V Atlantic City se schyluje k boxerskému utkání v těžké váze. Místní detektiv Rick Santoro (Nicolas Cage) nemůže mezi rozvášněnými fanoušky chybět. Rád sází a rád použije svou policejní placku, aby profláknutého bookmakera suše obral o pár stovek dolarů. Detektiv Santoro totiž není žádný svatoušek. To jeho přítel z dětství Kevin Dunne (Gary Sinise) je vzorem všech ctností. Dotáhl to až na pravou ruku ministra obrany, který se cestou z raketové střelnice zastavil na boxerském utkání roku. Gong. První kolo. Čtrnáct tisíc fanoušků šílí v dunivém rytmu levých háků černých šampiónů. Mezi nimi se skrývá jeden ledově klidný atentátník s prstem na spoušti. Ministr obrany je zavražděn několika výstřely. Dívka, která se k němu na poslední chvíli připletla, mizí s prostřeleným ramenem v davu, zachváceném hysterií. Detektiv Rick Santoro instinktivně tasí revolver, ale marně hledá cíl. Sportovní aréna je neprodyšně uzavřena. Všichni jsou podezřelí. Santoro a Dunne se okamžitě pouštějí do vyšetřování plného dramatických zvratů a nečekaných překvapení. (oficiální text distributora)

Colonist

Dobrý thriller s parádním hereckým obsazením. Gary Sinise je jako vždy výborný a charismatický a Nicolas Cage tu zvládne vystřídat snad všechny své herecké polohy (od šíleného přehrávání až po kvalitní dramatický výkon). Mám rád filmy, v nichž sledujeme jednu událost z různých úhlů pohledu a postupně rozkrýváme, co se vlastně stalo. Takže tím mi "Hadí oči" káply do noty. De Palmova režie je jako obvykle bezchybná. Velmi se mi líbí ty dlouhé záběry bez střihu, kamera z pohledu nějaké postavy a průlety místnostmi. Ty hrátky s kamerou jsou zajímavé a dávají tomuto filmu osobitý ráz. On je to jinak vlastně obyčejný konspirační thriller, který není dvakrát originální (děj je docela předvídatelný). Ale i sám De Palma v nějakém rozhovoru myslím prohlásil, že tento film není detektivní záhada o tom, kdo stojí za atentátem na ministra, ale o zúčastněných postavách a jejich vzájemných vztazích, které tato událost ovlivní. S tím já souhlasím, příběh není zase tak silný, táhnou to především postavy. Velký problém ovšem mám s koncem filmu. Tedy ne s úplným koncem, ale s vyústěním událostí kolem Sinise a Cage. Mohlo to skončit jinak než stylem "hurikán ex machina". Jak už jsem říkal, je to dobrý thriller, ale od Briana De Palmy jsem přeci jen zvyklý na větší bomby (Zjizvená tvář, Carlitova cesta, Neúplatní), tohle je takové...obyčejné. Kdyby film neměl tak kvalitní herce a schopného režiséra, asi by zapadl v propadlišti dějin. 4 hvězdičky to ale dá. Jednou za čas se na to rád podívám. ()

dyfur

...začalo to nenápadne ,ale potom to malo dobrý spád i keď ten koniec bol taký akoby ho písal scenárista čo má na druhý deň uzávierku.Atmosféra dobrá a nevadilo,že sa to skoro stále odohrávalo v interiéroch. ()

balba

Po fascinujícím začátku a slušné první třetině začíná film čím dál více zadrhávat.Poslední třetina vyšumí do naprosto nelogického kýče.B.De Palma mohl film natočit lépe. ()

Martin741

Prva polhodina filmu bola uplne genialna a ocakaval som dalsiu pecku s Cage-om. Bohuzial, nasledovala este hodina, a ta uz bola slabucka, no a zaver, tak to uz bola amatercina na n-tu. 53 % ()

MrPierc

Nádherné stylizované echt filmové záběry, padnoucí hudba a zajímavý příběh. 14 tisíc podezřelých, dva kamarádi a jedna pravda. Takový nádherný klišé film si zaslouží i můj klišé komentář. ()

ad

První záběr je opravdu neobyčejný, stylový, a dechberoucí...De Palma si s ním musel zase pořádně vyhrát. Škoda, že zbytek filmu už tak zajímavý není. De Palma sice pořád dělá co může, ale jedná se spíš o formální manýrismus. Ale pořád je to to nejzajímavější na celém filmu, protože scénář je neskutečně stupidní (kdo je v ději kdo zjistí pozorný divák už po přečtení anotace), herci nezajímaví, napětí po prvním záběru už jen upadá, atd. Prostě vrchol filmu přichází s prvním střihem... ()

Flynn

Nevím, možná jsem nebyl zrovna nalazen, ale tenhle film mě nějak zvlášť nenadchl, nějak bez náboje. ()

Juto

Je to úžasný zážitok. Nevadí, že herecké výkony sú slabé aj príbeh. Tento film bol natočený preto, lebo De Palma vie, ako roztancovať kameru, a chcel na základe tejto predstavy natočiť film. 8/10 ()

otík

Skvělý thriller, který je ozvláštněn neustále se pohybující těkavou kamerou, jejíž pohyby často dokonale nahrazují právě mluvícího herce. Film je plný překvapení i napětí až do konce a Cage se Sinisem jsou naprosto skvělí. ()

Iroquaise

další depalmovskej ořejšek...nevim, jestli ten scénář je nedodělanej nebo záměrně nedodělanej, že to DePalma takhle chtěl uchopit...každopádně to zas má tu snovou tíživost...sportovní hala jako bludiště pokojů, chodeb a temných zákoutí...práce se stíny a fantomatickým zdvojováním postav......ale co mě na tom dostalo nejvíc je ten název..."hadí oči"...jednak jde o dvě jedničky na kostkách...ale podstatnější pro vyznění filmu je ten druhej význam...had nemrká, protože má srostlý víčka...pořád se dívá......u De Palmy to znamená tematizaci médií, kamer, voyerismu a sledování jako zdroje moci.......film začíná i končí televizním rámováním...do obého vstupuje hlavní postava Ricka Santora...na začátku se připravuje televizní přenos boxerského zápasu, na konci sledujeme reportážní záběry ze života Santora, jehož hrdinský status se začíná rozpadat.......k odhalení ( absurdně nadsazenému a snově zmatečně sestříhanému) dojde také prostřednictvím televizních kamer...samotná sebevražda hlavního viníka Kevina Dunna je tu presentována v přímém kamerovém přenosu......vidět znamená vědět a ovládat, zatímco být viděn znamená být pod kontrolou...pokud ovšem tupý zrak pozorovatele není nějakým způsobem ošálen...pak se mocenské pozice otáčí...viz plakát, kde Nicholas Cage vzhlíží ze sedu vzhůru na diváka - velké oko...viz. motiv obřího nafukovacího oka, které se fantaskně vznáší nad arénou.......viz. dlouhé záběry z chodeb z první poloviny film ( zejména v úvodu) versus dlouhé nadhledy z druhé poloviny, kdy vztahy a motivace postav začínají být jasné a divák "vidí" do zápletky.......a zase tu je takový ten snový uzel...moment samotného atentátu a nevyjasněnost toho, jak situace proběhla, resp. jakou roli tam dílčí postavy, konkrétně zrzka ,sehrály.......a ta exaltovanost postav...výraznost vzezření a kostýmů...koneckonců samotný Cage - jak vypadá, jak je oblečen a jak se přepjatě a svobodomyslně chová, jak excentricky hraje...v kontrapunktu k vzezření, chování a herectví Sinise...to jsou dva antagonisté, resp. potenciálně dvě polohy též osoby...De Palma je často snímá vedle sebe, v zrcadlovém rozestavení ( jednou i zcela zřetelně a záměrně střihne přes osu, aby obě postavy zaměnil) nebo za sebou - Sinise jako Cagův temný stín......zase je to ten depalmovský ( hitchcockovský) model filmu, který podkopává divákovi sesličku......na první pohled se jeví jako scénáristický nedodělek ( a možná i je), ale přitom se za ním skrývá velmi propracovaná významová kostra...příběh, resp. scénář je tu totiž jen záminkou k rozehrání architektury motivů, vazeb a ryze vizuálního, snově nadsazeného a do sebe zakrouceného filmového časoprostoru...... ()

neoBlast

Mnoho lidí zná Hadí oči jako film Nicolase Cage a přitom je to hlavně snímek Briana De Palmy. Je tady všechno co na De Palmovi milujeme, neo-noirová zápletka (včetně jakéž-takéž femme fatale), temná atmosféra a superdlouhé jednozáběry (hned úvod má okolo 10 minut). Nicolas Cage je samozřejmě ve své ráži a naprosto strašný, ale to nevadí. Sledovat práci Briana De Palmy je přinejmenším zajímavé ze studijním důvodů, on je jedním z nejvýznamnějších filmařů své generace. 80 % ()