Honza a Jirka jsou dva velkoměstem zkažení podvodníčci, kterým se příliš nedaří. Na pokusu o prodej cizího bytu sice vydělají třicet tisíc, ty však vzápětí ztratí, když se musí dát na útěk před dvojicí policistů. Začíná jim hořet půda pod nohama, protože muži zákona znají jejich totožnost a zatčení je otázkou času. Honza ještě získá podvodem letenky, a pak se oba vydají na jižní Moravu, aby se ukryli u dědy Honzy, který má rozlehlé vinice. Honza mu daruje letenku do Argentiny a slíbí, že pohlídá vinici před špačky, nehodami i zloději. Krátce nato se seznámí s místním vinařem Michalicou, otcem sympatické Kláry. Navštíví je soused Kozderka, který nabídne milion za dědův vinohrad. Klukům se nápad líbí, ale rozhodnou se nejprve zkusit štěstí u Michalici. Honza se znovu setká s Klárou, která se mu líbí čím dál víc. Má to však háček, protože dívka chodí s majitelem penzionu Kájou. Navíc se objeví pražští policisté... (TV Nova)

otík

Na to, že je to prvotina režiséra Bařiny, klobouk dolů. Nejde sice o nic jiného než českou verzi amerického Dobrého ročníku, to nic ovšem nemění na faktu, že jsem se v kině velmi dobře bavil, viděl krásné scény z mé rodné moravské hroudy a dostal chuť procestoval jihomoravské vinné stezky na kole. A vůbec nevadí, že Langmajer je přitroublý snad až moc, Postránecký přeci jen zbytečně sprostý, Táborský příšerně podlézavý a Matonoha tradičně trapný. Tady jde především o lásku k vínu, a ta je tu ukázána v dobrém světle, což jako bodrý Moravák oceňuji. Tuto povedenou komedii si však nejlépe člověk vychutná ve společnosti vína a dobrého sýru. Bon apetite. ()

Radiq

Trošku klišoidní, přesto jsem se tam dvakrát třikrát upřímně zasmál. No ale to je celkem málo, že. Jde vidět, že produkce Novy nikdy nebude stát na to. Našlo se tam totiž hodně dost podělanejch situací. Nevěděl jsem, že Jirka Langmajer má bráchu, ale nemusel jsem čumět do titulků, protože to bylo poznat z jeho podobnýho zjevu a stejnýho hlasu. ()

okkac

Byl jsem sám sebou překvapen, že se mi to docela dost líbilo a to jsem hlavně pivař. Jediné co o víně vím, že je červené a bílé. A konečně jsem pochopil to uctívání Voříškové některými uživateli. Možná taky začnu. :-) 7/10 P.S. Akorát jsem musel při hodnocení přimhouřit obě oči, protože pararel se Scottovým Dobrým ročníkem je zde víc, než je zdrávo. Jinak by to bylo o bodík míň. ()

tom88

Jednoducho natočený filmík, ktorý si svojich fanúšikov určite nájde, ale kŕčovitosť a amatérskosť mi nedovolí hodnotiť vyššie. Na komédiu je to príliš málo vtipné a niektoré vtipy sú moc kŕčovité, teda len také pokusy o úsmev. Dej nie je moc pestrý, ale našťastie moc nenudil, aj keď miestami som začínal mať toho po krk. Zopár záberov je pekných, ale kamera celkovo zaostáva. Potešil pekný, citlivý, podmanivý soundtrack. 45% ()

MJMilan odpad!

Kdo dá nad dvě hvězdičky, asi na Moravě v životě nebyl, nebo je čistokrevný Pražák. Ono těžko zahraje Čech Moraváka a v Praze nebo v Plzni si možná o Moravákách myslí, že každé jejich druhé slovo je "kurva". Kdyby se tohoto námětu ujali třeba Brňáci, myslím že by to vypadalo o chlup líp. ()

tomeek

Jedním okem tam, druhým ven. Strašlivě zidealizovaný pohled na Moravu. Nevím proč v očích tvůrců vypadá moravská vesnice jako skanzen z pravěku. Záběry krásné, ale vypadá to jak reklama na čejkovické Templářské sklepy. Obsazení nemoravských herců do rolí Moraváků je rouhání. Měli by natočit film o tom, kolik práce takový vinohrad potřebuje, a ne jen popíjení vína a jezení hroznů. Bobulí. ()

Safenat

Ideální film na volný večer. Příběh nijak zvlášť originální, ale také ne hloupý a už vůbec ne nudný. Hlavně kvůli prostředí moravských vinic a vína dávám čtyři hvězdy. ()

bartias

Tož to ti byla békovina! Aneb pražská představa o Jižní Moravě včetně jednoho echt místního vinaře, kterého špatně hraje Postránecký neustále opakující polsko-ostravské "pomocné slůvko" kurva. Hádek má být roztomilým podvodníčkem, ale je otravným blbcem. Mladý Langmajer má být jeho zdivočelým kamarádem, ale je nesnesitelným debilem. Voříšková má být pěkná a pěkná taky je, ale nic víc. Stupidní moudra vylézají z otřepaných dialogů. Vyšly jedině pohlednicové záběry na Pálavu. No kurva. ()

Mona07

Tohle opravdu není můj šálek čaje. . . Situace nevěrohodné, humor násilný. . . Film "zachránily" záběry z mého rodného bydliště a míst, na které mám nostalgické vzpomínky. . . 5/10 ()

Jirgen

Vynikající český film u kterého jsem se velice bavil obzvlášť nad kámošem Jirkou ten doslova perlil. Opravdu hned bych tam odjel taky :) Jen si užívat a opíjet se ... Další kladná stránka tohohle filmu rozhodně krásná Tereza Voříšková, škoda jen že nepoodhalila více ze své krásy, ale pánská část publika byla určitě potěšena :) A prostě celý film do sebe zapadl tak že mě velice překvapil a nezbývá než o ohodnotit velice kladně... Takovýhle nových českých komedií bych uvítal více v současné době snad můžu vsázej jen na Ivana Trojana, který je pro mě jeden s nejoblíbenějších českých herců, ale Kryštof Hádek má určitě také budoucnost o čemž jsem se přesvědčil v Tobruku a teď také v Bobulích. ()

Doudis19

Schéma zřejmě trochu okoukané od oscarové Bokovky. Pražský podvodníček Kryštof Hádek utíká spolu s kolegou z oboru na Moravu, kde chtějí koštovat víno i krásy života. Nějak jim to ale nejde, vtipy se jim mooc nedaří, o romantiku se pokoušejí marně a jejich příběh je prostě nuda, nuda, šeď, šeď. Nezajímavý děj se snaží oživit ještě nezajímavější postavičky, které se zjeví, zase zmizí - nepobaví ani omylem. Doufám že nejsem sám kdo se u další ČESKÉ "komedie" nebavil.. 40% ()

chelseaman22

Hmmm, není nic lepšího, než se v dusném létě uchýlit do kinosálu, pít třešňovou Coca-Colu a dívat se na českou pohodovou komedii. Komedii plnou vína, krásné moravské krajiny a jedné lásky. A konečně hudba dodává celému filmu na jiskře. 75% ()

Charlizee

Ano, je fakt, že opravdovou poezii ve snímku nenajdeme. Přesto Bobule pohladí a vtáhnou do nezaměnitelné atmosféry jižní Moravy. Já, jakožto rodačka z Mikulovska, jsem navíc potěšena, že se konečně našel někdo, kdo si na náš koutek země vzpomněl a zprostředkoval malebnost zdejšího kraje skrze filmové plátno. Vinobraní sice není ani z poloviny tak idylické, jak to zde vypadá a ani zdaleka po jedné cestě nepotkáte tolik památek (např. Kolonáda je nad Valticemi, zatímco kostelík "na vodě" je pozůstatek Mušova - což je cca 50 km od sebe, přesto je hrdina míjí v rámci jedné cesty plynule jednu vedle druhé:-), i tak ale film splnil, podle mého, svůj účel a na mě zapůsobil jako jedna z nejzdařilejších letních romancí vůbec. ()

pytlák

Příjemná, ale opravdu příjemná komedie. Možná že se nebudete smát na celé kolo, možná že se vám to chvílemi bude zdát laciné, možná kýčovité, ale úsměv vám ze rtů nesleze po celou délku stopáže a to se sakra cení. ()

Ivush

Komedie?Já jsem v kině úplně žasla, jak se kolem mě dospělí smáli tomu, že má jedna z postav pomočené kalhoty. Hahhahahahahahahahhahahha...Hm, vrchol českého humoru? Na mě to působilo, že se člověk za kamerou snažil o umělecké záběry, které mi ale často připadaly úplně pitomé. No teda pardon, ale já nevim, co na tom filmu vidíte. Já dávám dvě ** za ten začátek, pak už to to bylo jen horší a horší. ()

Zemřel herec Jan Skopeček

Zemřel herec Jan Skopeček