Zelená zóna

• USA Green Zone (více)

V roce 2003 se v okolí paláce svrženého diktátora Saddáma Husajna pohybují okupační vojska, snažící se stabilizovat vzniklou situaci. Velitel Roy Miller stojí v čele elitního armádního týmu a má za úkol najít zbraně hromadného ničení. Jejich údajná přítomnost byla hlavní záminkou k invazi spojeneckých sil do Iráku. Zpravodajská služba dodává Millerově jednotce souřadnice míst, kde se zbraně nacházejí. Jenže když vojáci dorazí k jednomu ze skladů, jsou překvapeni, že je prázdný. Je to již třetí místo, kam jeho oddíl dorazil a nic nenašel. Při poradě velitelů Miller upozorňuje, že informace od zpravodajců jsou špatné a naprosto nepřesné. Hned v zárodku je umlčen lidmi z tábora prozatímního šéfa irácké správy Clarka Poundstonea. Naopak jeho oponent, agent CIA Martin Brown, nabízí Millerovi pomoc. S přispěním poznatků novinářky Dayneové začíná Roy rozkrývat tajemné vazby vedoucí od vysoce postaveného generála irácké armády až k pohlavárovi Pentagonu, operujícímu v Iráku. (TV Nova)

sandinista

Konečně nějakej normální film z Iráku, kde jsem od začátku do konce věděl, kdo kope za jakej tým. Matt Damon nepřehrával a nehrál si ani na Ramba jako ve filmech o Bourneovi. Pro mě to byl příjemnej akční film s ne úplně blbou myšlenkou (zápletkou). ()

killpunker

Aktivní blbec objeví pravdu o americké invazi. Velké plus za značně kritický přístup k invazi do Iráku. Velké mínus za dynamickou kameru, která (obvzlášť pokud na film musíte koukat několikrát) dělá většinu filmu značným utrpením. #Matt_Dejmn_je_všude ()

kacirek_

Politicko-válečné drama, ketré se odehrává v prvních dnech války v Iráku mě jaksi taksi nechytlo. Děj filmu je jednoduchý a přímočarý a chvílemi jsem se pekleně nudila. Kdo alespoň chvíli sledoval nějaké zprávy o válce v Iráku, tomu je hned od začátku jasné o co ve filmu jde a jakže to dopadne. Akce bylo od začátku do konce dostatek, ale roztřepaná kamera to totálně celé pohřbila, chvílemi člověk ani netuší, na co že se to vlastně dívá. A to nemluvím ani o tom, že sem se ani chvíli v klidu nemohla podívat na Matta Damona, který hraje jako obvykle skvěle, leč ten tohle nezachrání... ()

Puol

Vcelku zrozumitelná politická agitka pod roztrasenou taktovkou Paula Greengrassa.(Greenzone, Greengrass ?) Kritický, ale i veľmi zjednodušený pohľad na americkú zahraničnú politiku. Dobre odvedené remeslo so sympatickým Mattom Damonom a patrične nesympatickám Greg Kinnearom. Film mohol vzniknúť o pár rokov skôr, bol by oň väčší záulejm. Takto vznikol len zručne natočený komerčný prúser. ()

Matthew01

Věrné zpracování války v Iráku podpořené, už tradičně výborným hereckým výkonem Damona. Film spíše popisuje nesmyslnost konfliktu a snaží se oživit vzpomínky na to jak to vlastně bylo - nikdy nenalezené zbraně hromadného ničení, pokus o rozpuštění tamnější vlády a dovezení západní kultury do civilizace, kde spíše než hamburgery a cola, vyhrává bratrovražedný boj mezi jednotlivými etniky. Greengrass z tohoto tématu vyždímal co se dalo, to klobouk dolu, je vždycky nejtěžší popisovat realitu. 70% ()

huko

Velmi příjemné překvapení. Vzhledem k tomu, že se o toto téma vůbec nezajímám, potěšilo mě, že jsem se v příběhu neztrácel a bylo mi jasné o co jde a kam to směřuje. Což je u podobných filmů většinou méně častý znak. Za to palec rozhodně nahoru. ()

mala_kea

Klasická americká přesnídávka oblečená do neprůstřelného kabátu. Takřka podobné Bournovkám, jen s rozdílnou atmosférou a konečně pro mě přijatelným prostředím. Irák, ten já prostě můžu. Matt Damon samozřejmě válí, také mě mile překvapil Greg. Greengrass to bere "na plný kotel" a stále přidává další a další akční scény, které dokonale zachycuje perfektní kamera. Temuto filmu dávám ještě 4* za ponurou atmosféru, válečné/akční prvky, střídající se den a noc a samozřejmě za Matta. Nechci však Paula přechválit. Je sice ve svém žánru mistrem řemesla, ale měl by se začít pohybovat někde jinde. V jiných ideách, neboť pokud bude příští film na stejné "brdo", budu se nejspíš muset hodně přemlouvat, aby to byly ještě aspon 3*. Zatím však, již 4 zmíněné má rozhodně zasloužilé. ()

zelda82

Kineticka akce a la Jason Bourne se stehuje do Iraku...Problem je v tom, ze se tam toho vlastne moc nedeje (az na konec) a jeste si k finale tvurci pomuzou velkou berlickou (respektive drevenou nohou). Porad je to zabava, ale uz je to nejake vycichle... ()

Relli

Válečné filmy mám rád. Přesto jsem se v tomhle snímku moc nenašel. Zkrátka.. Vadila mi ta příliš akční kamera, ta se prostě nezastavila, takže dezorientace, nesoustředěnost a posléze únava. Koukat na to se třema RedBullama v sobě, možná přihodím a hvězdu víc ()

Wargoo

Viem, že by sa to nemalo robiť, ale u mňa bude Jason Bourne navždy Matt Damon, pardon, Matt Damon bude Jasonom Bournom. Ale aj v Green Zone potvrdzuje, že patrí medzi top hercov a opäť funguje spolupráca Greengrass & Damon dokonale. Greg Kinnear, Jason Isaacs, Brendan Gleeson sú len ďalšie plus v tomto skvelom napínavom vojnovom filme. Scenár a réžia, bezchyby. Ale aj tak ... NIE JE TO BOURNE... :) 4a pol **** a 80,122% ()

F.Sucre

Upřímně řečeno, na Greengrasse a Damona docela dost jednoduché. Žádný pořádný hlavolam, jenž vám zamotá hlavu o 360 stupňů. Ze starého dobrého Bournea poznávám jen kameru a střih. Škoda, těšil jsem se. ()

PDcz

Celkové hodnocení 3*** body Bylo hodně spekulací co to převádíme za hru s body. My jsme takoví mateči, ty první body jsou hodnocení z maximálně možného a postupně odebíráme. Nebo tak nějak to asi bude... [X] Minus 1* bod Já nechci být za každou cenu nucenej pochopit pointu filmu. To je jako omluvenku ami vojska, že ne všichni jsou ti špatní? Tohle je stejně mimo naše obzory a za vším je moc a peníze a je jedno z jaké strany barikády. [X] Minus 1* bod Asi mi nesedla ta rambo postava velitele Millera, který vše rozluští a je rpsotě u všeho důležitého a do cšeho s každým kecá. [X] Nebýt války v Iráku, tak ani nevím co bychom si počali a o čem natáčeli.. ;-) ()

DHDV

Film je dynamický ale má průměrný scénář. Sice nahlodává důležité politické otázky ale toto téma režisér zvolil jen kvůli tomu aby tento film měl nějaké poslaní a rádoby kvalitu. Pochybuji, že tento film dokáže americké populaci otevřít oči-naprosto zbytečný film… Dal by sem nižší hodnocení (i kvůli divné hudbě), ale za akční scény dám 3 hvězdy. ()

Wyder

Příliš vojenské, zápletka působí vedlejším dojmem. Pokud máte rádi filmy s napínavých dějem, budete zklamáni. Pokud máte rádi střílení, tak vás to celkem pobaví. Celkově slabší průměr. ()

bangee

Jak všicí píšou, je to dynamický akční snímek, skoro nedýcháte a jste u konce. Téma, sic není aktuální, je důležité - vidět určité záležitosti jinými než růžovými brýlemi - a proč taky ne? Je vidět, že světový, a zvláště americký maistreamový postoj k válce již není tak jednostranný - pateticky nacionalistický... ()

P.J.2

Greengrass nezklamal,není to sice tak nadupané jako Bourne ale to už bych opět srovnával, tohle je nadprůměrné válečné drama s typtickou roztřesenou kamerou a typicky kvalitním Damonem. Nejhorší je uvědomění že přibližně takhle nějak to tam opravdu probíhalo.. ()

agassi68

Greengrass si sám vykopal jamu svojou predošlou tvorbou. A teraz do nej spadol. Remeselne vynikajúci no emocionálne chladný film. Načasovanie do kín popravde oneskorené na rozdiel od takého United 93. A pravda je aj tak vo hviezdach.. ()

Mbeast

Rozhodně to není špatný film, akorát tak pomalu odsýpá (až na ten závěr). Neubráníte se srovnání s trilogií o Bournovi a v tomhle měření sil Green Zone něco chybí. ()

Rokle

Žádné výrazné klopýtnutí během celého filmu. Prakticky ihned vtáhne a nepustí. Škoda trochu jednoduššího scénáře, ale i tak další výrazný otisk dua Greengrass + Damon. ()

Greengrass a Hanks versus piráti?

Greengrass a Hanks versus piráti?

06.06.2011

Paul Greengrass to i přes pověst kvalitního filmaře nemá v Hollywoodu lehké. Jeho poslední film Zelená zóna byl totiž propadák. A znáte to – prachy jsou až na prvním místě. Původně britský filmař si… (více)

Greengrass kašle na Bournea

Greengrass kašle na Bournea

03.12.2009

Nejdřív se říkalo, že Paul Greengass a Matt Damon jsou plní entusiasmu, pokud jde o čtvrtou akci „agenta bez minulosti“. Pak ale šly dobré vztahy Greengrasse a studia Universal do kompostu. Důvod?… (více)

Čtyřky útočí

Čtyřky útočí