevím proč. Ale výsledek byl takový, že jsem na tenhle film po pár dnech lehce zapomněl. Uvidím možná jestli se na to někdy třeba podívám znovu... ()

TheReflektor

Film se dvěma výrazně odlišnými tvářemi. Scény, kde si Travolta hraje se svým nahrávacím nádobíčkem, jsou překrásnou oslavou filmového zvuku a dívá se na to nádherně. Travolta v jedné ze svých nejlepších rolí předvádí variaci na Taxikáře, člověka s pohnutou minulostí, který se rozhodl vzít spravedlnost tak trochu do svých rukou. Bohužel, celá zápletka s guvernérem je nezáživná a filmu jen ubírá na tempu, od Johna Lithgowa (nejlepšího Dexterova souputníka) jsem očekával něco víc než jen nudného vraha s často směšnými výjevy. Finále, chvílemi jak vystřižené ze slabší epizody Profesionálů, je patetické a předvídatelné až hanba. Škoda. Po technické stránce filmu kraluje zvuk (jak jinak) a avantgardní kamera Vilmose Zsigmonda. ()

gizi

Zajímavý scénář, ale něco tomu ještě chybí, jak píše LiVentura, není dotažené. Navíc závěr mi přišel ne špatný, ale neúplný. 70% a 4*. ()

FauSSt

To co za kokota robi “oficialne texty distributora” ked tam vyzradi komplet dej a aj zapletku filmu......dakujem ti, ty tupy kokot!...ale film je podarena zalezitost napriek tejto neprijemnosti. ()

Lukkyn

hm čím začít??půjdu trochu proti proudu za mě bohužel zklamání. Objevil jsem tenhle snímek náhodně a ani se nedivím , že mě takovou dobu míjel. Příběh ok . Travolta pohoda. Ale chování tý coury, která to všechno začala za to prostě nebudu nikoho chválit. Korunu tomu nasadil dementní dabing. Závěr skvěle vygradovanej, ale motivace hlavního vraha mi nakonec asi ušla nehledě na to, že vše zůstalo nedořešené. Je to určitě jeden z lepším filmů s Travoltou , ale jen tenhle samotnej fakt prostě nestačí. ()

Cesty timem

Hele zvukaři, to byla krásná a precizní technika tehdy, co? Pro nás techniky a zvukaře to má o skrytou hvězdičku navíc takové filmy, kde je tohle nádobíčko vidět :-) ()

PORTER44

Docela zajímavý a napínaví thriller,filmový zvukař který zachytí vraždu kterou se snaží objasnit i když se ho snaží zabít.Docela dobrý herecký výkon J.Travolty,bylo na co koukat. ()

JWK

Parádní film, po všech stránkách. Bohužel mi ho zkazila naprostá idiocie hlavního hrdiny v závěru filmu. Celou dobu mazaný, inteligentní, předtuchy mající borec na konci filmu zcela účelově (scénařem) vypíná svůj mozek. To mě namíchlo. ()

Ardath

Blow Out je thriller, který kostrou příběhu i názvem výrazně připomíná o patnáct let starší Antonioniho Blow-up. Je vidno, kam si De Palma šel pro inspiraci tentokrát. Výstřel je příjemný a napínavý snímek se sympatickým Travoltou a zlověstným Lithgowem. Taková kombinace nikoho nemůže zklamat. ()

Tucne.prasa odpad!

Pokus o paródiu na gýč. Aj to neúspešný. Na tomto filne nie je nič dobré. A najhorší je ospevovaný 3 Voltový nemehloň. ()