Vicky Cristina Barcelona

• Španělsko Vicky Cristina Barcelona (více)

Horkým sluncem provoněné letní dny, zbavené všech starostí a spěchu chtějí v Barceloně společně prožít dvě mladé Američanky. Jsou to poněkud volnomyšlenkářská Cristina a její na první pohled příkrá, zásadová kamarádka Vicky, která má před svatbou. Jejich plány se „lehce zkomplikují“, na cestě potkávají spontánního malíře Juana Antonia, s jeho krásnou a nepříčetně žárlivou bývalou manželkou, Marií Elenou. Je pochopitelné, že srážka tak temperamentních charakterů na malém prostoru nemůže skončit jinak než žhavým dobrodružstvím… Známý americký režisér Woody Allen se rozhodl natočit především oddechový romantický příběh točící se kolem lásky a citů, a nutno říci, že se mu to úspěšně podařilo. V hereckém obsazení se také spolehl na „hereckou chemii“ představitelek Scarlett Johanssonové, Penélope Cruzové, Rebeccy Hallové a jejich mužského protějšku, Javiera Bardema (známého z filmů Goya, Tahle země není pro starý). (Česká televize)

k212

Čím starší tím odvážnější, lehce předvídavější, přímější, ironičtější, méně zabavnější ... Velmi -vlastně strašně moc- mě zajímá s jakou další ideou se Woody příště vytasí, kam až zajde. Tohle bylo hodně povedené, ten výlet do uměleckých katalánských výšin či nížin. Také ústřední čtveřice neměla chybu, ale to už je u filmů páně Mistra tak nějak standardem, tedy, že si umí vybrat a nějak nenásilně s jistotou dokopat své herce k něčemu víc. 80% PS. Za tu upřímnost ho fakt začínám nesnášet. ()

Snorlax

Nemohu si pomoci, já zkrátka Woodyho v jeho filmu postrádám, bez něj mne ty jeho filmy baví trošku méně. Užila jsem si, pobavila jsem se, ale něco tomu chybí a není to sůl. ()

Payushka

Prvni polovina me neuveritelne bavila - videla jsem ve Vicky a Cristine jednu osobu. Jednu rozpolcenou zenu, ktera by se chtela s muzem, ktereho vidi prvne, klidne vyspat, ale zaroven ji v tom brani cest. Zenu, ktera se uz po prvnim sexu do nej zamiluje, ale take ji stve ten fakt, ze je to trochu holkar. Woody na platne rozehral situace, ktere dobre znam a sama jsem se v nich ocitla. Takze jsem zjistila, ze jedna ma pulka se asi jmenuje Vicky a druha je Cristina. Jenze po prelomu, kdy se reziser zameril spise na Cristinu, zacalo me nadseni chladnout. Krom krasnych oci a vrazednych sklonu Penelope Cruz mi to uz nenabidlo nic noveho, coz je velka skoda. Kazdopadne je to velice kvalitni snimek. ()

Šakal

přesně něco takového jsem potřeboval v těchto třeskutých mrazech. To co se nepovedlo sauně, to se povedlo Woody Allenovi a jeho Vicky Cristině Barceloně. Konečně jsem dokázal pookřát :o) Woody si pro svou letní romanci vybral prosluněnou Barcelonu a nutno podotknout, že nemohl udělat lépe. Z každého záběru na vás dýchne pohoda a teplo a zvlášť v těchto mrazech jsem při sledování tohoto snímku pomalu roztával a chrochtal blahem:o) Stejně tak, jako dobře zvolil Woody lokalitu natáčení, tak měl i cit ( čich) na výběr hlavních představitelů! Mužského představitele nemohl vybrat lépe. Javier Bardem je dostatečně charismatický, temperamentní, bohémský, aby mu dokázala lehce podlehnout nejedna pěkná slečna,dáma či panička.... Scarlett to moc sluší, Rebeca Hall také obstála se ctí a Penelope Cruz, o té netřeba dalšího komentáře! Ta si svou roli opravdu užívala! Je vidět, že ji v žilách koluje španělská krev. Její hysterické výstupy jsou opravdu dokonalé! Skvělý scénář, tradičně dobré dialogy, výborní J. Bardem a Penelope Cruz ,to vše odehrávající se v prosluněné Barceloně, co chcete víc..... Nicméně musím podotknout, že k úplné spokojenosti mně tam přece jenom něco scházelo. 85% Hodně poctivé 4*! ()

IQ Tiqe

Připravte se na celkem slušný propletenec vztahů, který ale (na rozdíl od všelijakých Pout a Ordinací) dává smysl. Chci tím říci, že jsem ochotný tenhle film Allenovi uvěřit. To je důvod, proč dávám 70%, jinak to na můj vkus bylo už trochu dlouhé, nemám rád snímky tohoto typu - jsem zvyklý na happy endy, slavné nebo jakkoli významné konce; ne pouhý převyprávěný příběh, který nevyvrcholí něčím větším. A i přesto mě právě příběh oslovil - takže na něm něco musí být, ne? Abych nezapomněl - mix anglištiny se španělštinou u Penélope Cruz se mi náramně líbil! *** Ještě k Javieru Bardemovi - tenhle chlapík má neskutečně hereckých podob - po Goyových přízracích a Tahle země neni pro starý je role sentimentálního svůdníka jak blesk z čistého nebe, nicméně je vždy přesvědčivý. ()

Sonnery

Představuji časovou osu svých pocitů: 5 minuta - Chci mít šarm a letadlo; 15 minuta - Španělská města jsou místa s duší, krása; 20 minuta - Jestli se okamžitě nenapiju červenýho vína, tak chcípnu; 30 minuta - Chci se milovat s blonďatou Američankou a pak s černovasou Američankou; od 40 minuty - Penélope, Penélope po koupání, Penélope snídá, Penélope jede na kole, Penélope s kloboukem, Penélope před objektivem, Penélope a Američanka, Penélope se zlobí, Penélope contra Scotland Yard, Penélope s revolverem... Jdu snít ()

Jordan

film je pastvou pre oči milovníkov katalánskej prírody, kultúry a architektúry, pastvou pre mužské oči, o čo sa starajú scarlett, rebecca no najme penélope, ženy si zasa môžu oči popásť na javierovi, no a milovníci woodyho, ktorý na čas opustil new york (a nie na škodu) si zasa zgustnú na kľukatých a popletených vzťahoch, občasných milých epizódkach (ako s otcom juana) a hlavne ironicky nadsadenom komentári; ()

HoneyBunny

Pozor: Nečekejte tu jednoznačnou pointu! Navenek to vypadá, že Woody poslal svoje dvě holubičky na návštěvu Barcelony, kde jim hlavu zamotají klišoidně temperamentní (a bezhumorní) Španěláci Bardem a Cruzová - a tečka. Woody toho ale očividně chce říct víc a nechá častečně na vás, co si z jeho světa bohémských, sexuchtivých evropských umělců odnesete. Pro mě tu bylo málo humoru, moc jízlivosti (ten komentář, co nás provází filmem :-) a moc testosteronu Javiera Bardema - kdyby na mě v restauraci dělal stejné obličeje, jako na Vicky s Christinou, když je zval do Ovieda, chrstla bych mu to víno rovnou mezi oči. ()

Anderton

Film o hladaní pravej lásky alebo skôr samého seba. Každých päť minút zhruba od polovice som mal dojem, že viem, kam bude príbeh pokračovať a čo z toho vyplynie. Lenže práve naopak, dej sa uberal zakaždým úplne inam, ako som čakal, a skončil inak, ako by som tesne pred koncom tipoval. Záver nebol príliš podarený, nehodil sa mi do celkovej atmosféry a trochu tej melodrámy na záver by neuškodilo. Ten miš maš v deji bol možno zámerný, aby reflektoval stav a povahu hrdinov. Možno iba nebol film po scenáristickej stránke dotiahnutý. Mix Allena a Almodovara, ktorý by si mal nabudúce požičať od Allena Johansson, aby sme už boli úplne zmätení. VIDENÉ ZNOVA 9/16: Nie, záver je výborný a film je po scenáristickej stránke dotiahnutý. ()

teutates

Krásne ženy, charizmatický Juan Antonio, malebné prostredie a veľké očakávanie z mojej strany. Po opätovnom zamyslení sa - som došiel k tomu, že nič super sa nekoná... Herecké obsadenie síce bolo cool, avšak prevedenie a tzv. "reč tela" ma neoslovila... 3.osoba kecajúca do dejovej línie a vysvetľujúca predošlé dianie, slabý scénar, "vášniva romantika"... omg! Toto nieje ten Woody Allen, ktorý točil Match Point... 6/10 ()

swamp

Každý rok se na něj těším (ačkoliv mám u něj veliké nedostatky - viděl jsem 'pouhých' cca 11 filmů), každý rok mě pobaví, každý rok ho obdivuji. Ano, mluvím o Woody Allenovi. Tam, kde ve svých starších filmech sám hrával (nejraději ho mám s Diane Keaton), tam dnes obsazuje herce par excellence. A daří se mu to na výbornou. Nejen, že dokáže pobavit, ale poslední dobou si přičichnul i k dramatu, které tak výborně zakomplementovává do svých etud. :) Ovšem zásadní pětiúhelník Vicky (Rebecca Hall) - Cristina (Scarlett Johansson) - Barcelona (itself) - Juan Antonio (Javier Bardem) - Maria Elena (Penélope Cruz) dodává celému filmu zase něco víc, než byste od něj čekali. Díky, mistře vztahů. :) ()

DwayneJohnson

Pro mě jasně jeden z nejlepších filmů Allena a to ho moc v oblibě nemám. Skvělý Bardem a Rebecca Hall. Super atmosféra. Možná letos pojedu na dovolenou do Španělska. ()

Dalda

Zajímavý příběh, kde svoji roli perfektně sehrála Penélope Cruz. Film má navíc díky použité hudbě skvělou atmosféru. ()

pm

Pohodový letní film pro každého: pro fanoušky zúčastněných krasavic, pro fanynky španělského macha, milovníky Allenových filmů a v neposlední řadě pro turisty. Barcelona je skutečně kouzelné město, a tu náladu a vůni, které vyzařuje, režisér uměl zprostředkovat a zároveň ji povýšit na jednu z hlavních postav. Naštěstí, jinak by to bylo skvěle zahrané omamné prázdno. Každopádně od "Hanny a jejích sester" a "Purpurové růže z Káhiry" jsem z žádného Allenova filmu neměla tak dobrou náladu. ()

predators

Další z nekonečné řady romantických dramat, která jdou jaksi mimo mě. Neříkám, že se jedná o špatný počin, ale tento styl mi opravdu moc nesedí. Hodinu a půl poslouchat řeči, jak se kdo k sobě hodí a nehodí nebo aby to někomu klapalo, tak musí být ve trojce? Děkuji, pro jednou stačí. Výkony herců jsou ovšem kvalitní a tak si Vicky s Crisinou své příznivce určitě najdou. Zajímavosti: Penélope Cruz je opravdu mizerná střelkyně. Proto pro ni nebylo těžké střílet mimo. / Holky líbačky mezi sebou schválně kazily, aby si je mohly zopakovat... :-) 50% ()

nascendi

Nevedel som počas sledovania filmu, že ho spáchal mnou neobľúbený Woody Allen. Aj tak by to nijako neovplyvnilo môj negatívny pocit z neho. Pripadal som si ako pred polstoročím, keď ešte fungoval star system a ľudia chodili do kina na Clarka Gablea alebo Ritu Hayworth. Aj tento film som vnímal ako vzťahový guláš, ktorý mal byť stráviteľnejším iba vďaka tomu, že doň obsadili minimálne troch obľúbených hercov. Čo však z toho, keď scenár bol narýchlo spichnutý, dialógy telenovelové (ešte ich umocnil príšerný slovenský dabing) a retardovaným divákom hlas v pozadí vysvetľoval čo sa na plátne deje. Už som spomínal, že Woodyho Allena až na výnimky nemám rád a myslím si, že v jeho prípade platí doslova, že menej je niekedy viac. Tento film napríklad vôbec nemusel byť nakrútený. ()

Tomco

Eurotrip Allenovi výrazne prospieva. Jeho pero a režisérske schopnosti znova nadštandardné. Obsadenie lahodné, ústredná štvorka si to užíva, a to sa len v tom najlepšom premieta na divákove emócie. Dobré znamenie určite aj v tom, že som sa ani nenazdal a bolo po filme. 80% ()

Slarque

Turistická pohlednice z Katalánska plná krásných hereček. Bohužel scénář není z nejsilnějších, většinu děje odvypráví hlas vypravěče a zbytek je vztahový zmatek jako ze soap opery. Navíc je vidět, že většině tvůrců chybí ten španělský temperament, takže to vlastně neobstojí ani jako ta pohlednice (50%). ()

Woody vyměnil krásu za... zkušenosti

Woody vyměnil krásu za... zkušenosti