Reklama

Reklama

Danger Close: The Battle of Long Tan

  • Austrálie Long Tan (pracovní název) (více)
Trailer 3

Jižní Vietnam, pozdní odpoledne 18. srpna 1966 - tři a půl hodiny v lijáku, uprostřed bláta a roztříštěných stromů plantáže zvané Long Tan, se snaží major Harry Smith a jeho rozptýlená rota 108 mladých a většinou nezkušených australských a novozélandských vojáků bojovat o svůj život. V cestě jim stojí drtivá nepřátelská přesila jednotek Viet Congu a severního Vietnamu, která čítá přes 2000 mužů. Po vyčerpání munice, nárůstu obětí a obklíčení nepřítelem si každý člověk začne hledat svoji vlastní odpověď na to, jak triumfovat nad nejistou budoucností se ctí, slušností a odvahou. (Michnak)

(více)

Videa (2)

Trailer 3

Recenze (59)

oveckaoa 

všechny recenze uživatele

Úvod filmu je příšerný komunistický Vietnam útočí na australsko/novozélandskou základnu vše kolem tam vybuchuje a někdo i po nich střílí a velitel pluku se tam prochází jak na módním molu (na obhajobu se mu nedivím někteří ti vojáci vypadají jak kdyby z tama došly nebo jsou přiteplení asi na to přispěla LGBT komunita) a směje se u toho jak piča přijde do velení s úplným klidem a jeho muži si zde hrají karty. To je opravdu reálné to i Rambo 2 by byl více podle skutečnosti než tahle scéna. Říkal jsem si no je to začátek třeba se to zlepší bohužel nezlepšilo skoro všechny postavy mě byly totálně u prdele (čestná výjimka je ta blondýna co tam zpívala a to jen proto, že tam byla 5 minut a nestihla mě nasrat navíc je to jediná ženská co je ve filmu ) a přál jsem jim smrt (nefunguje zde absolutně žádné soužití s postavama divák s nima netrpí a nepřeje si, aby přežily). Ke konci naskakuje velký sled wtf scén od komunistického Vietnamského vojáka co se zakempí v slaměné chýši 5 minut zaměřuje, aby se pak netrefil (tak hlavně, že měl na to čas a nikdo o něm nevěděl) po dalšího co se rozběhne proti nepříteli s nožem a on ho odstřelí (tady už mě moc nechybělo, abych se začal smát) a korunu tomu nasadí scény kdy vedle jednoho z vojáků vybouchnou 2 granáty on udělá salto a přežije pouze s raněnýma nohama (v reálu by ho to roztrhalo na sračky, ale nevadí srát na realitu ) a kdy se 2 velitelé nebo co to bylo hádají jestli tam mají poslat posily nebo ne (kdybych šel do mateřské školky a počkal si na to až se tam budou hádat dvě děti tak ta hádka by byla reálnější než tato trapárna co byla tady a to by ty děti nemusely být ani herci). Tak hlavně, že tu někdo (asi placený Rusáky) nadává na film Na Život a na smrt a píše jak to nebylo reálné tohle totiž o moc lepší není viz scény kdy u nepřítele vybuchují dělostřelecké granáty 5 metrů daleko a on umírá zatímco opačně to přežijou bez problémů (už chybělo fakt jen ,aby místo těch transportérů pro ně přišel ten John Rambo). 60 procent více nejdu ()

Lacike 

všechny recenze uživatele

Veľké sklamanie. Od tohto režiséra som čakal oveľa viac. Film o vojne vo Vietnamu plný prestreliek, ale vôbec ma nezaujali postavy a aj tie prestrelky sa mi po pár minútach zdali strašne monotónne. A aj keď to, že sú po technickej stránke kvalitné dnes nie je samozrejmosť, tak to mi proste nestačí. Asi najviac mi vo filme chýbala dobová atmosféra. Aj dialógy a herecký prejav hercov pôsobili strašne súčasne. Keby tam nebol titulok Vietnam a asi 2 dobové pesničky, tak by ma nenapadlo o akú vojnu sa jedná. 4/10. ()

Reklama

Morholt 

všechny recenze uživatele

Podobně jako u jiných ne až tak známých zfilmovaných válečných střetů doporučuji si něco nastudovat i tady. Usnadní to orientaci, ačkoliv je fakt, že tady se to tvůrcům podařilo podat poměrně přehledně. Celkově se film soustředí především na samotný boj mezi ANZAC a Vietkongem, takže trochu rezignuje na postavy, ale i to krátké seznámení stačí k tomu, aby si k nim divák pocítil sympatie, což je i zásluha herců. Samotný Fimmel si ponechal něco z Ragnara, což je v tomto případě na místě, takže palec nahoru i za to. Samotná bitva zabírá většinu stopáže, což má za následek skutečnost, že místy působí staticky. Na druhou stranu z pohledu Australanů a Zélanďanů se jednalo spíš o poziční boj a snaha o autenticitu se cení. Navíc se mi strašně líbil prostor, jaký dostalo dělostřelectvo i komunikace mezi ním a bojujícími jednotkami. Od Australanů se jedná o slušnou práci, která dává vzpomenout na "vietnamské" klasiky. 80% ()

ARI50 

všechny recenze uživatele

To zase něco bylo, začátek hrozný, bombardování a všichni se prochází a hrají karty jako že je ohňostroj. Herecky budiž, příběh by byl zajímavý kdyby se do něho vložilo srdce, tohle bylo hodně špatně natočené, soundtrack zlý, další válečný pokus který vybouchnul příliš brzy, konec prostě pokaždé nezachrání celý film. ()

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele

Po akční stránce není mnoho co by se tomu dalo vytknout, to je pravda, ale už po několikáté se mi v poslední době stalo, že jsem viděl film ve kterém byla dobrá akce, ale absolutně nezajímavé postavy. Netvrdím, že tyhle filmy vyžadují oscarové výkony, ale trochu víc lidské a sympatické hrdiny by to chtělo. Navíc jak podotkl Laco, tak s válkou ve Vietnamu to má společný jen příběh. Slabé 3* a promarněný potenciál.50% ()

Galerie (21)

Zajímavosti (7)

  • I přes značné ztráty prohlásil Viet Cong bitvu o Long Tan za vyhranou, jelikož to bylo součástí jejich povstalecké propagandy. Některé jejich zdroje dokonce hovořili o 500 mrtvých Australanech, zničeném americkém letadle a 3 zničených australských obrněných vozidel. (Michnak)
  • Na konci filmu hraje „I Was Only 19“ od Johna Schumanna & The Vagabond Crew. (Duoscop)
  • Tento film je založen na skutečném příběhu. (Rominator)

Reklama

Reklama