Vicky Cristina Barcelona

• Španělsko Vicky Cristina Barcelona (více)

Horkým sluncem provoněné letní dny, zbavené všech starostí a spěchu chtějí v Barceloně společně prožít dvě mladé Američanky. Jsou to poněkud volnomyšlenkářská Cristina a její na první pohled příkrá, zásadová kamarádka Vicky, která má před svatbou. Jejich plány se „lehce zkomplikují“, na cestě potkávají spontánního malíře Juana Antonia, s jeho krásnou a nepříčetně žárlivou bývalou manželkou, Marií Elenou. Je pochopitelné, že srážka tak temperamentních charakterů na malém prostoru nemůže skončit jinak než žhavým dobrodružstvím… Známý americký režisér Woody Allen se rozhodl natočit především oddechový romantický příběh točící se kolem lásky a citů, a nutno říci, že se mu to úspěšně podařilo. V hereckém obsazení se také spolehl na „hereckou chemii“ představitelek Scarlett Johanssonové, Penélope Cruzové, Rebeccy Hallové a jejich mužského protějšku, Javiera Bardema (známého z filmů Goya, Tahle země není pro starý). (Česká televize)

PROROK14

Pomätená Cruz, milostný troj? či štvor? uholník, nikto nevie čo vlastne chce, ale ja viem - už nikdy nevidieť takýto alebo podobný film. 50% ()

Tommassi3

"Rorschachova skvrna se vždycky hodí.." ;) Woody bilancuje a je to velmi inspirativní podívaná.. Zvlášť když znovu cynicky ukazuje neschopnost Američanů pochopit cizí kulturu.. ()

bouncer

Moc pěkný letní film od Woodyho Allena. Pohodová atmosféra, hezky zobrazené vztahy i sexualita. Skvělí herci jak už bývá u Woodyho zvykem... Celkově pěkná podívaná, i když u mě na 5* nesahá. Především vyprávění děje vypravěčem mi přišlo až rušivé a pro blbé. ()

murakamigirl

+/- 90 iskrivých minút zmyselných (medzi)ľudských eskapád (rozumieť únikov). Zdá sa, že sú i takí, čo vychádzajú z VCB s dojmom „slnečnej podívanej“, VCB však pohodovým filmom nie je, to si myslím. Prvotriedna, inteligentná horkosť. Preto si nepomôžem, ale musím jej vyčítať, že nevzbudzuje žiadne impulzy, proste len prostredie, ktoré okúzľuje, charaktery, ktorým rozumiete a vzťahový mnohouholník, ktorý rešpektujete. Woody jednoznačne vedel, čo v Katalánsku robí, napriek tomu ma po 1. vzhliadnutí prepadávajú inverzné pocity… No nič, aj tak spokojnosť a výdatná identifikácia s Cristinou (Scarlett Johansson). A to mesto je ešte kúzelnejšie, ako ho zachytil Woody. Te quiero, Barcelona!!! :) Úžasné, že horkosť možno zobraziť tak rafinovane… ()

Johny_fork

Woody zraje jako víno, i já byl v Barceloně a rovněž mi učarovala, líbilo se mi s jakou lehkostí vystihl tu letní uvolněnou, lehkomyslnou atmosféru, ano jeho pohled je turistický, ovšem na nic si nehraje a příběh kontrastu západní jistoty a jižanské uvolněnosti rozhodně zaujme, kvalitní dialogy, herecké výkony, krásné extreriéry... tak zase za rok Woody. ()

Mulosz odpad!

Ja chapu, ze Woodymu uz neni dvacet pet, tak ma mozna na nejake starecke vystrelky narok, ale chce se mi verit, ze kazdy soudny clovek povazuje serial Sex ve meste za vrchol nevkusu a tvurciho i divackeho upadku. Mezi timto filmem a Sexem ve meste jsem nasel jediny rozdil - zde nevystupuji petactyricetilete osklive rajdy hrajici si na dvacitky, nybrz postavy maji vlastnosti primerene svemu mlademu veku a da se na ne alespon divat. JInak ve vsech prvcich, at uz je to linie scenare, typologie postav, dialogy, mizanscena a ton a obsah toho naprosto priserneho vypravece, si Woody se svou "predlohou"nic nezada. Tento film me vylozene nasral a urazil. ()

Terva

Film Woodyho Allena s kamerou Javiera Aguirresarobeho sleduje dvě ženy na dovolené v Barceloně. Jedna se jmenuje Vicky ( Rebecca Hall ) a druhá Cristina ( Scarlett Johansson ). Snímkem nás také provádí jakási třetí osoba v roli vypravěče. V poslední době je to nějak v módě. ( Informátor nebo 500 dní se Summer ). Film je hodně o lásce, té volné a nevynechá žádnou osobu. Všichni aktéři děje mají z láskou své osobní problémy. Hlavní hrdina Juan Antonio ( Javier Barden ) je rozvedený a pozve na výlet Vicky i Cristinu a netají se s tím, že se s nima chce vyspat. Do děje taky vstupuje jeho bejvalka Maria Elena ( Penélope Cruz ), čímž se vše začíná komplikovat. Ve filmu je spousta umění od malování, přes sochařství až po klasické fotografování. Je plný krásných Španělských míst, zajímavé lásky, osudů lidí a hlavně názorů dvou kultur, té Americké ( Vicky a Cristina ) a té Evropské ( Juan a Maria ). Je to snímek o životě a jeho smyslu. Jako hudební doprovod je nejvíce slyšet song Barcelona od Giulia y Los Tellarini - http://www.youtube.com/watch?v=Xho-nrHVeMQ . ()

Agatha

Pro mě teda nuda a zklamání. A Oscar pro Penélope Cruz? Proboha za co? Takovou hysterku zahraje kdejaká začátečnice na oblastním divadle. Technický dobrý, ale děj takřka nulový. ()

moviesfan

Nejprve musím vyzdvihnout klady: 1) krásné herečky, je úžasné sledovat nepříčetnou Penélope a nerozhodnou Scarlett, 2) okouzlující prostředí Barcelony, 3) děj. Jako negativum zůstává v mých očích značná nezáživnost. Spletenec vztahů je zajisté zajímavý, ale příliš se mě nedotkl. I přes poměrně krátkou stopáž jsem se občas nudil. Přesto je VCB vydařený film. ()

Beznoh

Jako je to krásný dílo Woodyho Allena, zajímavé myšlenky, hezky vystihuje jednotlivé charaktery a pestré vztahy a pohledy na svět jednotlivých osob. Ale na můj vkus je to trochu moc překombinované. Moc lidí mění rychle vztahy a své názory v rychlém sledu. Jinak bych hodnotil výš. ()

villon17

:DHodně zvláštní film - zase. Vztah těch 3 mi skoro nedal spát, ale vážně se asi vzájeně doplňovali a byli spokojený, tak proč ne. Sice se pořád nemůžu rozhodnout, jestli je hezčí Scarlett nebo Penélope, ale to je teď vedlejší. Každopádně musim uznat, že u tohohle filmu sem se konečně nenudila ani chvíli narozdíl třeba od Annie Hallový, Hany a jejích sester nebo Mocný Afrodité. Vážně úžasně pravdivý a dá se říct skvostný. Jediný, na co sem si musela chvíli zvykat, bylo doprovodný vyprávění strohejma větama, který často byly zbytečný a rušily. ()

Skrk

Parádní Allenův snímek z jeho cesty do Španělska. Film má příjemnou atmosféru letní Barcelony a herci hrají báječně. Co víc si jen přát? ()

jahol

Tak nevím, z filmu jsem rozpačitý trochu, z komentářů tady všude vůkol o dost víc. Nemohu si pomoci - i když bych strašně rád napsal pravý opak, Woody Allen pro mne ztrácí jako scénárista šťávu a od podobného kousku "Match Point" sestoupil zase o pár schůdků tím smutným směrem. Ano, je mi jasné, že tady nejde o brilantní konverzační komedii (a proč že vlastně ne a proč už tak dlouho od Allena čekáme na to, co bylo nejlepší?), ale i odlehčenou romantickou linku bych bral, kdyby na mne každou chvilku nezívla prázdnotou a ne zrovna velkou mírou přesvědčivosti. S tím hereckým ansámblem, který Allen shromáždil, film asi nemohl dopadnout vyloženě špatně, ale porovnejte si, co s vámi udělala Scarlett Johansson nebo Javier Bardem v předcházejících filmech, s tím, co jim dovolil scénář tady - tam to bylo o ztrátě dechu, mrazení v zádech nebo o slzách, tady o vkrádajících se pochybách. Alespoň u mne. Možná někoho okouzlí, jak lehce proplouvá celý film na sluncem prozářené vlně katalánských rytmů, aniž by se nechal zatížit nelehkými tématy mezilidských vztahů, která nastoluje (nebo ne?), ale pro mne tím ztrácí hloubku a přesvědčivost, již Allenova díla pod i nánosem brilantních salonních konverzaček vždycky měla. Letní odpoutanost lze pochopit a tolerovat bez pohoršení, ale protože se Allen asi bojí, že přijde o diváka, má proměnlivost vztahu a blízkosti dvou tady jen takovou hloubku, aby se jeho hrdinové nezačali topit. Jenže právě to by bylo zajímavé! ()

Ajinka126

Tohle že si zaslouží tak vysoké hodnocení? Připomínalo mi to Venezuelskou telenovelu tou svou uječeností. Penelope konečně mohla předvést svůj španělský temperament. Jinak jestli si scénárista myslel, že diváky utáhne jenom na slibných pěkných ženách a pár erotických scénách, tak mu to asi vyšlo. Což mě ještě více šokuje ()

khedy

Ze začátku se to trochu táhlo, ale jakmile přišla na scénu Panélope Cruz začlo to mít opravdový šmrc! Neodolatelná byla samozřejmě i věčně nadržená Scarlett Johansson alá Cristina a její kamarádky Vicky. Čekal jsem tuctovou romantiku, tohle mě ale ve všech ohledech překvapilo a jistým způsobem i inspirovalo. Z toho co jsem od Allena do teď viděl se jedná o jeden z jeho nejlepších počinů. ()

F.man

Jsem zmaten. Každý záběr kamery mi říkal, že tohle přece není Woody, ale každý rozhovor mě naopak přesvědčoval, že to Woody je. Ve výsledku jsem to přestal řešit a smířil se s tím, že je to prostě trochu jiný film než obvykle. Každopádně jsem se skvěle bavil a Bardemovi záviděl každou sekundu. I'll go to your room, but you'll have to seduce me. ()

Marsik

S většinou hodnotících nebudu souhlasit. Film má moment. na účtě 78% a mnoho lidí dává maximální hodnocení, čemuž moc nerozumim. Film měl sotva hodinu a půl a mě dělalo problém to vůbec dokoukat. Hlavní trojice byla sice zajímavá, ale jejich postavy mě moc neoslovily. Možná Javier Bardem byla pro mě zajímavá osobnost. Ale celkově jsem se po pravdě nudil, film mi přišel slabý a fakt, že Penélope dostala za těch 30 minut ve filmu Oscara, to mi nejde do hlavy. Zkrátka a dobře, Woody Allen není můj šálek kávy a jeho filmy nejspíš vyhledávat nebudu. Jinak úvodní písnička "Barcelona" je fakt nakažlivá :)) 55% (with J.) ()

Woody vyměnil krásu za... zkušenosti

Woody vyměnil krásu za... zkušenosti