Lidé opustili Zemi před 700 lety a přesunuli se flotilu obřích plně automatizovaných hvězdoletů. Ze Země se stalo jedno velké smetiště a uklízecí roboti, kteří ji měli dát znovu do pořádku, přestali dávno fungovat. Zůstal jen poslední z nich, VALL-I. Ten každý den ráno navlékne housenkové pásy, nabije si sluneční články a se svým kamarádem švábem se vydává do práce. Osamělost, sbírání všemožných lidských předmětů, a hlavně koukání na videokazetu s muzikálem Hello Dolly! ho postupně proměnily v citově uvažujícího tvora, který touží po lásce. VALL-I jednoho dne objeví mezi smetím výhonek rašící zelené rostliny. Tentýž den zažije i další nečekanou událost, setkává se s robotkou Evou, která byla vyslána z hvězdoletu Axiom zjistit, zda je planeta obyvatelná. VALL-I pozve Evu do svého příbytku a ukáže jí všechny své poklady, včetně zelené rostlinky. K jeho úžasu mu Eva rostlinu sebere a vypne se. Čeká pouze, až bude přepravena zpět na Axiom. Když pro ni dorazí raketa, zamilovaný VALL-I ji odmítá opustit. (TV Nova)

ilemas

Konečně pořádná sci-fi, ikdyž animovaná.Vizuálně dokonalé. Dva zamilovaní roboti. Eva má moc krásné modré oči do kterých jsem se zamiloval. ()

Katarine

Animákům vůbec neholduji a i tenhle mi přišel dost zbytečný. Popravdě jsem od něj jakožto o příběhu čekala mnohem víc po shlédnutí traileru. Ty 3 hvězdy dávám za perfektní práci animátorů a dokonalé vyobrazení všech postaviček, strojů apod. + za celkem povedenou hudbu. Jinak scénář založený na dvou opakujících se slovech (Vall-i a Eva) už nikdy více. ()

honajz2

Vesmírné dobrodružství. EDIT: Jeden z mých nejoblíbenějších animáků, který má neskutečně sympatickou hlavní dvojicí, odehrává se ve vesmíru (což je pro mě velké plus), rychle utíká, dokonale funguje, i nějaké poselství předá a celkově ho prostě mám fakt rád. A líbí se mi, že se dokáže v první půlhodině obejít téměř beze slov. Po druhém zhlédnutí mě dokázal oslovit ještě víc než předtím, takže těch 5* je jistých. ()

Morloth

Myslím si, že tento film, alespoň jeho první část, se dá s klidem nazvat vizuální onanií. Naštěstí v dobrém slova smyslu. Pokud pomineme takové samozřejmosti, že robot projíždějící po písku práší, že paprsky slunce se lámou, atd. musím se pozastavit při nejmenším nad jedním detailem. Tento film je animák, tudíž použití kamery je iluzorní. Ano, je jasné, že různé zoomy, střihy, prostřihy, nájezdy kamery a zase atd. se už staly klasikou v žánru animovaného filmu. Prostě, divák má pocit, že je kamera reálná, nikoli jen imaginární. Ale snad ještě nikde jsem si nevšiml tak propracovaného rozostření vzhledem k zabíranému prostředí. Iluze skutečného filmu se tak posunuje ještě dál. Wall-E jako odkaz na Vesmírnou odysseu, a jiné klasiky sci-fi žánru, rozhodně obstojí a to nejen po stránce, kterou jsem teď rozebral. Komika je lehká, příběh poučný a koho štve přílišné polemizování nad eko problémy, ať si šos políbí. Neboť myslím, že upozorňování na to co se děje je správné... A navíc, my se k tomu stejně jednou dohrabem. ()

raffspIn

Wall-e jako film je malé dítě které si hraje ve svém nevinném světě. Rozdrtil tím na celé čáře všechny moderní brutálně kýčovité pohádky. ()

mrksik

Natočiť film o dvoch robotoch, ktorí za celý film povedia tri slová, pričom to nebude totálna kravina, si môže dovoliť naozaj len Pixar. ()

Joe321

Nevim, ale asi nejlepší Pixar. Takhle dokonalý a zároveň jedoduchý ve své podobě ještě žádný animák asi nebyl. Perfektní vizuální zpracování je jen takovou drobnůstkou, kterou obklopuje celistvý zbytek. Stavění na jednoduchých základních emocích. Oslovení Wall-Eho nebo Eve stačí na vyjádření právě jakékoliv emoce, kouzelné. Pixaři tady předvedli spoustu maličkých vychytávek a asi se pořádně vyřádili. Každá tahle maličkost má ale myšlenku. Ve výsledku jsem si užíval každý detail. -"Eeeeeva?" -"Eve! Eve!" -"Eeeeeva?" ()

HappySmile

Kdybych si nepřečetla, že se v tomhle filmu vůbec nemluví, tak si toho asi ani nevšimnu. Ano tak poutavý je to animák - bez hluchých míst. Taky pěkně ukazuje, jak dopadnou lidé, když budou jenom pořád sedět u počítače a televize (což se nás netýká, že ;-) A konec je opravdu dojemný. :) ()

Lischai

První polovina filmu poslabší, druhá polovina svižná, milá a zábavná. Nejhezčím detailem filmu je bezkonkurenční lodní počítač, co vypadá jako kormidlo. Kormidlo - loď - ha, ha. Ach Ti Pixaři. ()

rakovnik

Roztomilý příběh o zamilovaném robůtkovi. Tvůrci moc dobře věděli, co dělají. Film byl podpořen velmi silnou reklamou a interaktivními webovkami, kde jsme si mohli složit každý svého vlastního roztomilého robota. Každopádně, i přes vypočítavý útok na city lidí, je to řemeslně skvělé dílo. ()

SallyZen

Takový roztomilý robůtek se často nevidí. Velice povedený snímek, který Vás několikrát rozesměje, určitě i dojme a jistojistě bude bavit celou dobu. 80% ()

Antabelus

Závěrečných 10 minut filmu málem shodili hodnocení na 3 hvězdy, ale vem to čert. Vizuál vymazlený, zábava a vtípky úžasné, romantický podtext krásný a to vše docela rozumně začleněno do výjimečně příjemného kontextu Bio Bio Bio Bio Bio aneb "starejme se o Zemi". Za zmínku určitě stojí také skvělý soundtrack, jehož složením jsem byl místy velmi příjemně překvapen a především jedna zajímavost - většinu filmu se totiž nemluví. Díky tomu ale atmosféra a emoce sálají v ještě větší míře, než by tomu bylo za normálních okolností. Verdikt tedy zní: další z nemála dokonalých animáků od Pixaru, který opět nadchnul a byl jak jinak než něčím originální. ()

peiton

Animovaný pohľad do postapokalyptickej budúcnosti vonkoncom nepôsobí depresívne,aj ked rozpráva príbeh osamelého robota na zdevastovanej a vyľudnenej Zemi.Machri z Pixaru dokážu naozaj čokoľvek.Urobiť zo švába roztomilého domáceho miláčika,z plechovej škatule romantickú dušu a z ekologickej agitky dojímavý rodinný film,ktorý uchváti deti a pobaví nás dospelých. ()

vydumnica

Wall-E ma milo prekvapil. Taká roztomilá lovestory pre deti aj dospelých. A nielen to. Film je predovšetkým krásnym posolstvom. Scénar je naozaj dobre premyslený, originálny, nápaditý. Keďže ide o animák určený deťom, nezamýšľala som sa príliš nad detailami, akurát jednu otázku som mala stále na mysli a to ako a odkiaľ tie bábätká? :-) Veľmi pekné naozaj. Pripomína mi to Noemovu archu a holubicu, ktorá priniesla steblo trávy ako znamenie, že je čas vrátiť sa. Toto je podobné. Naozaj klobúk dolu za myšlienku o ľudstve z budúcnosti, ktorému už nezostane takmer nič ľudské...4,5* ale bližšie ku 5. A musím si pozrieť muzikál Hello, Dolly! ()

Tom Cruise – poslední muž na Zemi?

Tom Cruise – poslední muž na Zemi?

25.05.2011

Kdybyste z nějakého bizarního důvodu zkombinovali Já, legenda a Vall-I, dostali byste Oblivion. Ve vzdálené budoucnosti je Země zdevastovaná a lidstvo žije v oblacích. Na povrchu už pracují jen… (více)

Shyamalan, Smith, Smith a výpravná sci-fi?

Shyamalan, Smith, Smith a výpravná sci-fi?

06.04.2011

OSCARY – výsledky