Sophie, která žije se svou poněkud excentrickou matkou Donnou na malebném řeckém ostrůvku, kde vedou malý hotýlek, se bude vdávat. Vzala si do hlavy, že ji k oltáři musí vést otec, což je trochu problém, protože ho nezná. Dokonce ani její matka si není jistá, kdo by mohl být její biologický otec. Sophie ale objeví matčin starý deník, v němž se dočte, že Donna se v době jejího početí stýkala hned se třemi muži. A tak se je rozhodne pozvat na svatbu všechny tři v naději, že pravda nějak vyjde najevo. Do obřadu zbývá čtyřiadvacet hodin, během nich bude muset nevěsta najít toho pravého. Donna ale nemá o příjezdu tří připomínek hříchu mládí ani ponětí. (TV Nova)

McMastamind odpad!

Proč? Ptám se proč se tolik slušných herců zapojilo do takové tragédie? To to má Streepová nebo Brosman zapotřebí? Navíc, když Pierce neumí zpívat? Že z toho mají prachy? Ano, to asi mají, když se to pouští všude a kdejaká zaprděná čtyřicátnice u "toho" romanticky zavspomíná na mládí. Já mladý jsem a můžu vám říci jedno: takhle se lidi v mém věku nechovají! Neřeší zdánlivě romantická dilemata kolem jejich původu (a že jich není málo) nekouakjí, jak si jejich 60-ti letá máma léčí mindráky na pódiu a hlavně se stydlivě neuzardí pokaždé, když příde řeč na sex. Z celkové kýčovitosti filmu je mi na blití. A písničky Abby se snad víc už zprznit ani nedaly. ()

Stejšn

Film sám o sobě za moc nestojí, ale aspoň jsou v něm ty písničky (a to nejsem fanoušek ABBY). Docela i to jde poslouchat, ovšem do doby, než začne "zpívat" Meryl Streep, nebo ještě hůř Pierce Brosnan. Na ně na oba platí beze zbytku rčení o tahání kočky za ocas, to je prostě čirá HRŮZA. ()

Kubi21

Není to nic světoborného a příběh je vcelku dosti tuctový. Je tu vlastně proto, aby poskládal a připravil půdu pro písně legendární švédské čtveřice. To jak znáte a jak máte rádi ABBU, závisí na zážitku z tohoto filmu, který neskutečně drží nad vodou Meryl Streep. Vůbec tady starší generace herců dává totálně na frak těm pohledným a mladým. Z nich stojí za zmínku pouze Amanda Seyfried. Je to za tři, ale opravdu poctivé a závěrečná titulková scéna je k pokukání. Pánové Firth, Brosnan a Skarsgaard jsou ve flitrech neodolatelní. ()

Luciee113

Tento film je opravdu na pohodu... Zrovna jsme si dávali doma partičku karet když jsme přepli program a tam Mamma Mia. Jak to dopadlo? Karty už jsme nedohráli :-D Čučeli jsme na telku jak puci a pohupovali se v rytmu písniček. Někteří jedinci se dokonce snažili i zpívat a tím nám rušili zážitek z filmu :-) Jinak písničky krásné a z filmu vyzařuje naprosto úžasná pohoda, která vás nakazí. U mě to tak funguje pokaždé, když si film pustím. Strašně moc se mi tam nelíbí Pierce Brosnan, ale ten mi vadí snad v každým filmu. Meryl Streep mi taky občas nesedí v některých filmech, ale tady nemohli vybrat lépe. Role pro ni jak vyšitá. Podtrhla celý film a bez ní by to nebylo ono. Moc hezký. ()

kristyy

Krásná pohodová záležitost s roztomilou Amandou S. a dokonalou Meryl S. Úžasné herecké obsazení a super písničky, které se mi líbí více jak v originálu. Na tento film se mohu klidně dívat každý měsíc a nikdy neomrzí! ()

Soubi

No jo no...film pro ženský ;) objektivně možná 2*, ale příjemná společnost u filmu zážitek vytáhla nahoru. To ovšem nic nemění na tom, že největší slabinou filmu je protivná představitelka hlavní role (Amanda Seyfried), která by si zasloužila z výchovných důvodů trošku proplesknout... ()

alpeew

I po 4 rocích od premiéry se skvěle bavím - herecky, pěvecky výborné a příběh ironicky zábavný. Vidět Stellana Skarsgarda a Colina Firtha zpívat a tančit mne nadchne vždycky a to přesto, že na tisíckrát slyšené písničky Abby, které bych si doma už nikdy k poslechu nepustila! ()

Ajka1 odpad!

Ani nevím, kde začít: hloupoučký příběh, toporné herecké a pěvěcké výkony, otřesná choreografie (něco tak nezáživného se jen tak nevidí), o scénaři snad raději úplně pomlčím. Divím se, že do toho všechna ta známá jména vůbec šla. Do konce, který by snad i Esmeralda mohla závidět, jsem vydržela jen díky neustálému přeskakování hudebních pasáží. Věřím, že jako divadelní muzikál to může slavit úspěchy, jako film to bylo ovšem nesmírně blbé! Tu zlatou malinu by si zasloužil celý filmový štáb. Ani půl hvězdy z nostalgie. ()

RigorMortis

ABBA je klasika, no toto bol proste obyčajný letný film pre nenáročného diváka, ktorému sa šéfstvo zrejme snažilo dodať šťavu hercami ako Meryl Streepová, Pierce Brosnan a sympatická Amanda Seyfried. Keď to hodnotím s odstupom času, čo mi vlastne tento film dal okrem chvíľkového pocitu blaha a možno závisti kvôli prostrediu gréckeho raja? ()

N3O odpad!

Dokud jsem neviděl tenhle film, tak jsem skupinu ABBA měl rád. Teď je mi jich líto za tuhle urážku. ()

marek29

Film to sice není vůbec dobrej, ale hvězdičky, který dávám jsou za ABBU a její songy, který se neoposlouchají snad nikdy, Pierce Brosnana kterak zpívá. To není často k vidění. A i to bylo křečovitý, takže opět se vracím ke konstatování, že film je na hvězdu a songy na 5 a průměr 1 a 5 je 3 z 5 :) ()

VlastaFlaksa

Miluju Řecko, miluju Abbu a miluju tenhle film. Dokáže mě "dovolenkově" naladit už v zimních měsících, jednoduchý děj, skvělá muzika a nádherné řecké pobřeží mi úplně stačí k tomu, abych se už v lednu těšila na dovolenou. A doufám, že nějakýho blbce nenapadne natočit nějakou "trapnou dvojku". ()

Havala odpad!

To byl trošku přehmat ne? Stejná stupidita jako většina písniček od Abby. Je to pouze předražená Rosamunde Pilcher. ()

kubilov

Chtělo to docela odvahu přesunout skvělé písně od ABBA do jednoho prosluněného ostrůvku, dopravit tam stárnoucí hollywoodské hvězdy, doplnit je o nadějné mládí a nechat tam všechny jednoho přes druhého zpívat. Čekal jsem mnohem větší teror, ale muzikál mě velmi mile překvapil. Pravda, Zlatá malina pro Brosnana asi oprávněně, hold je pro každého ten skvělý agent s kamenným obličejem. Milé překvápko, vhodné na nudné večery k vyčištění hlavy. ()

Wooke

Pekná spomienka na ABBU, ktorej hudba bude žiť naveky. A páčilo sa mi to, pretože to bola veľmi dobrá oddychovka. ()

MFloyd odpad!

Moje hodnocení je tak nízké už jen proto, že nemám rád muzikály, jsou samozřejmě výjimky jako třeba Pomáda, ale Mamma Mia je přesně ten film, který nesnáším. U spousty scén mi bylo trapně, stále ječící báby, hrozně nazpívané písničky a naprosto dementní příběh. Musel jsem změnit z 1* na odpad... tenhle "film" si ho zaslouží. ()

Fenris 13

Mám rád Řecko. Mám rád Abbu. Mám rád Meryl, Colina, Pierce i Stellana. Ale dohromady tenhle koktejl nefunguje, leda jako molotovův. A to mám romanťárny moc rád. Body za krásné prostředí. ()

joelly01 odpad!

tohle leda tak splachnout a vztekle za tim trisknout deklem (ABBA se mi docela libi). Jen pro filmove masochisty. Cire peklo, rozsekalo me to vic nez Lidska stonozka (Cau, odchazim na terapii). ()

Další Mamma Mia! na cestě

Další Mamma Mia! na cestě

22.06.2020

Prince dostane muzikál

Prince dostane muzikál

04.12.2018

Studio Universal Pictures zakoupilo práva na některé z Princeových nejznámějších písní, které budou sloužit jako pozadí pro nový muzikál. Film se stylem přirovnává k Mamma Mia!. O ději zatím nejsou… (více)

Alenka v říši brutality

Alenka v říši brutality

24.02.2009

Zack Snyder nezahálí. Ještě ani neměli premiéru Strážci a on už v Sydney s týmem počítačových mágů stojících za Happy Feet pilně pracuje na animovaných Guardians of Ga´Hoole. A s delší dovolenou… (více)

Pokračování, kam se podíváš – 2. část

Pokračování, kam se podíváš – 2. část