Honza a Jirka jsou dva velkoměstem zkažení podvodníčci, kterým se příliš nedaří. Na pokusu o prodej cizího bytu sice vydělají třicet tisíc, ty však vzápětí ztratí, když se musí dát na útěk před dvojicí policistů. Začíná jim hořet půda pod nohama, protože muži zákona znají jejich totožnost a zatčení je otázkou času. Honza ještě získá podvodem letenky, a pak se oba vydají na jižní Moravu, aby se ukryli u dědy Honzy, který má rozlehlé vinice. Honza mu daruje letenku do Argentiny a slíbí, že pohlídá vinici před špačky, nehodami i zloději. Krátce nato se seznámí s místním vinařem Michalicou, otcem sympatické Kláry. Navštíví je soused Kozderka, který nabídne milion za dědův vinohrad. Klukům se nápad líbí, ale rozhodnou se nejprve zkusit štěstí u Michalici. Honza se znovu setká s Klárou, která se mu líbí čím dál víc. Má to však háček, protože dívka chodí s majitelem penzionu Kájou. Navíc se objeví pražští policisté... (TV Nova)

Mrkvič

Příjemný film, který časem zraje jako víno. Ze začátku je to o ničem, nad vodou ho drží jen Hádek. Vedle něj Langmajer působí strašně nezúčastněně. hodně mě tam naopak potěšili Postránecký, který je skvělý snad ve všem, a Vořísková, která tady sice nic moc,ale zase je nádherná. No a debutant Bařina. Ten měl v ruce podle mě na české poměry hodně nadprůměrný materiál, ale u spousty vtipů je cítit, že by jste se jim mohli mnohem více smát, ale tak nějak tam vždy něco chybí. Aspoň že ti dva policajti se povedli. ()

bubun

Nepřišlo mi to tak hrozný. Ale možná to bude tím, že jsem to čekala tisíckrát horší. (A ani mi nevadilo "mírné" kopírování Dobrého ročníku.) ()

dvopet odpad!

Má vůbec smysl říkat že všechno na tomhle filmu je špatně ... ? MÁ! A to je víceméně všechno co potřebujete vědět. Více času s tím utrácet nehodlám. ()

capák

Tenhle film má jednu obrovskou výhodu. I když dějově a herecky (Hádek mi občas svým projevem připomínal Kotka) není nijak přesvědčivý a některé scény (obzvlášť ty, kde se to hemží blbýma policajtama) jsou vcelku trapné, ta atmosféra slunnýho léta, dobrýho vína a pohody umocněná leteckými záběry moravské krajiny vás spolehlivě dostane a přebije všechny jeho nedostatky. Mě přinutil uprostřed hnusnýho podzimu zavzpomínat na krásný prochlastaný prázdniny a nostalgie tak byla o to větší. Netušil jsem, že sobotní večer na nově se dá strávit takhle příjemně, i když znova říkám - film kromě téhle příjemné vinařské atmosféry nemá moc co nabídnout a spoustu lidí asi neosloví. P.S.: Tereza Voříšková, která je mimochodem moc pěkná holka, na plakátu k filmu vypadá trochu jako Keira Knightley. ()

Belbo

Tomáš Bařina není Ridley Scott a Bobule nejsou Dobrý ročník. Ale když jde natočit elegance Francie, proč by nešlo spichnout pohodářství jihu Moravy. Čtyři jsou možná moc, ale kdo nepije nepochopí, víno došlo, hlava bolí. ()

DivX

CHYBA VE FILMU: Když Honza vztahuje policajty kteří jsou v bezvědomí ze sklepa, tak s nimi spadne před dům. Zajímavé je, že jeden s policajtů už má kolena špinavé od hlíny, ale přitom teprve padá na kolena. Jde vidět, že scénu točili vícekrát. ()

Mirokukii

Ta jižní Morava, je jistě krásná zem... Vtipná a svěží komedie. Hlavní postava, je bohužel naprostý idiot, který si mé simpatie ani trochu nezískal, ale získal srdce krásné Terezky, a to je v tomhle filmu to hlavní. 70 % ()

karlik4801

Prostě česká klasa bez špetky sebe úcty. Ale když to porovnám s dalšími dvaceti českými snímky, tu hvězdičku dát musím. Nechápu proč se točí bezduché filmy, které nemají nijak oslnivý děj. Jde v tom poznat zbytečnost. Scény jsou pomalé a za každou chvíli nudí. ()

Sfinkter

Bobule nemají výjimečnou režii ani scénář - mají však velmi dobré herecké výkony (první film, kde se mi naplno líbil Kryštof Hádek!) a nezvykle poetickou atmosféru. Tu v českých filmech moc nevídáme a děj je navíc z moravy - to samo o sobě zajišťuje hvězdu navíc. ()

Tyny

Kolem bobulí dělal každý fóry jak je to skvělý film a ať se na něj také podívám. Tenkrát dávali premiéru v televizi a já jsem se na truc šla kouknout a až na pár dobrých hlášek film prakticky o ničem. Česko je na tom s filmy čím dál hůř a já se bojím, co přijde příště. Jednu hvězdičku si zaslouží Postránecký a jednu těch pár povedených vtipů, které mně dovedli rozesmát. Díky bože za ně. ()

Ryuuhei

Navyšuji hodnocení, protože Bobule na mě zkrátka působí strašně dobrým dojmem. Děj to nemá kdo ví jak geniální, vše je takové praštěné, odlehčené... ale není o tom právě tento film? Navzdory tomu uznávám i to melancholické podkreslení, které skvěle nabere obrátky hlavně v samotném závěru. Dovolím si tedy 5% přidat navrch. 75% ()

Lachtaan

Skvělá odpočinková komedie s dost možná nejpříjemnějším obsazením, co se novodobých českých komedií týče. Tereza Voříšková tady byla nesmírně sexy. ()

_DAVE_

Velice slušný debut, typická oddychovka na letní večer. Přiznám se, že 90% pozornosti na mě strhnula Tereza Voříšková. Ne že by hrála nějakou první ligu, ale tak nějak mě dokonale uzemnila :-) Jednu hvězdu ale jednoznačně stahuji za trapný "Novácký" konec, hodně lacinné. ()

Toto

Jedna * za kásny moravský kraj a Lubomíra Lipského st. Inak dej predvídateľný, hlavní dvaja hrdinovia nesympatickí, policajti...Nuda,nuda,nuda. ()

Jazzzz

Místy velmi vtipné, staří dobří herci dodávají filmu jakýsi nádech klasiky, ale bohužel to není dost aby se to ke klasice zařadilo. Tereza Voříšková - hmmm... Kdo že to je? Nemusela by z ní být špatná hérečka.. V tomhle filmu se mi opravdu líbila - možná i díky roli kterou hraje - takovou milou hodnou moravanku... :-) Ale v kroji jí to teda neslušelo vůbec... ()

Houp

Dávám zatím s rezervou 4 hvězdy, ale pokud se bude líbit i na druhé shlédnutí, možná si zaslouží pět. Výborně jsem se bavil, krásné záběry na moravskou krajinu a hudba se sice opakovala, ale mně se líbila.. prostě velmi milé české překvapení. ()

Endyis

Kde proboha na tomhle filmu bylo něco nového, nějaký nápad, něco, co by člověka, zaujalo, nebo alespoň usadilo do křesla. Kde vybočoval z té řady současných filmů alespoň něčím. Kdy tam došlo k pořádně vystavěnému konfliktu, kde je něco, co bych mohl ocenit. Pár pěkných obrázků, "nahé tělo" Terezy Voříškové či plochý sentimentální příběh. Herecké výkony jsou rovněž slabé. Nu nevím, nenalézám na tom nic. Vší silou to vypotí tu jednu hvězdičku a asi 20%... Filmy tohodle jsou prostě pro mě zbytečné plejtvání materiálem (kolik už podobných věcí má naše kinematografie natočených a to alespoň některé z nich mají hlavu a patu) Ps: závěrem musím konstatovat, že jsem krátce po bobulích viděl úžasnou Hru o Jablko... Jak velikánský kontrast kvality, pohledu a filmové odvahy... ()

Cushing

Pražáci šli na maškarní převelečený za Moraváky. Víno teklo, burčák bouchal, ale byla sranda? Trochu kupodivu jo, i když to drsný divák nerad přiznává. Dvojku by asi nevydejchal, ale jedničku vydejchal asi jako dvojku průměrnýho ryzlinku se zajímavou kyselinkou. Jasně, je to zbytečná pakárna, ale to jsou třeba pozdní veledíla takové Alice Nellis taky (Tajnosti -- týž rok vzniku jako tohle). Mohlo by být mnohem líp, ale i hůř. ()

Zemřel herec Jan Skopeček

Zemřel herec Jan Skopeček