Sophie, která žije se svou poněkud excentrickou matkou Donnou na malebném řeckém ostrůvku, kde vedou malý hotýlek, se bude vdávat. Vzala si do hlavy, že ji k oltáři musí vést otec, což je trochu problém, protože ho nezná. Dokonce ani její matka si není jistá, kdo by mohl být její biologický otec. Sophie ale objeví matčin starý deník, v němž se dočte, že Donna se v době jejího početí stýkala hned se třemi muži. A tak se je rozhodne pozvat na svatbu všechny tři v naději, že pravda nějak vyjde najevo. Do obřadu zbývá čtyřiadvacet hodin, během nich bude muset nevěsta najít toho pravého. Donna ale nemá o příjezdu tří připomínek hříchu mládí ani ponětí. (TV Nova)

geo311

Hned od začátku jsem měl pocit že scérnárista je starší žena a každou další minutu jsem si byl jistější že i v roli režiséra musí být ženská. A mám pocit, že jedině starší ženský se tenhle film bude líbit. Ale zpívající Pierce Brosnan mě pobavil :-) ()

Pitryx

Tak nějak nevím, komu to bylo primárně určeno. Vdávající se žena se chová jako kdyby jí bylo dvanáct... Hudba na začátku je zbytečně, kouskovaná, takže je fakt lépe poslechnout originál. V každém případě to má jedno plus, že i jiná generace mohla seznámit s hudbou našeho mládí, ovšem to je taky všechno. Doják na konci byl tedy naprosto zbytečný. Ale občas jsem se i zasmál. Takže při vší úctě k původní skupině ABBA více dát nemohu.20120923 9520/10411 ()

Minnie85

Písničky od ABBY jsou úžasné, ale to je jediné, co je na tomhle filmu fajn. Dějově je to o ničem, a když tam naběhne Pierce Brosnan, kterého má většina spojeného s Jamesem Bondem, a začne zpívat, je to opravdu šílenost. Na druhou stranu je to taková neškodná blbinka, že si to aspoň ty 3 hvězdičky zaslouží. ()

Blenny odpad!

Ten, kdo má alespoň trochhu rád ABBU, musí tuhle mrdku nenávidět. Hnůj by to byl i bez tý muziky a ta tu dostává slušně na prdel. Sračka ve všech směrech. ()

Dinsberg

Nejsem fanoušek ABBY ani Pierce Brosnana, ale Meryl Streep je skvělá v čemkoliv. I v montérkách a s vrtačkou v ruce. ()

Matt1223 odpad!

Hrůza ! Tento film mě opravdu odpuzuje svým humorem, který je nehorázně trapný a stupidní ale také hereckými výkony, které jsou víc než příšerné. ()

ostravak30

Je nutné být v tomto případě spravedlivý, což mi činí potíže, protože ABBU miluju. Ale upřímně, film jako takový nestojí za nic. Jako muzikál obstojí jen s největšími obtížemi. První, co tahá za uši je naprosto příšerný scénář. Děj někdy udává celou řadu nelogických věcí a splétá se opravdu podivným směrem. Ne všechny herecké výkony se navíc dají považovat za přesvědčivé, ale vzhledem ke kvalitnímu obsazení bych to viděl spíše na problém právě s již zmíněným scénářem. Hudba, to je pochopitelně kapitola sama o sobě. Na ní totiž celý film stojí a padá. A když spravedlnost, tak i v obráceném gardu. Právě je hudba je totiž u muzikálu v podstatě to nejdůležitější. Mnohem víc než samotný děj a někdy i dokonce i scénář, což je vidět i v některých jiných slavnějších muzikálech. Tak jako tak tři hvězdy jsou ale silně vydřené a hodnocení dvě a půl by asi bylo nejspravedlivější. Milovníci skupiny ABBA, podobně jako já, si přijdou na své a film je určen nejvíc právě pro ně, milovníci kvalitnějších filmů s kritikou nebudou šetřit a dá se říct, že docela oprávněně. ()

Tominni

Tak jasně, nedá se nic napsat o nějakém příběhu, je to potrhlá matka, potrhlá dcera před svatbou a tři potencionální tátové, kteří řeší, kdo odvede potencionální dceru k oltáři. Ale ono to propojení s ABBOU vlastně funguje opravdu dobře, takže zábavu film přinese a to je to hlavní. Samozřejmě, pokud nemáte rádi ABBU, tak se ani nekoukejte, ale ostatním film uteče velmi rychle. ()

PlayEasy

Sice celkem kýč, ale přece to jenom občas pobavilo a skvělé písničky naší oblíbené ABBY tenhle muzikál zachránili na zhruba průměrný film, který jsme si, ale bohužel neoblíbili a nikdy ani neoblíbíme, protože takové naivky úplně nemusíme a tohle to jenom potvrzuje. Bohužel nás tenhle muzikál moc nechytil. 55% ()

l.enik.c

Miluju ten film. Milovala jsem ho v patnácti a miluju ho pořád stejně i v pětadvaceti, po asi dvacátém shlédnutí, kdy jsem šťastně vdaná, vedu spokojený život a přesto ta romantika, idylka a sen si něco takového prožít, člověk se v půlce ledna začne opravdu těšit na léto, v létě má zase chuť vyrazit ven a něco prožít... Prostě pecka. A jooo, přiznávám, miluju muzikály, miluju Řecko, miluju Colina Firtha (škoda že neměl více pěveckého prostoru, jinak ale nejmilejší postava), ABBA je prostě nadčasová... takže to asi bude mít taky svůj vliv :D Tady prostě nejde řešit stupidní detaily. ()

AgnesDee

Jsem z tohoto filmu dost rozpolcená. Na jednu stranu se to odehrává v mém oblíbeném Řecku a tím pádem vypadají lokace a krajina nádherně. Na druhou stranu tu je ABBA, kterou upřímně nemám ráda. Příběh jako takový je obyčejná romantická zápletka - která by se dala napsat trochu líp. Na některé charaktery se tak trochu zapomíná, jiné nejsou dostatečně zapojeny, i když důležitost jejich existence předurčuje k jinému zacházení. A pak je tu "humor", který se nevyskytuje v dialozích - dokonce bych opomenula privátní situaci - ale v tom, jak se postavy chovají. Upřímně, jejich chování je občas takový cringe, až jsem se popadala za břicho, jaký to je cringe. A opravdu nevím, jestli to myslím v pozitivním nebo negativním slova smyslu. ()

cinema_cz

Lehkost a věru prázdninový uvolněnost, jež film provázejí, se ideálně odvozují i od řeckých exteriérů. Letní bláznovství, funkční v shakespearovských komediích, se tu zúročuje beze zbytku a celý film de facto podmiňuje. Dosti podstatně by filmu prospěla o čtvrthodinu kratší metráž, ve druhé části má poněkud problémy s rytmem a vedle svižného verbálního humoru tu bohužel přežívají i banálně "velké pravdy". 80 % (Iva Hejlíčková, Ci 08/2008, str. 30) ()

JosefTomas

Vlastně je to docela ok. Žádné velké akce se nekonají a primitivní děj slouží jen k tomu, aby se do něj nakomponovali ty největší hity skupiny ABBA. A já s tím v zásadě nemám problém, jen škoda, že většina postav mi byla značně nesympatická a nehrát je mí oblíbení herci, asi bych to protrpěl stěží. Nehledě na to, že většina z nich ani neumí pořádně zpívat a dobrá polovina nemá ani co hrát, ale víceméně to funguje jako nenáročná pohodovka na večer. Jen už to znovu vidět nepotřebuji, protože krom těch písní (které si pustím od samotné kapely) k tomu nemám moc pádný důvod. ()

liquuid

Já si nemůžu pomoct, ale na tom není nic zajímavý. Bude to z mé strany určitě generační důvod a muzikálový důvod. Není to můj šálek kávy. ()

DJ Kritik

Muzikál, ktorý ma dostal. Mám rád ABBU a tanečné kreácie hercov a ich spev ma uchvátil. Takto Pierce Brosnan je ako spevák slabší kus, ale v tomto filme to sedí. Musím povedať, že české divadelné spracovanie s Helenou Vonráčkovou bolo úchvatné. ()

Další Mamma Mia! na cestě

Další Mamma Mia! na cestě

22.06.2020

Prince dostane muzikál

Prince dostane muzikál

04.12.2018

Studio Universal Pictures zakoupilo práva na některé z Princeových nejznámějších písní, které budou sloužit jako pozadí pro nový muzikál. Film se stylem přirovnává k Mamma Mia!. O ději zatím nejsou… (více)

Alenka v říši brutality

Alenka v říši brutality

24.02.2009

Zack Snyder nezahálí. Ještě ani neměli premiéru Strážci a on už v Sydney s týmem počítačových mágů stojících za Happy Feet pilně pracuje na animovaných Guardians of Ga´Hoole. A s delší dovolenou… (více)

Pokračování, kam se podíváš – 2. část

Pokračování, kam se podíváš – 2. část