Lars a jeho vážná známost

• USA Lars and the Real Girl (více)

Lars je typický looser, žije na malém městě a je až dojemně nesmělý. Jednoho dne si přivede do domu svého bratra a jeho ženy svou novou přítelkyni - nafukovací pannu Biancu objednanou přes internet. Místo sexu ale Lars prahne hlavně po opravdovém a cituplném vztahu a podle toho se k Biance chová. Jak ale tohle vysvětlit obyvatelům malého městečka? Larse mají naštěstí všichni rádi a Bianca tak brzy chodí do kostela, pracuje jako panna v obchodě se šaty a stane se i dobrovolnicí v místní nemocnici. Lars tak možná najde u svého okolí pochopení. (oficiální text distributora)

misso83

Nádherný a inšpiratívny príbeh o ludskej dobrote a láske k blížnemu. Keby môžem tak dám tých hviezdičiek šesť. ()

KosiR_ksr

Obával jsem se, že se bude jednat o jednodušší komedii, která bude mít tendenci sklouzávat k laciným vtipům - milerád jsem se zmýlil. Především mě překvapilo, jak může film o lásce k neživé plastové panně být tak plný emocí, ale v podání Craiga Gillespia (a dalších herců okolo) může! Více netřeba dodávat, je potřeba vidět... A těm, co se film líbil, doporučuji ke shlédnutí také norský snímek Elling (z r. 2001), který pro mne byl podobným filmovým zážitkem. ()

Endavour

Originální, svižné a velmi pěkné melodramatické dílo. Gosling opět nezklamal. Můžu jen doporučit! Uděluji 86%. ()

Bozvav

Zajímavý příběh, jenž otvírá otázky, které v této společnosti jsou. Žijeme vedle sebe, pro sebe, nebo pospolu? Dobře natočený a zahraný film. Za mne 80%. ()

Axident

Nic světoborného, ale stále velmi příjemný filmeček se skvělým Goslingem a neméně výtečnou Patricii Clarkson v ústředních rolích dojemného a nežného dílka o jinakosti. ()

KuZd

tak roztomily film!! Nesmely Lars a jeho nova pritelkyne (nafukovaci panna) a jak se k teto pritelkyni stavi okoli:-) Jedno z prekvapeni tehdejsiho roku. A nekdo tu pise:"nic pro cyniky"? ja jsem vrcholny cynik a tenhle film mne bavil a byla to pro mne prave vyborna cynicky komedie! Prave ze nejlepsi film pro cyniky! ()

*Colorado

No, několikrát jsem nad tou absurdností kroutil hlavou, ale zároveň jsem se u toho nevěřícně usmíval a celkově se na to moc hezky koukalo. Je možná dobře, že není vše propitváváno a divákovi není přinášeno vysvětlení na vše, dává to prostor k přemýšlení. ()

Heroine

Je až neuvěřitelné, jakého ze sebe dokáže někdo udělat blázna. A teď nemyslím jenom herce, ale i osoby z filmu. Škoda jenom, že tahle příšerná situace taky někam nevedla. Čekala jsem nějaké rozuzlení, a dopadlo to tak všelijak. ()

Rokle

Samozřejmě ujeté až na dřeň, zato milé a vlastně v určitých okolnostech dojemné. Jen se nemohu zbavit dojmu, že je to od prvopočátku umělé. Ale co bych vlastně chtěl... po nafukovací panně? :) ()

Deratizer

Co mě na tomto mělo rozesmát? Dospělý chlap, kterej si koupí nafukovací pannu a chodí s ní do společnosti a všeci ho naprosto uznávají? Vždyť to je neskutečná volovina, jestli toto někoho dokázalo citově obměkčit, tak nemám slov :-)) Ale zdá se, že dle hodnocení to dojalo většinu. ()

matkoulko

Lars je dobrák, ktorý nikdy na nikoho ani hlas nezdvihol. To o čom jeho kolega len sníva a nikdy by sa tým nepochválil si on dopraje verejne. Čoho sa všetci obávajú sa však vyvinie úplne inak. Čo je normálne a čo je za hranou? Krásne sa o tom bavia miestny ľudia za okrúhlym stolom. Áno, všetci máme nejaké tie úchylky... Ľudské, milé, kanadské, artovo low-costové, trochu pritiahnuté za vlas, ale čo by ste nespravili pre svoju rodinu a kamarátov? ()

zuzanocka

Nepochopený Lars a jeho vážna známosť - figurína Bianca.. =) už len námet hovorí o nezvyčajnom filme.. čakala som "trafenú" komédiu k popukaniu ale ostala som (milo) prekvapená.. Ryan Gosling - fúzatý a vo vlnenom svetríku, nám zahral chlapíka s dobrým srdcom, no psychickou poruchou.. Bolo pekné, aké solidárne dokáže byť malé mestečko a pomáhalo Biance začleňovať sa do spoločnosti .. =D 4*.. =) ()

Hubis_

Ryan Gosling v nezapomenutelné roli duševně postiženého,který se zamiluje do nafukovací panny.Ze začátku pár vtipných momentů,které vystřídají dojemné scény a musím uznat,že semnou solidně zamávaly.Velká pocta Ryanovi jak svojí roli perfektně zahrál. ()

Rockerman

Ryan Gosling hraje svého samotářského podivína moc dobře. Film je prezentován i jako komedie. No, úsměvné ba komické to ze začátku je, ale když si zvyknete na Larsovu velmi neobvyklou "partnerku" Biancu, tak už pociťujete jen lítost a dojetí. Z oblasti sci-fi je ta skutečnost, že celé městečko hraje s Larsem tu jeho absurdní hru ( pro něhož to však není hra, ale realita), aniž by si někdo s něho udělal legraci nebo mu ruply nervy. Dělají to však z lásky k Larsovi a to je na tom filmu asi nejpozitivnější. Zase jeden pěkný tzv. "jiný" film. ()

Faila

Atmosférou velmi příjemný příběh, ale bohužel mě nedojal a celkově moc nezaujal. Příběh jako takový mi nepřišel moc reálný, takže se nedostavila ani závěrečná katarze. ()

GOREGASM

Lars a jeho vážná známost stojí za hřích nejen díky parádním hercům v čele s dokonale podivným Goslingem, ale i kvůli vtipnému nadhledu zajímavého scénáře, který pravidelně balancuje na hraně uvěřitelnosti, nakonec ale pochopíte, proč se spíše přikloníte ke konstatování "Na druhou stranu, proč ne...". Hřejivý dojem z na první i na poslední pohled dobráka Larse jen tak nevyprchá a jen potvrdí jak komplexní herecký rejstřík tento Kanaďan má. 85% ()

Raziel_cz

Milé drama (divné spojení, já vím) o lapsu chlápka, jehož celý život k tomu lapsu směřoval. A to je asi tak všechno, co byste o tom měli vědět, protože tenhle film nemá nijak důmyslnou zápletku, rozuzlení, ani přehršel zvratů. Celý je o jedné podivné situaci a o člověku, který ji způsobil, o jeho rodině, která se to snaží řešit a o maloměstě, které se k tomu postaví úplně jinak, než byste čekali. A celé je to ve výsledku ohromně feel-good a příjemné. Snad jenom ten úplný závěr to mohlo uhrát trochu citlivěji. ()

Oscary 2008 - Výsledky

Oscary 2008 - Výsledky