Vicky Cristina Barcelona

• Španělsko Vicky Cristina Barcelona (více)

Horkým sluncem provoněné letní dny, zbavené všech starostí a spěchu chtějí v Barceloně společně prožít dvě mladé Američanky. Jsou to poněkud volnomyšlenkářská Cristina a její na první pohled příkrá, zásadová kamarádka Vicky, která má před svatbou. Jejich plány se „lehce zkomplikují“, na cestě potkávají spontánního malíře Juana Antonia, s jeho krásnou a nepříčetně žárlivou bývalou manželkou, Marií Elenou. Je pochopitelné, že srážka tak temperamentních charakterů na malém prostoru nemůže skončit jinak než žhavým dobrodružstvím… Známý americký režisér Woody Allen se rozhodl natočit především oddechový romantický příběh točící se kolem lásky a citů, a nutno říci, že se mu to úspěšně podařilo. V hereckém obsazení se také spolehl na „hereckou chemii“ představitelek Scarlett Johanssonové, Penélope Cruzové, Rebeccy Hallové a jejich mužského protějšku, Javiera Bardema (známého z filmů Goya, Tahle země není pro starý). (Česká televize)

JOHN.NY

VCB zobrazuje zážitky jednoho léta plného vášně, lásky (ať už naplněné či nenaplněné) a tajemností, která navždy zůstanou skryta. Fantastické herecké obsazení a scénář pln lehkosti jsou neoddiskutovatelně největšími devízami tohoto skvostu. Bardem je jako šarmantní umělec výborný a nedokážu si v této roli představit někoho jiného. Impulzivní Penelope je prostě ďábelsky božská. Přál bych si, aby Woody pokračoval v objevování krás dalších zemí. Snímky ze starého kontinentu jsou dokonalé a ačkoli se říká, že v nejlepším by se mělo odejít, tak doufám, že se Woody nevrátí zpět za oceán... ()

SonG

Woody je jednička.....Herci výborní(Penelope se svými hysterickými scénami neuvěřitelně temperamentní, Bardem zase charismatický až nad mraky), dialogy výborné a co se týče příběhu, naleznete tam vše, jen ne to, co budete čekat, než si tento film pustíte...Musím říci, že jsem byl poněkud příjemně zaskočen již v prvních desíti minutách a údiv mne nepustil až do konce tohotoh výborného snímečku.... ()

Kate...

Páni, to se nám to krásně promíchalo do pěkně spletitého několikaúhelníku, což zapříčinilo pěkně směšně komické situace tak různorodých postav, které svou mylnou vědomost či nevědomost řeší poněkud marně avšak je to zobrazeno tak, aby to slunečné podmanivé město pomocí svých stínů vykreslilo nejjasnější charakter těchto postav. A myslím, že ono vykreslení s tímto perfektním výběrem herců povedlo náramně, tudíž propojení tohoto kouzelného, svůdného města a postav ať už divokých, impulzivních, zmatených, vášnivých, okouzlujích či spontánních, ambiciózních, stále hledajících, díky vnímavému a citlivému režisérovi vytvořilo skvělou kombinaci energické zábavy. ()

doinel

Woody Allen smíchaný s Almodovarem = hodně fotogenická kombinace Barcelony, Penélope Cruz, Scarlett Johansson a ostatních. Propletenec lásky a sexu. Rebecca Hall hraje postavu, která jakoby sem spadla z Allenových newyorských dob. Woody se filmováním baví a já s ním. ()

Lord.Jim

Opět ty rozkošné dialogy, při kterých mi vstávaj hrůzou vlasy na hlavě (při představě, že bych toto měla někdy absolvovat). Ale co naplat, já to prostě miluju. ()

ilemas

Druhý film od Woodyho Allena co jsem viděl a opět stál za velký H. Nebýt skvělých herců, hlavně překrásné Scarlett Johanson a nádherného španělského prostředí dal bych odpad. Příběh naprosto o ničem, nudné a ukecané, herecké výkony ovšem dobré. Penelope Cruz se svojí španělštinou neměla chybu. ()

berusche

Bylo to takové trochu zmatení na můj vkus. Allen se snažil sice popsat lásku v nekonvenčí podobě, zamotat hlavu všem přítomným, ale pro mě osobně zamotal tak akorát děj, který v závěru ztratil dech. Rozhodně bych nepovažovala situace za "žhavé dobrodružství", spíše tak za absolutní absenci základních parametrů lásky. Tak moc mě milostný čtyřúhelník ubíjel. Nechci znevažovat práci herců, ale celý snímek znevážím vcelku ochotně, neb co do tvůrčí snahy udělat z toho drama o lásce na pozadí historické atmosféry s nádechem jižanské krve se prostě nevydařilo. Dle mého to prostě atmosféru nemá. ()

Morloth

Je hezké, že Woody Allen i přes svůj věk neztrácí nic na své schopnosti podávat informace o lidských vztazích. Příjemně obsazený snímek má sice trochu delší a poněkud uměle působící rozjezd, ale pak si člověk buď zvykne, nebo se vše vylepší, nevím. Zkrátka a dobře nakonec se vezete na klasickém Allenovském humoru a situacích. Vše je navíc velmi dobře zasazeno do španělských reálií. ()

M.i.k.e

Allena sem nikdy neměl moc rád,ale Match Pointem počínaje se mi jeho tvorba začala líbit.Tohle je sice o fous slabší než Match point,ale nic to nemění na tom,že se jedná o velmi příjemnou oddechovku,která kombinuje Allenovu tvorbu s tvorbou Pedra Almodovara.Perličkou pak je velmi dobré obsazení v čele s Javierem Bardemem a mojí oblíbenkyní Penelope Cruz... ()

Hees

Možno niekoho tento film dokonale nadchne ale moju osobu nezaujal dostatočne.Stále som mal pocit, že by mal trvať dlhšie a vyrozprávať toho viac čo sa týkalo aj postáv ale aj samotného príbehu.Dá sa povedať,že to u mňa prehnal pre mňa dosť zvláštnym koncom. Najlepší koniec tohoto príbehu by pre mňa bol ak by zo sympatickým maliarom boli nakoniec všetky 3 ženy.Len neviem či by mal potom také veľké hodnotenie. Ale u mňa určite tým väčšie. ()

(mOnkey)

Propletenec lidských vztahů plný touhy, vášně a milostných vzplanutí uprostřed prosluněné Barcelony. Láska na první pohled. ()

Gee.Rocks

Woodyho filmy miluju...pokud ve Vicky Cristina Barcelona budete hledat nějaký vyšší smysl, pak se vám film asi nezalíbí. Krásné zamotání obyčejného americko/španělského života. Woody prostě ví. ()

Hennes

Letní romance z Barcelony. Jeden nadržený španěl, jedna pošahaná španělka, jedná svobodomyslná američanka a jedna rádoby poklidná američanka. Že z toho vzniknou vztahy téměř mezi všemi jsem opravdu nečekal. Tady už chyběl jen poměr Bardema s Messinou. Kouká se na to ale tak pohodově, vše je přirozené. Takový pěkný letní film. ()

Martin741

Dopredu musim zdoraznit, ze Woody Allena nemam rad, a scenaristicky sa okrem kopy dialogov neudeje vo filme prakticky nic, je tu vsak jedno velke ale. Hrali tu dva moje sexsymboly : bozska Penelope Cruz a Scarlett Johansson, kvoli nim som bol ochotny pretrpiet aj kopu hlucheho miesta a prazdnych dialogov. 75 % ()

Aljak

Film o všetkom a zároveň o ničom... Počas jedného španielskeho leta sa formuje akýsi milostný štvoruholník, ktorého súčasťou sa stáva zvodca, neurotička a dve americké "umelkyne" - všetci chcú všetko, ale keď to majú, tak zrazu nevedia či to tak naozaj chcú. Pointa? Netuším, čo tým chcel Allen povedať. Pre mňa to bol totálne nezaujímavý film a prvú polovičku som sa nevedel dočkať, kedy sa to konečne začne zamotávať. Prišla krásna Penelope, ale aj tak to v podstate nič nezmenilo na tej fádnosti a nezmyselnosti celého príbehu. No a na záver koniec, ktorý aj tak nič nevyriešil... Jedna hviezdička za krásnu španielsku atmosféru, nič viac. ()

kaposlav

Po úvodných pár minútach som tomu moc veľké šance nedával, ale koniec koncov je to film zaujímavý a odporúčam tým, čo majú radi milostné zápletky. ()

Woody vyměnil krásu za... zkušenosti

Woody vyměnil krásu za... zkušenosti