Je podzim a 16tiletá minnesotská školačka Juno náhle zjišťuje, že je těhotná. Otcem dítěte je její nejlepší kamarád Bleeker. V čekárně interrupční kliniky se svérázná Juno rozhodne, že dítě porodí a předá k adopci. Rodinu si však vybere sama. Se svým plánem se svěří otci i nevlastní matce a pak už nerušeně pokračuje ve školní docházce. Zvolený adoptivní pár patří ke zbohatlíkům, ona je upjatá puntičkářka, on pohodář. Juno za nimi zajede, podepíší dohodu a život jde dál. Podaří se Juno splnit plán, který si stanovila? A co na to všechno říká Bleeker? (Filmbox)

Kvasekus

Vtipná oddechová věc s velkou dávkou ironie, ale s někdy až přehnanou dávkou. Místy až někdy klasická atmosféra teenagerovských amerických happyendovských komedií mi teda vadila, stejně tak jako přehnaně chytrá a cool šestnáctiletá holka. Soundtrack je skvělej, ale Dario Argento neni král hororů!:-) ()

ljukyljuk

Občas vtipné, občas smutné, veľmi milé, ale hlavne maximálne úprimné a uveriteľné. Ani sa nedivím tej nominácii na Oscara pre Ellen Page ()

josieaddms

Oddychový film! Herci všichni dobří, nikdo nikoho nepřekrýval, každý vyčníval a tak se povedl udělat celkem jednoduchý příběh obyčejné holky jako komplikovaně zábavný film o životě, dospívání a tak trochu osamělosti a zoufalství. Spíš jde o to jak je to podané, než co to podává. Líbilo se mi to v určitých hranicích nelíbivosti. ()

Doski

Milé překvapení a kouzelné prostředí díky mladé, někdy hezky nepatřičné, mamině Juno, hezké hudbě, ročním obdobím a běžeckému klubu. Trouba ''TicTac'' Bleeker je taky dobrej. Dobře zpracované a podané prostředí situace 'jak na to' mezi mladou a nechtěnou matkou a adoptivními rodiči. 80% ()

Homer.p

Neuvěřitelná sračka. Nesympatičtí herci, v čele samozřejmě s "úchvatným" Michaelem Cerou. Ne, prostě neuvěřím tomu, že zrovna o takové monstrum může vůbec nějaká slečna stát. Jediným plusem tohoto tragického filmu je Jennifer Garner, protože té, zde předvedená, civilní podoba opravdu nesmírně sluší. A to ve všech směrech, Oscar za scénář pro tento film je pro mne další z mnoha záhad ve světě filmu. Navíc, když porazil skvělý Ratatouille, nechápu. Jason Reitman je pro mne nejvíce protěžovaný (jeho fotr musí mít asi opravdu velký vliv, když někdo dá tomuhle hovadu peníze, aby mohl natočit film) a přehnaně vychvalovaný režisér všech dob. Praktický každý jeho nový film je naprostá sračka. ()

Dartdevil

Dobrý film o jednom dospívání. Z postav jednoznačně vede otec, který byl prostě cool. Někde tady v komentářích jsem narazil na poznámku, že Juno "nadává na hodiny sexuální výchovy, aby se následně vyspala s "vysněným sportovcem"". Tak to mě teda poser, jestli je v tomhle filmu Paulie typicky americký středoškolský "vysněný sportovec". ()

Blacki

Příjemný film, který mě překvapil svou hloubkou. Nečekejte žádný spletitý děj. Pro mě je to malý film a o velkých věcech. ()

pagacova

Poměrně závažné téma pojaté s úžasnou lehkostí, humorem i logikou. Tenhle film je pro mě prototypem ideálního snímku - má myšlenku, popisuje věrně prostředí, má prokreslenou hlavní postavu a je zajímavě natočený. Tenhle film už jsem viděla minimálně desetkrát, ale určitě ne naposled. ()

007.

Juno je nezáživný film, komedie to rozhodně není, za 45 minut jsem se ani nezasmál. Juno se na svůj věk až moc vyzná v adoptivní péči a tenhle druh holek mi není sympatický.40% ()

sybille

Neobyčajne milý príbeh o tom ako rýchlo sa môžu veci skomplikovať a aké lahké sa zdá byť hladanie riešenia. Juno je skvelý film s trpko-sladkým koncom plný smiešnych ale aj vážnych momentov v živte. Potleskuhodný výkon Ellen Paga v hlavnej úlohe len dotvára celkový dojem spolu s milým soundtrackom... ♪you are part time lover and full time friend...♪ 95% ()

ER

Citlivě vykreslená " tvrďačka" Juno v podání E.Page dokáže pobavit, zaujmout a poučit. To vše v příjemném kabátku příběhu o otěhotnění a partnerských vztazích. Už jenom scéna,kdy Juno oznamuje své těhotenství (má 16 let) a otec si spokojeně zahláškuje.: hlavně,že nejde o drogy", Vás příjemně naladí a hned se na svět dívek začnete dívat o něco více chápavěji. ()

bono22vox

Originálnější tragikomedii o starostech s dospíváním jste zaručeně ještě neviděli. A kdyby byl Woody Allen zbouchnutá středoškolačka, byl by asi podobně vtipný a okouzlující jako Juno... ()

GoldHair

Nečekala jsem, že mě ten film bude tak bavit. Suprovej příběh a Juno.. úžasná postava, která si získá snad každého. 5* ()

balcazar

Ničím výnimočné a zaujímavé. Humor, prostredie a postavy si ma nezískali. Vyslovene neurazilo, no viackrát si to asi nepustím. ()

Mouchal

Juno je prostě puberťačka jak se patří. Sympatická, s milým úsměvem, hodně trhlá a má celý svět u zádele, takže to, že jí její (skoro) kluk "přiložil do kamen" ji rozhodně nemůže rozhodit. Už začátek (skvělá úvodní kreslená scéna), kdy Juno prochází parkem s pětilitrovou nádobou limči a s pohodovým výrazem ve tváří nám leccos napoví. A to hlavně to, že se nejedná o běžnou "uťáplou" či histerickou dilinku, kterou dnes můžeme nalézt na každém rohu. Ne, Juno je jiná. Juno kouká na staré horory, poslouchá vytříbenou starou muziku a sem tam zavolá ze svého hamburgerfounu. Jo a momentálně řeší, co se svou plnou dělohou. Potrat nepřipadá v úvahu už jen díky přesvědčivé řeči jedné z jejích spolužaček (Fingernails!) a proto si Juno vybírá adoptivní rodiče, přičemž nalezne pár, z kterého úplně září typičnost amerického druhu. Pro úřady si hrají na nejúžasnější páreček, mají úžasně velký barák, kopu krámů a komiks s těhotnou superhrdinkou, ale ve skutečnosti to jsou už jen vyhořelí manželé, kteří se hádají o tom, jestli pokojík pro jejich nastávající dítě mají vymalovat žlutou nebo žlutou. V čem Juno ale boduje fantasticky je vytvoření světu, který se nebere úplně vážně a lidé berou věci s nadhledem (klidnější rodiče než ty Juny/Juna(?) opravdu neznám). V tom je Juno geniální a pro mě je to tím pádem jeden z nejmilejších a nejpříjemnějších filmů poslední doby. Jen škoda, že Michael Cera nebyl tolik využitý, ale i tak jeho zářivě žluté trenýrky udělaly svou práci. Ellen Page je holt klasa (Cera jakbysmet, když zaběhne rekord bez jakéhokoliv zadýchání). 85% ()

neo93

Velmi příjemný a milý snímek. Příběh vypráví o jedné takové normální pohodové holce se jménem Juno, která jednoduše otěhotní. Sledujeme ji ve všech čtyřech ročních obdobích, od doby, kdy se tento fakt dozvídá a rozhoduje se, co s tím udělá, přes její samotný tělesný vývoj, až do okamžiku porodu a přenechání dítěte adoptivním rodičům, které si osobně vybrala. Celé se to nese v poklidném a úsměvném duchu, jako by se nic nedělo a těhotenství je tu podáno jako něco, co se vlastně jen tak doslova vyplivne a je po problému. Velkou zásluhu na tom, jak film působí, má skvělá Ellen Page, která si to rozhodně dost užila a čiší z ní naprostá lehkost a radost. Povedený soundtrack je další důvod, proč mě znovu tento film potěšil a naladil na tu správnou vlnu. ()

GTS_PUNK

"She thinks I’m using a fake name. Like Gene Simmons or Mother Teresa." Po viacerých žánrovo ťažších filmoch som chcel pri niečom vypnúť mozog a iba si, takpovediac, užívať a nehľadať vo filme nejaké ťažké psychologické súvislosti. Tak som siahol po Juno s mojou obľúbenou Ellen Page, a tak mi bolo jasné, že ma tento film určite nesklame. Moje očakávania sa hneď po pár minútach potvrdili a pri viacerých vtipných hláškach hneď na začiatku som sa skutočne bavil. Film nepoužíval žiadne z tých otrepaných vtipov alebo trápnych gagov, ktoré sme všetci videli už najmenej 482x. Humor tam bol svieži a veľmi príjemný, postavený na vážnej téme tehotenstva branej s maximálnym nadhľadom. Zaujímavá bola aj sorta postáv, či už samotná, skvelo zahraná Juno (Ellen jednoducho zahrá všetko), jej introvertný frajer bežec, s ktorým im to naozaj pasovalo alebo aj ten predavač v obchode na začiatku bol vynikajúci. A nemôžem zabudnúť ani na Katrinu De Voort, ktorá sa síce mihla iba v jednom zábere, ale pobavila ma snáď najviac z celého filmu. Juno je veľmi sympatická oddychová záležitosť a ak neviete, čo by ste si pozreli a nemáte náladu na nič ťažké, dajte tomuto snímku šancu. Neoľutujete. ()

mira.l

Už od nápaditých úvodních titulků se dalo čekat, že Juno nebude asi tak úplně nudný film, jakými podobné komedie z produkce amerikanske tu & tam bývají. Ellen Page sice není kdovíjaký vzor ženské krásy, ale jisté kouzlo a taky herecký talent v sobě má, tady to potvrdila. Role těhotné, trochu praštěné školačky se sympaticky prostořekou vyřídilkou, která nečekané těhotenství řeší poměrně svérázně a s chladnou hlavou bez hysterických scén, jí navýsost sedla. Jak už jsem zmínil na začátku, bylo to celkem vtipné, bylo to nápadité, vizuálně pěkně udělané s příjemnou hudbou, pro mě za poctivé čtyři. ()

Co chystá Jason Reitman?

Co chystá Jason Reitman?

10.05.2016

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

11.08.2010

Reitmanova „žena ve stínu“

Reitmanova „žena ve stínu“

06.08.2010

Jason Reitman se definitivně zařadil mezi tvůrce, jejichž nové projekty sledujeme s velkým zájmem. Pro drama Young Adult se navíc spojil se scenáristkou Diablo Cody, která pro něj napsala už… (více)

Playboy podle Diablo Cody?

Playboy podle Diablo Cody?

29.09.2009