Univerzitní profesor Bob Kearns žije v kolébce automobilového průmyslu Detroitu s manželkou a šesti dětmi. Má na kontě několik malých patentů a baví ho vymýšlet novátorské věci. Jednoho dne ho napadne, že stěrače na oknech vozidel, když jen mrholí, by mohly stírat déšť v přerušovaných krátkých časových intervalech. Přítel Gil a jeho bratr mu poskytnou finance na vývoj a nechají nápad patentovat. Kearns později představí svůj vynález mamutí firmě Ford, jejíž vývojové oddělení zatím tento problém řeší bez úspěchu. Na první pohled je patrné, že mají o nápad zájem. Za několik týdnů však přichází Gil se špatnou zprávou, Ford prý už o stěrače zájem nemá. To je pro Kearnse šok a zároveň se obává, že automobilka jeho vynález okopírovala. Na setkání prodejců Bob uvidí nový model Mustangu, jehož hlavním vylepšením a prodejním trhákem jsou nové stěrače s přerušovaným pohybem. Bob si to nenechá líbit a pustí se do boje se špinavými praktikami obří automobilky. Neváhá zažalovat Ford za porušení patentu a odstartovat dlouholetý soudní proces s nejistým výsledkem. (TV Nova)

Pavlínka9

Tento film je podle mě o veliké zatvrzelosti, zarputilosti, tvrdohlavosti a boji za vlastní názor. Nicméně nic spešl v něm úplně nevidím...a pak si vždy zase vzpomenu na tu větu předtím a říkám si, jak bych se zachovala já - nechala bych to být? Aby si velký korporát převzal slávu za něco, co nevymyslel a "malý" vynálze "ostrouhá"? A v tom je právě asi ta síla toho filmu! Protože je dobře, že si šel za svým, to jo, ale ztratit tolik let života, ženu, "zdravý rozum" ...Já vám nevím. Herecky skvělé - bavil mě Kinnear a Mulroney, ale úplně paf jsem z toho nebyla... ()

shantim

Tento film má klasickou hollywoodskou zápletku: člověk bojuje o spravedlnost a přesto, že je jeho soupeř mnohem silnější, boj nevzdává a nakonec "samozřejmě" vyhraje. V tomto případě bojuje vynálezce Bob Kearns o uznání svých vynálezů (patentů) a pohledávek proti společnosti Ford Motor Company. Právě takové příběhy má Hollywood moc rád a co si budem něco nalhávat, i my sami se chceme někdy hezky naštvat a fandit outsiderovi. Očištění nakonec přijde, takže jsme spokojeni a můžeme klidně spát, protože ten svět vlastně zas až tak krutý a nespravedlivý není. 73% hvězdiček ()

Mishqo

Forma ma nenadchla, ale obsah bol silný. Na základe skutočných udalostí boj muža, ktorý bol podvedený veľkými automobilovými koncernmi, dohnaný na pokraj zúfalstva a do psychiatrického ústavu a aby toho nebolo málo sa museli naštrbiť aj vzťahy v rodine. No ani po všetkom tomto sa nevzdal a bojoval a s podporou svojich detí dokázal dosiahnuť spravodlivosť, ktorej je v dnešnom svete tak posrane málo....70% ()

zdenny

Velmi působivý film o člověku, který šel za spravedlností i přes všechny nepřízně svého osudu. Jen málo lidí dokáže takto bojovat proti mamutím firmám. Jen málo lidí si nevezme královské peníze, aby měli všichni klid. Jen málo lidí bojuje s takovým zápalem, že od něj odejde i vlastní žena. ()

V.Silver

Ti opravdu inteligentní lidé jsou většinou právě kvůli své inteligenci v běžném životě "nepoužitelní". Trochu o tom něco vím z vlastní zkušenosti :) Možná právě proto jsem se s příběhem Roberta Kearna, mimochodem skvěle ztvárněným Gregem Kinnearem, mohl identifikovat. Fandil jsem mu a mrzelo mě jediné - že na svou spravedlnost musel čekat tak dlouho. Na filmu mi proto vadilo, že se tam nakonec nijak nesečetlo, kolik let vlastně procesy strávil a musel jsem si najít na internetu, za jak dlouho dostal své odškodné. Každopádně natočené i zahrané to bylo velice přesvědčivě, napsané to taky nebylo zle... 75% :) ()

blackJag

Boj o uznání patentu na cyklovač stěračů, to zní vzrušivě jako četba etikety na zavařovačce od okurek, a přesto, má to cosi do sebe. Příběh podle skutečných událostí má velmi civilní pojetí, se ždímáním emocí to nepřehání a stejně tak přistupuje k soudním tahanicím, které mohly z "pouhého" zadostiučinění vypěstovat úplný triumf vůle, leč nestalo se. Skutečný Robert Kearns to ale prý takto chtěl, aby to bylo co nejreálnější a to se myslím povedlo. 75% ()

BMAJTZ

Film o tom, že stěrač vlastně není jenom stěrač. Možná jsem to trochu přehnal, jeden fakt je, že filmy o vůli, pravdě a svým způsobem lidské cti mám rád a pokud zároveň končí jakýmsi happyendem bývá to povětšinou jenom dobře. ()

Maynard.

No, do perdele, už je to téměž měsíc, co sem naposledy komentoval, to je mazec. No, ale tak to holt je, když do života skočí dovolená a rekonstrukce koupelny a WC - totálka :o). Tohle sem viděl včera v telce, měl sem to jen tak puštěný a celkem mě to chytlo, tak sem to dokoukal s napětím celý. ZARPUTILOST, tímhle slovem by se dal celej film popsat. Jeden týpek, kterýmu záleží na pravdě se nebojí sám se hájit proti FORDu. Každý mu tvrdí, ať se na to vykašle, že mu to zničí život, ale von nee. Jako jo, život mu to krapet zpackalo, ale nakonec může usínat s klidným svědomím, že to sám zmáknul. Slušnej zásek byl u soudu, když sám sobě pokládal otázky, páč byl zároveň svůj obhájce. Film hezky barevnej se super hudbou, ale příběh ne uplně topofka. ()

Pyth

Mám rád tyhle osobité soudní filmy, ale tenhle měl asi až moc dlouhou stopáž. Sestříhat na 90 minut a bylo by to fajn ()

Lukoboss

Tenhle film je především až moc dlouhej, zbytečně se natahuje zejména první půlka, kde se v podstatě nic moc neděje, jenom se seznamujeme s problémem. Každopádně zápletka je úplně jednoduchá, hlavní hrdina je vyobrazenej jako vědátorskej jeliman (možná takovej byl i ve skutečnosti, nevím, ale nepůsobí to úplně dobře). Lepší je potom druhá půlka, kde už se pomalu dostáváme k soudu a k řešení situace, i když i tam to má určitý rezervy, přišlo mně, že tam nezazní zásadní věci z celýho konfliktu. Jinak jsem toto neznal, nevěděl jsem, že se něco takovýho stalo, ovšem na druhou stranu se to děje běžně, jak v tom neumíte chodit, vždycky vás někdo ojebe. Bohužel... ()

Flaveus

Jak už bylo mnohokrát napsáno, jedná se o film, ve kterém bojuje o pravdu David a Goliáš. A i když jde o nesmírně důležité téma, tak z hlediska filmového zpracování bohužel lehce pokulhává. Na můj vkus je zde málo vykreslena lidská stránka příběhu. Detailnější vykreslení postav a dopad soudního procesu na jednotlivé osoby, zejména rodinu profesora Kearna. Možná by pomohla o trochu delší stopáž, protože mám pocit, že něco tomu chybí. Jako obrovské plus, což však považuju za samozřejmost ve filmech podle skutečné události je autenticita, která je nejspíš historicky stoprocentní. ()

Peiper2

Zajímavý film podle skutečné události o bitvě "Davida a Goliáše" neboli vynálezce Robert Kearn proti automobilce Ford, která zneužila jeho patent na intervalové stěrače. Snímek určitě stojí za shlednutí, i když podobných filmů (a pravděpodobně i lepších viz. Vyvolávač deště). Vidím to na velmi silných 70%. ()

showxman

Závěrečná pasáž filmu odehrávající se převážně v soudní síni vytrhla z mírného stereotypu, do kterého se po zneužití patentu děj (a pravděpodobně i skutečný život R. Kearnse) dostal. A právě závěrečná část mě přinutila zvednout hodnocení o jeden stupínek, jinak ne příliš umě natočeného snímku (i když o to v tomto případě nešlo). ()

Mičl

Zrovna mám na svým autíčku rozbitý cyklovač stěračů a (ne)funguje to přesně tak, jak to bylo před zavedením Kearnova vynálezu Fordem do výroby. Je to asi tak: Vždy když prší vzpomenu si na tohle neuspořádané a zdlouhavé drama, ale jakmile to nechám spravit Flash of Genius se mi vypaří jako nevýrazný film z mé negeniální hlavy. ()

Michnak

Příběh je podle mě geniální, jelikož nám realisticky přibližuje kousek historie a díky tomu si může mnoho z nás vzpomenout na Vynálezce Roberta Kearnse, jelikož se s jeho vynálezem setkává většina z nás. Musím ale říct, že mi přišla daleko zajímavější fáze sporu o patent, než jeho samotná konstrukce. Chápu, že bylo třeba říct, jak Bob k nápadu došel, ale ztvárnit se to dalo lépe. Soudní pře jsem si ale užil plnými doušky. Není nad to zadostiučinění, když pronesete větu, která každého usadí a která výrazně prokazuje vaši pravdu. Film byl právě o tom - prosazovat si pravdu, jelikož pravda přeci "vždycky" zvítězí. Hodnoty měla hlavní postava v tomhle směru v pořádku. Nebýt takových průkopníků, tak se systém nikde neposune. Co ale není v pořádku je to, že i přes své "správné" zásady Bob ztratil část své rodiny, podle mě ale v prospěch vyššího dobra. ()

Ondis

Nad tímhle příběhem užasle kroutím hlavou. Neuvěřitelná neústupnost, vytrvalost a odhodlání, které se dokáží v jediném člověku objevit nikdy nepochopím. Filmy podle skutečné události miluju. ()

DannyBoy80

Příběh podle skutečnosti, prošpikovaný nezdolným odhodláním jít si za svou pravdou. Jít přes mrtvoly i přes svou rodinu. Boj s nadnárodním konglomerátem je něco co se nevidí ani dnes. Peníze jsou mocná věc, ale někdy ne nejmocnější. Kinnear i Alda zahráli perfektně. Určitě stojí za podívání. ()

decay

Robert Kearn bol "čistá duša" akých sa v dnešných časoch veľa nevidí._____Taký anarchista svojím spôsobom. ()