Vicky Cristina Barcelona

• Španělsko Vicky Cristina Barcelona (více)

Horkým sluncem provoněné letní dny, zbavené všech starostí a spěchu chtějí v Barceloně společně prožít dvě mladé Američanky. Jsou to poněkud volnomyšlenkářská Cristina a její na první pohled příkrá, zásadová kamarádka Vicky, která má před svatbou. Jejich plány se „lehce zkomplikují“, na cestě potkávají spontánního malíře Juana Antonia, s jeho krásnou a nepříčetně žárlivou bývalou manželkou, Marií Elenou. Je pochopitelné, že srážka tak temperamentních charakterů na malém prostoru nemůže skončit jinak než žhavým dobrodružstvím… Známý americký režisér Woody Allen se rozhodl natočit především oddechový romantický příběh točící se kolem lásky a citů, a nutno říci, že se mu to úspěšně podařilo. V hereckém obsazení se také spolehl na „hereckou chemii“ představitelek Scarlett Johanssonové, Penélope Cruzové, Rebeccy Hallové a jejich mužského protějšku, Javiera Bardema (známého z filmů Goya, Tahle země není pro starý). (Česká televize)

kaylin

Mé další setkání s Woodym Allenem a musím říct, že setkání velmi příjemné. Může za to krásné prostředí, protože Španělsko je jednou ze zemí, které jsou pro mě vysněné. Mohou za to ale i představitelé hlavních rolí. Javier Bardem je dokonale španělsky magický, k čemuž přispívá skvěle volená hudební stránka, ale dokonce i hlas vypravěče. Scarlett Johansson je v roli fajn, ale zajímavější mi v tomhle příběhu přišla Vicky, respektive její představitelka Rebecca Hall. Pozornost na sebe ale naprosto strhává Penélope Cruz, která je výtečná, ale přiznám se, že úplně nechápu, jak jí tahle role mohla vynést Oscara. Skoro mám pocit, že na ní zapomněli u jiného filmu - možná proto, že jí nedali Oscara za "Volver", dostala ho za tohle. Všemu ale dle mého názoru vévodí dobrý scénář Woodyho Allena, který má jedinou chybu - je takový... nevím, nedokončený mi přijde jako nejlepší výraz. Spousta skvělých nápadů, ale mám prostě pocit, že tomu prostě k dokonalosti ještě něco chybí, že je ten příběh skvěle rozložený, ale když mohlo dojít na skvělé zvraty, na výborné finále, tak nějak to vyznělo do ztracena. Přitom tam toho mohlo být tolik. Řešilo se skutečně skvělé téma - nevěra, ale také otevřenost, konzervativnost a možnost milovat více lidí najednou. Kdy jsme vlastně naplnění? Kdy naše životy dávají smysl? A co chceme od života? Je toho moc, nebo je toho málo? Jsme vůbec schopni dosáhnout štěstí, anebo žijeme jen proto, abychom neublížili druhým? Dokážeme vlastně rozpoznat, kde leží naše štěstí? Víme, co opravdu chceme? Krásná sonda do lidských životů, které jsou mnohdy komické, mnohdy šílené, ale pořád se jedná o životy, které si řídíme jedině my sami a je jenom na nás, jak se nám bude dařit. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/12/motocyklove-deniky-proposition-v-zajeti.html ()

Kaluž

Vcelku velmi příjemná komedie, takové vztahové kotrmelce podobné citovým saltům ze starších Allenových snímků. Exceluje zde Penélope Cruz, její podání rozervané sebestředné žárlivé mrchy srší humorem. A zbylé trio Bardem-Johansson-Hall, každý s grácií sobě vlastní, přenáší na diváka bravurně napsaný text z mistrova pera (psacího stroje). ()

anniehall

4,5* Bravo! Políček pro ty, co už několik let neúnavně tvrdí, jak Woodymu dochází inspirace, jak sám sebe vykrádá a jak točí pořád dokola jeden a tentýž film. Tak kterýže to film přetočil Woody tentokrát? Ukažte mi na něj! Žádný! Jeho nový film je velmi svěží, pro Woodyho netypický a přikláním se ke Kleopatře, že je lehounce Almodóvarovský. Woody a Pedro je rozkošná a dráždivá kombinace, která působí nejen na naši druhou signální soustavu, ale i na naše hormony. Navíc měl tvůrce zase jednou štěstí na charismatické hlavní představitele a kombinace Bardem a Cruz je vášnivá, jako argentinské tango. Mám radost, že jsem viděl další krásný film, mám radost za ten překvapivý a ze života odpozorovaný konec, mám radost, že to Woody zase dokázal. Díky! ()

jajinka

Wow.. páni, pak že to nejde, natočit reálné mezilidské vztahy poutavým, sexy a ne tragikomickým způsobem. Učte se, čeští tvůrci, od neskutečného potenciálu Woodyho Allena.. Jeho filmy mě oslovují film od filmu více a více.. Neopakuje se, i když Scarlett hrála v jeho posledních filmech, a moc díky za to.. Ta holka je opravdu krásná, talentovaná a neuvěřitelně přitažlivá.. ()

Kreeki

Již úvodní titulky v kombinaci s mojí vyzváněcí melodií jsou zážitek, o zbytku nemluvě. Jak je vidět, Woody má k tématu lásky hodně co říct. V každém svém filmu ji představuje v tak trochu jiném světle. Tady zase na jiném podnose a znovu dokonale. ()

Remedy

Woodymu Allenovi to i v jeho dosti pokročilém věku neuvěřitelně pálí, je skvělým rýpavým pozorovatelem i vypravěčem a pod půvabnou, (ne)-smyslnou krásou letní Barcelony skrývá geniálně svá ironická poselství. Charaktery obou hlavních (a nádherných) představitelek jsou na první pohled více než rozdílné, ale jak se jejich postavy v průběhu vyprávění dostávají do situací, ve kterých jsou stále více a více "zkoušeny", počáteční rozškatulkování poté naprosto mizí a jednotlivé atributy jejich charakterů se překrývají a splývají. "Vicky Christina Barcelona" asi jen těžko označit za žánrový romantický film, protože pod tou líbivou slupkou je v něm ukryto tolik, že by to vydalo na několik stohů psychologických, filosofických či společenských studií, které by stejně k ničemu jednoznačnému nedospěly.)) Nicméně způsob, jakým Woody Allen prezentuje svá stanoviska týkající se vztahů, rodinného života či morálky, je fantastický. ()

Maq odpad!

Po skvělém Match Point a o trošku slabším Cassandra‘s Dream je Allen opět ve starých kolejích. Pravda, nahradil Manhattan Katalánskem. Ale jinak, zase už nejde o nic jiného, než které dvě až čtyři osoby se do sebe tento týden zaklesnou v sexuálním objetí, než se to v pondělí prohodí zas jinak. --- Jsem unavený rýpáním se ve vztazích, které zákonitě a vlastně úmyslně nevedou nikam. A vůbec, proč se vlastně nešuká v čekárnách u zubaře? Pacienti se uvolní a čas jim lépe uběhne. A kolik legračních situací a dialogů by se z toho dalo vytěžit, viďte? ()

rt12

Jiné snímky od Woodyho mě baví víc, mám ráda filmy ve kterých hraje on. Tohle nebylo rozhodně špatné, ale mně to neuchvátilo. ()

01Zuzana10

Opili ma. Španielskom, teplom, dusnou letnou atmosférou, vôňami, červenou košeľou Javiera Bardema, Woodym, absurditou.. a tá hudba ma dostala. Na soundtracku som žila nasledujúce dni, aby som sa dostala do reality. Uf, keby som to s niekým pozerala, neviem, ako by som sa správala, bo som sa cítila veľmi povoľne:D. Síce mi ešte nedošiel pravý zmysel filmu ale veľmi ma na to namotali. Woody si u mňa upravil reputáciu. I keď záver mi prišiel mierne nedoriešený vo všetkých vzťahoch. A dosiaľ som nezachytila vedľajšie roviny príbehu. Na budúce. Od Penelope som čakala ešte trošku viac, no i tak bola skoro božská. Ale tá úloha bola dobre napísaná. Asi. Hlavná 4 sa perfektne hodila k sebe, krásne zvýrazňovali charaktery postáv. A krom toho dokonalo vyzerali :). Super zážitok. I keď by som chcela i niečo viac ako trouble ohľadne love a iných vecí. ()

swed

Allenova španělská expedice dopadla velmi slušně a navíc přinesla do mistrových děl prvek skoro nevídaný - spalující vášeň. A právě o tom VCB je, spojuje v sobě volnomyšlenkářský pohled s konvencemi svázanou realitou. Exotické prostředí filmu padne jako ulité a o potřebné erotické jiskření se stará čtveřice výborně obsazených herců. V Allenově filmografii jsem se doposud s takovým filmem nesetkal, chvilku jsem měl problém, naladit se na tu správnou notu a pochopit, jak to vlastně maestro myslí, vzápětí jsem se však už jen bavil, protože bylo zřejmé, že Allen své postavy účelně využívá k tomu, aby nám přiblížil další (a pro něj nový) pohled na nekonečný koloběh lidských vztahů. P.S. Věřili byste tomu, že film natočil 73letý stařec? Woody, si machr! 8/10 ()

veronikav

Filmově asi úžasné ... ale ... toho zmatku ..typu.. kámen s cihlou je kolem hodně :-) --jasně zjednodušuju...... asi jsem čekala trošku větší příběh .. ()

Duotone28

Pre mna silny nadpriemer...uletoval som si barcelonou jak keby som tam stravil cele minulorocne prazdniny.Samozrejme,zajebaval som sa doma na liptove,ale to som tym chcel povedat,ze ti styria a ich fucking story ma tak stiahla, ze som sa na nejaky cas zabudol v barce:),NAZDAR ()

FilmFan24

Allenovsky ukecané, allenovsky hravé, allenovsky ...dosaďte si každý sám. Příjemná podívaná o jednom zajímavém propletenci vztahů, kde každá s postav hledá tu svoji definici lásky během jednoho horkého léta v Barceloně. Výborně napsané, výborně zahrané a přestože film nemá nijak nápaditý děj - a o něj zase až tak nejde - prostřednictvím postav a jejich činů nám Allen dává nahlédnout do našeho nitra. ()

willow666

Tak jsem zkusila dát Allenovi šanci. Naposledy. Pointa všech vtipů mi pravěpodobně unikla a celý příběh mě spíš nudil. Jedna hvězdička za skvělou a krásnou Penélope a druhá za to, že tam sám režisér nehrál. ()

Skip

Woody si tentokrát udělal výlet do Katalánska, a i když ho mám radši na newyorském hřišti, musím říct, že se mu opět podařilo natočit kvalitní film. Nehýří tentokrát vtipy, vzal to trochu víc na vážno,což on někdy dělá a daří se mu to stejně dobře, jako když zahraje na komediální strunu. Námět mi sice přišel tak trošku už jaksi provařený, ale i tak je na co koukat a co poslouchat, protože to napsal dobře a herci mu to také dobře zahráli. ()

halogenka

Nový Woody už mě moc nebaví, což platí i v případě tohoto filmu o pseudouměleckých kocourech a kočičkách. Woody se od skvělých dialogů, scénářů, myšlenek a humoru svých dřívějších filmů přesunul k povrchu - k pohledným hercům, pohledným lokalitám a pohledným zápletkám. Škoda. ()

Aleee89

(viděno v květnu 2010) Konečně jsem se dokopala k tomu, abych zhlédla další z novějších snímků mého oblíbence Woodyho Allena. Z jeho novějších filmů mám vždy trochu strach, protože mě na jeho filmech baví právě ta postava neurotika, kterého sám hraje, což v nových filmech nebývá... A tím u mě tyto filmy nikdy nemůžou dosáhnout úrovně starších, byť ztřeštěných kousků. Neříkám, že Javier či Penélope byli špatní (Scarlett sice taky není špatná, ale není pro mě takovou divou jako pro Woodyho), ale filmu opět něco chybí. Je tady krásné a atraktivní prostředí, typicky zamotaný vztahový příběh, ale není tu Woody, New York, neurotik, prostě to pro mě není ta pravá allenovka. ()

Vědma

Toto je do celovečerního filmu rozvedený bonmot, nevím jestli Oskara Wilda nebo Marka Twaina - prostě nějakého chytrého chlapa: "Ženy nevědí co chtějí a nedají pokoj, dokud to nedostanou." Ale vcelku povedený. Pár Javier Bardem a Penélope Cruz má tolik charizmatu, že by ním mohli podělit celý Hollywood. ()

PP66

Krásný Allenovský vztahový propletenec ve vášnivém španělském stylu bez romantického vyústění. ()

Woody vyměnil krásu za... zkušenosti

Woody vyměnil krásu za... zkušenosti