Bílá smrt

• USA Whiteout (více)

Policistka Carrie se z osobních důvodů nechala přeložit na vědeckou základnu v Antarktidě. Zvykla si na drsný humor i milostné návrhy mužského osazenstva a spřátelila se s místním doktorem. Nyní se její pobyt na základně chýlí ke konci a ona má odletět po dvou letech služby zpět domů. Venku je v blízkosti stanice nalezen zavražděný geolog. Policistka se rozhoduje, zda se pustit do vyšetřování vraždy, nebo odletět. S pomocí doktora a pilota Delfyho se vydává na opuštěnou sovětskou základnu, kde vrah s cepínem, maskovaný polárnickou výstrojí, zasáhne dřív, než by mohl důležitý svědek promluvit. Vyjde najevo, že geologové objevili ruské letadlo se záhadným nákladem, které zde havarovalo před padesáti lety. Carrie začne prohledávat všechny místnosti na základně. Brzy zjistí, že tajemný náklad - diamanty - je ukryt v těle zavražděného geologa. Začíná boj o život a navíc se blíží extrémně silná sněhová bouře - bílá tma, ve které není vidět ani na krok. Šance na přežití je mizivá. (TV Nova)

Anderton

V kinách beží komercia, ktorá láka na veľkolepú výpravu, na veľkolepé triky, na superhviezdne mená a na slávne predlohy. Potom sa premieta komercia, ktorej komerčný potenciál netkvie v ničom a napriek tomu jej tvorcovia dúfajú v zázrak. Beckinsale tuctový triler proste sama neutiahne, odfláknutý scenár nezachráni ani exotické ľadové prostredie, ktoré nakoniec až tak príťažlivé nie je. To by sa tu muselo niečo skutočne napínavé aj diať. Vďaka "prstom" som chvíľu uvažoval aj o troch hviezdach, ale netreba sa zbytočne nechať uniesť. ()

Carol Pifková

Bože to bola sračka... Tam trieska do dverí jak pojašená držia jak keby sú z kameňa ale rozbehne sa s vozíkom na ktorom sú striekačky či čo to bolo už ani neviem a zrazu sa rozletia... uuu desivé... nie priam akčné! A žáner, že ako aj mysteriózny? No o tom pochybujem. A pani drsná policajtka príde o dva posledné prsty a chudera nevie si ani gombík zapnúť, pritom presne tie dva prsty pri zapínaní nepotrebujeme, ale proste jej to nejde resp. to nevie tak všetko okolo seba rozhádže... dračica jedna! ()

teutates

Nech sa na mňa nik nehnevá, ale Kate Beckinsale to najviac sluší v spodnom prádle... je mi jasné, že sa snaží vyberať si lepšie role, taktiež nemohla vedieť čo presne čakať od D. Senu, avšak po prečítaní scenáru (ak ho vôbec čítala)... proste to nemá ani hlavu ani pätu. Nový trend v LA je asi čím "hlupší", tým "lepší", alebo neviem... nechápem tomu. Whiteout je slaboduchá krimi so snahou o starú dobru atmosféru akčných thrillerov s Kate v zimnej kombinéze... 4/10 ()

predators

Jeden z faktů je, jak tady mnozí hodnotí, že čím míň toho má Kate na sobě, tím líp. A udělá dobře, když se tím bude řídit, aspoň se bude na co dívat. V tomto zimním dobrodružství Lary Croft jsem postrádal myšlenku a logické úsudky, které by dávaly smysl raději divákovi, nežli samotným hercům. Ti si je totiž cucají z prstů K. Beckinsale. Jinak není co napsat, snad jen nakonec, že by se sem více hodila nějaká nevysvětlitelná příhoda z Akt X. To bysme se myslím po... 40% ()

iamek

Krásná Kate Beckinsale v hodně špatném hororu. 3* dávám jen za Kate a za krásné ledové prostředí. Děj je jednoduchý a boužel ničím mě nezaujal. Klasický snímek na novinové stánky. ()

Chrustyn

Thrillerová rutinní zábava, která nejvíce upoutá ledovou atmosférou zasněžené Arktidy, ale ve výsledku nabídne obyčejný detektivní příběh s rádoby neuvěřitelnou pointou. Ale není to vyložený průšvih. ()

klerik

To bola riadne céčková a riadne riedka stolica. V tomto filme nedáva zmysel absolútne nič. Od účasti FBI a OSN, cez dementnosť "vyšetrovania" ("To je určite Weisova krv." ), odstreľovanie únikového východu z lietadla baterkou od GPS-ky až po napĺňanie schránok lentilkami a ukrývanie tajomného obsahu tak, aby vlastne ostal na základni... Už fakt, že distribútor nevie, či sa udalosti odohrávajú na Antarktíde alebo Arktíde a aká je tam teplota o niečom hovorí... Popri všetkých tých logických lapsusoch ("Sovieti by tam určite dali nálepku, že je to nebezpečné." "Aha azbuka, je to lietadlo americké?"), neuveriteľnej akcii a nulovom napätí je to, že hlavná hrdinka má IQ hlúpejšieho džungárskeho škrečka a behá po vonku v mínus 60°C s odkrytou tvárou a vždy upravenými vlasmi už len nepodstatná drobnosť... Zrazu sa mi zdá, že aj VEC z roku 2011 bol celkom znesiteľný film. A Biela smrť ma utvrdila v správnosti môjho ohodnotenia DUCHOV MARSU troma hviezdami... ()

SeBig

Přidavá dost ta mrazivá atmosféra a fajn obsazení, flashbacky mě dost sraly, leč byly levný, ale jinak se to dalo. ()

honajz

Hodně velké zklamání. Čekal jsem něco ve stylu 30 dní dlouhá noc, když je to taky podle komiksu, alespoň atmosférou. Dostal jsem nášup nejprovařenějších kližek a prdel Kate Beckinsale, která sem pasuje jako kdyby na ní měla pěst. A ty nelogičnosti - jak se vrah dostal na ruskou základnu z jejich základny před nimi, aniž by viděli jeho letadlo? http://www.dvdextra.cz/dvd-recenze/bila-smrt.html --- Agentka Stetkova v podání Kate Beckinsale na nás v Antarktidě špoulí zadeček a mimo jiné ještě řeší vraždy geologů, k nimž došlo za podivných okolností. Situovat filmy na Aljašku nebo Antarktidu se stalo v poslední době docela módou. Není divu, jde o extrémní podmínky a navíc to neustálé šero, sníh, poryvy větru, s tím si každý zručný kameraman rád vyhraje. Nedostižným lídrem v oblasti těchto snímků však stále zůstává skoro třicet let starý Carpenterův horor Věc. Ani 30 dní dlouhá noc, ani Čtvrtý druh, natož Někdy se vracejí 3 "předlohu" nepřekonali. A dá se říci že Bílá smrt se zařadí rovněž na chvost. Bílé smrti totiž chybí všechno a nabízí jen pohled na sexy zadeček Kate Beckinsale v úhledných bílých kalhotkách. Sice to je hezký pohled, ale k tomu by stačil půlminutový reklamní spot na Youtube. Zde se k tomu váže cosi, co jen s těžkým srdcem nazvu slovem film. Podle mne jediným hercem, který se zhostil své role se ctí, byl Tom Skerritt. Ono dokonce těžko určit žánr - není to detektivka, není to thriller, horor už vůbec ne. Nejprve sledujeme nějaké ruské letadlo, kde se všichni navzájem postřílejí a letadlo skoro bez úhony dopadne na ledovou plochu. Abychom pak sledovali ve skoro jednom záběru, jak Kate přichází z mrazu (ne, nejde ani o špionážní film), prochází chodbami polární stanice, vleze k sobě do pokoje, provede striptýz, ukáže ten zadeček a vleze do sprchy. Půl hodinu filmu máme za sebou. Pak je objeveno na ledových pláních zmrzlé tělo a může začít vyšetřování - podezřelí mohou být tak zhruba tři čtyři lidé a dva z nich jsou policajti. Napínavé... Zvláště ve chvíli, kdy zjistíme, že vrah měl komplice. Nečekané! Začíná zuřit bouře, ze základny všichni odletěli, nezbývá než zjistit, kdo byl tím druhým komplicem. A zjistit, co vlastně se nacházelo v tom spadlém ruském letadle... Nějaký příběh, napětí, to zde prostě neexistuje. Kdo je vrah a že měl komplice a kdo je komplic, to odhalí i nezkušený divák během prvních patnácti minut (a toho prvního dokonce před tím, než se Kate osprchuje). Klišé na klišé se zde hromadí jedno za druhým. To, které mne skutečně naštvalo, že holka přijde z mrazu minus padesát venku a hned šup do sprchy, aby se převedla. Navíc je to šerifka, takže má trauma z minulosti samozřejmě. Atd. Ke klišé se váže kupa nelogičností. Jen namátkou a omlouvám se za případné spoilery, i když u tohoto filmu použít slovo spoiler hraničí s výsměchem. Jak se vrah dostal bez letadla na ruskou základnu? Pokud měl své letadlo, jak to, že je šerifka ani její pilot při přistání neviděli? Jak to, že tři lidi nedokáží přeprat jednoho chlapa s cepínem? Agentka je prezentována jako strašně schopná, ale v podstatě nic schopného nepředvede kromě dlouhých pohledů zpod neustále upravených řas a neustále bezchybného účesu jak z reklamy. Další nelogičnosti: Vrah nepustí cepín, ani když s ním sněhová bouře smýká do neznáma a on hledá, kde a jak se zachytit, aby nezhebnul. Místo, abyste si ve skladu rozsvítili, běháte tu jen s baterkou. Na procházku při minus padesáti jdete jen v kožešince a bez masky. V podstatě nejvíce se mi ve filmu líbilo pár žánrových obrázků pod závěrečnými titulky. Ty mají větší koule než celý film. U disku je příjemné, že v podstatě ihned naskočí hlavní menu, díky za to. V něm najdeme i jediný bonus, který tvoří dvě vystřižené scény (4:14), s českými titulky. První scéna je rozšířením jedné nijak významné vedlejší scény ve vědecké místnosti, druhá se vztahuje k tomu, o čem je řeč hned v úvodu filmu, ztrátě trávy, což byl případ, z něhož se Kate vracela na základnu. Pravděpodobně pěšky. Kvalita obrazu i zvuku je slušná, i české podtitulky mají minimum chyb, jen opět ta zájmena s 2.a 4. pádem dělala autorovi problém. Viz níže. () (méně) (více)

anderson

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: MARKÍZA = 21.10.2012, réžia slovenského znenia (Markíza 2012) = - Po všetkých stránkach priemerný film, ktorému by prospel invenčnejší scenár. (22.4.2011) ()

SOLOM.

Průměrná kriminálka z mrazivé Antarktidy nám nabídne tuctový děj, průměrnou kvalitu a jednu sexy scénu ze sprchy. Toť krátký souhrn tohoto filmu, o kterém zde již jiní napsali víc než dost. Pár náznaků slušné atmosféry by se tu i našlo, což společně s Kate, která je má oblíbená herečka zachránilo alespoň průměrné ohodnocení. On celkově ten začátek byl docela zajímavý, jenomže potom to sklouzlo do tuctové podívané, nešlo si nevšimnout několika nelogických věcí (v -50 bych rozhodně nechtěl běhat nahý kolem základny). Jako nikdy jsem tam dole v zemi ledu nebyl, ale párty na tamních základnách můžou být velmi zajímavé – i když mám o ledasčem vážné pochybnosti. Jen nesmíte moc šťourat pod ledem… ()

claudel

Průměrný až podprůměrný thriller s průhlednou pointou zasazen do netradičního prostředí. Kate Beckinsale to nevytrhne. ()

ARI50

Vždycky mě sere když je prostředí něčím zajímavé a krásné ale filmu to nepomůže když zbytek je jednoduchý. ()

becki_tu

Slušný thriller z atraktivního prostředí, který vás sice do sedačky nezatlačí, ale nudit se taky nebudete. Sena "hraje" svoje filmy především na efekt a stejně jako v případě 60 sekund nebo Operace Hacker máte prostě pocit, že se to dalo udělat i lépe. A záživněji. 65% ()

PROROK14

Niektoré scény sú fakt naivné. Ale celkovo to nepôsobí až tak zle ako by mohlo naznačovať hodnotenie. V prvom rade poviem, že tento film nenudí, ale hneď za druhé chcem poznamenať, že niečo je tu fakt skôr úsmevné ako by mi to malo privodiť nejakú tu zimomriavku. Na peknú tvár Kate sa pozerá dobre a tiež na nehostinné prostredie Antarktídy (raz tam chcem stráviť aspoň 4 mesiace). Takže tak, čakal som trochu viac ale vyslovene sklamaný zas niesom. 65% ()

Tommassi3

"Jak se sem dostal ??" - "Třeba lez nahoru a spad.." Když po deseti minutách přichází několikáté What the fuck ??, tentokrát docela zásadní, když zjistíte, že postava Toma Skerritta trpí zřejmě stařeckou, či vrozenou, to těžko soudit, demencí, ačkoliv se nakonec vlastně jedná pouze o přípravu autorů na jeden z nepěkných finálních zvrat(k)ů, jeden má chuť vyndat placku z přehrávače a strčit ji do mrazáku, tedy tam kam patří !! Tenhle film měl raději snad opravdu zůstat u ledu, byť potenciál by tu jeden ucítil i s umrzlým nosem, leč díky scénáristické impotenci dokonce čtyř patlalů, či spíš jejich chronické předčasné tvůrčí ejakulaci, si jeden může jen z nudy u velmi hloupého snímku užívat tak leda křivky, byť jen okamžik, Kate Beckinsale či krásně depresivní a očistnou atmosféru nekonečného ledu a sněhu.. Což však může jen těžko stačit.. Tohle sis Dominicu mohl odpustit, zas takový čaroděj jsi nikdy nebyl !! To už raději ty tvoje šedesátivteřinové honičky, kde si divák i dík Angie nestihne v té rychlosti uvědomit, na jakou že se to dívá kupu Sena.. Totiž kupu hnoje !! ()