Detektív Jacob King (Steven Seagal) používa tvrdšie metódy, ale pri chytaní zločincov má vysokú úspešnosť. Práve zatkol Billyho Joea Hilla (Mark Collie), ktorý rád zabíja nožom. Spolu so svojím kolegom, detektívom Stormom Andersonom (Chris Thomas King), sa snažia chytiť sériového vraha, ktorého médiá nazvali Krvák a ktorý má na konte už niekoľko obetí. Vrah na svojich obetiach vždy zanecháva odkaz v podobe symbolu, ktorý v astrológii niečo znamená, a je mu jedno, či zabije ženu alebo muža. Jacob rozlúštil väčšinu symbolov, ale Krvák mu stále uniká. FBI poverí svoju agentku Frankie Millerovú (Holly Elissaová), aby Jacobovi a Stormovi pomohla s prípadom, ale Jacob k nej nie je veľmi zdvorilý. Agentka Millerová sa pýta Storma na zatknutie Billyho Joea Hilla, pretože sa sťažoval na neprimerané použitie donucovacích prostriedkov, Na základe tejto sťažnosti a odmietnutia svedka vypovedať je Billy Joe Hill prepustený z väzenia. Jakub správne tušil, že bude opäť zabíjať. Len neodhadol, že po pár minútach na slobode zabije troch ľudí. Jacob si zo správ od Krváka poskladá vetu, ktorá mu nedáva zmysel, a ide do knižnice v domnení, že je to úryvok z nejakej poézie. Knihovníčka prezradí Jacobovi, že je to text piesne skupiny, ktorá pravidelne hrá v malom klube. Jacob tam ide a od čašníčky sa dozvie, že text napísal Lazerus. Čašníčka mu ukáže Lazerusa (Michael Filipowich), ktorý sa dá na útek. Jacob ho prenasleduje, ale Lazerus utečie. Nechal však za sebou peňaženku a retiazku a z jeho vodičského preukazu sa Jacob dozvedel, že Lazerus Jones bol odsúdený za znásilnenie a polícia ho hľadá za porušenie podmienky. Jacobov predpoklad, že v laboratóriu nájdu na náhrdelníku DNA prostitútky Jessicy a Lazerusa Jonesa, sa potvrdí. Jacob sa spolu s agentkou Millerovou vyberie na Lazerusovu poslednú známu adresu, kde nájdu ďalšiu obeť. Jacob dešifruje posledný odkaz a vie, že Lazerus chce zabíjať v bare Smädná duša. (TV JOJ)

honajz

Steven Seagal stárne. Což by nevadilo, některé jeho filmy z poslední doby mají grády. Ale tohleto je jen zmatený střih a rádoby cool look.   On by i ten příběh docela šel, i když spousta věcí je nevyjasněných (proč má vrah zálibu imrvére v astrologii, úplně se zatloukla vražda knihovnice, mstící se propuštěný vězeň má hafo příležitostí k odplatě, ale čeká, až "bude na řadě") a nedotažených (s astrologickými znameními se dalo vyhrát daleko víc a tajemněji). Docela tu funguje i jazzový hudební podkres, kamera lehce sklouzává k noir filmu, pokud se zrovna neděje nějaká akce... ALE - a v tom je ten problém. Akcí je tu sice hodně, ale natočených naprosto šíleně. Některé kousky akčních scén (pád z okna) jsou zopakovány v rychlém střihu třeba pětkrát za sebou, až to mate, jestli z okna nevypadlo víc lidí, než jeden. Tam, kde dřív Seagal prokazoval svoje znalosti bojových umění, tady teď nasadí xicht, zbytek odskáče jeho dvojník, protože akční a bojové scény jsou jen zběsilým sestřihem fotek tu se zaťatou pěstí, tu s tyčí, často ani netušíte, kdo kde proti komu vůbec bojuje, vše v detailu a některé tyhle naprosto nejasné záběry dokonce zase pětkrát šestkrát za sebou. Zkrátka - akční Seagalovy filmy dělalo jeho bojové umění - solidně natočené, v delších záběrech a zdálky. Jenže tady jsme svědky jen nejasných rozmazaných detailů, jako kdychom kolem nich projeli v rychlíku, sem tam nějaká střílečka, v nichž se nikdy  nikdo do nikoho netrefí, a to je vše. Fakt škoda, protože se z toho dal vytřískat slušný akčňák s noir lookem. DVD načne protipirát a jedna reklama, jinak kromě filmu nenabízí lautr nic. Taky bída.   Publikováno: 09.03.2009 ()

jonyyy

Nemyslím, že by byl Kód smrti takový průšvih. Všiml jsem si že Steven na stará kolena začal hrát čím dál častěji takové polozáporáky, popřípadě hodně narušené klaďasy. Jak jsme u Seagala zvyklí, že se nepřítelem vůbec nemazlí a kosí je po tuctech během pár sekund, Kód smrti dělá "vyjímečným" také to, že se v něm s obětma pere klidně pět minut a tyto pekelné bitvy jsou bohužel tragicky technicky zvládnuté. Ale jinak standardní průměr. 55% ()

eraserhead666

Když se kouknu na rok vzniku filmu, nezbývá mi než Stevenovi pogratulovat k docela povedenému návratu. Nejde teda o návrat do těch výšin, z nichž začínal, ale v porovnání s jeho filmy z poslední doby je to až překvapující. Kvalitativně bych to přirovnal k Lovci policajtů. Ten film vůbec není roztržitý či lépe řečeno rozkouskovaný na jednotlivé špatně slepené epizody, jako např. u Cizince, kterého jsem viděl naposled. Je to jednolitý, i logicky se odvíjející děj, který je i poměrně zajímavý (a abych řekl pravdu, u Seagala poslední doby trochu překvapivý). Scénář je povedený (jestli jsem koukal dobře, napsal ho sám Seagal, to klobouk dolů). Seagal docela hláškuje, je to docela akční. Navzdory několika vadám mě film jako celek velmi mile překvapil a potěšil, že se ještě dočkám dost povedené seagalovky, jsem už ani nečekal. Samou radostí bych asi dal i plný počet, ale jednu hvězdu uberu za dost nepovedeně sestříhané první dvě rvačky a za to, že bych tvůrcům pro příště poradil, že když už se za božského Stevena rve někdo jiný, ať je mu alespoň proporčně trošku podobný, ono když za přes stokilového chlapa zaskakuje někdo, kdo váží 60 kg, docela to bije do očí. ()

SOLOM.

Steven Seagal má pomyslné „štěstí“, že v mém mládí patřil mezi moje oblíbené herce – hlavně ve svých nestarších filmech. Ty nejnovější totiž většinou stojí za hovno a tyhle trošku starší už taky nejsou nějak úchvatné. Samotná myšlenka nebyla zas až tak špatná – dva vrahové – jeden astrologický psychopat, který rád ubije a mučí své oběti, druhý psychopatický sadista, který rád přišívá nálože na své oběti a podřezává je nožem. Jenomže celkové zpracování (od stihu, kamery, atd…) – to byla vážně katastrofa. Otravně dlouhé záběry na padající těla, přestřelky, v nichž nikdo netrefí nikoho – ale taky pár chuťovek – vymlácené zuby, praskající kosti, nějaká ta nahota a do očí bijící dvojník, který Stevena zaskakoval při akčních scénách a soubojích…Znám ovšem i mnohem horší filmy od tohoto kdysi solidního herce. ()

Bauer

Aby jste porozuměli mému nasledujícímu komentáři, tak Vás musím seznámit s pár novými slovy. Jedná se o tulo kár, což znamená tlusťoch. A další slovo je pupo a to je pořádné břicho a nebo jak se tak lidově říká "pivní vana". A teď přejdeme k samotnému filmu. Kód smrti je na Seagala docela slušný film a taky skvělá zábava. V několika momentech jsem měl pocit, že jde o komedii. Hned v prvních 5 minutách jsem se začal smát nahlas. To jak Seagal dal chlápkovi v bytě ránu a chlap odletěl 5 metrů na zeď, tak to mně pobavilo velice. Další vtipná scéna by se dala nazvat ubití k smrti dětskou panenkou. Některé akční scény byli nesmyslně dlouhé. Rvačka v baru! Snad pět minut dokazoval Seagal jaký je borec. K tomu příšerný střih a jednu ránu jsme měli možnost vidět asi tak 9 krát. Totální blázinec! Z tohoto snímku jsou cítit dvě věci. Ta první je, že je na tom hrozně vidět, jak se jedná o pouhý video film, který kdyby televize Nova odvysílala ve středu večer od 20 hodin, tak bych se ani nedivil. Druhá věc je tuk, který se za Seagalem táhne. On snad nikdy nezhubne. A teď se dostáváme k tomu hlavnímu. Steven Seagal je tulo kár, který má neuvěřitelné pupo! Kód smrti je určitě lepší než Poslední noc a určitě se nejedná o nejhorší film ve kterém se Seagal vyskytuje. Taková hezká 1* a hlavně i zasloužená. ()

Lacike odpad!

Tohtorocny deficit novych gumovych medvedikov v krvi som sa rozhodol zaplnit nejakou staršou peckou velkeho aikido medveda, ktoru este nemam okomentovanu. Vraj napinava detektivka s otrasnymi akcnymi scenami. Mna teda ani ta detektivna linia nenapla. Seagal vs. hned dvaja tragikomicki psychopati, ktori radi niekoho picnu, aby sa ukojili. Cele to vysetrovanie je totalna nuda bez poriadnej atmosfery. Zachranit to mohli aspon akcne sceny. Prestrelky su fadne. Nonstop sa striela ale nikto nic netrafi. Ale uplna katastrofa su bitky, ktore su tak extremne mizerne zostrihane, ze v nich skoro nic nevidno. Niektore sceny su doslova komicke. Pad z okna strihnuty asi desatkrat. Niekoho snad potesi aspon mnozstvo brutalnych scen, ktorymi chceli vynahradit absenciu cohokolvek ostatneho. No a Seagal tu oproti sucasnosti pôsobil este dost elegantne a frajersky aj napriek evidentnej nadvahe. Ale len kvôlli tomu filmu nedam jednu hviezdicku. Je to nepozeratelny odpad. 1/10. ()

Ouwen

Tak si myslim, že to nejhorší není. Má to nějaký scénář, dočkáme se několika výborných hlášek Seagala a v tý kožený bundě vypadá hustě. Jen konec mi přišel dost ujetej. Co se týče akce, dočkáme se dost soubojů a pár přestřelek. Střílečky takřka bez obětí, plně realistické, absolutní přehlednost a jsou dlouhé - jen chybí prostě oběti a postrádám napětí. Soubojů je sice víc, jen to kazí naprosto mizernej střih. Nebudu psát, že je katastrofální, některý momenty jsou fakt dobrý, takové vymlácení zubů u barovej pult je asi nejlepší prvek celého filmu. Ani by mi nevadila choreografie, je průměrná, dostaneme jen pár chvatů a kopů, jinak Seagal využívá spíš prostředí, okolí, cokoliv co vezme do ruky využije jako zbraň, brutalita slušná a celkem jsem i cítil tu bolest těch úderů - bohužel kamera je příliš blízko těla a střih to "výborně" mrví. Jinak mi film přišel pohodovej. Kdyby režie nebyla tak zoufalá, tak bych byl i nadšený. 6/10 ()

Andersis

Steven se nám představuje v dalším filmu. Seagal tu ztvárnil asi nejbrutálnějšího policistu co kdy hrál, nebýt zkaženého a extrémě špatného střihu tak by to mohla být i pekelně pekelná podívaná. Souboje sou drsné a dlouhé, navíc Seagal taky párkrát dostane přes hubu. ()

Dubro

Voskový panák Seagal potrápil režiséra Kinga hľadaním hercov, ktorí nehrajú lepšie ako Steven a tak sa stalo, že miesto agentky FBI na pľaci pobehovala vypatlaná koza a Seagalov šéf pripomínal viac navoňaného kaderníka ako policajta. Navyše poradca pre množstvo nábojov v služobných zbraniach ostal na materskej dovolenke a do strižne prijali nejakého šialeného onanistu. Mal som v úmysle tomu seknúť 2 hviezdy, no záver ma donútil vyzvracať sa do kvetináčov v obývačke. ()

maverick10 odpad!

Tak tady se nepovedla ale ani jedna vec dobre. Vzdy jsem se tesil alespon na jeho akci, kdy svym povestnym kmitanim rukou utahal nejednoho soka. Ejhle, zde ovsem mistr strihu, pripravil nam prekvapeni v podobe strihu ala nedockavy animator kreslenych postavicek, kdy se nam postava a cela akce posouva skokem ob dve az tri sekvecne a nam se tak s veskere akce ve filmu stava kopa neprehledne skrumaze, ze ktere boly oci a chce se mi spat. Kdyz nam ve filmu se Seagalem vezmou to jedine proc se na nej divame, pak uz to nestoji vubec za nic. ()

Martin741 odpad!

A Dalsi film so Stevom. Ja viem, ze musi platit faktury /voda, plyn, elektrina ..../ ale naozaj sa musi strapnovat v takomto filme? Naozaj este nesmie ist do dochodku? Scenar je klasicke seagalovske klise, o tom netreba viest reci. Ceni sa vsak navrat k drsnej skole, akcne sceny su sice dementne, a dialogy  su za nepocuvaelne spatne vatovo plane plky - Seagal sa vratil k svojim "klenotom" ako Cizinec, bestie, Hlaf Past Dead  0 % ()

Seag

(Je vám jasné že zase dám 5*) Bitky sú dost neprehladné, ale prestrelky sa mi dost pozdávali. Zaujímavé je to, že aj ked súboje stáli za prd, celé to na mna působilo dobře. Neviem mno, mne sa to páčilo. 1* sa mi zdá dost málo. ()

Maty85

Film by nemusel být vůbec špatný nebýt hlavně těch podivných hrátek s kamerou, který se tam vůbec nehodí a jsou akorát tak k ničemu. Díky tomu jsou všechny akce dost rychlý a nepřehledný. Je to jak nějaká skládačka co si musí dá člověk dohromady vždycky:-)) Jinak nápad dobrej, obezní Seagal by to v klidu zahrál a hodí se do těchle typů filmů. Říkám no, škoda toho blbnutí s kamerou co předváděli,jinak by to na ty 3* určo mohlo být. ()

otík

Ach, kde začít? Je tu nový Seagal, už ho mám naštěstí za sebou a tolik bych toho chtěl o jeho novém počinu napsat, že nevím, zda to vše zvládnu. Tak předně není to vůbec průser. Ba naopak, řekl bych, že jde o (na Seagala 21. století) slušný průměrný počin tohoto stárnoucího pána. Dokonce s lepším režisérem a scénáristou by z toho byla slušná detektivka úrovně třeba Lambertovy Vraždy podle Jidáše. Také zde je hlavním záporákem ujetý magor, který zabíjí pro své potěšení a zároveň z donucení "vyšší" síly. Tentokrát podle astrologie a nějaké koruny. Aby to však nebylo málo, je tu ještě "normální" zabiják, který "pouze" řeže. No a Seagal je detektivem, který po nich pátrá, radí, informuje, mlátí a střílí, aby je stejně nezmlátil ani nezabil. Teda až na konci, což je asi jasné. Podařilo se i s pomocí Seagala natočit napínavý temný thriller. Podařilo se ale také natočit i s pomocí Seagala další céčkový akční film. Co se týká temnosti, té je dost, děj se sice děsně vleče, ale občas je přeci jen proložen akcí. A bohužel akce je téměř taková jako v posledních seagalovkách. Mlátí se jiný chlap, prostřihy na Seagalovu tvář ukazují jakože odhodlání, střelba je špatná až katastrofální. Nechápu proč je především první bojová scéna tak špatná, když ke konci obě závěrečné bitky připomínají staré dobré seagalovské závěry a Seagal v nich i dokonce něco ukáže. Je vidět, že by ještě na to měl. Tak proč ho to nenechají natočit? Nebo proč ho aspoň nezaberou v celku? Já mu stále věřím, že na to má a například ta bojová scéna s noži je fakt povedená. Ale abych zas tak moc nechválil - několik postřehů. Proč má borec s rozmlácenou držkou na padrť v další scéně krásné bílé zuby? Proč po sobě hrdinové střílí asi 5 minut v kuse, když nikdo neumírá ani není postřelený? Proč každý bojový záběr je zdvojen až zčtveren (např. borec spadne na stůl i pětkrát během jediného pádu)? Po čem Steven druhou půlku filmu pátrá, když vraha zná a dokonce ho už i měl? Jaktože Seagal, vylíčený jako expert na boj, zbraně a výbušninu, si v některých scénách poradí s gorilou za 1 sekundu a následně hlavního záporáka nepřemůže ani za 5 minut a ještě ho nechá utéct? Jak je možné přežít pád na beton z 20 metrů nebo odejít po svých po několika ranách hlavou do zdi, stolů a skříní? Proč jsem některé věty v ději či jednání hrdinů vůbec nepochopil? Zdá se mi, že tato seagalovka klade snad až moc otázek, dlouho jí trvá, než se něco vyřeší a odměnou za trpělivost nám nejsou zrovna nejdokonalejší mistrovy chvaty. I přesto tentokrát setkání s naší vyčpělou ikonou celkem ušlo. PS: fakt by mě k sakru zajímalo, co měl ten úplný konec znamenat. Že by odkaz na budoucí porno se Stevenem??? A co ta ruština? Že by malá ochutnávka na další film Ruslan? ()

Radiq

Seagal to tam opět drtí jedna báseň, ale střihač je asi nějakej epileptik. Nebo je chce udělat z nás. A vůbec - epileptikům ten film rozhodně nedoporučuju, protože se může stát, že při některé akční scéně (vlastně při kterékoliv akční scéně), by mohli dostat záchvat z toho, jak to je nepřehledný a furt to přeblikává a seká se (jo, seká se, jednu chvilu jsem myslel, že se mi seká komp, ale bylo to filmem). Přitom když se film uklidní a přejde do normálního děje, tak to není zas tak hrozný. Vsuvka z dětství byla asi jenom na prodloužení filmu, protože to bylo tak zbytečný, jak už jsem dlouho v žádným filmu zbytečný neviděl. Všechno ostatní je takové dost ukvapené, ale lepší, než aby se to táhlo. Postavy povrchní, jak povrchovej důl, a Seagal jako člověk bez svalů v obličeji. ()

eye candy

Co sráží akcie Killing Pointu pod modrou čáru jsou pokusy o akci, která se opravdu špatně hodnotí, nerozumíte-li abstrakci. Čistě technicky vzato ji lze popsat jako maniakálním způsobem sestříhané detaily zad a paží a zhruba každou pátou vteřinu se opakující záběr na tukovými polštářky ochmířenou tvář Stevena, ve které se zračí výraz duševního pohodlí. Opravdovým awkward momentem je ovšem jakýsi náznak erotické scény Stevena s Karyn Michelle Baltzer. Seagal v erotické scéně, to by byl nejspíš vrchol jeho dosavadní tvorby a pro fanoušky odměna za to že to s ním tak dlouho vydrželi. Nicméně film jako takový bych zcela nezatracoval, chvílemi jde o celkem slušný dektektivní thriller ()

ecceHOMMO

....zdá sa, že filmy so Segalom sú stále viac o ničom......čo je škoda pretože boli časy keď sa na ňho dívalo fakt dobre....Kód smrti je podpriemerný snímok, ktorého zápletka je tuctová, bojové scény sú slabučké....strih--to je hotová katastrofa......a v závere je to celé zaklincované snahou spraviť so Segala vinníka čo vyznieva tragicky zle a hlúpo, pretože počas celého filmu je nad slnko jasnejšie kto je hlavná negatívna postava. ()

Jizni Tlapa

"vy jste jako zlej exém, pořád se vracíte"...Kolos Stevie v kůži je zase v akci a Kill Switch rozhodně patří po hodně dlouhé době k tomu koukatelnějšímu. Zasluhuje se o to hlavně scénář, který nabízí pár vtipných momentů. Obstojně svede boj s divákem i samotný příběh, který jde oproti seagalovkám tak nějak více do hloubky a nutí v momentech přemýšlet. Největší slabinou tak zase zůstávají bojové scény, do kterých tak dotěrně, a víc než je zdrávo "kecá" stříh a šileně trhaná kamera...poctivě vykopaných 50%! ()

Beky

....k poslednímu souboji, kde Seagal je vidět a je VIĎET, že souboj dělá opravdu ON!! Ten souboj je sestříhanej opět tragicky, kamera je nesmyslně blízko oběma akterům, takže rychlé ruce, nohy, nože ani nevíme komu z nich patří, nicméně je opravdu NĚCO vidět!! Je zajímavé jak předchozí věta je vlastně kladným hodnocením JEDNOHO souboje, i když je v něm VŠECHNO špatně!!! A teď vám napíšu proč, protože VŠECHNY ostatní souboje Seagal nedělá, jsou v nich vidět pouze nástupy do souboje, zbytek dělá někdo jinej!! Je opravdu super, když v průběhu bitky nespatříte ani jednou Seagalovo obličej v poloze, která by vyjadřovala příslušné emoce k danné scéně, pouze vidíte několikrát opakovaně ukázanej znuděnej ksicht, kterej tam pravděpodobně vůbec nepatří!! Absolutně to nechápu, tak nevim, proč by mě mělo zajímat, něco jako začátek věty!! Ať se jde fakt VYS.AT s takovýma soubojema....zde mě to mrzí dvojnásob, protože ostatní je docela zajímavej pokus o pohodovou béčkovou detektivku, která neni vůbec natočená zle, kde Seagal vypadá fakt dobře a občas pronese i super hlášku:)!! Hodnotim objektivně film jako celek, subjektivně jako jeho fanda, jsem opět zklamanej:(!! Jednou větou: ...občas se mi zdálo, že i jeho hlas, vlastně neni jeho:(!! ()