Detektív Jacob King (Steven Seagal) používa tvrdšie metódy, ale pri chytaní zločincov má vysokú úspešnosť. Práve zatkol Billyho Joea Hilla (Mark Collie), ktorý rád zabíja nožom. Spolu so svojím kolegom, detektívom Stormom Andersonom (Chris Thomas King), sa snažia chytiť sériového vraha, ktorého médiá nazvali Krvák a ktorý má na konte už niekoľko obetí. Vrah na svojich obetiach vždy zanecháva odkaz v podobe symbolu, ktorý v astrológii niečo znamená, a je mu jedno, či zabije ženu alebo muža. Jacob rozlúštil väčšinu symbolov, ale Krvák mu stále uniká. FBI poverí svoju agentku Frankie Millerovú (Holly Elissaová), aby Jacobovi a Stormovi pomohla s prípadom, ale Jacob k nej nie je veľmi zdvorilý. Agentka Millerová sa pýta Storma na zatknutie Billyho Joea Hilla, pretože sa sťažoval na neprimerané použitie donucovacích prostriedkov, Na základe tejto sťažnosti a odmietnutia svedka vypovedať je Billy Joe Hill prepustený z väzenia. Jakub správne tušil, že bude opäť zabíjať. Len neodhadol, že po pár minútach na slobode zabije troch ľudí. Jacob si zo správ od Krváka poskladá vetu, ktorá mu nedáva zmysel, a ide do knižnice v domnení, že je to úryvok z nejakej poézie. Knihovníčka prezradí Jacobovi, že je to text piesne skupiny, ktorá pravidelne hrá v malom klube. Jacob tam ide a od čašníčky sa dozvie, že text napísal Lazerus. Čašníčka mu ukáže Lazerusa (Michael Filipowich), ktorý sa dá na útek. Jacob ho prenasleduje, ale Lazerus utečie. Nechal však za sebou peňaženku a retiazku a z jeho vodičského preukazu sa Jacob dozvedel, že Lazerus Jones bol odsúdený za znásilnenie a polícia ho hľadá za porušenie podmienky. Jacobov predpoklad, že v laboratóriu nájdu na náhrdelníku DNA prostitútky Jessicy a Lazerusa Jonesa, sa potvrdí. Jacob sa spolu s agentkou Millerovou vyberie na Lazerusovu poslednú známu adresu, kde nájdu ďalšiu obeť. Jacob dešifruje posledný odkaz a vie, že Lazerus chce zabíjať v bare Smädná duša. (TV JOJ)

Triny

Od Přepadení v Pacifiku jsem začala mít ráda filmy se Segalem.. Ale fakt je, že jedině Pacifik I. a II. a Aljašku v plamenech dokážu odlišit od těch dalších "segalovek".. Tak nějak mi přijdou všechny na jedno brdo.. ale aspoň si drží nějaký standard.. Tenhle filmek je ale něco úděsného - spousta násilí, spousta lidí, co po někom jdou, Segalovy nestandardní metody, které by asi měly být divákovy sympatické (ale mě tedy nebyly), laciné hlášky a extra super přihlouplých závěrečných dvacet vteřin...ani nevím, asi sentiment mě přinutil dát 1*..:/ ()

lennyd

Detektiv Jacob King (Steven Seagal) si už od malička nese své trauma - to když je jeho bratr brutálně zavražděn. Možná proto se dá k policii, a vyšetřuje ty nejhorší zločiny - sériové vraždy. Právě je na stopě sériovému vrahovi zvanému Šifrař. Aby to neměl jednoduché, tak je mu na stopě právě propuštěný zločinec i policistka z vnitřních záležitostí... Skoro by se mi chtělo napsat, že Kód smrti je standardní Seagalovský film. Seagal jako policista, sám proti všemu (a že toho všeho je tady až až), čímž může dokazovat, že svoje bojové umění (udělej co nejméně pohybu za jednotku času) ovládá bravurně. Vše je krásně vidět v jedné z úvodních akčních scén, která trvá asi deset minut, přičemž každý Stevenův hit je asi sedmkrát zopakován z různých úhlů, abychom se jej plně nabažili (bez těchto opakovaných záběrů by film trval asi 20 minut včetně titulků). Jinak nic nového ani překvapivého tento film nenabízí, pokud máte chuť na Seagala tak je úplně jedno, jestli si vezmete tento nebo kterýkoliv jiný jeho film.. ()

Všivák

Z té kamery během soubojů se mi zvedá žaludek. Kdyby radši Seagal ukázal toho svého dubléra. Alespoň, že ho nenapadlo točit erotický scény. Brzy ho asi budou muset rozhýbávat pomocí obrázků. ()

m.a.t.o.

Po dlhšom čase opäť vcelku pozerateľná Seagalovka, ku ktorej si sám veľký Steven napísal scenár. A vôbec nie zlý. Oscara by zaňho asi nezískal, ale vzhľadom nato, že som ani nevedel, že Seagal píše aj scenáre, tak si myslím, že z jeho strany to bola celkom slušná práca. Lenže celé mu to sabotuje Jeff King, ktorý svojou otrasnou réžiou akčných scén všetku Seagalovu shanu podkopáva. Opakovať jeden záber tri krát (!!!) bolo cool možno pred dvadsiatimi rokmi, ale nie dnes. A ten strih, to je des a hrôza. Strihnúť päť krát za dve sekundy, tak aby divák vôbec nemal prehľad kto komu a aký úder práve uštedril, tomu hovorím zhovädilosť najhrubšieho zrna. Si myslím, že aj sám Seagal, ktorý za réžiu Alijašky v plameňoch dostal Zlatú malinu, by to zvládol oveľa lepšie. ()

JohnSmith

Další Seagalovka o ničem. Kdyby to tak nebylo pořád dokola to samý. Už to není zajímavý a zase jsem se nasmál u soubojů,kdy se Steven skoro nehýbe,buď nemůže nebo se mu prostě nechce. ()

jefff

Tématem jsem mylel, že půjde o lepší saegalovskou záležitost. Nikoliv. Je to pořád to samé. Mínusem ještě navíc je, že mi přišlo (a moooc doufám, že se mýlím), že sám velký Saegal má v soubojích dvojníka Což mi přijde absurdní neboť bojové scény to je to jediné co umí (herec vážně není:-)) Samotný příběh je dementní a trapný, herci jakbysmet. Kód smrti je pouze parodií na Sedm a jemu žánrově podobné. Nedoporučuji, opravdu nedoporučuji shlédnou tuto kolosální hovadinu, akorát budete naštvaní nad promrhaným časem. ()

ssfan

Kód smrti je podle mě naprosto průměrný akční film na pomezí kategorií A/B. Určitě by si zasloužil od většiny 2 nebo 3 hvězdy. Příběh filmu není špatný, částečně se však podobá Glimmer Manovi. Hudba i kamera jsou naprosto v pohodě, vyjma soubojů. Tam je to dosti divně zabrané, navíc je tu i rychlý střih. Myslím si, že nebýt toho chaotického střihu, měl by film lepší hodnocení. Potěšily mě ale přestřelky, které nevypadaly vůbec zle. Navíc v závěrečném souboji Steven jasně ukázal, že na to stále ještě má. Chce to jen dobrého režiséra, producenta, a trhák ve stylu Lovce policajtů bude na světě. Objektivní kvalita filmu 62%. Pro mě mezi 4 a 5 hvězdami. ()

AdamesWWE

[4/10] Tak si prepínam večer naše slovenské stanica a Markíza ešte stále frčí na piatkových Seagalovských filmoch až sa im čudujem, že to má sledovanosť. Od začiatku ma Kód Smrti pomerne slušne upútal príbehom, viac ako niektoré iné jeho novodobé diela, ale ako-tak spokojný som bol iba kým neprišlo na mizernú akciu. Toľko strihov som ešte v živote nevidel, obsahovo slabučká akcia, takže výsledok je úplne otrasný, tá akcia bola tak nudná až ma uspávala a bol som rád ked´ už skončila. Ale vstane ani nie, nebol som rád, lebo som sa opäť musel pozerať na tento "akčný film", ktorého dej ma naneštastie bavil iba po prvú akciu a potom sa to len vezie otrasným štýlom a bez žiadneho tempa až do finále. Čo už, treba len veriť že Seagalová nová tvorba sa zlepší, jediný dobrý film čo natočil v novom období je Pomsta v mene syna, inak ide o samé priemerné až podpriemerné pľuvance do sveta akčného filmu ktoré Seagalovú tvorbu zhadzujú ešte na nižšiu úroveň. ()

TERRORDROME

Štandardná Seagalovka v ktorej pupkatý majster aikida ide po úchylnom vrahovi čo vyzerá ako pornoherec zo 70-tych rokov. V podstate zívačka, ale zaujme nejakým tým násilím, vybíjaním zubov o stôl, žraním ľudského mäsa a striekajúcou krvou. Akčné scény sú neskutočne naťahované a zostrihané priam absurdne, jeden záber je opakovaný aj desať krát, Seagal dokáže svojho protivníka non-stop masakrovať kľudne pol hodinu a keď chlapík vyletí z okna trvá niekoľko minút než konečne dopadne na zem. Nie je to moc blbé, čo je plus, ale ani príliš zaujímavé či zábavné. ()

Haymar

Seagal máchá rukama, hláškuje a pálí na vše co se hýbe... zatímco kamera švenkuje jako o život, rejža leží kdesi v příkopě v rauši a herci pobíhají zmateně po place jako lesní mravenci... Hmm takže vlastně jako vždy! Nevím jestli se mi to zdálo nebo ne, ale měl sem dojem, že v barové bitce dokonce božského Stevea dubloval kaskadér!!! Na druhou stranu, odprostíme-li se od všech těch lapsusů a "non-sense" záseků, bylo to celkem drsná kriminálka... ()

Lefty86

No chvili to vypadalo i na ctyri, asi jsem se fakt zblaznil, ale pak prisli debilni bitky, kde mistr bojovych umeni SS vlastne vubec neni. Jen se tam fackuje a v kazdem zaberu je videt ze to neni on. Jen jeden a ten samej zaber dokola na jeho ksicht, ani se neobtezovali dat tam zaber jinej, ne furt ten jeden. Dabler byl i v zaberech kde jen sedi zezadu, nebo stoji. To uz neumi ani sedet?? To bych zase pro zmenu dal jen jednu. Bitky byli otravny a dlouhy nikam nevedouci placana. A kdyz tam byl zaber s Klaunem, nevedel jsem jestli to ma byt jako zert, nebo jestli to myslej vazne. Holy namet je podareny stacilo jen aby to vzal do rukou nekdo normalni. ()

majo_svk

Škoda, Steve, zas ti to nevyšlo. Si skutočný smoliar, na ktorého sa lepia naozaj čudní (možno až na hlavu padnutí) strihači a kameramani . Oni, zrejme výsledný film nevidia? Ak by ho videli, zbalili by si všetky svoje švestky a utekali by čo najďalej od točenia filmov. Okamžite Stevena nechajte a tiahnite do ...!!! Akčné súboje by som natočil lepšie aj ja. Akcia je neprehľadný chaos, na ktorý sa skutočne nedá pozerať. Ak už chceli vytvoriť slušnú kriminálku, nemuseli do nej nasilu vsúvať otrasne vyzerajúce súboje. Stevenov dublér nevie používať ani jeho bojový štýl (kde je to Steveho aikido a pod.), tak prečo ho tam dávajú? Ak sa Seagal už fakt nevie pre nadváhu hýbať, nech radšej len strieľa z obľúbeného coltu 1911 alebo brokovnice. Jediný súboj, ktorý sa trochu (zdôrazňujem trochu) podobal na Steveho, bol ten posledný. Celkový dojem s filmu (ak si odmyslím kontaktné súboje) je na ***. Avšak, ak sa Seagal nevráti ku svojmu bojovému štýlu, ktorý mu priniesol veľa fanúšikov, zrejme skončí zle. Steve je stále drsný chlapík, prekypujúci humorom, no bez úchvatných kontaktných súbojov. Steve, musíš sa už vážne spamätať, začať cvičiť, posilňovať a predovšetkým lámať všetky kosti v telách nepriateľov a padúchov. Po dvoch solídnych filmoch (Zákon ulice a Smrtiaca zbraň) opäť súbojová slabota. Steve, vykašli sa na komédie a horory a ukáž nám, že si ešte stále majster bojových umení, ktorý sa nestratí v žiadnom akčnom filme. Bojuj ty, sensei Seagal a nenechaj pred kamerami poskakovať tých šašov, ktorí ťa len pripomínajú. Verím, že filmy ako Ruslan a Strážca, budú tvojim veľkým návratom. A keďže si aj schudol, mohlo by to vyjsť. Držím ti úprimne palce. ()

lady01

Po dlouhé době jsem se chtěla podívat na jednoho z mých "oblíbenců" z dob mého dospívání. Těšila jsem se, jak bude parádně bojovat a jak si nenechá od nikoho nic líbit. Nenechal si opravdu nic líbit. Ale... Co jsem v té hodině a půl viděla, se nedalo srovnat s žádným Seagalovským filmem... a nemyslím to vůbec kladně. Bohužel. ()

boyd.

Souhlasím z Lateefem. Jako příběh filmu a nápad není špatný, ale vzhledem k tomu, že tento film má být akční, tak právě akce tomuto snímku krutě podkopává nohy. V Zákonu ulice a Smrtící zbrani už přece jenom šlo vidět že Seagal ještě pořád umí bouchat do lidí, ale tady je to opět jeden velký chaos, navíc mi připada, že pokaždé když je zabraný Seagal zezadu, tak to není Seagal, hlavně u soubojů. Další co mě namíchlo je opakující se záběry viz. když Seagal přijíždí do svého bytu (asi 7. minuta), tentýž moment pak můžeme vidět ještě jednou v průběhu filmu! Režisér se snažil udělat cool biják, ale podle mě udělal lacinou frašku, navíc přerušil zlepšující se formu Seagala, škoda no protože jsem od toho čekal mnohem víc, čekal jsem že to bude mnohem lepší než Smrtící zbraň, protože jsem někde četl, že to mělo premieru v Anglii a že se byl na to podívat i S. Stallone a prý si to pochvaloval. To asi jen z kolegiality vůči Stevenovi:).......prostě jsem hodně zklamaný a myslím si že pokud nebude Ruslan solidní podívaná a Under Siege 3 (pokud vznikne) dobrý akčňák, který půjde do kin, tak už se od Seagala žádného comebacku nedočkáme a proto říkám ať raději skončí než točit tyhle "céčka". Promiň Stevene, ale u mě to máš za dvě hvězdy a to ještě z odřenými uši! ()

xavierr13

No dalšia Seagalovka, ktorá nie je špatná čo sa týka príbehu aj akcie, ale totálna hrôza v bojových scénach vďaka hroznému strihu v ktoróm je jasne vidiet, že to nie je Seagal, ale bohužial jeho dablér! ()

drankeryth

Steven Sadlo Seagal toho moc neukazal, ved uz ani neni najmladsi. Ani to jeho mavanie rukami nebolo poriadne vidiet, ako aj samotne boje, ktore boli fakt spracovane debilnym vzhladom, ako som ich mal moznost vidiet v tomto slabom filme, aj ked som uz videl horsie filmy od neho, ako je tento priklad pokusu o thriller. Neviem preco v kazdom filme ma Seagal obleceny cierny kozeny kabat, ze by chcel posobit drsne? Musim priznat, ze ma tento film aj trocha bavil, z coho som prekvapeny, pretoze jeho filmy fakt nemusim. ()