Vicky Cristina Barcelona

• Španělsko Vicky Cristina Barcelona (více)

Horkým sluncem provoněné letní dny, zbavené všech starostí a spěchu chtějí v Barceloně společně prožít dvě mladé Američanky. Jsou to poněkud volnomyšlenkářská Cristina a její na první pohled příkrá, zásadová kamarádka Vicky, která má před svatbou. Jejich plány se „lehce zkomplikují“, na cestě potkávají spontánního malíře Juana Antonia, s jeho krásnou a nepříčetně žárlivou bývalou manželkou, Marií Elenou. Je pochopitelné, že srážka tak temperamentních charakterů na malém prostoru nemůže skončit jinak než žhavým dobrodružstvím… Známý americký režisér Woody Allen se rozhodl natočit především oddechový romantický příběh točící se kolem lásky a citů, a nutno říci, že se mu to úspěšně podařilo. V hereckém obsazení se také spolehl na „hereckou chemii“ představitelek Scarlett Johanssonové, Penélope Cruzové, Rebeccy Hallové a jejich mužského protějšku, Javiera Bardema (známého z filmů Goya, Tahle země není pro starý). (Česká televize)

Asgy

Nádherná španělská kultura, architektura a atmosféra, parádní hudba a k tomu stejně krásné Rebecca, Scarlett a Penélope. I když to není úplně můj oblíbený typ filmu, tak se mi tahle "letní jednohubka" líbila. Nicméně mi přijde, že si tenhle film hraje na něco většího, než čím opravdu je. ()

mysiak

Po tých chválospevách na tento film..prišlo pre mňa vytriezvenie, že sa jedná o obyčajnú komédiu/drámu, v ktorej si herci užívajú prostredie kde sa to odohráva, a Woody Allen už nie je tým Woodym Allenom čo býval... ()

katasta

Musím uznat, že nápad je to zajímavý, pohled na to, jak moc city ovládají naše životy, nebo spíše je naprosto utváří, ať už jsou zamotané jak chtějí. Ztvárnění je velice přirozené, ale vše na můj vkus plyne až moc pomalu. ()

Lamiczka

Woody nás provází prosluněnými uličkami letní Barcelony a s ní přichází i závan nových, nepoznaných životních zážitků. Moc mi to sedlo, svou estetičností, něžnou erotikou, zajímavými lidskými vztahy. Zkrátka o důvod víc, proč mít Barcelonu rád. ()

ivishka

Nevím jestli by nebylo lepší se spíše podívat na nějákou d*mentní telenovelu nebo dokumentární pořad o Španělsku s výhledy na moře a památky...Mělo by to asi stejnou účinnost na moji duši milovníka dobrých filmů. Považuji se i za milovníka filmů Woodyho Allena i když jsem jich viděla zoufale málo musím přiznat, že tento film mě nikterak neovlivní v tom, že bych přestala obdivovat jeho práci...Přesto se neubráním pocitu, že chyba není na straně režie ale na herecké straně kde se spolu snoubila příliš velká společnost herců bez zjevného talentu, kteří spíše než herectvím fascinovali uměleckou dovedností, kterou jako postavy ovládali. Nekonečný a sebedestruktivní vztah malíře s Penelope Cruz byl podobný jako ty telenovely akorát trochu víc dramatické...ve trojce se Scarlett jsem se vůbec nevyznala a v jakési nejisté Rebecce Hall už vůbec ne. Celkem i lituji, že jsem ten film viděla ovšem alespoň jsem si splnila další položku na seznamu Woody Allen. ()

GodComplex

Po tom, co me zaryty fanousek filmu Woodyho Allena pozval jako xmas present na vcerejsi Allenovu music live show v kongresovem centru (kterou jsem si prekvapive docela uzil) jsem si dukladne uvedomil zasadni fakt. Nikdy v zivote jsem nevidel ani jeden film tohohle posuka neustale analyzujiciho vztahy, manzelstvi atd. Woody proste dela filmy, ktere se mi hnusi aniz bych je videl, staci mi podivat se na nazev, na obal, na trailer, na plot, proste cokoliv a hned vidim, ze tohle neni pro me. Proto se jeho filmum tak stranim, protoze koho sakra bavi divat se na film o vztazich? No, dostala se mi do ruky Viki Cristina Barcelona a rekl jsem si ze je spravny cas Woodyho nakousnout a dat mu sanci, treba se v nem pletu. Bohuzel to nakonec dopadlo uplne presne jak by se dalo ocekavat. Je to klasicky vztahovy shit. Ano, ten shit je velmi pekne natocen, ma to prijemnou letni atmosferu doprovozenou spanelskou hudbou a odehrava se to v malebnem spanelskem prostredi, na ktere je radost pohledet, ale ten pribeh, ta story, to jadro je proste neskutecna hovadina. Velmi se mi navic hnusi zdejsi herecke obsazeni. S vyjimkou temperamentni a beautiful Penelope Cruz to byla jedna zoufalost vedle druhe. Bardem je ultra nesympaticky macho, co je ale uplne nejhorsi je Scarlet Johanson. Muze mi nekdo vysvetlit proc se kolem ni v poslednich letech vytvari takovy hype a mnohde temer kult? Vzdyt je to protivna absolutne nechutna pipina. Tahle blondata kravka je oficialne jedna z nejhorsich, nejhnusnejsich a hlavne nejprecenovanejsich herecek soucasnosti !!! Mam seriozne spatnou naladu jen co se objevi na scene a co teprve potom kdyz zacne hrat? Navic koukam na hodnoceni, ze je tohle povazovano za jeden z Woodyho lepsich kousku? V tom pripade muzu byt rad, ze mi zatim zbytek jeho tvorby unika, protoze jestli je i zbytek kvalitou na teto urovni, pak potes. 4/10 ()

Luke7

Jeden charismatický chlap, 3 nádherné ženy, romantická Barcelóna, režie Woody Allen, co může být lepšího pro letní romantický film. ()

Laxik

Achjo, tomuhle filmu se nedá nic moc vytknout. Ale tyhle slaďárny, i když kvalitně udělané a ne úplně pitomé, prostě nejsou pro mě. Nic mi to nepřineslo a nezřídkakdy jsem se nudil. Ale řemeslně to bylo povedené. ()

Baronne

No takhle, umim si představit, že kdybych byl holka, tak je to pro mě naprosto úžasný, inspirující a okouzlující příběh, ale bohužel to byla pro mě dost nabubřelá kravina. Jednim slovem Španělsko. S tím, že výkony Penelope a Scarlett byly úžasný. ()

Macejko

Veľmi príjemný film, ktorý sa poriadne rozbehne až s nástupom Penelope Cruz (vynikajúci výkon), avšak po ktorom vám ostane v ústach horkosladká pachuť z až kruto realistického konca. ()

pevico

Zajímavé, zajímavé... Allen se zřejmě nechal k tomuhle filmu inspirovat Almodóvarem a tím mě vůbec neurazil... ()

zipper111

Můj první Woodyho film. Nikdy jsem se o něj moc nezajímal, ale v poslední době jsem si konečně uvědomil, že ten člověk to opravdu umí... Scarlett ještě nebyla nikdy víc sexy (až se stydim za svoji hubu otevřenou do kořán) stejně jako Penélope... Jen nechápu, co na tom Bardemovi ty baby viděly, bohémskej život je sice fajn, ale jeho držka mi nepřijde nejkrásnější, i když já todle nedovedu posoudit :) No a k filmu. Velmi zábavná a v podstatě neskutečná jízda, výborné dialogy a výborné herecké výkony. Every single one zahrál dokonale. Musím se už konečně někdy do tý Barcelony podívat :) ()

vorheese

Jestli máte rádi závěry, pointy, morality a poselství, tak na VCB určitě nechoďte. Ne že by se tu nic nedělo. Příběh utíká svižně kupředu, podporován nezvyklým vyprávěčem, který vám didakticky popisuje všechno, co sami vidíte na plátně (zní to možná šíleně, ale funguje to)...ale nakonec se tu nevyřeší zhola nic. Je to jen skvělý letní příběh, který se nám nesnaží nic sdělit. A přesně proto má ode mě 5 hvězdiček. ()

blackrain

Nevím, možná se mi to zdálo, ale cítila jsem tam nádech Pedra Almodóvara. To bude asi tím Španělskem a Penélope Cruz. Javier Bardem byl okouzlující. Umělci jsou stejně blázni, ať se věnují malování nebo něčemu jinému. Jsou někde trochu jinde než normální lidi. Maličko mi vadil ten vyprávěč. Léto v divokém Španělsku, které změnilo dvěma kamarádkám život. ()

Makky

Netradičný pohľad na malý výlet dvoch najlepších priateliek v Barcelone. Prierez toho, že vzťahy sú asi tá najzložitejšia vec na svete a dokážu neskutočne ovplyvniť život. Celý štvoruhoľnik je absolútne okúzlujúci a môj výsledný dojem z filmu je veľmi príjemný. ()

Woody vyměnil krásu za... zkušenosti

Woody vyměnil krásu za... zkušenosti