Humphrey Bogart exceluje v roli gangstera, který je právě po dlouhé době propuštěn z vězení. Přesto se znovu pustí na tenký led - zorganizuje loupež, která skončí po divoké honičce fiaskem. Dívka, do které se zamiloval (Joan Leslie) ho odmítne a zůstává při něm jen Marie (Ida Lupino), unavená pamětnice 30. let jako je on. Bogart svým vynikajícím hereckým výkonem předvedl přesun klasického jednobarevného darebáka gangsterských filmů do existenciální šedé zóny typu film noir. (oficiální text distributora)

Fanucci

Stejně jako např. Maltézský sokol, je tento film pro mne zklamáním. Vysoko v horách mohl být daleko lepším filmem, pokud by se Walsch soustředil pouze na zlodějskou zápletku. Zbytečné odbočky v příběhu (např. operace Verny) nebo rádoby vtipné scénky (hl. ten debilní pes) film strašně kazily. Snímek mne navíc nedokázal pořádně vtáhnout do děje a vyvolat ve mně nějaké sympatie (nebo antipatie) vůči hl. postavám. Přiznám se, že na konci mne ani nezajímalo, jak to s Bogartem dopadne. Svůj podíl na těchto pocitech mají bezesporu i herecké výkony hlavních postav. Lupino byla dost špatná a Bogarta jsem také viděl hrát o dost lépe v jiných snímcích (např. Poklad na Sierra Madre, Bouřlivá dvacátá léta nebo Tím hůř, když padnou) Celkově to vidím na slabší 3 hvězdičky ()

Martin741

Tak a dalsi noir, na ktory padla moja volba bol Vysoka Sierra, ktoru zas nejaky ynteleguan prelozil ako Vysoko v Horach. Perfektne je natocena nepodarena lupez, a nechyba ani romanticka linia. Plus vyborne dialogy a nadherne exteriery - silne atributy filmu : 84 % ()

zette

Po celou dobu mi film prisel trochu naivni. Presto jsem se skvele bavil. Humphrey Bogart v rolich ruznych zloduchu je vyborny a urcite se jedna o jednoho z nejlepsich hercu sve doby. Mozna skoda, ze se film dost venuje vztahu hlavniho hrdiny a farmarove vnucce na ukor samotneho zlocinu. Skvely herecky vykon podal ten cernoch, spravce campu, skoda, ze neni na teto strance uvedeny... Co me vsak skutecne iritovalo byl ten otravny cokl. Dobra a svezi noirovka. ()

majo25

Bogart v tradičnej roli drsného chlapíka a moderne pôsobiaci príbeh o zločincovi a jeho krátkom pobyte na slobode. Film má slušné tempo, preto dobre odsýpa. Amerika má v nadŕžaní zlončicom slabosť a teraz vidno, že aj tradíciu. Zaujímavé a z dnešného pohľadu komické, ako bolo v tých rokoch nepísané pravidlo, že chlap v rokoch vykráda kasy, vie si dupnúť, má vo filme hlavné role a mladí sú len bojkovia a filmoví štatisti. To platí aj o vtedy mladučkom Cornelovi Wildovi a jeho menšej vedľajšej roli. ()

mortak

Bogart vychází z vězení, touží po klidu, vzpomíná na mládí na farmě, potká čistou dívku... zní to jako klišé, ale tento film ho zpracovává dost brutálním způsobem. Bogart totiž přistupuje k dceři farmáře jako ke kusu majetku, není tu žádný pokus o spásu, jen výměnný obchod. Což pochopitelně nevyjde, a v závěrečné třetině se Bogart chová už jako správný gangster a po boku má ženu svého druhu. Škoda, že ta první hodina je dost nezáživná, a snaha udělat z Bogarta sympaťáka se kříží s scénáristickým záměrem. Proto jen tři hvězdy. ()

StanislachKo

Anti "Bogartovský" Humphrey... Celú dobu bol tak nejak divne sladkokyslý (ako vlastne celý film), ale jeho záverečná hrdinská "obeta" spôsobila celkom svojskú katarziu. Nie málo intenzívnu. Takže v kombinácií s mojou sympatizovanou noir atmosférou končíme istým nadpriemerom. ()

Mol

Bogart naprosto chladnej gangster, kterej nenávidí poldy a hasí si to krajinou ve svým A 38 Plymouth coupe. Škoda jen, že občas ukázal i nějaký city. Film neztratil za dobu své existence vůbec na ničem a směle se v akčních sekvencích vyrovná i dnešním digitálním orgasmům od Baye. Ať už jsou to dynamické honičky se zrychlenejma záběrama nebo pištění pneumatik na prašné cestě. ()

hans500

Bohužel se kombinace gangsterky a noiru nepovedla tak jako v pozdějším "Key Largo". Je to jeden z horších Bogartových filmů (paradoxně se mu po tomto filmu konečně otevřela pořádná hollywoodská kariéra "Maltézským sokolem" počínaje). Ani režisérův film to není nejlepší. "Bouřlivým dvacátým létům" nebo snad "Bílému žáru" to nesahá ani po kolena, ale i tak dobrý film. Autorem předlohy a scénáře je W.R. Burnett, který už dříve napsal lepší gangsterku "Malého Caesara" ()

LeoH

V kontextu roku jedenačtyřicet, Bogartovy kariéry i vývoje gangsterského žánru docela významný kousek: Bogart poprvé v hlavní roli, k jeho do té doby typické šarži chlapáka tvrdého jako žula mu scenáristi připsali slabé místo v srdéčku a maskéři uplácali interesantně prošedivělé spánky, Bogie se chytil šance rozehrát širší výrazový rejstřík a zrodila se jeho charakteristická vrstevnatá postava, i když tentokrát ještě s nedovyváženým poměrem drsňáctví a měkkosrdcatosti a skoro bez sžíravě ironických hlášek. Spíš než klasická noirovka tak vznikl kříženec gangsterky s melodramatem a tu a tam i romantickou komedií, pramáti morálně škádlivých filmů o hypersympatických klaďasech, kteří jen tak mimochodem místo do fabriky chodí pracovat s pistolí do banky (na rozdíl od arcilotrů let 30., divácky přitažlivých čistě svojí zkažeností). A to je zároveň kámen úrazu – když člověk odhlédne od historických souvislostí, zbude mu roztomile (nebo taky naivně) prosté milostné drámo s trochou loupení a automobilových honiček a s ještě ne úplně dovařeným Bogartem, nic, co by jeden viděl nerad, ale zároveň zdaleka ne tak zásadní divácký zážitek jako třeba jen o pár měsíců mladší Maltézský sokol. ***1/2 ()

Brain-D

Pro mě bohužel nejslabší film Humphrey Bogartem. Scénář je jednoduchý a ani charisma Bogarta to nepřelomilo přes průměr. 60% ()

Dreadd

Vedlejší dějové linie (Velma, pes) snad slouží především k vyvolání soucitu s tragickým osudem gangstera a jsou zbytečně prodlužovány, nemají pro děj velký přínos a Roy Earle je i bez nich dostatečně divácky sympatická postava. High Sierra má zajímavé akční scény, především pronásledování Roye po horských cestách je dobře natočené, konec ale přichází v nevhodnou chvíli, ale někdo zřejmě velmi intenzivně chtěl, aby Roy vyzkoušel dlouhý pád ze skály. ()

zigíš

Romantické tokání Bogartova gaunera, kolem postižené vesnické husičky, zbytečné a vyzní, tak nějak do ztracena -navíc, postava Marie, je mnohem zajímavější- do toho, hyperaktivní, smůlu nosící pejsek ..aspoň, že ten závěr, vše napraví ()

Noctis

Film který pro Bogarta znamenal průlom v jeho kariéře. High Sierra je totiž jeho historicky první hlavní role. Film to není špatný, ovšem režie poněkud skomírá. Vykreslení hlavních charakterů je méně než dostatečné a celý film jako by režisér jen předčítal scénář a do snímku nevložil žádný vlastní nápad. Ovšem jsou zde jiné, světlejší aspekty, které celkový dojem značně zlepšují a to zejména výkon již zmíněného Humphreyho Bogarta, který zde více než exceluje. ()

Styxos

Ze začátku mě to vůbec, ale vůbec nebralo. Humphrey mi tu připadal o proti dřívějším filmům o něco starší a prošedivělejší. Jenže pak to nabralo ty správný grády a já jsem se do toho nehorázně zažral a přišel jsem High Sierra na chuť. Především kvůli Bogartově postavě, které dával život do držky víc než gangsteři a policajti, což je tu krásně vidět. Navíc to s tím psem a celá ta tragika na konci mě chytla za srdce a při automobilové honičce jsem nestačil zírat. Na druhé straně mě zase tolik nepřesvědčil ten milenecký poměr, který zhruba v poslední půl hodině vyšlehl. Ale ty slzy jsem Idě Lupino věřil a kdybych tvrdil opak, tak bych nehorázně kecal. Prostě nádhera, která ani po tolika letech neztratila na síle ani na kouzlu. ()

Casablanca

Trocha nostalgie - hranaté tenisové rakety:-) V rukou Humphreyho Bogarta... Žeru mu všechno - gangstera, milovníka, zbohatlíka... Čtvrtá je za Humphreyho psa:-) ()

vitekpe

Presne jak kolega zminuje, tez si myslim, ze Bogart s Idou byli skvela dvojka... Vsechno co jsem s nima videl, bylo vic nez fajn pokoukani... Jinak - u filmu si nejsem jisty, zda neslo o parodii, protoze nektere sceny tomu napovidaji...,ale at uz je to tak a nebo tak, pobavil jsem se vytecne - aneb, videl jsem uz vselijake noiry, ale "psí" jeste ne. :-) ()

Finskej

Bogart hraje tak, jak hrál vždy: dobře. O nějakém mimořádném výkonu nicméně v tomto případě hovořit nelze, a to nejspíš proto, že k němu film ani nedává žádný prostor. Přesto si ten, kdo film shlédne, rvát vlasy z hlavy nebude, to zase ne - jen zkrátka Bogart natočil mnohem, mnohem lepší věci a kdo jej chce vidět v nejlepší formě, musí shlédnout například Poklad na Sierra Madre, Hluboký spánek a Temnou pasáž. ()

Han22

Zajímavý krimi film. Snad poprvé je zde gangster a bankovní lupič na straně dobra a není ukazovaný jako černobílý záporák, naopak jako kladná postava, které do poslední chvíle fandíte. Bogart mě v tomto filmu bavil, protože v jeho podání je životem otřískaný looser a drsňák docela zajímavou postavou a to drží film i když se v něm v podstatě většinu času nic moc neděje. Za něj a skvostné finále s honičkou a následným obležením vysoko v horách dávám 4 hvězdičky. ()

Zagros

Vysoko v horách pro mě bylo slušnou, nicméně nevýraznou kriminálkou. Po nějaké době na ni nejspíše zapomenu. Klasický příběh o propuštěném gangsterovi, který hned po propuštění začne plánovat další akce, se snažili tvůrci okořenit romantickou linkou. Ta se moc nepovedla a byla velmi naivní jako všechny postavy a jejich chování. Opravdu stačí pár pohledů do očí a už se zkušený starší gangster chce ženit? Moc to nefungovalo, stejně jako občasné snahy o odlehčení. Jen to zbytečně vytrhávalo z napětí již tak nepříliš originálního příběhu. Slabší tři hvězdy a ta třetí je jen za tradičně skvělého Humphreyho Bogarata… tohle byl ale jeho nejslabší film. ()