Simon Baker, Alfred Molina, Hope Davis, a Shane West čelí věrné kopii Jacka Rozparovače v hrůzyplném thrilleru Podnájemník. Šedivějící detektiv je na stopě krutého zabijáka, který vraždí prostitutky ze Sunset bulváru ve West Hollywoodu. Zabijákovy bezcitné metody jsou totožné s těmi, které v Londýně v 19. století používal nechvalně proslulý psychopat Jack Rozparovač – mnohonásobný vrah, kterého policie nikdy nedopadla. Aby toho nebylo málo, detektiv při svém pátrání brzy objevuje shodné znaky s vraždami spáchanými ve West Hollywoodu, za které byl už před lety pachatel poslán do vězení. Je možné, že by za mřížemi pykal někdo nevinný? (oficiální text distributora)

mh.mail

30% - Zpočátku až příliš velká "inspirace" čtrnáct let starým filmem Sedm - úvodní titulky, věčný déšť, mladý nezkušený, ale horlivý detektiv kontra zkušený praktik, sériový vrah. Už to varuje, další děj to pak jenom potvrzuje. Objevuje se tu rekvizita psychicky nemocné ženy, takže už nikdy nemůžete přesně vědět, co je skutečnost a co se odehrává jenom v jejích představách. A ten konec mě totálně namíchnul, nepovažuji ho za geniální, ale za značně hloupý. Proč jsme se tedy celou tu dobu na ten film dívali?! ()

MickeyStuma

Krimoška, která má atmosféru a drive. Má to ohromnou energii a patřičný švih. Není nudného místa ani zbytečného polemizování. Temná atmosféra dodává na atraktivitě příběhu. Pro mě však krapet jednoduchému. Pachatele jsem znal již v polovině filmu, což mi bylo ve finále potvrzeno. Jedinou složitostí je zakončení příbêhu, který bohužel mnohý divák nechápe. I já jsem nad tím přemýšlel, ale na onu pointu jsem přeci jen asi přišel. Zajímavá finta od tvůrců. Buď divák řekne že je to blbost, a nebo na to příjde a bude vědět, že nic není tak, jak si policie myslí. Téma Jacka Rozparovače tvůrce přitahovala odjakživa. Použít to takto, nebyl zase až tak špatný nápad. Tady se tvůrci vzkutku vyznamenali. ()

Martinka21

Simon Baker jako Jack Ripper?? Dobrá volba! "Elegán s břitvou u pasu" ...V jednu chvíli jsem přemýšlela nad tím, jestli Simon B. je skutečný nebo jen vymyšlená postava paní domácí. Stejně tak nevím, jak to bylo s jejím malým synem. Dokonce jsem na okamžik uvěřila, že Hope Davis je tím naším vrahem.... Konec a fenomenální? Není pochyb!! Šel mi mráz po zádech! ()

Forty-

Ošúchaný scenár ktorý tu už bol v rôznych variantoch. Celková atmosféra bola dobrá, hlavná postava ženskej hrdinky bola zahratá výborne, ale záver bol zbytočne komplikovaný až nelogický. Jedna extra hviezda za sympatické herecké výkony, inak len priemerné. ()

kucny

Ja osobne thrillery vôbec nemusím, väčšinou ich ani nedopozerám. Tento mal aspoň výhodu Alfreda Molinu takže som sa dáko premohol, pozrel. Prešumelo mi to hlavou, matne si pamätám na príbeh. Herecky ma to neoslovilo, scenár slabučký. Za nudného, daždivého dňa, keď človek nemá nič na robote sa to však dá pozrieť. ()

ilovebritain

Svého času se mi tento film celkem líbil, avšak po opadnutí puberťácké naivity a slepé platonické lásky k Bakerovi mě to nějak přešlo. Podnájmeník je silně podprůměrná kriminálka snažící vytěžit maximum z pokusu o oživení Jacka Rozparovače. Molina je slušný herec, leč můj oblíbenec to není. I když tady nehraje roli ani oblíbenost. Dusivá atmosféra sice má své kouzlo, ale rozhodně nevystraší. Přesto filmu nepopřu povedený konec. ()

Nikol10

Velmi dobrý thriller,opět podhodnocený. Sice je zde patrné,že se jedná o televiznní záležitost,ale to vůbec nevadí,i tak je velmi zručně natočený a směle konkuruje,ostatním thrillerovým kino hitům. Velmi svižně odsýpá děj a vůbec jsem se nenudila. Překvapivé zvraty i dobře obsazené hlavní postavy. Konec je na mně až moc rychlý a trochu překombinovaný,nevím zda to byl účel,ale já mám raději,když má všechno hlavu a patu,proto nedávám plný počet. ()

jafuska

tento film byl slabší průměr, herečka byla strašná, nechápu proč nevybrala někoho jiného, vlastně je to známý příběh, takže nic nového, film nedoporučuji docela velká nuda ()

Vikinec

Silné 2 hvězdy. Chvíli schizofrenie, chvíli realita, člověk nakonec nevěděl, kde vlastně je. K tomu násilné obviňování detektiva (což každého diváka pátera Knoxe dráždilo), ovšem bez znatelných následků. Děj občas oživovaly efekty jako například zrychlená kamera. Nebýt poslední minuty, byly by to slabší tři. ()

Mamlas

Slabá, rádoby umělecky zpracovaná, pomalá kriminálka. I ty vraždy byly nudné. K tomu občas neposedná kamera s různými pokusy o "jiné" záběry. Hudba nic moc, jako z nějaké romantické série, detektivové nic moc, celé takové unylé a nudné. (36%) ()

ondrasz

Nelogicka blbost s celkem slusnym nametem, sterilne zpracovana po vsech strankach. Od hercu pocinaje - rozuzlenim konce. ()

CrazymanM

Tento film nebyl úplně špatný,ale ničím nepřekvapil,nezaujal,prostě běžný,tuctový thriller.Podruhé se na něj asi těžko podívám. ()

BradleyT

Připouštím, že některé scény byli trošku "komerčněji pojaté" ála Axel Foley, ale jinak příjemná detektivka... ()

Devilskitten

Díky ne příliš valnému hodnocení jsem od tohoto filmu nic moc neočekávala, i když obsah filmu mne na první pohled zaujal. Nakonec jsem u něj seděla jak přikovaná a sledovala jak se děj vyvíjí a dumala nad tím kdo teda vlastně je ten vrah....konec byl překvapující a velmi dobře vymyšlený....začátek filmu sice nebyl nic moc a občas jsem si říkala, že se v tom kapku ztrácím, ale díky tomu zmatku jsem o to víc napnutě sledovala, co z toho vyleze....a vylezly z toho pro mě 4* s odřenýma ušima. :) ()

Nataly205

Film nebol až taký napínavý, niektoré scény sa dali predpokladať a zapojený Jack Rozparovač nie je nič nové. Videla som a viackrát nepotrebujem. Ale nápad to nebol zlý. ()