Honza a Jirka jsou dva velkoměstem zkažení podvodníčci, kterým se příliš nedaří. Na pokusu o prodej cizího bytu sice vydělají třicet tisíc, ty však vzápětí ztratí, když se musí dát na útěk před dvojicí policistů. Začíná jim hořet půda pod nohama, protože muži zákona znají jejich totožnost a zatčení je otázkou času. Honza ještě získá podvodem letenky, a pak se oba vydají na jižní Moravu, aby se ukryli u dědy Honzy, který má rozlehlé vinice. Honza mu daruje letenku do Argentiny a slíbí, že pohlídá vinici před špačky, nehodami i zloději. Krátce nato se seznámí s místním vinařem Michalicou, otcem sympatické Kláry. Navštíví je soused Kozderka, který nabídne milion za dědův vinohrad. Klukům se nápad líbí, ale rozhodnou se nejprve zkusit štěstí u Michalici. Honza se znovu setká s Klárou, která se mu líbí čím dál víc. Má to však háček, protože dívka chodí s majitelem penzionu Kájou. Navíc se objeví pražští policisté... (TV Nova)

Zdeňka

Ještě nejsme ve fázi, kdy by jsme museli říct, že Češi neumějí točit dobré filmy. Jsme dobrý:-) Film Bobule je jeden z nejpohodovějších, který máme. Není to naštěstí taková ta komedie, kdy Vás herci svými trapnými pokusy nutí smát se tak, aby Vám puklo břicho, ale humor je opravdu nenásilný, pokud chcete tak se smějete a naopak. Já sice jsem z Moravy, ale určitě být nemusíte, aby se Vám to líbilo;-) P.S. Holky hlavně si nezapomeňte dát po ránu skleničku bílého... ()

Master19

Místy mi to připomínalo Kameňák - vršení vtipů jeden na druhý bez ladu a skladu, místy se mi kýčem křivila ústa a místy jsem se bavil. Protože ale snad ani tvůrci nehodlali tímto filmem provést zlomový počin české kinematografie, přidávám třetí hvězdičku, ale velkého zájmu o opětovné shlédnutí u mě nehledejte. ()

Schobul

Ubohý reklamní leták na Jižní Moravu, vinice a LVA. Tož toto se fakt može líbit akorát pobůchaným pražákom ;-) ()

dANo

Mierne nadpriemerný filmík o víne, podvodoch a o hľadaní svojho miesta v spoločnosti... Osobne by som dal najradšej 3 a 1/2*, ale hlavne kvôli sympatickej Tereze Voříškovej som pristúpil k zaokrúhleniu smerom nahor. :o) Ale pravda je, že som sa pár krát aj dobre pobavil (asi najlepšia bola scéna s burčiakom v aute:), takže prevládal skôr ten dobrý pocit po zhliadnutí tohto filmu. Treba však povedať, že sem tam som mal aj dosť zlý pocit z niektorých hercov (policajti, ale aj obaja mladí podvodníci), ako aj z poniektorých starých vtipov, ktoré boli vo filme použité. ()

Tomesh

Nechutná vykradačka Dobrého ročníku a Chyť mě, když to dokážeš.. Hvězdičku za Terezku Voříškovou, kterou shledávám velice atraktivní a druhá za Atentát.. ()

zdenny

No smál jsem se jako blázen. Toto mi stačí k hodnocení čtyřma hvězdama - mít z filmu dobrý pocit a zážitek. Mám to nějak "objektivně" řešit? Nestačí, když jsem se fakt bavil? A co víc, filmy z vinařských oblastí a o vínu a s vínem mám hrozně rád. Hádek mi sice moc sympatický není, ale co naplat. Langmajer byl zase roztomilý pitomec. Takže chvílemi mi to připadalo jako Blbý a blbější po česku. A dejte pozor: "Opilý řidič - veselý vrah". ()

Tomatáš

Romantická, letní komedie, kde se ze zlobivého chlapečka stává věrný, zamilovaný "hrdina"...Na první pohled typické, neoriginální!Na druhou stranu...krásná Morava, český film, zajímaví (nepříliš známí) herci, a Atentát od Kryštofa...4 hvězdy! ()

Brandon

Tož kdyby blbosť nadnášala. Škoda mluvit, pravdou je, že se mi připomněl letošní červený burčáček z domácího sklípku. Sladké letní pohlazení. ()

Millanium

Příjemná česká letní komedie z moravských vinic. Hezký dojem z filmu bohužel kazí trochu přeidealizovaný závěr. Ideální jako oddechový film 65% ()

Compadre

Už ani nepamatuju, kdy jsem se naposled u českého filmu tak pobavil. Podobný pocit jako z Bobulí jsem měl naposled u Dobrého ročníku s Russellem Crowem (ony jsou si taky oba filmy hodně moc podobný) - pohodová komedie s velmi sympatickou letní atmosférou (k čemuž hodně přispěl kameraman, kterej z moravský krajiny vymáčk co moh..), správně vybranou hudbou i herci, kteří byli bez výjimky skvělí. Trochu jsem se obával role Lukáše Langmajera, kterýho jsem předtím nikdy neviděl a věděl jsem jen to, že je to hroznej rebel...ale taky v pohodě :-), a pak hlavně teda Tereza Voříšková - to je pro mě objev číslo jedna...úplně nádherná ženská...takže hodně povedený **** a m8m velkou radost, že takovéhle komedie stále ještě dokážem udělat.. ()

SkyHawk

Příjemné pokoukání na odreagování. Sice celkem ohraný scénář, ale krásné prostředí moravských vinic to vyvažuje. Některé povedené vtípky a sympatické postavy. Budete se u filmu bavit ;-).. ()

Tereza666 odpad!

No jistě co můžeme očekávat od českého filmu. Další trpaný film. Hrozný nesympatický Kryštof Hádek. Hrůza! ()

Timak

Po dlouhé době opravdu český film. Žádná snaha o amerikanismy - hezky česky. Přesně jako v Pelíškách. Do dokonalosti tomu něco malinko chybělo. Konec byl zbytečně relativně šťastnej. Mělo to skončit před těma titulkama a bylo by to za rovných 5*. Jsem upřímně zvědavej na druhý díl. Snad tam bude více krásných Moravských holek =) Dobrá práce, palec nahoru ()

sskrblik

Docela příjemná komedie o chlastání vína. Postránecký sice nefiguruje jako typický moravák, protože tak se u nás nemluví, ale není to špatná komedie. Zlatej střed. ()

lucascus

Film, který miluje víno. Bohužel však neprorazil průměrnost českých moderních komedií. Nepotěší, neurazí. (nebo spíš potěší Hádek s Langmajerem a krásnou Voříškovou, urazí pokulhávající scénář a ne moc dobrá režie). Ale k dobrému vínku je to ideální kulisa. ()

VasaX

Prázdný, hloupý a o ničem. Pohádka o víně a o napraveném podvodníčkovi (který stejně ani neuměl pořádně podvádět). Je to komedie, která vkládá až absurdní prvky (nejočividnější výsměch policii, ale i další...), které rozhazují již tak dost kývající se koncept. Nikdo z herců mě tam nebavil, snad až na Lipského. Za mě dost slabé, plytké až hloupé, a v principu i smutně nezábavné. ()

Sany33

Príbeh: Aby ušiel pred svojim starým životom uchýli sa k rodine na Moravu. Herecké obsadenie: Kryštof Hádek je asi najhoršie obsadený herec v hlavnej úlohe. Ohavný tvárový prejav, zlá artikulácia a proste som mu to nežral. Prevedenie: Toto je najsilnejšia kategória, ktorú hodnotím najkladnejšie na celom filme. Pretože Morava a celkovo východné Čechy sú nádherný kraj s najlepšími ľuďmi. Pocity: Celé to v Honzovom prevedení pôsobilo silene a tak som si film nevedel dostatočne užiť a celý potenciál toho miesta a celkovej zápletky sa stráca do zabudnutia. Pridaná hodnota: Neprial som to hlavnému hrdinovi. V tom to asi celé tkvie. Tereza Ramba sa mi k nemu jednoducho nehodí. Ide o jednu z herečiek s najväčším sexappealom a preto mi táto dvojica pripadala umelo vytvorená. 55% ()

Zemřel herec Jan Skopeček

Zemřel herec Jan Skopeček