Píše se rok 1985. Elektrikář a příležitostný jezdec rodea Ron Woodroof se od lékařů dozvídá, že má AIDS a že mu nezbývá více než 30 dnů života. Doktoři si s tehdy novou smrtelnou nemocí nevědí rady a tak Ronovi víceméně dokážou poradit jediné – pošlou jej domů umřít. Ale Ron to nevzdává, pouští se do bitvy o svůj život s lékaři, farmaceutickými firmami, úředníky a hledá cestu jak přežít. Vyráží do Mexika, ale nehledá tam drogové bosse, hledá alternativní možnosti léčby AIDS a jeho šancí se tak stane mezinárodní černý trh s neschválenými léky. A protože nemá jinou možnost ani co ztratit, začne tyto léky pašovat přes hranice do USA. Zvláštního spojence Ron najde v Rayonovi (Jared Leto), transsexuálovi, který má stejnou touhu po životě i stejnou diagnózu. Naštěstí Rayon sdílí Ronova podnikatelského ducha a tak spolu začnou hledat cestu, jak se vyhnout vládním sankcím namířeným proti prodeji neschválených léků. Nakonec založí Dallas Buyers Club, který funguje na principu, kdy nemocní lidé platí měsíční členské příspěvky a za to získají přístup k zásobám nových a především neoficiálních léků. Takto vzniklá komunita stejně postižených a často zoufalých lidí se rychle rozrůstá a sílí. Ron už není jen pašerákem léků, stává se i bojovníkem za důstojnost, vzdělání a společenské přijetí HIV pozitivních lidí. A tak díky své snaze o přežití Ron žije naplno jako nikdy předtím, v čase, kdy již měl být spolehlivě a dávno mrtvý. Film Klub poslední naděje je inspirován skutečnými událostmi. (Cinemart)

Caym

Natočit film o léčbě AIDS tak, aby z toho nevznikla ubrečená, depresivní, ale ve výsledku hollywoodsky patetická sračka, je umění. Natočit ho tak, aby každý záběr zůstal stejně silný a měl určitou výpověď, chce talent. Přidat do příběhu - který je přece jen jedna velká depka - subtilní humor, chce odvahu (a talent). Zahrát texaského nevycválaného homofobika, který se ocitl uprostřed své vlastní noční můry, chce sakra talent. A o Jaredu Letovi už jsem mluvila? Fuck yes. PS: jestli hledáte realistický snímek ze světa LGBT, který ale nebude křičet LGBT za každou cenu, zkuste to tady ()

Streeper

Hned na začátek musím říct, nečekala jsem takový skvělý výkon od Matthewa. Viděla jsem s ním málo filmů a většinou šlo jen o romantické komedie a ani ve snu by mě nenapadlo, že by dokázala zahrát roli, jako byla právě tahle. Jsem příjemně překvapená nejen jeho výkonem, ale také výkonem Jareda Letoa, u kterého jsem místy měla vážně velký problém rozeznat zda je to muž nebo žena. Film jako celek je dobrý, ale ne dokonalý. ()

Rocky88

Je to tak mezi 3 a 4 hvězdama. Scénář je na výborné úrovni, ale Vallée nestíhal. Ucourané tempo filmu ve třetí čtvrtině sráží vaz, McConaughey nestačí film utáhnout sám. PS: Jenny Garner je neskutečné poleno. ()

carlos 2010

Životopisný film, kde úmysel tvorcov bol jasný: dostať Oscara za hlavnú mužskú úlohu a to im vyšlo (Príkladov v nedávnej minulosti je dosť: Milk, Lincoln, Crazy Heart, Čierna krv, Capote, Ray...) Klasický americký príbeh so silnou emotívnou zložkou, ale režisér sa mohol viac pochlapiť. Niektoré veci podrobne popisoval, niektoré a dosť podstatné iba prebehol, najmä z časového hľadiska. Ale Matthew sa vytiahol a bol brilantný, ale POZOR pre jeho fanynky: NEPOZERAJTE TO!!! ()

Nach

Svět je klubko ziskuchtivých jedinců ve stejně zaměřených skupinách. Nelíbí se mi to! Protestuji! Založím něco lepšího, čím tu špatnost napravím! Skupinu s vlastním ziskuchtivým programem! Výsledek toho všeho je Klub poslední naděje, který ale přece jen měl (alespoň podle filmu) efektivnější délku přežití pacientů s HIV. Jestli máte rádi dokumenty o tom, jak velké kooperace řídí život a smrt, určitě nevynechejte tento film, kde to vše také je. Uvidíte skupinku mocných, jenž předepisuje to, jak bude ty méně mocné uzdravovat. A mezi těmi méně mocnými pak budeme sledovat výborného Matthew McConaugheyho a Jareda Leta (v roce 2016 nového Jokera), jak proti těm silnějším s menšími a většími úspěchy bojují. A víte co? Já jim fandil! Proč? Protože je to dobře natočený film! Však posuďte sami. 80% ()

joker.george

Oceňuji, že se snímek prakticky nesnižuje k obyčejnému emocionálnímu vydírání, na druhou stranu se kromě postavy Woodroofa nezaměřuje na nic jiného. A jelikož se postavě, se kterou jsem se nedokázal patřičně sžít, a jejíž boj s nemocí i korporací mi byl víceméně lhostejný, věnuje prakticky všechen prostor, tak pro mě film ztrácel potřebný náboj. ()

laik_60

skvelé herecké výkony, zaujímavý - nesmierne uveriteľný príbeh a scenár, autentické prostredie a stvárnená postava sú tak silné, až je vám to akési bližšie .... ten film má gule. ()

C0r0ner

Je zajímavé, že se občas spíš chci znovu podívat na filmy, kterým dám tři hvězdičky než těm, kterým dám čtyři. To je přesně případ Dallas Buyers Clubu. Teoreticky tomu není co vytknout, ale tématem mě to až tak neohromilo a také to nebyl kdovíjak příjemný zážitek. Přes všechny kvality si ale myslím, že Oscara asi ne. 80% ()

danecek24

71. Zlatý Glóbus za rok 2013 - cena (2) - *Nejlepší herec (drama) - Matthew McConaughey, *Nejlepší herec ve vedlejší roli - Jared Leto ()

campix

První čistě Oscarový film, který mě dokázal trošku víc zaujmout. Samozřejmě, že jde o sterilní adaptaci příběhu homofoba, který díky své nemoci spoustě homosexuálům pomohl a nakonec podlehl pod dlouhém boji své nemoci. Zní to nudně, ale nudné to opravdu není především díky výkonům herců v hlavních rolích. Bavilo mě sledovat zejména McConaugheyho a Leta, kteří si pravděpodobně odnesou sošky cen akademiků a nebude to rozhodně náhodou. ()

Wormboy

Moje prve stretnutie s panom Vallée a teda musim povedat, ze sa tesim na dalsie. Obaja muzski herecki predstavitelia su vynikajuci a ich oscarove ocenenie je aj v mojich ociach plne dovodne. Film samotny prezentuje citlivu a zaujimavu temu a autorom patri velka vdaka, ze sa oprostili od zbytocnych citovych vylevov. Samotny odchod Jareda Leta mimo kamier vnimam ako jedno z najodvaznejsich a najlepsich atributov, ake moze film s jednak takouto temou a jednak s potencialom citovej "zdimavicnosti", ponuknut. Pre mna jedno mile a extremne prijemne prekvapenie. 4,5/5* ()

Pajky3

Jo McConaughey má letos opravdu dobrej rok. Trošku jsem se obával, abych v jeho postavě neviděl jenom Rusta z True Detective, ale tyto obavy se ukázaly jako liché. Na Rusta jsem si ani nevzpomněl. Jinak jde o docela zajímavý příběh, díky kterému zjistíte, že Jared Leto jako ženská nevypadá špatně, alespoň na začátku. Postava Rona prošla opravdu dlouhou cestu, z bezstarostného primitiva se změnil v někoho, kdo s takovým popisem snad nemá nic společného. Obchodování mě v tomhle podání bavilo a film jsem si užil. ()

zette

Lobbovani farmaceutickych firem a jejich primarni zamer bohatnout, nikoliv pomahat lidem je vice nez zrejmy a je asi jedno, o kterou spolecnost se jedna. Klub posledni nadeje ma dobry namet, myslim si, ze na scenari se mohlo vice zapracovat, nebo alespon lepe vystihnout moment premeny z obycejneho elektrikare na experta pres alternativni lecbu. Pres vsechny klady ci zapory ovsem film stoji na uzasnych hereckych vykonech McConaugheye a Jareda Leta (skoda, ze toci tak malo filmu). ()

Juto

Je to odvážne, drastické a úplne presvedčivé. McConaughey a Leto sú vynikajúci vo svojích úlohách. 8/10 ()

Ondatra

Film, který se nevidí jen tak a naprosto splňuje požadavky na výborný film. Drama podle skutečné události o Ronovi Woodroofovi, kterého jsem donedávna ani neznal, a o to víc jsem rád, že jsem objevil tento neuvěřitelný příběh, který změnil tisíce lidem život. Příběh má zkrátka všechno. Emoce, city, napětí, ale i nějakou tu romantiku či dlouhé dialogy. Do hlavní role byl vybrán Matthew McConaughey a přijde mi, že pro něj tato role byla jako stvořená. Zhostil se jí naprosto bravůrně a postavu Rona vystihl dokonale. Nedivím se, že nakonec to bylo na Oskara. To stejné mám i u postavy transsexuála, kterého ztvárnil Jared Leto. Upřímně kolikrát bych ho ani nepoznal. Líbí se mi, jak každá postava prochází skrz celý film vývojem a dokonce si každá z nich sáhne i na úplné dno. Tři zasloužené Oskary a jeden z nejlepších filmů roku 2013. 9/10 ()

Fancipal

Ve válce o holý život není malých a bezvýznamných vítězství. Klub nevydírá zbytečnými a prvoplánovými emocemi.Je to přesně naopak. Snímek se nesnaží vzbudit lítost nebo soucit, ale burcuje k osobní zodpovědnosti a bojuje proti lhostejnosti za osud lidí ve složitých životních situacích. Matthew je ve své životní roli znamenitý a už nyní je mi trochu líto, že Leo, můj druhý favorit, bude odcházet z oscarové show s prázdnýma rukama. Když už jsem vyzdvihl samotného herce, nelze ponechat stranou jeho postavu Rona, který je důkazem, že zoufalost a beznaděj rodí velikány. Kdybychom dneska měli jako společnost polovinu kuráže a odhodlání, jako člověk, který se rozhodl vzepřít smrti a použít ji jako hnací motor, možná by to dneska nevypadalo, tak jak to vypadá. ()

WolfR

Philadelphia, kde se taky jednalo o boj s AIDS, byla lepší. Nicméně Dallas Buyers Club byla pecka! Matthew McConaughey naprosto ovládl tuhle vybroušenou a poctivou životopisnou látku, od které jsme se fakt nemohl odlepit. I ten Jared byl famózní. Sledujeme ty úžasnou psychologickou proměnu muže, který v jistém smyslu zvítězil nad závažnou nemocí. Mě se to líbilo! Silné 4 hvězdy. ()

KajusaK

Pěkný životopisný film, který rozhodně stálo za to vidět. Herecké výkony Jareda Leta a Jennifer Garner jsou úctyhodné. Doprovodná hudba byla také bezvadná. Zakončení pěkné. Jsem spokojená. ()

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm