Sophie, která žije se svou poněkud excentrickou matkou Donnou na malebném řeckém ostrůvku, kde vedou malý hotýlek, se bude vdávat. Vzala si do hlavy, že ji k oltáři musí vést otec, což je trochu problém, protože ho nezná. Dokonce ani její matka si není jistá, kdo by mohl být její biologický otec. Sophie ale objeví matčin starý deník, v němž se dočte, že Donna se v době jejího početí stýkala hned se třemi muži. A tak se je rozhodne pozvat na svatbu všechny tři v naději, že pravda nějak vyjde najevo. Do obřadu zbývá čtyřiadvacet hodin, během nich bude muset nevěsta najít toho pravého. Donna ale nemá o příjezdu tří připomínek hříchu mládí ani ponětí. (TV Nova)

Pharlap

Katastrofa! Uhozené, naivní a hlavně nezábavné a trapné! Meryl Streep neumí zpívat a kdyby nebylo sboru, pak bych její výkon hodnotil jako nejhorší roli v její kariéře. To už ovšem neplatí o Amandě Seyfried. Ta to zpěvácky zvládala bravurně. A seděla jí i ta připitomnělá role dcerušky. Chápu, že se asi snažil producent šlapat ve stopách filmu Across the universe, ale to se mu bohužel vůbec nepovedlo. Prostě hudba ABBY v tomto filmu nefunguje jak by měla. Dvě hvězdy jen za to, že ABBU mam rad. Jinak hrozné výkony herců v mužských rolích snad ani nemá smysl komentovat. Prostě to celé na mně působilo, jako narychlo zpíchnutý snímeček, kde jeho protagonisté jsou jakoby nezúčastněni. Duchem mimo.. ()

MikeMyers

Otřesná blbost. Klasicej americkej romantak kterejch je dvanact do tuctu akorat postavenej na pisnickach od ABBY. Hrozně jsem se 104 minut nudil. Nechápu jak to v kině mohlo přebít Temnýho rytíře ....i když ...když se na to do prahy do multikina vydala i moje babička která nebyla 30 let v kině tak to chápu. ()

petisek

Nechápem úspech tohoto filmu. Mám rád muzikály, milujem Grécko a piesne skupiny ABBA si dokážem vypočuť, ale taký humus, ako sa podarilo natočiť tvorcom filmovej verzie Mamma Mia som už dávno nevidel. Absolútne neschopná režisérka, otrasný scenár, falošne spievajúci herci, amatérske muzikálové scény - prečo na toto ľudia chodili do kina? Ja som to nedokázal pozerať celé a bol som veľmi sklamaný (pasáže falošne spievajúcich prestarnutých hollywoodskych rašplí, neustále sa válajúcich po zemi som musel pretáčať). Tá jedna hviezdička je za peknučkú Amandu Seyfried a nádherné grécke prostredie. ()

dol2004

šel sjem na to se svojí máti, která nebyl x let v kině, ta se pobavila, sem tam si zaspívala a to vše od áčkových herců. perfektní ()

unrocker

Podle mě je to docela dobré. Až na to že z takových herců a dobrých písniček šlo asi vydojit lepší výkony a choreografii , no nevím něco je v tomto filmu skvělé a něco fakt podprůměrné. Exteriér nádherný a zpívající James Bond taky super... ale ten zbytek mi nějak pokulhává... :) ()

Meery

Odkedy som videla tento film nemozem prestat pocuvat Abbu... a spievajuci Pierce Brosman.... popravde veľa si z toho filmu nepamatam, ale choreografia a hudba sa mi velmi páčili ()

JackO.

mno ty blááááho, už tak po 20 minutách jsem si byl jistý, že víc jak 2 hvězdičky nedám! Parta důchodkyň a důchodců se snaží za každou cenu hrát si na náctileté puberťáky, hrůza a nehorázně trapnýýýýý a to i ty údajně "vtipné" scény!!!! K písním by to chtělo titulky, aby člověk věděl o čem je píseň, protože je to součástí dialogů. Chvíli jsem přemýšlel, jestli se vůbec dokoukám, ale abych nebyl jen záporný, tak je to lepší, než ležet a čumět do zdi!!! :-D ()

Cortyx

maloktery clovek pochopil spravne podstatu tohoto filmoveho muzikalu. Dle meho nazoru je tento film staven hlavne na pisnickach skupiny ABBA a myslim si ze ucel byl splnen. Co se tyce stranky herecke,tak to jiz by bylo jine kafe . Ale za me (hlavne co se tyce muzikalove casti filmu) 80%) ()

HarlanWade

Tak zaprvé: Rozhodně to nemůžete brát vážně. Mamma Mia je nenáročná kravinka, která vás, pokud se na ni budete dívat těma správnýma očima, vcelku potěší. Já na tyhle úlety, pravda, moc nejsem, ale tohle se mi celkem líbilo. Z několika důvodů. 1) Docela se mi líbí písničky ABBY a jelikož o tom tenhle film vlastně je, tak to nikdo, kdo má ABBU alespoň trochu rád, nemůže úplně zatratit. 2) Herecké obsazení bylo velice výrazné a většina herců se ve svých rolích uplatnila nadmíru dobře. Navíc divák má možnost poslechnout si zpívat i herce, u kterýcn se mu zpěv zdá třeba naprosto nemyslitelný (viz. Pierce Brosnan atd.). 3) Prostředí Řecka je vážně nádherné a musí potěšit snad každého. Tři důvody, tři hvězdičky. Slušné. ()

jafuska odpad!

tak tento film je naprosto nudný, nelíbilo se mi na tom nic, nedoporučuji, ztráta času, asi je to tím, že písničky této skupiny nemám ráda, doufám, že budou lepší filmy, než toto, nepovedl se. ()

KaZbunda

Neuvěřitelně nablblí scénář s absolutně nelogické skoky v ději a v chování postav, které nejdou omluvit ani u muzikálu! Dvě hvězdičky za ABBU a Streepovou s podmínkou, že už to nikdy neuvidím. ()

mikhail

3n3my to veľmi dobre okomentoval. Hodnotenie ehm no len kvôli pesničkám ABBY 3*. Inak by to bolo horkoťažko na 2*. P.S: Nedá mi nevyjadriť sa k speváckym schopnostiam Piercea Brosnana. Slávny Bond na svoj hlas naozaj potrebuje licenciu na zabíjanie. ;) ()

Kate_X

Písničky ABBY mi nijak zvlášť nevadí a Meryl Streep mám ráda, takže jsem očekávala snesitelnou komedii. Místo toho jsem se dočkala nudného děje, příšerných dialogů, neustále ječících postav a nezajímavě přezpívaných písní, které z mluveného slova nepřecházely přirozeně. To jediné, co se mi na filmu líbilo, byl zpěv Meryl Streep. ()

macetoma

Shrnuto do dvou slov: nic moc. Spíš nic než moc. Drží to na nohou jen hudba skupiny ABBA a pak ten přídavek na závěr - Waterloo. Možná, že ten závěr byl až příliš symbolický - pro většinu zúčastněných je to právě ta bitva u Waterloo. Proč tam neobsadili aspoň někoho, kdo umí zpívat? Brosnanovo pěvecký part opravdu nebyl můj šálek kávy. Dávám 2 hvězdy a to jsem ještě mírný, je to slabé jak indický čaj dvakrát převařený. ()

Quendi odpad!

Naprosto příšerný. Dialogy nejsou odříkávány, ale odvřeštěny, závěr je naprosto debilní(třetinový otec?!), zápletka není, jen sada písniček slepená praštěnou směsicí situací, jak by se ostatně dalo čekat, když se někdo snaží z největších hitů ABBY vymyslet jednolitý děj. Čímž se dostávám k tomu úplně nejstrašnějšímu - písničky. ABBA je moje oblíbená skupina, ale tohle bylo čisté zprznění a bylo tak odpudivé, že jsem všechny hudební sekvence nakonec zrychleně přetáčela, čímž jsem si alespoň otřesný zážitek z tohoto filmu zkrátila na zhruba 40 minut. I tak je jich škoda. ()

xxlch

Filmík,který vás donutí totálně vypnout mozkovnu a zavzpomínat na ABBU.Skvělí herci si odskočí natočit komedii na krásný ostrůvek kdesi v Řecku a jak sem koukala,celkem si to užívali.Mně se nejvíc líbil C.Firth a jeho "Our Last Summer".Naprosto odpočinkový počin. ()

Metalicum odpad!

Je mi líto, ale tohle není absolutně nic pro mě. Snad všechno v tomhle filmu mi přišlo úplně hrozné, a nebýt té cesty autobusem, asi bych se nikdy na tento film nepodíval. Teď už vím, že se ani nikdy nepodívám. ()

Další Mamma Mia! na cestě

Další Mamma Mia! na cestě

22.06.2020

Prince dostane muzikál

Prince dostane muzikál

04.12.2018

Studio Universal Pictures zakoupilo práva na některé z Princeových nejznámějších písní, které budou sloužit jako pozadí pro nový muzikál. Film se stylem přirovnává k Mamma Mia!. O ději zatím nejsou… (více)

Alenka v říši brutality

Alenka v říši brutality

24.02.2009

Zack Snyder nezahálí. Ještě ani neměli premiéru Strážci a on už v Sydney s týmem počítačových mágů stojících za Happy Feet pilně pracuje na animovaných Guardians of Ga´Hoole. A s delší dovolenou… (více)

Pokračování, kam se podíváš – 2. část

Pokračování, kam se podíváš – 2. část